Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

luciana43
7. črc 2011

@smardik taky jim nechci oddělovat hračky, sice máme dvě bedny, ale v té jedné sou ještě stále vyloženě miminkovský hračky, jako chrastítka, i když u nás to asi časem bude znatelné která hračka patří Domčovi a která Natálce 😉 Zas když si hrajou spolu, jak píšeš je to zábava - zrovna teď se snaží D zapřáhnout valník za traktor a když se mu to podaří přijde N a šup, může zapřahovat znovu, ale mají dobrou, vyspalou náladu, takže to je zatím bez vztekání 🙂 Teď přes léto, když jde být stále venku, se víc zabaví a určitě se i to žárlení zlepší - aspoň si to myslím 😒

lumimi
9. črc 2011

ahojte skusene mamičky, prišla som si zase k vám po radu a názor - pred a po porode ste potrebovali pomoc alebo sa to dá zvládnut aj bez cudzej pomoci? mám problem so svokrou a nechcem aby mi pomáhala, tak že či sa to dá. dakujem 🙂

smardik
9. črc 2011

@lumimi před porodem pomoc nebyla, ani mě nenapadlo nějak ji chtít a od koho taky, jen manžel třeba víc pomáhal jak to šlo-vzal malého ven, večer třeba uvařil na druhý den, nosil malého ale že bych měla někoho celý den to ne. Po porodu byl s námi doma asi 14dní manžel a jsem ráda, pomoc se hodila a měli jsme oba co dělat, v té době se Tomášek an tatínka hodně upnul a mě moc nechtěl ale přešlo to. To že byl s námi doma pro mě bylo super zajeli jsme si mladším režim, navíc jsme po první jízdě venku zjisitli že námi koupený sourozenecký kočár je na houby a než došel jiný chvíli to trvalo a tak jsme mohli jít každý s jedním a bylo to, být bez jeho pomoci sedíme doma. Takže kdybych musela zvládnu to sama ale bylo by to horší, byla bych zbytečně protivná,nervní asi i na malého, takhle jsem fakt ráda že s námi byl

lumimi
9. črc 2011

@smardik ja ratam s tým že manžel by pomohol sám vidí ako sa jeho mama ku mne správa, určite by ma do ničoho nenutil, ja osobne si myslím, že by som to zvládla ale neviem ešte posúdit, s malým som nemala nikdy problém pred ani po porode ale bolo to len jedno mimčo to sa dalo v pohode.

smardik
9. črc 2011

@luciana43 jo venku je to o hodně lepší ale zas od té události jak dostal mladší po hlavě se nic takového nekonalo, jen takové normální dohadování se což neřeším takže dobrý a dokonce mu i venku půjčí svoji motorku a jde pěšky takže dobrý. ale začal na něj řvát jak se mu něco nelíbí, ale na druhou stranu ho má strašně rád dá mu pusinku, venku každému ukazuje že patří k nám, jak se já zlobím na Honzíka tak on se zlobí na mě, ho utěšuje

smardik
9. črc 2011

@lumimi ono se to určitě zvládnout dá ale s někým je to snažší. ale pokud se k tobě tchýně chová blbě a akorát by jste se hádali, urážela tě nebo já nevím co u vás je tak raději asi sama. U nás jsme to vyřešili s tím manželem, stejně někdo musel hlídat malého když jsem byla já v porodnici

smardik
9. črc 2011

@lumimi u nás nejvíc pomoc o manžela byla třeba asi u koupání-okoupal se jeden a zatímco ho jeden oblíkal druhý už šel koupat dalšího nebo u spaní-manžel šel dát spát staršího, já nakojila a dala spát mladšího a pak ten venek s dvěma kočárky to asi bylo tak nejvíc co jsem byla ráda že je doma + obchod teda, malý je lednový a nechtěla jsem ho v lednu tahat do obchodu ale kočár venku bych nenechala

jasekd
9. črc 2011

@lumimi Podobne jako @smardik Manzel hlidal malyho, kdyz jsem byla v porodnici a pak snami byl po navratu z porodnice asi 3 dny. Zvladala jsem dobre. Navarila jsem si do mrazaku a to jak pro nas, tak pro maleho, abych se taky najedla a byla trochu v klidu (prvni byl problemovej, manzel s nama nebyl, ja nestihala, nejedla, problemy s kojenim atd), snazila se pred porodem vse vyprat, vyzehlit, dodelat resty (prenasela jsem a nakonec sla na indukci, takze jsem to stihla). Manzel mel na lednici manual, co se kdy s malym dela, jidlo navarene v mrazaku, plenky pripravene, jednou pral (mame latkovky). Latkovky jsem pouzivala hned po navratu, cili latkovani dvou deti, a taky dobry. Plus a velka uleva je, ze tentokrat jde plne kojeni a mala pribejva, krome pocatecnich problemu, jako rozkousane bradavky a bolesti, to byl hnus, ale to byl manzel jeste doma, tak jsem se nejak dala do kupy. Takze jde to, i bez pomoci zvenci, jen se manzel musi trochu snazit 😉

luciana43
9. črc 2011

@lumimi Ahojky, tak u nás těsně před porodem mi manžel pomáhal především, tak že když byl doma měl na starosti synka, vzal ho třeba někam na výlet na kole, na procházku abych mohla v těch vedrech odpočívat a pak když sem byla v porodnici měl dovču a staral se o něj, i když to bylo za cenu, že bude muset do práce hned jak přijdu domu,ale po prvním porodu jsem byla v porodnici skoro 14 dní a nevěděla jak dlouho tam zůstanu tentokrát, tak sem takhle byla aspoň klidnější, když sem věděla, že budou spolu. Po porodu sem pak byla sice sama doma, ale manžel se o nás staral tak, že nám vždy třeba na dva dny navařil 🙂 a vzhledem k tomu, že bylo léto a malá krásně spinkala v kočárku, došli sme na procházku, usnula a pak sem jí nechala hezky pod okny a šla jsem si hrát se synkem nebo dělat co potřebuji. A pak sem měla s tchýní, která bydlí jen pár kilometrů od nás, domluven den v týdnu kdy přijela a buď vzala obě děti na procházku odpoledne na dvě-tři hoďky nebo si malého odvezla na celé odpoledne a pak zas dovezla, což bylo fajn 🙂

luciana43
9. črc 2011

@smardik jjj, oni se ty starší rádni s těma miminkama chlubí 🙂 U nás je teď chvilku klid, Domi dostal nějakou střevní chřipku tak mu není dobře a zvláštní Naty jak kdyby to chápala, hraje si sama, ani se nijak zvlášť nedožaduje pozornosti a čeká až na ní budu mít čas, zlatíčko 😉

smardik
9. črc 2011

@luciana43 jo chlubení je to pravé slovo, jen je to občas sranda on jen ukazuje víš takže okolí co ho nezná moc nechápe co tím chce básník říci, nebo přesněji ukázat. Zrovna dneska šli jsme z obchodu a Tom před námi a před barákem chlapeček na kole odrážedle tak ho Tom se smíchem dohnal a ukazoval na sebe a pak na honzíka, pak slezl z motorky a ukazoval motorku, pak za bráchu a jeho motorku a chlapeček chudák nechápal co e děje

luciana43
9. črc 2011

@smardik Domi taky, ač byl na vše ostatní šikovnej, mluvit začal aby to dávalo nějaký smysl teprv tak 3 měsíce zpátky, takže taky, stačilo jen aby se na něj nějaká paní či pán podívali a vždycky přiběhl ke kočárku, začal ukazovat a volat mimi mimi, byla to docela sranda 😀

smardik
9. črc 2011

@luciana43 tak to jste na tom líp, u nás není ani to mimi nic, jen ty gesta a je to fakt občas randa 🙂

luciana43
9. črc 2011

@smardik jo manžel je nadšen z toho jak začal hezky mluvit, ale já už ho někdy takhle navečer prosím jestli by nemohl chviličku nemluvit 😀

smardik
9. črc 2011

@luciana43 závidím ☹

luciana43
9. črc 2011

@smardik počkej, až pak začnou mluvit oba najednou tak si ještě ráda vzpomeneš na dobu kdy to tak nebylo 😉 říká se, že kluci sou pomalejší co se týče řeči, ale nevím ta naše princezna, na to že jí bude rok, od té doby co začala říkat táta, jiné slovíčko z ní nedostanu ☹

smardik
9. črc 2011

@luciana43 Honzík umí mama,ne, ahoj, mnam, ham, brm, baf, haf a Tom umí ahoj, ani mama ne. ale on je celkově pomalejší, právě kvůli toho chodíme k psycholožce, už chodíme na logopedii. takže už se fakt těším na to at je to že budu chtít at mluví protože mluvení u nás bude asi vydřené

luciana43
9. črc 2011

@smardik to si pak zas užijete každé slovíčko, to má taky svoje kouzlo 🙂 určitě ale držím palečky ať vám to jde líp a líp

smardik
9. črc 2011

@luciana43 dík budeme to potřebovat at se naučí mluvit bobek můj. ale Hanysek je šikulka tomu to jde a pusu nezavře už ted, pořád mi něco brebentí

janka79
9. črc 2011

@lumimi mne pred porodom pomahal len manzel, ked som sa vratila z porodnice bol doma este styri dni...mala som po cisarskom a dalo sa to zvladnut len za pomoci manzela, tak ako doteraz 🙂

luciana43
9. črc 2011

@smardik šikulka 🙂

paulie
11. črc 2011

Ahojky 🙂
Tak jsme se vrátili z dovči … díky bohu, že existují sourozenecké kočárky, nebo by mě asi kleplo 😅 Náš tvrdohlavý starší chytnul další vlnu vzdoru a zásadně bojkotuje každé ne, i když je v jeho prospěch 😅 Malá byla celou dobu kouzelná, ale už cestou tam (6h přerušované jízdy autem) si tak rozbila denní režim, že s námi pařila i do jedenácti večer a ještě teď se budí a má problém dostat se zpět do starých kolejí ☹
Jinak je u nás zatím vše skvělé a zářivé – malý miluje malou a řve na mě, když nejsem dostatečně rychlá 🙂 Čekám, kdy se to zhorší …

holis84
13. črc 2011

ahoj holky,

co si pamatuju tohle byla soukroma diskuze ne? 😕

Holky prisla jsem na radu, mam deti od sebe 19m, kazde spi v pokoji s jednim rodicema abychom se vzajemne nebudili 😅 jde o to ze starsi krasne usinala sama ale pokazilo se to u babicky kdyz ji uspavala 😠 takze ted vyzaduje uspavani jinak tam breci maminko bojim se, no co s tim??? vecer me to nevadi vyzhne hned ale ted po obede kdyz tam s ni nejsem sleze z postele a hraje si treba hodinu nez zjistim ze vubec nespi

samila
13. črc 2011

ahojte, pridavam sa do "klubu" zacala som vas trocha citat... mame rozdiel rok a 5 mesiacov tak si zacinam zvykat... manzel od pondelka v praci...
@jasekd klobuk dole co vsetko si sama zvladla!!! Najma to latkovanie by ma zaujimalo. So starsou latkujem, ale aj u maleho si to neviem predstavit... ale uz pokukujem aj o tom. Ake plienky si davala novorodencovi? Len stvorce a vrchne nohavicky?
mne je najtazsie malu zabavit ked maleho kojim a to niekedy trva aj hodinu... ona je vtedy doma dost nervozna... a teraz ma take obdobie, ze od siedmej rano by bola najradsej vonku...

holis84
13. črc 2011

@samila Ahoj tak ja prave kuli tomu vsemu prestala kojit, nebot kdyz jsme sly ven, mala mi tam plakala hlady ac byla nakojena 😖 a i ted v lete je mi tak trochu lito ze jdeme ven jen na chvily pac pak musime byt uz doma protoze mladsi je potreba vykoupat a dat spat, prvni tri mesice jsou asi nejtezsi ale ted uz je to moc fajn, jen doufam ze to te starsi pak vynahradim to ze nemuze litat venku s ostatnima dyl kuli male 😔

jasekd
13. črc 2011

@samila
@holis84 Mne naopak pripada, ze ten zacatek je pohoda (pokud ma clovek zdrave bezproblemove dite myslim a plne koji, coz se mi aspon ted napodruhe povedlo, takze pro me druhe 6tinedeli bylo o sto procent lehci, i kdyz byli na me dva. Prvni dite bylo o moc problematictejsi.) Moje mala zadny rezim jeste nema, kojim jak chce ona, spat chodi jak to vyjde, koupani neni kazdy den (zato pokadenej zadek pod kohoutkem furt), chodime s ni i po vecerech, kdyz se podari sehnat hlidani, treba na zahradni posezeni, spinka v kocarku, je naprosto v pohode. Tohle za chvili nepujde, az ten rezim nastane. U starsiho kluka se o rezim snazime a ma ho, takze prave on je ted vetsi brzda v tom, kdy kam jit, jak zarisdit jeho spani atd. Mame souroz. kocar Jane powwertwin a tam to starsi ditem co sedi vepredu, proste spat nemuze 😖 Cili celodenni vylety dost problem, asi dvakrat se mi podarilo ho dat do zadni sedacky, ktera jde sklopit do lehu, malou do Manducy a on spal, ale moc tam byt nechce, jednou usnul vepredu a my ho pak vyndali, udelali pauzu a spal na dece. To mimino je takove skladne, jidlo ma stale po ruce (kdyz se jen koji, s prvnim jsem vsude tahala lahve a termosku atd a to bylo horsi).
Byla to soukroma diskuse, pak jsem se presunuly na Maminkam a tady to asi opet ozilo. Ja uz na to Maminkam nejak nechodim, neni cas...
@samila Ctverce prakticky ne, nic to nevydrzi, vycapvat se mi to nechce, dam obcas novosklad kdyz vim, ze treba do hodiny pujdem ven a budu davat dalsi plinu. Mam Haipy a davam je malemu i holcicce, uz od prichodu z porodnice. Ze zacatku ji byly velke, tak jsem plinu slozila na holku a malinko zalozila, jakoby skratila ten chobot. Mrkni mi do alba, mam tam fotku, to bylo male par dnu. Na to PULky klukovi, holce PULky a nekdy, kdyz je vedro, vlnacky (dala mi kamoska, nechavala je plest u nejake babci) aby vetrala, mam i flisaky, ale ty jsdou hned provlhly, vubec mi nevyhovuji. Separacky flisove/Irmu. Ze jsem to chtela obcas u male zabalit, to priznam, ale vidina tech hromad odpadu a taky penize, co uz mam v Haipach a dalsi za jednorazovky, to me presvedcilo. On totiz malej byl brzo na dokrmu, tak nekakal dlouho tu vajecinu, zato ona plne kojena kadi furt 😝 K doktorum teda chodime s jednorazovkama, pac V. furt kadi a M. jak je velikej uz, tak mu AIO nestaci, protyka. I Haipa mu na delsi prochazce zacla protykat, musim prebalovat casteji nebo vycpat. Docela nam sla se synem BKM, ale ted s obema nestiham a uplne to slo do kopru, takze plinkuju o sto pero 😀

jasekd
13. črc 2011

@samila https://www.modrykonik.cz/fotoblog/jasekd/album... mala ma tady 5 dnu, je to prvni den doma, ajak ji sedne 😉

holis84
13. črc 2011

@jasekd to mas fajn ze jsou deti hodny, ja mam tu starsi hodne hyper 😅 je hodna ale je to teda drak 🙂 a mladsi trapi brisko takze je to obcas boj ale lepsi se to, jsem stastna ze je mam obe dve 😵 a bude to lepsi a lepsi 🙂

jasekd
14. črc 2011

@holis84 Mala je zlato, doufam, ze to vydrzi, i zdravotne, aby byla OK, staci problemy s klukem... Martin ted docela zlobi, zacina zarlit, holt musime chapat, ze je skoro jeste mimino, zadnej velkej bracha 😀 Vendy kdyz se rozvriska, nevi, kdy prestat a je to teda jinej kalibr nez byl Martin, ten plakal tak mile, ona jeci jak cirkularka, nastesti to byva jen kdyz je pretazena a nemuze zabrat, a v kocarku se uvozi... No a vecer uz je doma manzel, tak ji chova, povidaji si a tak do tech 22 hodin ji nejak ududlikujeme a upovidame a pak uz spi dobre 🙂

holis84
14. črc 2011

@jasekd no ja mam ted problem na piskovisti, protoze tim ze treba Natalka nespi v kocarku tak se chce koukat tak ji chovam jenze nemam cas se venovat te starsi a vysvetlovat ji ze hracky musi pujcovat, je ted hrozne lakoma 😔 pripadnu si ze si o me ty matky musi myslet ze ji nevychovavam jenze ono to moc nejde ji neco vysvetlit, kdyz to poradne nechame a na ruce s malinkou za ni litat nemuzu furt. Jinak chodite pekne pozde spinkat teda, ja jsem na to vecer sama, manzel chodi z prace az v pul 9 takze driv jsem mela trochu krize pac starsi neji 🙄 🙄 a druha se rada nosi takze nez jsem ji nakrmila tak me tekly nervy z obou dvou 😝 ted uz mam system proste starsi posadim do zidle a jdu koupat malou, pak nakrmim ulozim a jdu dokrmit tu starsi 😝 ale kolem 20h uz obe spi, nastesti jinak by me jeblo se s nima otravovat dyl 😀