Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

smardik
21. črc 2011

@holis84 to právě nevím proč má teploty proto jdeme na krev. Má jeden den teplotu-kolem 38, druhý den nic, pak zas teplota,2dny nic apod. Nic mu jinak není-nemá rýmu,kašel, průjem,nový zub nic jsem nenašla, nestěžuju si že by ho něco bolelo. Jen jak má teplotu leží. První jsem myslela že to je z těch tepel ale má to i jak je chladněji-dneska dopoledne zase takže jdeme raději k dr. at se na něj podívá a vezmu mu i krev jestli mu něco nechybí

luciana43
21. črc 2011

@smardik to je zajímavé, ale určitě to chce doktora, teploty někdy můžou být zrádný, hlavně držím pěsti ať je to něco malého...já se taky ráno kolikrát vzbudím a když vidím jakou mají čipernou a zlobivou náladu už se těším až bude večer a půjdou spát 🙂

luciana43
21. črc 2011

@holis84 teď už jo, sice to vypadá tak, že Natálka si hraje s Domčou s traktorama nebo nářadím a pořád něco opravují a zatloukají, ale vyhrajou...panenky a holčičí zábava snad přijde později 😀

smardik
21. črc 2011

@luciana43 je ti divné, já už byla s ním u dr. v pátek ale měl dovolenou a příští středu jdu s mladším na 18měsíční prohlídku tak už to vezmu při jednom,oni se oba dr. bojí takže je nechci trápit na 2x ale odbudem si to najednou. Naštěstí máme ted od dr. klid až do září to bude doktorské září-čeká nás oční, kardiologie, psycholog

smardik
21. črc 2011

@luciana43 u nás byla zlobivá nálada dneska ale už oba spí a snad až do rána budou

luciana43
21. črc 2011

@smardik já chodím do ordinace s řevem, obě dítka jen ho vidí začnou, i když Domča snad už pochopil poslední dobou, že když jdu s Natálkou tak jemu nic nehrozí - někdy mi přijde, že řve jen ze solidarity ze ségrou 😉 u nás už se taky konečně spí. nevím co to, ale od pondělka jen Naty dám do postýlky řve jak tur a vzteky i kolikrát kouše do postýlky - přitom od malička usínala v postýlce sama a v pohodě ☹

smardik
21. črc 2011

@luciana43 jo jak u nás taky chodíme do ordinace s řevem, co do ordinace Tom už pozná tu cestu-my tou cestou chodíme jen k dr. jinak tam nechodíme tak to pozná a řve už po cestě. o spaní mi raději nemluv, já mladšího už skoro rok-od operace uspávám a nevím jak ho naučit usínat samotného

luciana43
21. črc 2011

@smardik to já už rok 😀 - co sem se vrátila z porodnice - musím být alespoň v pokoji, aby Domča usnul, jinak spustí řev, ale teď už chodí spát spolu - Naty usínala dřív, tak sem nechtěla aby ji budil - tak asi začneme zvykat, že budou usínat samy....když já to dlouho nevydržím poslouchat jak se tam vzteká ☹

holis84
21. črc 2011

holky ajajaj to usinani, ja udelala teda vyrvavaci manevr a zabralo to uz nekolikrat, kdyz se to napr u babicky pokazilo, je to hrozne ale uz od roka to chapou takze jsou to vyderaci 😀 nastesti Natalka je zlaticko tu zavinu a usne sama hned 😵 😵 😵 kristynku jsem uspavala do 8m 🙄 🙄 🙄

jdu manzela doucovat ucetnictvi 🙄 misto meho volneho casu

luciana43
21. črc 2011

@holis84 takže už s ní nemusíš ležet v posteli ? to je paráda...

smardik
21. črc 2011

@luciana43 no já už taky skoro rok, on fakt do operace spal krásně, už v porodnici jsem nakojila, uložila a spal celou noc až do té operace to byl luxus, ani jsem nevěděla že mám druhé dítě. a v nemocnici se to pokazilo, v postýlce mu nešlo usnout jen plakal a člověk nenechá dítě plakat, ani nesměl takže jsem ho tam uspávala v kočárku, no a přišli jsme domů a v postýlce hysterie, takže jsem ho uspávala-přitulil se ke mě a bylo to a i tak furt brečel, usínal a budil se s pláčem, 20 za noc vzhůru, pláč ze spaní děsný. ted to teda už celkem jde a bud spí celou noc do té půl osmé nebo se budí kolem páté ráno a to mu dám mlíko a vezmu ho k sobě do postele a spí. ale usínat samotného nevím jak ho to naučit,vyřvat se mi nechce ho nechat tak nevím

luciana43
21. črc 2011

@smardik spaní do půl osmé závidím 😉 Naty je jako jediná z naší rodiny ranní ptáče, vstává v 6 a já musím s ní ☹ , abych ji vzala vedle do pokoje, páč jinak doráží na Domču a ten když nevstave nejdřív v 7, mezi půl osmou a osmou je to pro něj ideální, je pak celý dopoledne protivňoučký ...

smardik
21. črc 2011

@luciana43 no u nás to je tak že Tom vstává kolem té půl osmé a většinou mě a Honzíka vzbudí, ale předevčírem ho nevzbudil a Honzule vstával 8:50 🙂 🙂. ale je fakt je že jak se vzbudí kolem té páté na to mlíko a já promeškám vhodnou chvíli-když ho fakt nechám probudit už mi neusne, většinou už na něm poznám že se budí jak sebou moc hází to jdu pro mlíko a šup do postele a to usne

zdezli
21. črc 2011

@holis84 s tim spanim to mame stejne - taky mi oba odpolko spi 3 hodiny 😵 takze se stihnu zregenerovat a jeste neco udelat 🙂

smardik
22. črc 2011

@holis84 mi taky oba spí po obědě-jdou ve 12 a vstávají cca 14:30 tak vždycky udělám co potřebuju a i spočnu 🙂, na tu stranu je to pro mě super ale kvůli tomu jak je na tom Tomášek by se mi zas hodilo at nespí a dělám něco jen s ním, no člověk si nevybere.

a Tom se mi zas v noci budí, nevím co to je ale už 3noc se v noci vzbudil, já si myslím že to je hladem jak on fakt přes den nechce vůbec jíst tak se mi v noci budí a chce mlíčko

holis84
22. črc 2011

@luciana43 Ne ne uz nelezim v posteli, ono s jednim ditetem by se to dalo, jenz manzel chodi domu kolem 20h, a ja chci mit uz taky klid a ne lezet a uspavat 30minut, proste jsem ji vysvetlila ze na chodbe je rozsviceno at se neboji, no rvala 20min mela jsem strach ze probudi Natalku ale dobry, ta spala jak dudek, ted uz jen zas to nepokazit, obcas to devce na nas zkousi 🙂 jinak o rannim vstavani bych mohla psat romany, obe dcery jsou ranni ptacata 😀 jednou jsme mely rekord 8:15 ale to uz je rok, nyni je to kolem 6h ranni, ta mensi obcas i driv 😝
@smardik tobe ty deti hrozne krasne spi, o takovym dlouhym spanku si muzu nechat zdat. Honzicek je po operaci ceho??? 😲
@zdezli ja kdyz deti spi zasadne NIC nedelam jen sedim dam si v klidu obed prectu kone a divam na tv nebo si ctu, jako abych uklizela kdyz deti spinkaji ani nahodou 😀

luciana43
22. črc 2011

@zdezli
@holis84 tak takhle by se mi taky líbilo kdyby mi děti po obědě spaly, ale to tak možná ještě někdy Naty, pokud je Domča nevzbudí, ale tu něho sem ráda, když spí aspoň něco málo přes hoďku ☹ od té doby co mám dvě děti taky už když spí takhle v poledne nedělám nic, spíš užívám klidu a někdy dokonce zalehnu s nimi, zvlášť od té doby co vstává naše malá v šest i dřív a já protože pracuji doma na počítači tak někdy končím i po půlnoci, to se pak v poledne i ta hoďka hodí 🙂

holis84
22. črc 2011

@luciana43 A Domca uz nechodi po obede spinkat? ty uz pracujes? to mas fajn, ja se taky do prace tesim 😀 deticky miluju ale jako uprimne, kolikrat jsem z nich na dne 😀

smardik
22. črc 2011

@holis84 tak jak usnou tak si nestěžuju, večer spí 20-cca 7:30 až 8 ale někdy to protáhnou, nicmémě je to pršivé počasí nějak unavuje takže cca 19:30 už chtějí jít spát-teda ten starší takže jdou oba a máme klid. No a spaní chodí ve 12 ale dneska byli protivky protivné takže 11:30 už oba spali, starší vstával 14:20 a mladšího pak vzbudila poštačka která donesla strojek - dneska bude velká akce,Tom se nám nechce stříhat u holiče ale má to dlouhé a potí se, hlavu si mýt nechce takže jsme objednali strojek-už došel a před koupáním je oba vezmem strojkem. SIce se mi do toho moc nechce, změní ho a to a už to bude velký kluk ale co se dá dělat

jo a ted jsem zjistila že jsem totálně nechápavá. Tom byl v obyváku a ukazoval mi že mám jít do pokojíku tak já tam jdu a on ukazuje někam ke stěne, nechápu to a odcházím, Tom se rozčiluje a ukazuje mi na stůl v obyváku a pak naštva zas na stěnu v dětském pokoji. No a v tu ránu mi to svitlo on chce at mu přinesu židličku z dětského do obyváku (má ji totiž u stěny. no ale mě to nedocvaklo normálně si židli nosí sám), prostě nechápavá maminka

minulý víkend zas nechápal chlap venku musela jsem to přeložit-venku pršelo takže kaluže, Tom jede na motorce přes trávu a ukazuje na kola,jede dál a tam je kaluž, vjede do ní a ukazuje tatínkovi na kaluž a rozčiluje se že nechápe - manžel mu říká jo máš motorku. No v překladu to znamená Tomášek měl špinavou motorku tak jel do kaluže aby ji očistil a chtěl od tatínka at mu řekne že má čisté kola 😀 😀 😀 😀 no a takových věcí je u nás víc

zdezli
22. črc 2011

@luciana43 ja si taky chodim s detmi na hodinku lehnout 😉 Dnes jsou obzvlast zlate, uz spi oba pres 3 hodiny. Asi vedi, ze mame vecer navstevu a ze maminka musi nachystat jidlo 😵

luciana43
22. črc 2011

@holis84 spinkat chodí, dokonce si o to sám říká, ale někdy je třeba i za půl hoďky vzhůru, čile vyskočí a spát už se nejde, když se zadaří tak spí tak hoďku a půl. Jo pracuji, co se dá doma udělat z mé práce na počítači, dokud byl jen Domča tak sem pracovala i přes den, ale teď mi na to zbývají už jen večery a noce 🙂

luciana43
22. črc 2011

@zdezli 🙂 nám se podařilo sladit polední spaní až někdy po půl roce, i teď někdy Naty usne třeba v 10 dopoledne a vstává když jde Domča spát, takže pěkně na střídačku a to pak mám smůlu s odpočinkem 😉

luciana43
22. črc 2011

@smardik Taky stříhám doma strojkem a je pravda, že poprvé mi to taky přišlo trochu líto, páč tím účesem se z nich opravdu stávají takový "velký kluci " 😉

smardik
22. črc 2011

@luciana43 tak už mám doma taky velkého kluka jak jsi psala ale bude mu tak líp, ani zas tak neřval jak jsem čekala 🙂

alexandra
22. črc 2011

Kocky, pockajte ked budu mat 4,5 a 3 😉

smardik
22. črc 2011

@alexandra a to bude lepší nebo horší 🙂

alexandra
22. črc 2011

Lepsie, ale to uz nebudu vyzerat ako velki len po ostrihani 😉

smardik
22. črc 2011

@alexandra tak to jo, uvidíme jaké to bude jak porostou, zatím si fakt nestěžuju 🙂 a i je mi líto že plánované třetí nebude ted

alexandra
22. črc 2011

U nas je to len lepsie a lepsie.. Miki sestricku ochranuje a tak "velkacsky" jej vsetko vysvetluje a ona ho komanduje, ze sa ma obliect, ma si po sebe upratat a fuka mu bolacky, ked sa niekde treskne.. Zjedla by som ich od lasky.. 😵

modrofuzik11
23. črc 2011

ahojte, kubko sa nam narodil 6.7. sara bude mat o 3 mesiace 2 roky. na kubka si pomaly zvyka. mne cas uteka ako splasene kone. vsetko je ok, okrem mojich bolavych bradaviek. pouzivam bepanthen. verim, ze to coskoro prejde🙂. nezda sa vam obcas, ze je to tak trochu nespravodlive? mali by sme si uzivat po tom tazkom porode materstvo plnymi duskami. preco sa stavaju take veci ako napr. s tymi bolavymi bradavkami? no co uz. nejako to musime predychat 😉 prajem kazdej vela sil a pevne nervy🙂