Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

jituskak
30. srp 2010

@krista malej se neotočil a ani tomu už moc nevěřím, páč se skoro nehne, lenoch jeden. zkoušela jsme na to nějaký cviky,a le potom mě bolelo tak strasně břicho, že už to dělat teda nehodlám a navíc, jak se u toho leží hlavou dolů, tak mám nízkej tlak a včera jsme sebou sekla, jak sjme vstala a pak to stálo taky za to ☹
na kočárek prdím. jsme dvě měli co dělat, abychom to utáhly, tak ho zkusím prodat a jdu do jane powertwin. už jsme začala pošilhávat i po philovi,a le já se nechci vzdát PP GT3, a mít jako několik sportáků v bytě by mi asi neprošlo.

krista
30. srp 2010

@jituskak tak to mě mrzí s tím otočením, už se asi fakt neotočí 😖 na druhou stranu ti naplánují CŘ přesně na den a budeš vědět kdy to budeš mít za sebou a moc ti držím palce aby to dobře proběhlo a dobře jsi se hojila 😉
S tím PP jak říkám, už jsem to bohužel slyšela od více lidí, že neni moc ideální, ale každýmu vyhovuje něco jinýho, tak snad najdeš kočárek kterej vám bude vyhovovat na 100% 🙂 my máme jen golfáč a Phila, víc kočárků by mi manžel taky nedovolil, Phil je náš třetí a určitě už poslední 😉

andrea142
30. srp 2010

ahojte

chcem sa spýtať či ste kupovali nový kočík. síce medzi mojimi bude rozdiel dva roky ale malá je strašne lenivá a iba sa vozí v kočíku tak rozmýšľam ,že by som kúpila. jeden som videla ale neviem názov ,len sa mi to zdá blbé ,že bábo je dole a staršie sedí hore. to všetky tie súrodenecké kočíky sú také ?

majatob
30. srp 2010

@andrea142 vsechny ne, mrkni ke mne do alba, mam tam na fotkach casto zminovany jane powertwin, to je tandem, ale jsou aj vedle sebe 🙂

kikipolka
30. srp 2010

Holky
prosím Vás mám na dotaz- od kdy se sourozenci trošku mezi sebou zabaví, třeba až bude mladší sourozenec chodit, nebo trošku dříve? děkuji

majatob
30. srp 2010

@kikipolka zalezi co beres jako zabaveni se 😀 treba u nas ted Tobik zkousi co Bibi vydrzi a ona se na neho blazene usmiva a necha si libit cokoli 😀 a ja prijdu po dvaceti minutach do pokojicku a omdlivam 😀 😀 😀 ale obcas u ni sedi a ukazuje ji ruzny hracky a fakt si hrajou pekne uz ted... 🙂

jasekd
30. srp 2010

@majatob Ahoj. Konecne vidim, jak ten kocar vypada pro mimi a vetsiho, pocitam, ze ta zadni sedacka se da do uplneho lehu a tam je mimco a vepredu sedi vetsi, akorat ten to ma teda dost naprimene, co? Moje deti budou o rok, coz ty ted budes mit vlastne taky, vid? Jak se s tim jezdi, jak je tezkej?

majatob
30. srp 2010

@jasekd no uplne uplne vodorovne nejde, ale leh to je 😀 s tou taskou je to jedno, akorat je pak problem, ze sjizdi (coz ovsem pani od ktere kocar mame vyresila naprosto genialne trema paskama na suchac, na kterych ten konec tasky lezi) 🙂 ta predni jde o trochu sklopit, ale starsi to tak nema rad, mozna bych nekde vyhrabala fotku, kde spi a ma to sklopeny, kdyby te to moc zajimalo jak to pak vypada 🙂 kdyz sedi vepredu starsi, tak se kocar furt ovlada pekne, ale najet treba na obrubak taky neni zadna sranda ho nazvednout. Kdyz sedi vzadu je to uplna pohodicka, ale zase mimi musi byt vepredu v autosedacce. My to tak davame kdyz jdeme na brusle. Pak je teziste vic vzadu a je to lepsi 🙂 ale jako celkove ten kocarek je vybornej a pokud chces tandem, sla bych do nej. Neni nijak extra dlouhej, je myslim jeden z nejlehcich, coz ocenis zvlast jestli jezdis mhd 😀 na normalnim chodniku je snadno ovladatelnej jednou rukou. Berem ho i do lehciho terenu a zatim bez problemu 🙂

dexin
30. srp 2010

@majatob jane powertwin jde do uplneho lehu, ale chce to silu (sama to tam nedam, musi manzel), musis preskocit ten zub. Ja ho mam doma, tak to vim a taky mi nesjizdi ani ta vlozna taska. 😉 a musim rict, ze ten kocar je fakt supr. Hlavne je lehounky.

krista
30. srp 2010

@kikipolka já myslím že tak od toho roku mladšího, že fakt o nich kolikrát nevím, dřív to nebylo 😉

@andrea142 asi mluvíš o Philovi, ale je spousta jiných tandemových kočárků 😉 🙂

jasekd
30. srp 2010

@majatob Dik za odpoved. Mne se nechce do zadneho, jsem spokojena s nasi klasickou 4kolkou (Babyactive Ballerina), ale resit to jen nositkem, nevim... A co me omezuje, je malej panelakovej vytah, je sance tam nejakej tandem nacpat? Mozna ten Phil a Teds, ale trochu mi vadi to miminko u zeme, u nas je furt hnusne 😖

majatob
30. srp 2010

@dexin abych ho pak ale jeste nekdy vratila do puvodniho stavu 😀 😀 😀 ale diky, s dalsim mimim to zkusim, Bea uz jezdi bez tasky a je takhle spokojena 🙂

@jasekd a kocarkarnu nemate? my nemame vytah vubec, tak tohle resit nemusim 😝

dexin
30. srp 2010

@majatob neboj, my uz to davali i zpatky, ale neni to jednoduche, takze na nejake polohovani behem jizdy to neni. Proste, kdyz potrebujes leh, tak jezdis tak a az prcek povyroste, preskocime ten zub a uz to do vodorovna davat nebudem. 😉 Vidim, ze jsi do toho prastila. Uz mate treti na ceste, jsi odvazna zena. 🙂

jasekd
30. srp 2010

@majatob mame, ale nechci to tam davat. Ted mam kocar v byte a je to super pohodlne, kdyz jsme prijeli v lete domu a malej spal, nechala jsem ho dospat, odvezu si na tom nakup, kdyz jdeme na vylet, rovnou do kose nabalim veci, navic od kocarkarny ma klice kdekdo a taky nevim, jak tam najednou lifrovat rocni dite, mimino a furu veci. Sice v byte 1+1 zabira kocar trochu mista, ale my mame velkou predsin 😉

majatob
30. srp 2010

@dexin ok, dik moc, az to bude aktualni, tak to zkusime 🙂

@jasekd u nas je nastesti kocarkarna v pohode a chodime tam jen dve maminy tak strach nemam 🙂 ale je fakt, ze kdyz muzes mit kocarek doma, tak je to lepsi, nam by se teda nevlezl (a to mame 3+1)... ale ted jsem si vyzkousela vypakovat tri deti na prochazku a z toho dve uz jśou v pohode chodici a teda po tech ctyrech patrech nez jsme se konecne do te kocarkarny dostali jsem byla spocena az na zadku 😝

jasekd
30. srp 2010

@majatob 😀 no to je prave ono, a proto chci ten kocar mit doma.

kikipolka
31. srp 2010

holky děkuji
za odpovědi

zuzik28
31. srp 2010

@majatob Koukám, že máte Beátku (teda doufám 😅 😀) Taky zrovna vybíráme jméno a toto se mi moc líbí. Jen se chci zeptat jak malé říkáte, jak ji oslovujete? Abych měla představu a popř. více variant. Jo a mrkla jsem ti do alba, teda ty už máš krásné bříško...sluší ti to. Hodně tě obdivuji, připadáš mi celkem mladá a tři děti...super 🙂 Taky bych chtěla víc než dvě 😉 Pamatuju si tě z diskuze z Prostějova...myslím, že jsi tu rodila a ptala se na ten konec pánevní ne?

majatob
31. srp 2010

@zuzik28 jee, ahoj, jasne, byla jsem to ja, ale mala se nakonec umoudrila a po prijezdu do porodky se otocila hlavou 😀 jmenuje se Beata, my ji rikame vetsinou Bibi, to vymyslel Tobik kdyz za mnou byli v porodnici a uz ji to zustalo 🙂 jinak uz jsem slysela ruzna osloveni- Beo, Betynko, Beusko, Bio 😀 ale nejcastej je to proste ta Bibi, Bibinka, Biba 🙂 a dekuju za pochvalu, brisko roste nejak moc rychle, ikdyz mam pocit, ze ty fotky trochu zkresluji, ze az tak strasny to jeste neni 😉

zuzik28
31. srp 2010

@majatob Děkuji za ta jména...líbí se mi to čím dál víc. Ale máme ještě dost času, uvidíme jak to dopadne. Každopádně Beatka bude horkým favoritem 😀
Super, že se malá umoudřila a šla normálně hlavičkou.
Aspoň je vidět, že jsi těhu...a to je krásný přece.

kacenkaaa84
31. srp 2010

Ahoj holky,

tak se asi budu přidávat taky.... 😅. V dubnu se asi zase rozrosteme... 😵

kacenkaaa84
31. srp 2010

Téééééééda a koukám, že některý z vás mají i menší rozdíly mezi dětičkama 🙂. To vás obdivuju, já z toho mám hrůzu už teď 😅.

kacenkaaa84
31. srp 2010

Ještě jsem se chtěla zeptat, jestli je mezi vámi nějaká maminka, co ještě studuje...? Já mám ještě nějaké povinnosti na VŠ, ale vidím to bledě... 😅. A s dvouma dětma to už vůbec nevidím... 😢

majatob
31. srp 2010

@zuzik28 no ani nevis jak jsem byla rada, prijimal me ten doktor co mi naplanoval prirozenej porod KP, tak uz jsem se videla... 😝 a nakonec to byl uplne super rychlej a ani ne moc bolestivej porod 😵
a na kluka mate jakyho favorita? 🙂

majatob
31. srp 2010

@kacenkaaa84 ja 😀 me chybi jeste celej tretak 😝 doufam, ze to letos nejak doklepu 😅

majatob
31. srp 2010

@kacenkaaa84 co studujes? 🙂
jo a gratuluju k dalsimu prirustku do rodinky 🙂

zuzik28
31. srp 2010

@majatob Na kluka ještě moc nevím...mně se toho líbí víc, např. Šimonek, Matýsek, Radim, ale zase nechi, aby to měl každej, takže zatím netuším...chtěla bych něco míň obvyklého (žádný Jakub, Honzík...) ale zase né, žádnou exotiku. Jak moje ségra...teď má 14 denní holčičku a ta se jmenuje Abigail.

@kacenkaaa84 Já už mám teda vše dostudováno, ale jsou tady holky co studují při dětech a myslím, že psaly, že se to dá zvládnout. Prostě všechno jde, když se chce...resp. musí 😀

Jo a už nevím kdo se tady ptal na sourozeňák do malého panelákového výtahu. Tak já můžu doporučit jen ten icandy pear. Ale myslím, že ten phil se vejde taky. Ale to mám pocit, že dotyčná nechtěla (kvůli tomu ležení pod druhým mimčem) Omlouvám se, už si nepamatuji kdo to byl a číst zpětně se mi nechce 😅

majatob
31. srp 2010

@zuzik28 Simon a Radim nejsou zas tak casto davani, ne? 🙂 me se nahodou Abigail hrozne libi, ale mame typicky cesky prijmeni a asi uz by to razilo moc, tak se musime drzet trochu v rozumnych mezich 😀

kacenkaaa84
31. srp 2010

Maja: Dělám práva v Brně 🙂.

Týjo Maji, ty studuješ s dvouma malýma a čekáš třetí? Tak to obdiv největší, já kolikrát ani s jedním nejsu schopná na nic do školy hrábnout 😀.