Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

romcovaklarka
1. srp 2011

@zdezli @smardik @luciana43 Taky moc díky za vaše zkušenosti. Teď teprve jak to čtu, tak vidím, že ten můj dotaz vyzněl docela blbě - nechtěla jsem naznačit, že by vaše děti strádaly kvůli tomu, že je máte brzo za sebou 😅 Asi rychlejc píšu, než myslím 😕

zdezli
1. srp 2011

@romcovaklarka v pohode, podstatu jsme pochopily 😉

smardik
2. srp 2011

@romcovaklarka v pohodě pochopili jsme se 😀 😀 😀

já už tu straším Honzík ještě spí a Tom kouká na pohádky, raději jsem je pustila at malého nevzbudí je pak akorát protivný

smardik
2. srp 2011

@luciana43 u nás ta domácnost jak kdy něco stíhám s nimi ale žehlení zásadně večer, větší úklid si nechávám jak jsou třeba u rodičů ale takové ty normální věci jsou udělané, ale oba mají hysterák u vysavače tak to čekám na manžela až přijde z práce a bude s nimi

luciana43
2. srp 2011

@smardik Tak s tou domácností, taky už to není tak perektní jako dřív, ale navařeno je, žádný velikánský bordel tady taky není - většinou jen rozházené hračky, pravda - někdy žehlím za pochodu, jinak si to nechávám taky po večerech a na větší uklidy čekám až manžel bude mít čas a vezme třeba oba ven nebo si pro ně přijede tchyně, ale už to tak neřeším,aby bylo všechno tiptop jako dřív - byla sem na to hrozná 😅 , snažím se ten čas především co nejvíc věnovat dětem, manželovi a i sobě, aby sme si to užili 😉

zdezli
2. srp 2011

@smardik a
@luciana43 taky jsem byla driv na uklid das, ted uklizeno je, ale jak rikate, uz to neni jak ze skatulky. Nasi mi koupili roboticky vysavac - to je veka pomoc, vyluxuje, kdyz jsme venku 😵 Zehlim ted vetsinou odpolko, kdyz obe deti spi, vecer miva Misa koliky, tak to nejde.

smardik
2. srp 2011

@luciana43 jo tak nějak u nás není nějaký bordel to ne ale utřený prach každý den není, občas se mi tu kupí prádla na žehlení apod. v bordelu nežijem to ne ale lepší by to mohlo být

ted mi oba spí a jsem ráda že mám chvíli klid, včera Tom nespal to bylo něco

luciana43
2. srp 2011

@smardik tak nějak 😉

luciana43
2. srp 2011

@zdezli 🙂 taky by se mi líbil, ale počkám až budeme ve vlastním, teď v podnájmu na ty dva pokoje to nemá cenu, i když vzhledem k tomu, že mám ještě pejska luxuji každý den, ale ono teď Domču začlo bavit luxovat, takže kolikrát mu zapnu lux a nechám ho ať si pokoj vyluxuje sám a jdu si udělat něco jiného, pak to po něm ještě přejedu .... doufám, že mu to vydrží 🙂

smardik
2. srp 2011

@luciana43 zas nehodlám tu jen lítat s hadrem apod. a být akorát utahaná když si můžu chvíli odpočnout 🙂 to fakt ne a jinak jak píšeš raději se budu věnovat klukům-ale oni i rádi pomáhají takže prádlo třídáme spolu a oni ho pak dávají do pračky, z pračky vyprané mi nosí a podávají i kolíčky podávají, jak zametám tak mají svůj smetáček a taky zametají takže některé věci dělám s nimi a i když je to uklízení tak pro kluky je to hra

ale u nás se ted hodně dělá něco s Tomem at se zlepší, nicméně musím říct že se to zlepšilo-ze začátku jsem měla problém kde to "učení" zařadit, Tom nechtěl a ted jsme si už na to tak nějak zvykli že sám od sebe chce knížku že se jdem učit, obrázky apod už jsme si to vžili a trávíme tím dost času

zdezli
2. srp 2011

@luciana43 no my mame 4+1 a pres 100m2, takze se to fakt vyplati. Hlavne zajede i pod postele, pod kuchynskou linku atd 😵

smardik
2. srp 2011

@zdezli tak to jo to je určitě velká pomoc jak máte tak velký byt, my máme 3+1 a 56m2 tak by to bylo zbytečné a tady by se asi ani nevytočil,byt je malý

alexandra
2. srp 2011

@zdezli Tvoj syn sa vola presne ako ja som chcela pomenovat mojho 🙂 Nakoniec je len Michael 🙂

zdezli
2. srp 2011

@alexandra a ze nam ten vyber jmena dal zabrat 😀

zdezli
2. srp 2011

@smardik ja myslim, ze delaji i pro mensi byty. Naopak byl docela problem sehnat takovy, aby zvladnul nasi plochu a nestal az zas tak moc

smardik
2. srp 2011

@zdezli fakt já se na to někde dívala-myslím že na MMB o tom byla diskuse a právě holky psali že potřebuje místo na otočení atd. já nevím nějak jsem se o to nezajímala, není to tu zas tak velké takže to zvládnu i s normálním vysavačem

luciana43
2. srp 2011

@smardik tak tohle už odmalička baví mýho syna - knížky, čtení, vyprávění, dokonce i dokumenty třeba o zvířatech to je jeho, ale Natálka, jak zjistí, že si s knížkou hrát nemůže, že by měla sedět a poslouchat tak to vzdává a jde si hrát s něčím jiným ☹ Ale vám držím palečky ať to jde líp a líp ...

smardik
3. srp 2011

@luciana43 no jo Toma to nebavilo on dokud neukazoval prstem tak neměl s knížkou nějak co dělat-nemohl mi ukázat co chce at mu řeknu,ani když jsem po něm chtěla něco já. Už konečně ukazuje tak už knížky prohlížíme ale zatím jen jednoduché typu leporela, ostatní kde je více věcí na jedné stránce jsou pro něj moc složité, takže leporela a knížky pro děti od jednoho roku to je ted naše. Jde to ale strašně pomalu, musím ho učit vše jak vypadá kočka,pes, hrníček vše. Venku to ví že vidíme kočku a je to kočka ale jak jsem chtěla at mi to ukáže na obrázku, v knížce nechápal o co jde. Ted nějaké věci-auto,vlak, sluníčko,pes, kočka ví ale hromadu ještě ne. ted jsem objednala nové pexesa tak snad to půjde

jo u nás je konec dlouhého spaní, dneska oba 6:15 ☹ Honzík by ještě usnul ale slyšel bráchu a konec, on musí za ním

kukujka
3. srp 2011

baby ako ste to mali s kojenim deticiek?kojili ste aj pocas tehotenstva?a ako potom ked sa druhe narodilo?

jasekd
3. srp 2011

@romcovaklarka V podstate od zacatku, ona je pohodove dite. Amni nema rada moc chovani, spis si lehnout k ni na zem, povidat, chrastit, ukazovat hracky, to miluje. Martin byl podobnej, ale s nim bylo vic prace kvuli kojeni/nekojeni, refluxu atd, a hracky ho tolik nezajimaly.

jasekd
3. srp 2011

@kukujka Ja nekojila. Prvniho jsem kojila plne cca 5tydnu, nepribejval pres veskerou snahu, tak pak dalsi 3 mesice kojeni a Nutrilon AR, a jak jsem otehotnela, v podstate uz jsem kojila jen pro dobry pocit, mliko uz nebylo. Jak jsem zjistila, ze jsem tehotna, bylo mi uz i hodne zle a na snahu o kojeni jsem se definitivne vybodla. Aspon jsem nemusela resit, jak kojit oba. Ted kojim plne, Vendy je bezproblemove dite.

beruthiel
3. srp 2011

@kukujka Kojila jsem souběžně ještě 5 měsíců po porodu.

krista
4. srp 2011

Ahojky 🙂
@kukujka já jsem kojila do 12tt v těhotenství (do roka prvního dítěte), pak malá už přešla na UM, do tý doby mi to odmítala. A druhý dítě jsem kojila 10,5měs., všechno celkem bez problémů, nebála bych se kojit ani souběžně kdyby to jinak nešlo, jen je asi potřeba staršímu pořádně vysvětlit, že dostane až po miminku 🙂 a maminku to musí hodně vyčerpávat 😉

luciana43
5. srp 2011

@kukujka Ahojky, tak já na to byla taky zvědavá jak to bude, ale bohužel dokud sem kojila, nešlo otěhotnět ☹ takže sem v synových devíti měsících přestala, přišla první MS a do měsíce jsem byla těhotná 😉

luciana43
5. srp 2011

@smardik Tak co spaní, stále vstávají brzy? U nás se to trošku šouplo, ale jen proto, že Domča měl angínu s horečkama a Naty rostou čtyři stoličky najednou, takže sme dost často tenhle týden ponocovali, dnes vstávali teda až před sedmou ale sem zvědavá na další dny, už je jim dobře 🙂

lennyna
5. srp 2011

@kukujka to jako že už byste šli do druhého miminka? To jste teda borci 😀

smardik
6. srp 2011

@luciana43 o spaní mi ani nemluv, to je katastrofa, dneska Honza budíček 5:40 a to včera večer usnul ve 22, on prostě spát nebude a nebude

kukujka
6. srp 2011

@lennyna ahoj ano uz vazne uvazujem o dalsom

jasekd
6. srp 2011

@kukujka Tak to jsi dobra, za me rozhodl manzel a priroda 😀 Tak drzim palce, neni to takova hruza, jak ti budou lidi rikat 😉

kukujka
6. srp 2011

@jasekd chceme zacat uz teraz lebo na malu sme dlho cakali tak aby sa to podarilo