Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

mapurka
2. pro 2010

ahoj, existuje ještě tato diskuze? založila jsem podobnou,ale admin ji zamkla a nasměrovala sem, mohu tedy k vám?

vojtisek2007
2. pro 2010

@mapurka - taky koukám, co je s námi a my jsme zamčené ☹ a jak jsem pročítala holky nahoru přijde mi, že mají soukromou diskuzi....

mapurka
2. pro 2010

@vojtisek2007 nějak jsem nepochopila, proč nás zamkli 😲 😠 . Je tady spousta dizkusí podobných, proč nemůžou být dvě skorodvojčata ☹

krista
2. pro 2010

Ahojky @mapurka @vojtisek2007
ano máme soukromou diskuzi, pokud se chcete přidat, budete vítané 😉 Pokud chcete zůstat tady, také to není problém 🙂

krista
2. pro 2010

Odkaz na soukromou skupinu je zde:
https://www.modrykonik.cz/diskuse/privatni-skup...

klbikova
4. únor 2011

Ahoj, chtěla bych se zeptat vás zkušenějších maminek 🙂 Jak dlouho jste vozili staršího sourozence v kočárku - do kolika měsíců? Nevím jaký kočárek mám koupit - zda zainvestovat více nebo bude stačit nějaký jenom na chvilku. Starší holčička bude mít v době porodu cca 21 měsíců ale zatím se jí vůbec na procházkách chodit nechce. Snad je to jenom tou zimou.

lenkabu
4. únor 2011

@klbikova já kupovala sourozenecký a to měla Vanda 2 a čtvrt roku když jsem rodila 😉 a vozila se ještě 4 měsíce hodně,fakt jsem to užila. Mám Phil and Teds dá se předělat na monokočár,tekže te´d už vozím jen Alici 😉

mamca2603
4. únor 2011

@smudlinka moja dcerka mala 17 mesiacov, ked sa narodil syn, poviem ti, ked teraz na to spatne spominam, nemozem uverit aka bola dcerka rozumna a samostatna uz v tom utlom veku, sama sa vedela obliest, najest, dokonca obut........spolu rastli, spolu sa hrali, obcas aj spolu vyfasovali, teraz su dospelaci a maju krasny vztah

krista
4. únor 2011

@klbikova já vozila malou do 24měs. (věk. rozdíl máme 18měs.) pak už bylo jaro (březen, duben) a tak jsem ji nechala ťapat, nejvíc jsme kočárek využili přes zimu, to se jí blbě šlapalo ale teď už je dlouho bez kočárku a v pohodě 🙂 sourozenecký jsme využili jen občas někam do ZOO kde se šlo dlouho a my ji nechtěli tahat 🙂 Měla jsem Phil&Teds a už jsem ho prodala, co Luky sedí, využíváme golfky 😉

klbikova
4. únor 2011

moc děkuji za odpovědi, snad na jaře začne chodit sama a přes léto to vypiluje a na zimu už nebudeme sourozenecký potřebovat.

krista
4. únor 2011

@klbikova Ono při nejhorším ten kočárek prostě koupíte na rychlo kdyby bylo zle 😉 my jsme měli jen buggypod dokud se malý nenarodil, pak jsem zjistila že to není ono, takže jsme taky chvilku čekali než kočárek najdeme a koupíme a nic se nestalo 🙂

markulina
5. únor 2011

@klbikova já mám děti od sebe 20měsíců (druhé taky narozené v dubnu 😉 ) a kočárek jsem nepořizovala, jen skate a teď mám golfky, kde je vzadu taky takové malé stupátko. Ale je fakt, že my se kodrcáme jen tady kolem baráku, na hřiště, poštu apod., někam dál MHD nejezdíme a na velké nákupy si jezdím sama, když jedeme dál, tak jedině autem, a když jdem třeba do zoo, berem velký kočár pro Tomíka a golfky pro Kiki, obojí se mi do auta vejde, a jezdím většinou s někým (manželem, ségrou).

radka35
7. únor 2011

po narození mladší jsem koupila použitý kočár pro dvojčata,abych se dostala asponˇna nákup,rozdíl máme 15měsíců.Ted´ má starší 22měsíců a už nám stačí jen jednoduchý,pro mladší holku.starší už zvládá slušné vzdálenosti a pokud si chilku potřebuje odpočinout,posadím ji na kraj k mladší,ale to je jen na 5minut a podobně.Takže ten pro dvojčata jsme potřebovali zhruba půl roku a dost se mi osvědčil.Uvezl je obě pohodlně včetně nákupu.Hlavně při dešti to bylo v pohodě.

haslerkaaa
7. únor 2011

@brugi Ahoj Brugi, chcem ta poprosit o info, vidim ze si mala kocik, ABC design tandem plus. Preco si ho predavala ? Ake si mala voci nemu vyhrady? Ja teraz zvazujem ten kocik, tak sa snazim zistit spokojnost/ nespokojnost. Dakujem za odpoved a pekny vecer !

myzma
15. bře 2011

@haslerkaaa ahoj, ja som sice uvedeny kocik nemala, ale odradila ma hmotnost (celkova) a nizka nosnost... momentalne sme uz majitelmi baby jogger city select... zatial ho mam odskusany len raz s 2 detmi... ale som velmi spokojna... je tu i nan tema 🙂 je skvely v tom, ze sa da prerobit na single kocik, neskor... ale este predtym nez sa narodi druhy krpcek... a mam ho i v albume 😉 nakoniec cierna vanicka a druhe sedadlo cervene

nutelinuska
21. bře 2011

ahojky ,chtela bych se zeptat mam 5 mesicniho chlapecka ,a mela jsem dostat menstruaci ale mam jeden den zpozdeni , po porodu to dostavam pravidelne ,myslite ze bych mohla byt zase tehotna ,mam strach ze kdybych byla jak bych to vzladala mmuzete mi prosim poradit a je mozne ze bych byla tehotna ? dekujiii

happy8051
21. bře 2011

@nutelinuska jasne ze mozes byt tehotna 🙂)

myzma
22. bře 2011

@nutelinuska mozes i nemusis... kojenie nie je antikoncepcia, to ti tu mozeme povedat viacere, ale na cyklus mozu vplyvat i ine faktory, ktore nepozname, o ktorych nevieme... najlepsie je ist si kupit test, aspon dva, urobit jeden, ak si nedockava to zistit, ak vyjde negativny, radsej vyskusat ten dalsi este o tyzden...

ja som otehotnela, ked mal maly 8mesiacov, a to som plne koila, aj v noci (medzi mojkanim 😀), cyklus nepravidelny a vidis 🙂 som v 32.tt 😀 su ludia, ktori nas strasia, ake to bude tazke, ale su i taki, ktori povzbudia, a ver, ze sa to da zvladnut 🙂 ale ty este nevies, ci vobec cakas 😉 a ak ano, bud stastna, bo kopec zien tuzi aspon po jednom dietatku, ktore sa im nedari a ty by si, v pripade, ze si tehotna, bola obdarovana dalsim pokladikom 😉 nechcem,a by to vyznelo ako povrchne citove vydieranie, ci manipulacia, ale mat deti je skutocne dar 😵 😵 😵

ozvi sa, ako ti dopadol test 😉

krista
7. dub 2011

Holky kdybyste měl někdo zájem, tak prodávám náš sourozenecký kočárek který jsem tu tak vychvalovala, je opravdu bezva, ale děti už vyrostli 🙂
https://www.modrykonik.cz/bazar/kocarky/qijy/pr...

andy21
15. dub 2011

Ahoj holky, pokud byste měla některá zájem, prodávám buggypod, přídavné sedátko ke kočárku, já mám holky 17 měsíců od sebe a používala jsem a maximální spokojenost, kdyžtak pište 🙂

noraf
15. dub 2011

ahojte, vidim ze je tu vela maminiek co diskutuju ohladne surodeneckych kocikov...ja mam deti 21 mesiacov po sebe, otehotnela som ked mal starsi syn rok.Najprv som si myslela ze nebudem vobec potrebovat surodenecky kocik, lebo starsi syn paradne a rad dost skoro chodil, ale potom som pochopila ze ak chcem ist niekam na dlhsiu trat, alebo nakupit, alebo cokolvek vybavit, nemam sancu.Lebo nejde len o to ci ho v tom odveziete, ale aj o bezpecnost, ked napriklad male dieta potrebuje jest, Vy kojite niekde na detskom ihrisku a potrebujete "ustrazit" druhe dieta...niekolkokrat sa mi stalo, ze starsi zdrhal z ihriska alebo sa stveral na preliezky ktore este nezvladal a ja som prave kojila alebo prebalovala a nemala som sancu riesit ho.Mali sme aj buggypod, ten bol uuuzasny, nedam na neho dopustit, to je perfektny vynalez.Bohuzial v nasom pripade som to vydrzala len pol roka, nemame vytah a spolu s kocikom to bolo tazke.Potom som kupila skejt za kocik, stale som sa branila tomu surodeneckemu kociku..ale skejt u nas vobec nezabral, malemu sa tam nechcelo stat, ked bol unaveny a nemohol si nikde sadnut tak mrncal...nehovoriac o tom, ze som si kupila superlahku Ariu od PP, kedze to vlacim na 4 poschodie a na tu to islo sice namontovat, ale ked tam maly stal, ja som zakopavala o ten skejtik...no nic moc.Takze nakoniec vyhral surodenecky kocik, mame Phil and Teds a nelutujem,bola to vyborna a prakticka investicia.Ked idem len s jednym, pripadne len na kratku vzdialenost, nepotrebujem jedno sedatko, tak ho odkliknem a mam pokoj.Starsi ten kocik miluje, je rad ze moze kedykolvek nasadnut a ked sa mu chce, tak chodi.
A co sa tyka maleho vekoveho rozdielu medzi detmi- my sme maly vekovy rozdiel chceli.Ja som prve dieta vyborne zvladala,uzivala som si to a tesila sa na druhe.Obidve tehotenstva boli rizikove, ale aj tak sa to dalo zvladnut, ku koncu pred porodom som uz ledva chodila,ale zvladli sme to.Po narodeni druheho syna to bolo velmi narocne, tie prve mesiace su podla mna tazke na zvladnutie najma z organizacneho hladiska- decka maju ine rezimy, inak spia,jeden druheho v noci navzajom budia...nie je to sranda.A v mojom pripade ich obidvoch treba trepat po schodoch hore a dole minimalne 2x denne, nemame garaz, cize niekedy uz len cesta k autu, ktore bolo zaparkovane daleko bola o tom, ze som bola mokra od potu, ked som konecne startovala.Ale da sa to zvladnut.A ziadne dramaticke zmeny v zivote Vas necakaju,treba sa len nastavit na rozdielne rezimy deti a hlavne sa obrnit trpezlivostou.Urcite nelutujem ze mam taky maly rozdiel, aj ked uz teraz vidim,ze keby som bola pockala este aspon pol roka, velmi by som si zjednodusila zivot, lebo starsi by uz isiel do skolky a ja by som mala cez den menej stresu a namahy.Ale tie decka stoja za vsetko, aj za nervy a pot: )

zuzkkkaaa
17. dub 2011

ahoj holky, taky čekáme druhé mimčo a malé je 15 měsíců. Před měsícem jsem si říkala, v pohodě, Evička už se učí, poslouchá, pomáhá mi, to už to zvládnu. Ale teď fakt se začínám obávat, že to nedávám. Malá neposlouchá, nechce chodit venku za ruku, furt utíká a rabuje, uaaaaa už jsem z ní na nervy, když si ještě představím, že mi přibude mimčo, kterýho budou trápit třeba prdíky, tak se o mě pokoušejí mrákoty. Holky napište, uklidněte me, že se to dá zvládnout. 😅 😅 😅 díky 😝

andy21
17. dub 2011

zuzkkooo🙂
dá se to zvládnout, ale někdy je to na palici, to je jasný, připrav manžela na to, že bude muset pomáhat.....ale dá se to, je fakt, že naše malá je odmala zlatíčko hodné, žádné prdíky, spinkala super, vše v poho, mě to ze začátku tak první 3 měsícše přišla totální pohopda, jak to malé mimčo jenn spí a jí a nevyžaduje tolik pozornosti, ale pak to začne být náročnější, kolem toho půll roku, ted je holkám 2, 5 a 1 rok a občas si spolu i hrajou už a tak....neboj, zvládnout se to dá🙂ale někdy je to o nervy 😀

dlabinecka
17. dub 2011

@zuzkkkaaa Ahoj, tak já jsem na tom ještě o něco hůř 🙂 Jsem v 16tt a malé není ani 11měsíců 😀 Neboj, nějak to zvládnem - zvládly to jiné, my to zvládnem taky 😉
@andy21 Ahoj, budu na tom, koukám, tak nějak jako Ty 🙂 Snad to nějak zvládnu, manžel pomáhá, ale dcerka je troškupomalejší, ted začínáme cvičit vojtovku a já mám tak trochu strach, že až budu rodit, tak ještě ani nebude chodit 😝

zuzkkkaaa
17. dub 2011

@andy21 @dlabinecka holky jooo máte pravdu, jasně, že to zvládly jiný, my to zvládnem taky 😝 😝 😝
Já jenom tak někdy tam plaším, manža bude muset fungovat to jo. 😉
JInak Andy my jsme si právě s malou docela vytrpěli s těma prdama, každej večer jsme ji hodiny a hodiny nosili a furt řvala 😢
@dlabinecka no ty to máš ještě horší uaaaa, ale no tak já si zase říkám, že když Evička nebude spolupracovat, třeba venku když nebude chtít chodit. Tak budem doma, a ven budem chodit jen s manžou a nebo s kamoškou a to s dvouma kočárama a hotovo. 😀 😀 😀

dlabinecka
17. dub 2011

@zuzkkkaaa Tak to bud v klidu -moje malá taky ječela. A prdíky neměla. A řvala -ve dne, v noci -pořád. Kočárek?? neexistovalo!!! Poprvé byla ochotná být v kočárku ve 3,5měsících. Do té doby maximálně šátek. Imrvére jsme skákali na míči a já si denně říkala, jak to proboha zvládají maminy, které mají k "tomuhle" ještě starší dítě 😀 Ale ted se tiše modlím, aby druhé miminko bylo alespon maličkato pohodovější 😝 Samozřejmě mě taky předpadají stavy absolutní paniky, ale říkám si, že nějak to bude. kamarádka má 4 děti a když jsem se jí ptala, jak to jde zvládnout, tak říkala, že ta situace prostě nastane a je to. Nějak to jde. My ven asi chodit nebudeme v.bec -kor když to bude v zimě, leda když Elišku udám babičce nebo tak. Ale my plánujeme sourozenecký kočárek, jestli v něm ten mrnousek bude ochotný být 😅

luciana43
19. dub 2011

Ahojky, nebojtee, zvládnete to... Já mám dítka od sebe devatenáct měsíců, když jsem zjistila že jsem zas těhotná nejvíc sem se bála prvního půl roku, páč starší synek první tři měsíce skoro pořád řval... a přitom ten první půl rok byl takový pohodový, zato teď kdy je malý 9 měsíců, už si je jistá v lezení, stání a všechno prošmejdí a do toho starší se opičí nebo vymýšlí zas jiný kulišárny, jsou to nervy. Nový kočárek sem nekupovala, koupila sem jen stupátko a to jsme stejně moc nevyužili, malej na něm nechtěl jezdit a od té doby co se dcerka narodila už vše zvládá pěšky - ze začátku to znamenalo,přeci jen mu bylo 19 měsíců žádný dlouhý procházky, jen když s náma mohl jít i taťka , aby kdyžtak poponesl na zádech 🙂 a všude vycházet aspoň o hodinu dřív, ale taky chodil od 10ti měsíců, takže už mu to šlo dost dobře... A co se týče plínek, v 15ti měsících jsme začli trénovat bez plínek přes den a čtrnáct dní před porodem dcerky je přestal chtít sám od sebe i na noc. Po porodu ze začátku hodně žárlil a tak jak předtím spal celou noc, najednou byl třeba v noci pětkrát vzhůru, do toho dcerka na kojení, takže sem toho opravdu moc nenaspala. Ale jsou to zlatíčka a já sem teď opravdu ráda, že ač neplánovaně, jsou za sebou tak krátkou dobu a těším se na výlety na kole a do zoo atd. Držím palečky a nebojte se 🙂

grej
27. dub 2011

ahoj holky, já mám děti od sebe 18 měsíců. Nejhorší byly asi první dva měsíce, protože malej hodně brečel a starší Kačenka je děsný zvíře, takže to byl fakt záhul. Ale den ode dne je to lepší a lepší. Kačka si víc vyhraje, už se s ní domluvím, protože hodně mluví, a malej se zlepšil. jak je větší, tak se víc zabaví.

Taky jsem enchtěla kupovat sourozenecký kočár. Nakonec jsem ale šmejdila po netu a byla jsem ráda, že jsem sehnala z druhý ruky babywelt. Protože dojít na nákup nebo jen procházku s oběma dětma bylo nemonžý. Kačka za ruku nechtěla, pořád zdrhala, vztekala se... představa nákupu opravdu nepřicházela v úvahu. S kočárem to aspoń šlo, ale stejně jen tak do večerky, protože třeba v Bille už by mi v kočárku nevydržela, chtěla by vystupovat.
Měla jsem koupenej buggypod, ale protože byla zima, tak to fakt nešlo. To jedno kolečko nánosy sněhu nezvládalo, navíc Kačenka je kus ženský, takže jí to bylo i úzký.

Teď už dvojkočár prodávám, protože Kačka v něm sedět nechce už asi dva měsíce, takže mi jen doma zabírá místo.

Máte-li někdo zájem: https://www.modrykonik.cz/bazar/kocarky/b5m7/so...
Vůbec si nedovedu představit, jak bych to bez něj zvládla.

Budu prodávat i ten buggypod, navíc s adaptérem C, kdyby někdo chtěl.

Je to teda makačka, děti takhle brzy za sebou, ale dá se to. Navíc - nic jinýho nám nezbývá 😀 Držím palce, aby vaše druhý děti byly hodnější než ty první. Já denně doufala, že druhý mimi bude hodnější, protože mít doma druhou Kačenku, tak už visím 😉
Hrozný bylo to těhotnenství. kačenka začala chodit až v 14,5 měsících, takže vlastně víc než polovinu těhotenství jsem jí pořád tahala. A pak už jsem zas byla tak fyzicky vyřízená, že to bylo opravdu náročný. Ale myslím, že se mi to všechno vrátí, že si fakt vyhrajou. Už teď vidím, jak Matýsek na Kačku kouká, ona mu nosí hračky a tak. Plíny má teda Kačka pořád, plánuju odnaučení až se fakt oteplí. Rovnou jí nechám chodit bez nich a snad jí budou ty mokrý tepláky vadit. Na nočník mi totiž chodit nechce.

eveluska
8. kvě 2011

ahoj 🙂
holky, co jste kojily, kdyz jste otehotnely - kolikrat a kdy pres den / v noci jste jeste kojily? a kdy jste dostaly ms? mely jste i pri kojeni normalni cyklus? delala jste si nektera ovu testy? dekuju 🙂

spetra
9. kvě 2011

Ahoj, máte někdo 3 děti krátce po sobě? Já mám dva kluky 2,5 roku a 9 měsíců plánovaně... Ale bojím se že jsem těhotná... hlídání žádné... ☹ čárka na testu zatím není, ale myslím že intuice neklame... ☹