Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

editah222
11. zář 2010

@andu já ted hlavně doufám, že v pubertě nebude po mě. To bych ji asi fackovala v jednom kuse, já byla příšerná.

jasekd
11. zář 2010

@editah222 Jasne, to je pak uplne jedno, co to je, hlavne ze je zdravy... Ja mozna i proto chci holku, ony ty ledviny tak casto nemaj jako kluci, a tohle obcas v rodine bejva...
@andu Nas teda taky nechali na pokoji i s manzelem, protoze ja nemohla na rtg kvuli tehot. Byla tam dalsi pani, ale protoze nekojila a my tam byli jen pul dne, tak to nevadilo, ale rovnou rikali, ze je to vyjimka... Proste vsude jsou spis matky s detma a pokoje jsou po vice lidech...

andu
11. zář 2010

@jasekd : Aha, no snad by to pochopili, že musí být s malým tatínek. Ono všechno je hlavně o lidech a o tom, jak jsou schopni se domluvit, že... A ta diletace se nedá poznat na UTZ v těhotenství??
@editah222 : Hehe, nooo, puberta, bože ani nemluv!! 😉 😀 😀

jasekd
11. zář 2010

@andu Poznat se da, my to vime od cca 30.tydne, proste od velkeho UZ. Akorat to ze zacatku vypadalo celkem nadejne, obrat nastal ted o prazdninach... Jinak jasne, ze treba nektere dite ani mamu nema, ale zase chapu, ze pokoje jsou po vice lidech a asi zadna zenska tam moc nechce bejt s chlapem, kdyz si vzpomenu, jak hrozne jsem vypadala v porodnici 😝 Samozrejme kdyz je k dispozoci nejakej nadstandart, 1luzak, tak bysme si ho zaplatili. Ja behem skoly na klinice Ke Karlovu nebyla, ale je to starej barak jako vetsina pracovist VFN (neni tak strasidelny jako Apolinar, ale starej) a pochybuju, ze by to tam bylo nejake moderni vevnitr. Protoze treba luzkove na stomchire na Karlaku, to byl teda horor, 6 zeleznejch posteli a jinak nic 😝 Proste musi se to stihnout v nejakem rozumnem terminu a ja musim byt OK.

dagina
12. zář 2010

Ahojky maminy,

@andu jj, geny také určitě hrají roli, ale jsem i přesvědčená o tom, že jak se rodič chová k dítěti, takové je pak i ditě - aspoň v mnoha případech. A to manža je ještě o proti švagrové v pohodě, ta s rodiči šlušné slovo nepromluví - zejména s tátou.
Včera to byl s manžou boj, jsem už myslela, že chvílema vynesu v zubech jak mě štval 😅.

@jasekd takže prcka čeká operace??? Ať vše dopadne jen a jen dobře!!!!!
Ono i když se taková vada zjistí v těhu, stejně s tím nejde nic moc dělat... si myslím. A mudr to zjistil normálně na UTZ, nebo i nějaké testy ... třeba krení ti dělal????

Nás čeká další poradnu velký UTZ, tak snad bude vše OK. Tohle dítě je nějaké divoké, pořád kope, snad nikdy nespí 😅.

TAké jste měli druhé dítě víc aktivní v břiše enbo to je náhoda 🙂????

Pěknou neděli přeji.

snehovavlocka
12. zář 2010

@dagina moje druhe nebolo nejak aktivnejsie ako prve.naopak som to ani nestihala velmi vnimat popri prvom.ale vecer som ju teda citila statocne 😉

editah222
12. zář 2010

@dagina Já jsem z tohodle prcka hotová, furt se točí, kope a nevim co tam dělá 😀 U Editky jsem nic takového nezažila, ta se milostivě pohla tak jednou za den a já byla furt na utz, protože jsem necitila pohyby. 🙂

dagina
12. zář 2010

@editah222 přesně 😀. Koukám že čekáš chlapečka, také si říkám, že to bude asi kluk 😀.

@snehovavlocka jj, pravidlem to asi není 🙂, ale je to mazec, takhle riskuje, že se těsně před porodem otočí koncem pánevním, pořád dělá přemety 😀.

snehovavlocka
12. zář 2010

@dagina aj mne sa tak prvy pokrutil-raz bol dobre,potom opacne,ale nastastie sa potom zas otocil dobre a uz tak zostal

majatob
12. zář 2010

@dagina me se strasne tocily obe decka 😀 Tobik se otocil hlavou ve 38tt a Bibina az kdyz me prijimali do porodky s ruplou vodou 😀

dagina
12. zář 2010

@majatob No potěš 🙂, a to tě chtěli vzít císařem, nebo by jsi malou rodila normálně koncem pánevním?????

majatob
12. zář 2010

@dagina doted nevim jak by to dopadlo 🙂 moje doktorka me chtela vzit v pondeli rano cisarem, jenze me v nedeli nad ranem praskla voda a v porodnici byl doktor, kterej me chtel nechat rodit normalne 😝 nastesti dostala rozum kocicka 😀

jasekd
12. zář 2010

@dagina Jeste to neni jiste, ale podle me je to k operaci vzhledem k zavaznosti nalezu, na verdikt budem cekat do listopadu... V tehotenstvi delali jen UZ u moji Dr., v Hradci, no pak proste na kazde kontrole to sledovali, zda se to nejak nezhorsuje. Kdyby to bylo uz v tehot. blbe, asi bych rodila nekde na spec. pracovisti a vzali si ho do parady hned, ale nastesti to nebylo nutne.Ted Martina sleduji UZ, prvni delali uz asi 3 dny po porodu, a ted mu delali tu mikcni cystouretrografii (rtg s kontrastem v moc. mechyri).

krista
13. zář 2010

@dagina dobré vztahy právě naopak 😀 to je opravdu na delší vyprávění, to by se možná ani na jednu stránku sem nevešlo, ale jak říkám, už je neřeším, zvykla jsem si na to jací jsou a to že jsou daleko nám vyhovuje, když byly blízko, měli jsme dost problémů a těch máme i beztak dost si myslím 😒 Hlídání mám jen občas mou mámu, teď přešla na noční, tak ji už ale nechci otravovat, protože já chodím s dětmi po doktorech ráno a nechci po ní aby přišla v 6h z noční a třeba do 10h se držela aby tu mohla být s dětmi a pak až si šla domů lehnout, takže už mi asi odzvonilo, na druhou stranu děti už jsou celkem velký, dá se to zvládat, příští týden jdu zrovna k dětské. Horší to je, když jdu na nějaké vyšetření kde musím jedno hodně držet a to druhý se mi tam nemůže nikde plést, to abych se pak rozkrájela, hodně se taky snaží manžel, prakticky skoro celou dovču mihnul na naše lítání po doktorech 😖 😉 a zbytek vyplácá až půjdu na operaci v říjnu, paragraf kvůli penězům je nereálný.

@dagina no je to možný s tím buggypodem, určitě by se mělo jet v rovině, neumím si představit jet s jedním výš a s druhým níž, odkaz na to sedátko/skejt ti hodím do IP, abych tu nedělala reklamu, v ČR ho má snad jen jeden obchodůdek ne netu. Já už ho nemám 😝 Kristý mi na něm seděla jen doma, tak jsem ho prodala jedný mamině se kterou jsem byla předem domluvený kdyby se to u nás neujalo, pak mě mrzelo že si na něj občas Kristý vzpomněla i venku a přišla jsem si strašně, ale na ten náš kočárek to opravdu moc nesedělo, nad takovýma detailama jsem bohužel neuvažovala když jsem vybírala golfky a teď už to s nima doklepeme, ve všech ostatních směrech mi vyhovují 🙂

@jasekd co to přesně je ten reflux ledvin? Neni to že se vrací moč zpět do těla? To jsem se tu bavila s jednou maminkou, její holčička to měla, už maji po operaci a jsou nad míru spokojení 😵 přála bych vám aby se to vyřešilo samo, ale pokud přeci jenom ne, tak ať to všechno hladce proběhne, to máte teda pěkný stresy 😔

@majatob to jsou teda akrobati 😀 😅

Tak holky jestli chcete tu soukromou tak já jí založím klidně 😉 napíšu tam lidi co tu byli za posl.dobu a kdo bude chtít ještě přidat tak ať mi písne do IP, je nás opravdu hodně tak to prosím nikdo neberte osobně pokud zapomenu 🤐 🙂

laterna
13. zář 2010

ahojky!
nevím v jakém tématu se zeptat, tak to zkusím u vás. snad sem ještě někdo koukne. nemáte někdo zkušenosti s tímto? http://www.aaahracky.cz/images/large/743004600_...
náš mladej nikam nedojde tak zoufale hledám řešení.

editah222
13. zář 2010

@laterna lepší mi příjde buggypod http://www.annaviktorie.cz/26-pridavne-sedatko-... ale cenově je zas někde jinde ☹
To přídavné sedátko jsem ještě nikdy v praxi neviděla. Asi by bylo potřeba vyzkoušet.

laterna
13. zář 2010

@editah222 díky. no já mám problém, že bydlím na malém městě, takže potřebuju co nejužší verzi. v zimě jsou tu často vyhrabané chodníky jen na projití, do obchodu musím kočárek prostrčit otvorem pro nákupní vozíky. máme mini výtah, mini kufr auta. já neřídím a manža jezdí na týden pryč do práce, tak musím být samostatná 😝

editah222
13. zář 2010

@laterna a o sourozeneckém kočáru jsi neuvažovala? Na MMB jdou koupit za docela slušnou cenu pár let staré. Některé se vlezou do výtahu i s 2 dětma nebo si to starší max. stoupne. My nemáme výtah a kočár nechávám v garáži takže mi na velikosti až tak nezáleží 🙂
Malé kočárky pro 2 děti jsou Phil a Teds, Jane Powertwin a nově u nás i Icandy, ten se ale blbě shání.

zuzancek77
13. zář 2010

@smudlinka
Ahoj, ja mám 2 deti - je medzi nimi 16 masiacov: Niekedy mám pocit, "že im niečo urobím a budem vo večerných správach" a niekedy sa dokážu prehrať hodiny, či už dnu alebo vonku na dvore. Dnes majú 7 a pol a 6 rokov a nedala by som ich za nič na svete. Bolo obdobie, keď bolo veľmi zle: keď išli zuby a v noci jeden druhého budili alebo ked ten starší spával iba 1x denne po obede a ten mladší nemal ešte rok a tak spával 2x denne dopoludnia a popoludní - vtedy nemáš šancu niečo urobiť alebo si zdriemnuť - ale neboj, to bolo pár mesiacov a všetko sa raz skočí aj oni vyrástli. Podľa mňa má každý vekový rozdiel svoje za a proti.

krista
13. zář 2010

@laterna mě to přijde jako dobré řešní, dle mého názoru (Buggypod jsem zkoušela) i lepší, protože hodně dětem vyhovuje sedět v korbičce, že jsou v úrovni s miminkem a i pro ovladatelnost kočárku to podle mě je mnohem lepší...
@zuzancek77 tak v tomhle věku doufám, že budeme taky už vysmátý 😀

editah222
13. zář 2010

@krista mě se to nelíbí, protože jsem katastrofik 😀 Měla bych strach, že to sedátko rupne a starší dítko mi zalehne mimčo. Ale to je fakt jen moje bujná představivost. 😉

laterna
13. zář 2010

@editah222 jojo uvažovala. jak mám volnou chvilku, tak u toho sedím. u nás připadá v úvahu jen ten icandy pear, jogger city select nebo phil a teds.ale na každým najdu milion věcí, co mi vadí a všechno jsou to ale pálky jak blázen. jak budu mít mimčo na zimu tak se mi do těch pidi korbiček nevleze po 3. měsíci a ten phil je nizoučkej od země a má krátkou ručku a já jsem vysoká, tak se bojím, že budu ho budu pořát okopávat. a taky si furt říkám, jestli nejjednodužší řešení nebude nejlepší. ach jo, asi budu nosit.

krista
13. zář 2010

@editah222 počkej kolikrát se ti Editka zválí po prckovi doma 😀

krista
13. zář 2010

@laterna a kolik měříš že je na tebe Phil krátký? 😅

laterna
13. zář 2010

týjo, to mě teda nenapadlo, že by to ruplo. spíš se bojím že mi z toho bude seskakovat.

editah222
13. zář 2010

@krista no jo, máš pravdu 😀

@laterna máš pravdu, ty sourozeneckou jsou takový kompromis. A nebo si ještě můžeš na mimčo pořidit šátek nebo nositko. I tak to mamky dělají.

krista
13. zář 2010

@laterna seskakovat bych neřekla, člověk jde před kočárkem, drží za rukojeť tak si myslím že to dobře ohlídá a hezky může jet, nemusí se nikde zdržovat, pokud by dítě seskakovalo, tak bych ho nechala nekompromisně chodit 🙂

laterna
13. zář 2010

@krista 180 a manža 197. já ho pořádně teda nezkoušela projet. v tý prodejně, co jsem na něj koukala byl přivázanej železným drátem. musím to jít ještě zkouknout. na mě to působilo, že ta ručka končí v úrovni s koncem kočárku.

krista
13. zář 2010

@laterna nevím na jakou verzi jsi koukala ani jaký je to pro takhle vysokýho člověka 😅 ale já mám Classic a ručku nejníž (tam jdou jen dvě polohy oproti ostatním) a končí mi určitě nad úrovní kočárku, možná budu mít i fotku někde. Nebo nevím zda se dobře chápeme (jako že je podle tebe ručka stejně vysoko jako boudička kočárku?).