Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

smardik
12. srp 2011

@carmonka taky jsem nosila až do konce, jinak to nešlo malý nechodil vůbec, do vany, židličky, postýlky apod. se musel zvedat, bez toho to prostě nešlo. ale nějak jsem to vlastně neřešila, těhotenství není nemoc, dělala jsem co bylo třeba

lucka33
12. srp 2011

@carmonka aj ja malú nosím, tomu sa nevyhneš, aj keď dieťa začne chodiť. Ja to tiež vôbec neriešim, podľa mňa je telo na takú záťaž zvyknuté, to len ľudia z môjho okolia sú zhrození, keď ma vidia s malou na rukách 😝 Len mi nikto z nich zatiaľ nepovedal, ako inak by som to podľa nich mala riešiť 🙄
A vidím, že maminy to zvládli v pohode a aj druhé miminká v brušku, takže pohoda 🙂

kukuca
12. srp 2011

Holky, a teď mi řekněte, jak to děláte s úplně malým miminkem a vycházkama?CHci to druhý nosit zase v nosítku,ale až bude držet hlavičku.Budu tak mít rude prázdný a nebudu tady na vesnici odkázaná jen na silnici,ale i na lesní cesty a jiný procházky(i v závějích). Ale co ty cca 3 měsíce?Představ aže menší dítě se snaží usnout v kočáře a větší mi věčně utíká na jinou stranu, nebo se sebere a jde za 5 minut zpátky a já na něj pořád hulákám, mě děsí!Sourozeneckej kočár nehrozí, starší se odjakživa nerad vozil a stupínek tady v těch kopcích a hnusné cestě..Jak na to?

smardik
12. srp 2011

@kukuca já to měla jednoduché s vycházkama, starší nechodil když malý narodil takže sourozenák byl nutnost a prostě jsem vezla oba a pak se Tomík musel naučit poslouchat že se chodí u kočárku s maminkou, žádné utíkání apod. taky jsem měla představu nošení ale malý měl v šátku, vaku hysterák,brečel a brečel dokud jsem ho nevyndala. takže u nás to jistil sourozenák. musím říct že i ted ho využívám, mladší jde a starší se kolikrát veze

kukuca
12. srp 2011

@smardik náš první zas nosítko miloval. Šátek teda taky neměl rád,ale Beco miloval.Usínal tam ,tulil se atak.Strašně vwlká pomoc, i tehdy.A tak nějak doufám že i druhý to bude mít rádo.No snad taky vypilujeme chození vedle kočárku.JInak nevím...

carmonka
12. srp 2011

Ahojky, my jsme šátek hodně využívali a malý ho měl moc rád (a já taky...), takže my určitě zkusíme používat ten v kombinaci s golfkama. Nevýhodou ale asi je delší doba vázání, než u nosítka. Vázat jen v uzavřeném prostoru, aby mi ten starší neutekl 🙂 Je to super právě pro ty první měsíce. Ale každé dítě má rádo něco jiného, takže já taky doufám. Jinak, doktorka mi dnes řekla, že těhotná určitě podle těch testů jsem, ale na UTZ to zatím není vidět. I když to tak, podle ní, hodně vypadá. Takže mám další týden nejistoty... Jo a ptala jsem se jí na to nošení staršího sourozence a prý to moc nevadí. Teprve až od 25 - 30 týdne by to mohlo způsobit předčasný porod. Ale to se prý při kontrolách pozná podle stavu čípku, takže by mě varovala, kdyby se něco chystalo. Jen mi potvrdila, co říkáte vy a co jsem si taky myslela - totiž že to zvedání nebude zase až takový problém.

alena36
13. srp 2011

Ahoj holky, tak jsem se taky zaradila mezi vas, cekam druhe mimi v breznu a malemu bude 15 mesicu, mam z toho docela vitr, jak to vse budu zvladat, nejvic, jestli budu moct maleho zvedat. No bude to ficak.

luciana43
13. srp 2011

@kukuca Tak já to tak měla, souroz.kočár sme nepořizovali a Domčovi bylo 19 m, když se malá narodila. Když sme šli na procházku tady u nás na vsi třeba do lesa nebo jen po vsi, běhal kolem nás nebo jel na odrážedle, ale u silnice nebo ve městě chodil u kočáru a sice to ze začátku byl boj, ale trénovali sme, ze začátku kratší procházky a pak delší a delší... docela rychle se to naučil a hlavně se taky chtěl chlubit miminkem, takže pak chodil u nás i rád 😉 Malá mi usnula v kočárku i když sem od něj křičela na Domču... A v zimě když bylo hodně sněhu sem tlačila kočár s miminkem a Dominika táhla na saních nebo bobech, máme ještě pejska 🙂 ale ten naštěstí poslouchá a tady u nás ho nechávám chodit bez vodítka ... Jsem ale ráda, že už to mám za sebou a letos můžou jezdit na saních oba 😉

luciana43
13. srp 2011

@carmonka Tak držím palečky ať to dopadne dobře... Jinak až budeš v 25-30 týdnu, tak malej už bude zas o pár měsíců starší a zas to bude lepší 🙂

luciana43
13. srp 2011

@alena36 Ahoj, gratuluji 🙂 Pokud seš doma sama, tak ono to bez toho zvedání nejde a zvlášť když sou ještě takhle malý, ale uvidíš že to bude v pohodě ....

smardik
13. srp 2011

@kukuca já měla půjčený šátek, svůj vak a půjčené beco-na měsíc a nezvykl si, řval dokud jsem ho nevyndala takže bohužel. uvidíme co to třetí-časem 🙂 ale tam to zas bude o něčem jiném věkový rozdíl bude jiný

@alena36 ahoj, vítej 🙂

já teda to nošení neřešila, prostě to bylo nutné tak jsem to dělala

petja
13. srp 2011

Ahojky,čekám třetí mimčo,docela brzo po druhém,ráda s vámi budu trávit krásný čas do narození naší zřejmě druhé holčičky.Vidim,že některé tady jste taky těhotné.Blahopřeju

alena36
13. srp 2011

@smardik no a to si predstavte, ze jsem se 5 let lecila na neplodnost, 3 IVF, operace, odebrany vejcovod, druhy pry temer nepruchodny no, podle doktoru sance na prirozene poceti temer nulova, no a prvni mimi prirozene a ted to druhe taky prirozene a necekane. No priroda si to vzdy udela, jak chce, ze?

petja
13. srp 2011

@alena36 a kdy najednou ten zlom,když jsi měla takové prognozy a dokonce léčení pro neplodnost?

l.e.o.n.t.y.n.k.a
13. srp 2011

Ahoj holky, ani jsem nevěděla, že je tu podobná diskuse. Děti budou od sebe šestnáct měsíců, takže to bude asi mazec, zrovna nejvíc řeším čas až budu v porodnici jak to Maty přežije. Přes den je to v pohodě, ale to usínání a hledání maminy v noci.........

petja
13. srp 2011

@l.e.o.n.t.y.n.k.a Kluci to spolu zvládnou! Ten můj byl pak takovej dospělejší a důležitější,jak přišel do porodky 😵

smardik
13. srp 2011

@l.e.o.n.t.y.n.k.a já jsem se taky bála toho jak to malý beze mě zvládne jak budu v porodnici a zvládli to s tatínkem úžasně 🙂

jasekd
13. srp 2011

Gratulace vsem tehotnym.
@l.e.o.n.t.y.n.k.a Drzim palce k brzkemu porodu 😉 Muj chlapecek byl rocni, kdyz jsem byla v porodnici, a zvladl to s tatou skvele. On nebyl nikdy mamanek. Ale od narozeni dcery je to tezkej tatanek, dost casto me i odmita, chce jen tatinka a trochu to prijde lito. Ja mu nechybela vubec...

K dotazu o zvedani... Nosila jsem a zvedala casto, malej nechodi ani ted, natoz kdyz mel rok, k tomu pretrvavajici GER, takze ja i rocniho kluka drzela na odrihnuti atd. Nastesti neni nejak velkej, na roce mel asi 9 kg, ale zabrat to dalo.

@alena36 Tobe teda special gratulace, to je super, ze se nakonec podarilo ahned dvakrat 😵 Ja se nelecila az tak drasticky, jen hormony na anovulacni cykly a jen necely rok, ale i tak, prvni dite s lecbou po roce a druhe na jednu nehodu, kdyz bylo prvnimu 3,5 mesice 😀

alena36
13. srp 2011

@petja jo to kdybych vedela, sama to nejak nechapu, asi osud

alena36
13. srp 2011

@l.e.o.n.t.y.n.k.a no Danecek nastesti spi celou noc, takze se jeste 7 mesicu vyspim, jen doufam, ze, ze to druhy bude na rozdil od Danika bude mir rado mliko, u Danika trval od dvou mesicu permanentni bojkot mlika a kojeni...no nerada na to vzpominam, bylo to sileny...

smardik
13. srp 2011

@alena36 asi to tak u vás příroda chtěla, lékaři se občas mílí 🙂, moc gratuluju 🙂. Já můžu říct že moji kluci jsou úplně opační, jeden byl spavec a druhý nespavec, jeden klidas a druhý uječenec. jsou bráchové ale občas si říkám že to je hrozné, stejní rodiče ale tak rozdílní 🙂

petja
13. srp 2011

@smardik jo,jenže po někom ten uječenec být musí 😀

alena36
13. srp 2011

@jasekd a jak to zvladas? Ja si teda nedokazu predstavit, jak je to treba s krmenim? Danik uz je ted jen na prikrmech, nenavidel kojeni, ale da se to vubec skloubit? A jak to mate s kocarkem? Netusim, jestli malej bude v dobe porodu, chodit, ted je mu cerstvych 8 mesicu.

smardik
13. srp 2011

@petja jo máš pravdu na tom něco bude, já byla nespavec, uječenec takže bude po mě 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

petja
13. srp 2011

Já budu řešit případné nechození manducou nosítkem,malá je v něm šťatná,i mimi určo bude.jinak se dá koupit boar ,takové stoupátko a teď jsem se nasmála,jak mi mamča říkala,že dala nahoru na kočár desku a brácha seděl tam,otočenej k ní,seděl jak na lavce a já jela v kočáru 😀 😀 😀

petja
13. srp 2011

board na kočár jsem myslela

jasekd
13. srp 2011

@alena36 jde to... Po prichodu z porodnice jsem obcas, kdyz jeceli oba, zkousela najednou malou kojit a "velkyho" krmit, ale to bylo o nerv 😅 Kluk ma ted obdobi, kdy skoro neji, proste nic nechce, takze hlady mi nerve, klido pocka, jen vyzaduje pozornost a hrat si, ale da se zvladat. Ted uz se naucil chodit kolem nabytku celkem spolehlive, nepada tolik, tak i to jde, driv jsem trnula, kam sleti, kde se prasti, prsty nekam skriply furt... Navic ted uz je kojeni pohoda, takze kdyz je krize, odlozim malou, vysvobodim mladyho z jeho prusvihu a vratim se ke kojeni. Zacatky s kojenim, kdy bolej prsa, kazdy prilozeni je utrpeni atd, tak to jsem ji neodtrhavala, ale klukovi ruzne podavala nohou veci, chodila za nim s miminem na koze apod, jen abych ji nemusela xznova prikladat 😝 Kluka bohuzel od doby, kdy jsem otehotnela, nekojim, byl plne mesic a pak 3 dalsi s dokrmem, takze kojeni si nepamatuje, to mu nevadi. Holku kojim v pohode plne, tak to usetri praci a nervy, navic je na rozdil od mladyho naprosto zdrava a hodna, uzivam si ji od narozeni 🙂 Kocarek mam tandem Jane powertwin. Tvuj prvni byl koukam celkem problemovej, druhy bude snad lepsi jako u nas. Pro me 6tinedeli s prvnim byl horor, druhy bylo super, i kdyz jsem mela doma 2 prcky, tak se dopredu neboj. Ja se treba hrozne bala kojeni, ze to zas nepujde, a az na pocatecni problemy, ktere ma skoro kazda, je to sdobry, mc nepribejva sice, ale staci to 🙂
@smardik A mas to 😀 Martinek je ted pekelne vzteklej a zacinam se v nem videt 😅 Donedavna jsem myslela, ze bude povaha po manzelovi, klidna az flegmaticka, no a vylezlo to tak, ze je linej po nem a zvteklej po mne 😀 Vendy je zatim pohodarka...

jasekd
13. srp 2011

@petja Driv tandemy nebyly a resilo se to ruzne.. Treba starsi jel v kosiku dole... Jenze ty kocary byly takove vetsi a vyssi. Mne by se M. na skejtu neudrzel ani ted, a bude mu rok a pul 😝 Ale on je extrem.

petja
13. srp 2011

Já mám velký kočár hluboký chicco.
To jsem teda kojení typu,kdy každý přiložení je utrpení nezažila a to ani u jednoho z dětí.já jsem malou přestala kojit,budou to 2týdny,přišlo mi to líto,ale bez měsíce rok,tak to nejni žádná hrůza

jasekd
13. srp 2011

@petja To mas kliku. Ja u prvniho pres snahu veskerou se plne nerozkojila, malej mi s tim vubec nepomohl, navic mel GER... Ale ty prsa tak nebolely. Holka je dravec, v porodnici jecela po hodine a hezky si to roztahala, jenze ma desnou silu, i sestra rikala, kdyz ji potrebovala prstem uklidnit u vysetreni, ze ji asi sleze nehet 😀 Takze jsem kojila krev. Ani ne tak ragady, davala jsem si pozor na spravnou techniku, i v porodnici na to dbaji u nas, ale poranila me vevnitr (ja mam navic fibrosni zmeny prsu, takze mlika malo a bolesti kolikrat i jako nekojici netehotna 😝 ). Ted ji to tak tak staci na jeji potrebu, ale jsem za to rada a holka zda se spokojena, takze zatim plne kojim 😵 Proc jsi prestala kojit, uz nechtela nebo kvuli tehot.? No aspon si trochu odpocines od toho, ono uz samo tehotenstvi takhle brzo je zahul, ja byla mrtva 😝 Ty uz mas navic treti... To bych uz skoncila v invalidnim duchodu 😀