Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

ojo
25. srp 2010

@kaleilah je mi fain 🙂 sice včera mě chytli zádový bolesti a udělalo se mi nějak špatně...ale věděla jsem, že na porod to neni 😅 ale nemohla jsem si ulevit ve vaně, páč co s Tomášem, že? 😖 tak jsem to proležela a skoro i usnula 😅 ale pak po těch 2 hodinach už to bylo zas ok 🙂

berryl
25. srp 2010

normálně holky nadlidský výkon sehnat pro malého alergologii, buď berou jen dospělé nebo na tak malé, nakonec jsem jednu sehnala trošičku dál od domu, do prosince mají plno, ale když jsem sestřičce řekla naše problémy, tak mám zavolat za 14dní a ona udělá maximum aby nás vzali dříve, tak snad to výjde a když ne tak i v tom lednu to bude fajn, hlavně, že nás někde vezmou a pomůžou

kaleilah
25. srp 2010

@berryl to je hrozný teda, snad vás vezmou co nejdřív 😠 a zjistili jste na jaký potraviny to má? a myslíš že i pyly,prach, zvířata atd?

berryl
25. srp 2010

taky doufám!!! jdu ven tady krásně svítí sluníčko tak je toho třeba využít

petardice
25. srp 2010

tak zas zpátky na příjmu, teď jsem pár dnů dělala něco do práce, chodila spát pozdě v noci a brzo ráno vstávala. ještě, že byl manžel relativně dost času doma, takže jsem mohla dělat v klidu a nemusela tolik lítat za Luckou 😅

@kuchy ty vostrý narážky na těhotenství jsem nemyslela tvoje, ale okolní. některý lidi jsou fakt neskutečný. jinak o rozdílu mezi prvním a druhým těhotenství mi ani nemluv. první jsem zalehla, kdy jsem chtěla, o víkendu spala, jak dlouho chtěla a hlavně - nebylo mi blbě a o těhotenství jsem prakticky nevěděla. teď to vím setsakramentsky dobře.

@krista člověče, já si v porodnici taky říkala, jak může někomu pomáhat těsně před porodem hupsání na míči a podobné. zpočátku jsem furt chodila (spíš nervozitou), ale jak nabíraly kontrakce na intenzitě, měla jsem problém i s lehem na boku 🙂)) na míči jsem se zhoupla asi dvakrát a myslela jsem, že zdechnu a horká sprcha? no tak to se mnou málem švihlo. jinak snad ani nechci slyšet, že při druhým byly bolesti větší než při prvním 😠

@ygreen tý jo, to byl teda pěknej macík! hele, a to nemůžou zjistit před porodem? vždyť na běžném UZ přece taky měří hlavičku a odhadují váhu... nebo je fakt nemožný zjistit před porodem, že tohle fakt odrodit nejde? tohle je něco, čeho se fakt bojím - že se dítě dostane do cest, ale protože jsem drobná a nemám zrovna širokou pánev, že mi nepůjde porodit a bude problém. Lucka se narodila o 4 týdny dřív, takže byla drobek, ale představa 3,5 nebo 4kilovýho macka mě fakt děsí..

Kriste pane a když tu čtu o tom zavinování dělohy, tak si říkám, jestli chci vůbec odrodit 🙂)) počítala jsem s tím, že jak to bylo napoprvé (o nějakém zavinování jsem jen slyšela, bolest nulová), bude to i napodruhé... Jinak před váma holky smekám - děti a k tomu takovéhle studijní plány, to je teda nášup.

Jinak jak jste mluvily o jídle, dobře si pamatuju, jak jsem v těhotenství s Luckou jedla pravidelně každý 2 - 3 hodiny, samý zdravý jídla, hodně ovoce a zeleniny, hodně tekutin... teď? ráno něco sladkýho (bez toho bych zdechla), někdy odpoledne polívku (nebo mekáče, kterýho jsem dřív nejedla a teď jsem po tom jak šílená) a večer bych strhla lednici 🤐

A dle včerejšího UZ čekáme kluka, takže bude ještě boj kolem jména. Jediný, na kterým jsme se s manželem shodli, je Tomáš, ale k tomu má výtky můj taťka (celkem pochopitelné, Tomáš byl jeho syn z prvního manželství, ale moc se nevídají, on zpravidla přišel, jen když něco potřeboval a teď už ho léta neviděl) a nám se prostě jiné nelíbí. takže si děláme srandu a říkáme, že jestli se děda neumoudří, bude mít za vnuka Huberta 🙂)) a když to včera slyšel doktor na UZ, říkal, že Hubert není ošklivý jméno, že na něj budeme moct volat "Hubi, Hubi" 😀 😀 😀

krista
25. srp 2010

@petardice na uklidněnou musím říct, že horká vana nebo sprcha mi při prvním porodu strašlivě vadila, asi jako tobě, nemohla jsem to vůbec zkoušet, vždycky to bylo horší a nic platný... no při druhým porodu jsem byla ve vaně hodně dlouho a bylo to senzační 😵 jak bolesti nabírali na intenzitě tak už mi ta sprcha taky vadila, ale určitě ne tolik, teď s úsměvem vzpomínám jak jsem se válela ve sprše na zemi a chtěla chcípnout 😅 😀 přijdu si komicky, chudák manžel 😅

ygreen
25. srp 2010

@petardice dělali mi biomtrii plodu na speciálním utz v porodnici den před vyvoláváním a řekli mi že bude mít 4100g. A o cca 35hodin později měl 4500g. Takže se seknou i takhle. Ale on syn nebyl tlusťouš, žádný faldy, má to prostě v kostře a to utz neodhadne. Pokud váhu odhadují podle obvodu bříška.

smardik
25. srp 2010

tak jsme doma z Prahy co tady nového 🙂 jen jsem přelítal konec jinak nedočítám

já nastupuju zpět do školy v únoru-chybí mi jeden semestr abych si dodělala VOŠ tak to doklepu a budu mít školu hotovou a chci si dát přihlášku na VŠ tak uvidíme no, já už chodila do Zlína ale v těhu byli komplikace a musela jsem ležet tak jsem si žádala o přerušení a to jsem nedostala takže jsem musela studium ukončit ale ráda bych si ještě VŠ dodělala tak snad to půjde

jo a k porodu druhý mi přišel bolestivější ale o dost rychlejší, houpání na míči mi vadilo v porodnici u obou ale teplá sprcha byla super 🙂 byla jsem tam skoro pořád

smardik
25. srp 2010

jo ještě k odhadu váhy u Toma v den porodu odhat 3100 a skutečná váha 2850g, u Honzíka odhad 2700 a měl 2900, takže to celkem šlo 🙂 ale prý se to může lišit až o půl kila

dagina
25. srp 2010

Ahojky,
váhu podle bříška snad už nikde neodhadují, nebo ju?!

@smardik no a jak jste dopadli???????? Všechno dobrý?????
@petardice gratuluji k chlapečkovi 🙂

smardik
25. srp 2010

@dagina ahoj dopadli jsme dobře 🙂 operace se povedla a ted jen budem doufat že na další už nebude muset a v horším případě že to bude co nejpozději.

mi dělali odhad váhy podle UTZ, podle bříška se to fakt snad už nedělá

petardice
25. srp 2010

tak mě teda odhadovali váhu v úterý na posledním velkým UZ a odhadli na 2,5 kg s tím, že předpokládaná váha v době porodu bude cca 3,5 kg. Lucka se narodila v sobotu a měla 2,6 g, takže to doktor trefil prakticky přesně.

mno, dnes jsem byla v poradně a ptala se na tu únavu a už několikrát se opakující pocity, že sebou někde švihnu a bylo mi řečeno, že podle posledních odběrů krve bylo vše OK a že za měsíc by se to tak výrazně nezměnilo, že prý to mám fakt kvůli tlaku, mám ho hodně nízkej. doktor to pak okomentoval, že tlak mám jak nic, váhu jak dvojitý nic, tak se prý není čemu divit. no tak to mě dost potěšilo. dělat se s tím nic nedá, akorát si můžu dát kolu, kafe nebo silnej čaj, často jíst a dostatečně pít. když jsem mu řekla, že si dám ráno koblihu, někdy po poledni nebo odpoledne něco teplýho (je-li k dispozici, v opačném případě další koblihu nebo perník) a večer pak žeru za šest, málem šel do kolen 😀

@dagina díky ;)

petardice
25. srp 2010

@dagina a už jste doma oba?

krista
25. srp 2010

@petardice jé já ti ani nepogratulovala, vždycky odepisuje ve shonu, opravdu mám míň času než jsem si myslela že budu touto dobou mít 😅 takže ještě jednou gratulka k párečku 🙂

@smardik gratulace k úspěšné operaci a držím palce ať už na žádnou nemusíte, jste šikulky jak jste to zvládli 😵

kaleilah
25. srp 2010

@petardice taky gratuluju k pinďovi 🙂 páreček je 🙂

berryl
26. srp 2010

@petardice tak to je paráda gratuluji a Hubert mě pobavil 🙂
já mám brát každý den to železo, ale neberu ho páč pak sedím se zácpou na wc a jako bych tlačila cihly, takže pár dní jsem plná elánu a pak je den kdy jsem unavená a nejraději bych se zahrabala metr pod zem 😀
no jsem teda zvědavá na druhý porod 😲

petardice
26. srp 2010

holky, díky. já se pomlau připravuju na věci, který od Lucky neznám, jako je třeba pochcanej obličej při přebalování a podobně 😀 Navíc, jak říká kamarádka, s pindíkama by nějaká ta zkušenost byla, ale rozhodně ne s takhle malýma 😀

@berryl hmmm, tak to musí být taky docela slast, mě stačí moje záchodový trable i bez železa 🤐 ovšem krká mě, že prostě musím počkat, až tyhle stavy odezní a prostě s tím nenadělám nic. grrrrrrrr

berryl
26. srp 2010

@petardice no právě nic jiného nám nezbývá :o) právě jsem si koupila sušené švestky tak snad to bude lepší

kaleilah
26. srp 2010

berryl lepší než léky je natrhat čerstvý kopřivy, spařit vaříví vodou a rozmixovat na kaši a jíst po lžičkách 😉 😉

ygreen
26. srp 2010

Ahoj holky, smardik, moc gratuluji k úspěšné operaci 😵

@berryl švestkový kompot, nebo šťáva (třeba dětská od hipp) protáhnou líp než sušené;o)

jituskak
26. srp 2010

ahojky holky, jak je? mě dneska doktroka řekal, že malej je zadečkem dolů, tak mám strach, že už se neotočí a já půjdu na císařák...

berryl
26. srp 2010

@kaleilah to jsou věci, jdu na kopřivy 😲
@ygreen děkuji š´távčku od hippu mám tak když bude nejhůře prubnu ji

dagina
26. srp 2010

Ahojky maminy,

@berryl pokud by ti už nic nezabralo, tak mě hodně pomáhá espumisan, můžou ho těhule, bez něj bych těhu nepřežila 😅. Švestkový kompot také hodně doporučují, ale u mě nic moc účinky 😅. Ale je dobrý🙂.
Se necháváš také překvapit s pohlavím, nebo nebylo vidět?????

@jituskak A takový ten cvik na otočení miminka jsi zkoušela??? Říkali nám o tom na kurzech, je to něco jako kočičí hřbet, ale už si přesně nepamatuji, někde na je na Koni diskuse o otočení mimi...

krista
26. srp 2010

@petardice 😀 😀 😀 zkušenost s pindíkama 😀 😀 😀

Koukám že byly zmíněný kopřivy, ty jsou celkově dobrý na pročištění organizmu, ale musí se s nimi fakt opatrně, protože když se to přežene a začne se tělo čistit hodně tak se člověk může všelijak osypat, chtěla jsem to zkoušet na ten náš ekzém, ale bála jsem se toho, protože jsem zároveň brala Chlorellu a mladý ječmen, teď už to neni třeba, ťuk ťuk.

@jituskak ty jo tak snad se prcek ještě otočí, znám takový případy, ale spíš opačnýho směru 🤐 držím ti palce, ty cviky jak psala Dagina, tady je někde téma, hodím link 😉

berryl
26. srp 2010

@dagina děkuji za rady
no já bych pohlaví vědět nechtěla, ale manžel naléhá, tak uvidíme jak dlouho vydržím odolávat
u malého jsem to taky nechtěla vědět a pak jsem vzala Radima sebou na gyndu a mudr se zeptat jestli to chceme vědět a manža nahodil smutné oči tak jsem svolila :o) domluvili jsme se že to nikomu neřekneme a ještě ten den se prokecnul 😲 😀

dagina
26. srp 2010

@berryl Ach tak 🙂, manžel je taková zvědavka zvědavá 🙂?! U nás to je spíše opačně, mě by asi nevadilo vědět pohlaví, manža ani za nic, ale jsem ráda že nevíme..., po tom hnusu (porodu) to je aspoň taková několika vteřinová odměna, na kterou čekáme, a se člověk soustředí ať chce či ne 🙂. U první jsme také nevěděli.

kaleilah
26. srp 2010

@berryl ty kopřivy jsem brala v těhu taky, radilami je dula,právě když jsem jí říkala že po práškách si nemůžu dojít na wc 😉 a áš tušení, třeba na kluka,nebo na holku? já měla tušení u obou..a naprosto opačný 😀 😀

berryl
26. srp 2010

@kaleilah u Ríši jsem věděla, že to je kluk nevím proč, ale od začátku těhu jsem to říkala, teď žádné 😲 😖 vůbec nevím koho to pod tím srdíčkem nosím

payda
26. srp 2010

Ahoj holky, tak podlouhý době brouzdám diskuzí na koníkovi a konečně něco pro mne..Když se to vezme stručně-Patřím emzi ty maminky, co by měli mít děti blízko za sebou.Máme doma ročního Matyáše a čekáme dalšího drobečka do rodiny. Sice neplánovaně-chtěli jsme ještě tak 3 měsíce počkat, ale co....Jsem z toho trochu nesvá, protže v+ěkový rozdíl 1 rok a 8 měsíc mi přijde málo, obavy z tho jak budu ještě víc na péro mne zužují víc a víc, ale když to vyjde, měli by se kuliferdové líp rozumět...Jak jsem koukala na vaše stručné rofili, je vás tu plo, co máte děcka blízko u sebe, jak jste to zvládali?

smardik
26. srp 2010

@payda ahoj já mám rozdíl ještě menší než budeš mít ty-15měsíců a pochvaluju si to a jsem ráda že jsem se tak rozhodla 🙂