Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

smardik
30. čer 2011

@kukuca já se taky na porod těšila 🙂, a k tomu spaní u nás to nešlo aby spali spolu, budili se-zkoušeli jsme to měli jsme 2+1 takže oba byli ze začátku v ložnici s námi ale nešlo to, budili se vzájemně takže jsme pak nechali staršího s námi v ložnici a mladšího přestěhovali do obyváku

luciana43
30. čer 2011

@kukuca Ahojky, tak jestli mohu tak bych se k vám taky ráda přidala, sice už to bude rok co se mi narodila dcerak, ale jinak má děti od sebe jen 19 měsíců.... My máme taky malý byt takže děti s námi spí v ložnici a taky sem se hodně bála zda se nebudou navzájem budit - hlavně bych je neměla kam přestěhovat - a nakonec jedinej koho malá v noci dokázala vzbudit svým řevem - spala krásně jen občas měla nějaký boleníčko - sem byla jen já - manžel i syn spali tvrdě dál, a naopak dcerka chodila spát dřív než syn a vzhledem k tomu, že ten si před spaním občas povídá i zpívá, tak sem se taky bála aby jí nevzbudil, ale i to bylo v pohodě.







zdezli
30. čer 2011

@luciana43 vitej - taky mam od sebe deti 19 mesicu presne 😉 ale teprve tyden 😀

paulie
30. čer 2011

ahojky, koukám, že je tu zajímavá diskuse ... můžu se přidat? 😀
Mám doma dětičky s rozdílem 18m (a dva dny 😀) a zatím jejich sbližování šlo, jen v poslední době se synek začíná chovat jako miminko a úspěšně napodobuje vše, co dcerka dělá ... 😅

luciana43
30. čer 2011

@zdezli Děkuji a gratuluji k miminku 🙂 Co dcerka jak to zvládá? U nás po příchodu z porodnice proběhla první vlna žárlení a teď přišla druhá 😉

luciana43
30. čer 2011

@paulie Tak něco podobného u nás teď taky probíhá. Sice sme zvládli když dcerka začla lézt a chodit kolem nábytku, ale když před 2 týdny začla sama chodit tak to už najednou Domča ač se do té doby už dobře zvládal oblíkat sám a chodil na záchod místo na nočník, tak teď oblíct musí maminka protože Domča tvrdí, že nezvládne a na záchod taky nechce jen na nočník, páč ten začala používat semtam Natálka a jiné podobné žárleníčko 🙂 A taky je najednou všechno jen jeho ... Snad ho to brzy přejde..

paulie
1. črc 2011

@luciana43 A jejej 😅 Tak daleko ten náš divoch tedy ještě není ... zatím jede úspěšně na vlně různého prskání, na všechno slintá (dcerka má reflux, tak ublinkává všude možně 😅), neustále se chce nosit, ač odplenkovaný, občas si neodpustí malou nadílku (obzvláště sejde-li se k tomu časově ségra 😅), atd. Jinak je taky neskutečně majetnický, ale zatím se mi daří jet na dohodě, že než jí sebere nějakou hračku, tak jí musí nabídnout jinou ...
Každopádně začínám mít docela obavy, že postupem času budu mít doma zase dvě miminka 😀
Na druhou stranu musím říct, že ji neskutečně miluje a pořád se s ní snaží tulit a mazlit (ona zase zbožňuje jeho 😀), taky má občas na vycházkách dost obranářské postoje vůči ostatním lidem, tak doufám, že jim to vydrží 🙂

luciana43
1. črc 2011

@paulie s hračkama to u nás bylo v pohodě, fakt až těch čtrnáct dní zpátky si oblíbil slovíčko "moje moje" 😠 , dokonce i maminka byla jen jeho, ale tatínek mu vysvětlil, že naše 🙂 Odplenkovat se nám taky zadařilo než sem odešla do porodnice a k tomu teda ani snaha nebyla se vrátit. .. Jinak tulení, mazlení je u nás taky na denním pořádku a malá ho taky zbožňuje, kolikrát jentak přijde a začne ho hladit po vláskách 🙂

paulie
2. črc 2011

@luciana43 Moje, moje ještě M. neříká, ale jinak je jeho všechno 😀 Zatím je super, že zatímco on jde sestře po chrastítkách, ona jemu po hracích hračkách 😀 Ale časem to tu asi taky bude bitevní pole 😅
Momentálně tu vedle mě snídá a strašně se rozčiluje, že má před sebou hrneček, když jeho sestra si na podložce na zemi žmoulá lahev 😅 Dneska bude asi legrace ... 😅

smardik
2. črc 2011

@paulie u nás boje o hračku začli ted jak Honzík začal chodit, to se občas rvou hračky z ruky, žduchají se, řvou po sobě. Jedno auto jsem koupila ještě i pro Honzíka protože o to se rvali pořád takže mají každý svoje

zdezli
2. črc 2011

@luciana43 no taky se u nas trochu zarli - hlavne kdyz kojim a Naty chce zrovna cist nebo se chovat ☹ No snad to nejak brzy prekoname.

@paulie stare zname tvare? Vitej 😀

paulie
2. črc 2011

@smardik u nás zatím věci dvojmo nepomáhají ☹ Martin chce leccos jenom proto, že to má Klára, a jak to dostane, tak už nejeví zájem 😅

@zdezli 😀 😀 😀 Díky za přivítání 🙂
Zdeni, Naty se brzy vrátí do plus mínus stejných kolejí 😉 Teď má příděl takové spousty novinek, že se s nimi musí vypořádat 😅

smardik
3. črc 2011

@paulie my máme dvojmo jen to jedno auto, jinak nic a nemám to v plánu. Prostě se musí naučit dělit ale občas je to síla, umí se prát občas hezky 🙂. ale není to zas tak často ale Tom je většinou klidas, nechá si vše líbit nebo se rozbrečí, tvůj Martínek je jiný takže je to jiné než u nás

zdezli
3. črc 2011

Holky, taky se vam stalo, ze vas starsi ditko po porodu ignorovalo? Nebo bylo proste na vas nastvane? Ja mam pocit, ze se mnou Natalie proste nemluvi! Nesmeje se na me, at delam, co delam, moc mi neodpovida - na vsechny ostatni reaguje uplne normalne jako driv. Muzu ji prebalovat, krmit, cist si s ni, jit na prochazku - s tim nema problem, jen mi prijde vuci me chladna a dost me to trapi ☹

smardik
3. črc 2011

@zdezli jo tak jak píšeš reagoval Tomášek, upnul se na tatínka a chtěl být jen s ním, jak dřív brečel jak jsem odešla já tak v tu dobu brečel za tatínkem,chtěl jen ho, mě ignoroval. U nás to trvalo asi 14dí-po tu dobu byl manžel s námi doma, pak jak šel do práce a byli jsme zas celý den spolu tak to během 2nebo 3dní přešlo. Mi přišlo že byl na mě nazlobený že jsem ho nechala doma a odešla na pár dní. ale můžu říct že jeho první reakce jak mě viděl po porodu byl pláč-přijel pro mě do porodnici a viděl mě a začal řvát, prví den ke mě ani nechtěl at ho pochovám, jen tatínka. ale fakt to přešlo ale jak se cítíš naprosto chápu

jasekd
3. črc 2011

@zdezli
@smardik Holky, to jsem rada, ze nejsem sama. M. nikdy nebyl mamanek, kazdej ho mohl hlidat, i holka, co nikdy nevidel. Jedina krize byla asi v 10 mesicich a trvala asi 3tydny. V porodnici me spis ignoroval a hral si tam, po navratu domu tak nejak norma, ale od te doby je to vic tatanek, po mne se sape, jen kdyz tu neni nikdo jiny. Je to tezke, je z toho cloveku smutno, ale ono to prejde.
@zdezli Natalka si zvykne, jste doma strasne kratce, a co jinak, co Misan, dobry? V. ma 2,5 mesice a uz si zas nepamatuju, jak byla uplne malinkata, leti to desne 😕

smardik
3. črc 2011

@jasekd tak Tomík mamánek byl a je pořád, jen jak jsem byla v té porodnici upnul se na tatínka a pak jak s námi byl doma tak taky ale jak začal chlap chodit zas do práce tak zas začal být můj mamánek a je to mamánek pořád

zdezli
3. črc 2011

@smardik a
@jasekd No tak Natalka byla vzdycky mamincina, tatinek byl u nas spis na lumparny. Ale nemela sebemensi problem ani s "cizimi". Ja mam ted pocit, a manzel uz mi rikal, ze ai to taky mysli, ze mi dava za vinu, ze je ted Misa s nami doma. Jsem to taky samozrejme ja, kdo ho ma nejvic v naruci atd. Ale snazim se Naty v kazde volne chvilce venovat, hrat si s ni a mazlit. Ona to pripousti, ale ja citim, ze to neni ono. I kdyz dnes se poprve poradne smala, kdyz byla jen se mnou. No snad se to opravdu brzy spravi uplne. Ja ji samozrejme chapu, je to obrovska zmena, ale chtela bych zpatky tu svoji holcicku.

Misa je jinak hodny, dobre pribira, dnes tu byla dula na vazeni a uz ma oproti porodni vaze asi 300g navrch, a to po porodu samozrejme neco jeste zhubnul.

luciana43
3. črc 2011

@zdezli U nás to bylo ze začátku podobné, když za mnou přišli poprvé do porodnice Domča první co bylo, když se na mě podíval začal brečet, v porodnici sem byla celý týden, vzhledem k císaři,chodili za mnou každý den a celou tu dobu dělal, že tam nejsem, koukal na miminko, tulil se k taťkovi a babičkám a já občas dostala pusinku když sem si o ní řekla ☹ Bylo mi z toho hrozně .... Doma se pak během cca 14 dní vrátilo zpět, vždycky když malá spinkala, všeho sem nechala a jen si s ním hrála, četla atd.A teda v noci začal trošku zlobit se spaním, do té doby spal celou noc a jen sem se vrátila z porodnice byl každou chvilku vzhůru. Neboj spraví se to určitě, držím palečky ať je to brzy 🙂 U nás pak nastalo období, že chtěl pomáhat, nosil plínky, vozil kočárek i když ještě moc dobře na madlo nedosáhl atd. Teď teda nastala další vlna žárlení, ale až skoro po roce, i když teda někdy mi dávají zabrat ☹

luciana43
3. črc 2011

@paulie Bitevní pole teda občas máme 🙂 a to především o traktory, ale snad by mohly Natálku zaujmout časem panenky a bude to lepší 😀

smardik
5. črc 2011

dobré rano, u nás to vypadá že Tom začal na Honzíka žárlit nebo já nevím co se děje, včera mi Tom sedí na klíně a mazlíme se, přijde k nám Honzík že chce taky a Tom vzal auto co měl v ruce a majznul ho po hlavě-ale fakt dost, žádné trošku, ted ráno je přebaluju a Tom zas Honzíka bouchnul do břicha, dám jim třeba svačinu-ovoce si oba napichují sami a Tom ho chytne kolem pasu a snaží se ho odnést pryč apod.

luciana43
6. črc 2011

@smardik Už to asi tak bude, u nás to taky tak nějak přišlo z ničeho nic. Dnes malej u oběda chtěl abych ho krmila jako Natálku, i když ještě před týdnem se dožadoval i příbor.nože aby si mohl sám krájet, sem zvědavá s čím přijde zítra 😉

eeefffaaa
6. črc 2011

Ahojky...drive jsem sem chodila,ale ted jsem tu nebyla snad 4 mesice...snad neva ze takhle opet vpadam,ale mam ted takovy stavy a chci se zeptat jak to prekonavate vy...mladsi je sice hodny,ale kdyz treba den dva rve,jako ted, a ja nevim poradne proc do toho ten druhy tak vubec nevim a psychicky nezvladam...navic mam takvy stavy kdy me to uz proste nebavi,tlacim cas,aby byl Radimek uz tak velkej aspon jako Davidek apod.mate to taky??jestli jo jak se s tim perete??fakt uz se tesim az bude ten mladsi vetsi,nejsem typ co si uziva takhle mrnavyho tvorecka...mam hrozny vycitky ze mam takovyhle stavy...je to normalni??

luciana43
6. črc 2011

@eeefffaaa Ahojky, to víš, že je to normální, ač ty svoje broučky sebevíc milujeme i my máme nervy jen jedny, do toho strach zvlášť když nevíš proč brečí a sou dva stále ještě tak malý... Mám dcerku narozenou v červenci, už to bude rok, a v takový ty opravdu protivný dny, jsem vždy všeho nechala a šla s nima ven - Naty spinkala v kočárku a s Domčou sem si hrála na písku nebo sme jezdili na motorce atd., doma by mi z toho asi hráblo... Když bylo opravdu nejhůř, vzala jsem zbaběle telefon a zavolala svý mamce nebo tchýni zda by si Domču aspoň na odpoledne nevzaly, mrzelo mě to potom a ze začátku i sem si připadala, že sem jak matka zklamala , když ho odvezli, ale zas když přivezli byla sem v pohodě a usměvavá . Teď je někdy ještě hůř, ale už se s nima dají oběma podnikat i různé výlety nebo někdy stačí jen pískoviště aby se zabavily. Přeji pevné nervy, bude líp, utíká to jako voda, zas je škoda neužít si každé chvilky ...

smardik
7. črc 2011

@luciana43 o nás to taky přišlo náhle ale přiznám se že někdy nevím jak reagovat-jak bije bráchu nechci ho za to bít, ale vysvětlit mu nic nejde tak někdy fakt váhám jak reagovat

luciana43
7. črc 2011

@smardik ani já nechci, a když mu vysvětluji, že to se nedělá, odkývá mi to, řekne,že rozumí, Natálce dá pusinku a řekně promiň, ale stejně za chvíli udělá to samé nebo něco podobného, ale to už ho nějakým způsobem potrestám, jen mu předtím vysvětluji,že ne kvůli tomu co udělal Natálce, ale protože mě neposlouchá, ale netrestám ho "přes prdelku", zas si říkám když nechci aby ji bil tak já jeho nesmím taky. Když nevidím co se děje a slyším řev vedle z pokoje, nejdřív zjišťuji co se děje,páč Naty začíná být pěkná herečka a někdy se vzteká jen se k ní přiblíží, Domča se zatím,když v tom má prsty vždy přizná 🙂 Ale všechno zabere jen na chvili, max na den 😠 Každý říká, že to časem přejde, ale to čekání na to je celkem dřina 😀

smardik
7. črc 2011

@luciana43 já si říkám to samé nechci at se kluci bijí tak je nebudu bít já, pak se dost blbě vysvětluje maminka může a ty ne. Jenže u nás je problém to že Tomášek ač už má 2roky a 8měsíců tak je na úrovni cca 15měsíčního dítěte takže vysvětlování nepomáhá, nechápe to-dívá se na mě a nechápe co po něm chci. ale zas mu nemůžu dovolit aby brášku bil-jako at se perou to je normální ale ne že ho praští po hlavě jen kolem něj projde. no nějak to řešit musím ale přiznám se nevím jak, asi to proberu s psycholožkou až tam půjdeme. ale zas Hozík je taky pokušitel a občas do něj schválně šije, jenže jak to nevidím tak nemám šanci zjisit kdo to byl, Tomík nemluví a Honzík začíná ale má slova jako mama, ham, ahoj, mnam,haf, baf takže mi ještě nedokáže říct co se stalo

a jak řešíš hračky, já někde četla že někdo to má rozdělené koho která hračka je ale my to tak nemáme, jsou prostě jejich a musí se dělit, jen o jedno auto se dost prali a to jsem koupila ještě jednou, oni na něm jezdí

luciana43
7. črc 2011

A někdy když už nepomáhá vůbec nic , zavřu je do pokojíku s hračkama, zapnu si pro klid vysílačku a já jdu vedle do kuchyně, dám si kafčo nebo jentak relaxuji, během chvilky tak nějak všichni vychladnem a pak za nima přijdu,všichni se přitulíme a už zas hezký den 🙂 ...

luciana43
7. črc 2011

@smardik Hračky zatím nebylo nijak potřeba řešit - všechny sou jejich, Natálka sice dostala už k vánocům nějaké panenky a kočárek, ale to jí absolutně nezajímá, takže si s Domčou hraje s traktorama. Co začal používat slovíčko moje moje, tak sme udělali kompromis, že vybral jeden, který je jakoby Natálky, takže většinou když začne Naty mít zájem o jiný přinese jí tento a o ostatní hračky se podělit docela dokáží, jediný na co ji ale opravdu nedovolí skoro ani sáhnout je šlapací traktor co dostal k narozkám, k němu se jen příblízí a Domi šílí, to mám občas strach, že ji opravdu něco udělá.... Asi určitě to bude dobré poradit se s psycholožkou když k ní chodíte, každá rada dobrá .... Jinak s tím mladším pokušitelem je to u nás to samé, pak ale jen Naty řeknu, že si za to může sama

smardik
7. črc 2011

@luciana43 u nás už se právě řeší i hračky, nejvíc auta - oblíbené jsou malé playskool, mají jich cca 15 stejně se o ně musí prát, ale nevím jak to oddělit a ani nechci, měli by se naučit půjčovat si ale občas to je zábava. Jo bohužel k psycholožce chodíme, k naši jdeme až v říjnu, v září jedeme ještě k jedné do Prahy. a ještě to řešíme u panenky, mají po mě panenku a pak malého chlapečka baby born ale boje jsou o tu po mě