Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

alena36
17. srp 2011

@lenka112 no mě rodina podporuje, naštěstí, takže doufejme, že budou pomáhat, musí, až budu v porodnici, někdo se se musí o malého postarat 24 hodin denně a jelikož asi zase budu mít těhu cukrovku, tak ten týden tam strávím...

luciana43
17. srp 2011

@lenka112 Tak to naše rodiny překvapený byly hodně, ale taky první kdo řekl, že je to skvělý a že se nemám ničeho bát 😉 Jinak otázky typu "vy čekáte další miminko?" nebo "ty už seš zas těhotná?" od známých na denním pořádku 😀

luciana43
17. srp 2011

@alena36 Podpora rodiny je nejdůležitější. Při těhu cukrovce se musí do nemocnice?

lucka33
17. srp 2011

@luciana43 @alena36 @smardik aj my budeme mať rozdiel 15 mesiacov 😉 A druhú postieľku aj my budeme kupovať, naša malá sa v postieľke moc vrtí, vstáva, takže z veľkej postele by hneď spadla. A uvažuje tu niekto o tom, že nekúpi súrod.kočík??? Ja sa neviem rozhodnúť, či ho treba či nie.... Malý sa narodí v novembri, kým pôjdeme von, bude december. Ak budú veľké mrazy, tak budeme vonku len chvíľku. A v zime je už od 16.00 tma, takže poobedné prechádzky neprichádzajú do úvahy. TAk rozmýšľam, či kvôli hodinovej prechádzke doobeda sa mi oplatí kupovať súrod.kočík.... A na jar už bude mať dcérka viac ako 1,5 roka a to by už mohla zvládnuť poprípade aj nejakú prechádzku...
Ešte uvažujem nad tou variantou, že zatiaľ kúpim len hlboký z druhej ruky pre malého a ak by na jar bolo treba dvojkočík, tak potom by som sa po nejakom poobzerala.... Ale vôbec neviem, čo mám urobiť, neviem sa rozhodnúť... 😒

lucka33
17. srp 2011

@alena36 aj ty si mala tehu cukrovku pri prvom? Aj ja, ale veľmi slabú, podľa mňa som ju ani nemala, len som raz mala nejaký blbý výsledok 😝 A na kontrole po pôrode bolo všetko ok a aj teraz som bola už hneď na začiatku tehu v 11.tt, potom v 24.tt a ešte pôjdem v 28.tt a zatiaľ sú výsledky dobré a ani diétu nedržím, aj keď doktorka si myslí, že áno a preto mám dobré výsledky 😀

alena36
17. srp 2011

@luciana43 no v Praze Motole přijímají asi o 14 dní dřív a porod vyvolávají, já měla termín s Daníkem 23.12. a Daneček se narodil 12.12.

@lucka33 bohužel měla (inzulin), jsem na 1.9. objednána na diabetologii v Motole a uvidím, zatím teda dietu nedržím, ať si ještě trochu užiju, se sladkým to nepřeháním, ale občas si dám
Jinak kočárek uvidíme, druhé bude březňátko, stejně první měsíc až dva se nikam moc nejezdí - k doktoru pojedeme autem a Daníka vždy pohlídá babička, nebo pojedem s oběma. Kočárek se dá dokoupit vždy, dneska je maj hodně skladem, takže proč řešit předem....

jasekd
17. srp 2011

@alena36 Prvni mesice se nikam nejezdi? 😕 My byli venku furt, od zacatku, vyhoda jarnich miminek 🙂 Super, ze mas hlidani, ja musim vsude furt s nima a to bez kocaru nejde, kor kdyz je M. pozadu.
@luciana43 Me pochvalila doktorka a tchyne, nasi byli prekvapeny a rekli, ze jsme se zblaznili. Ja jsem se segrou o 4 roky, tak si to neumeli predstavit, deti po roce...

lucka33
17. srp 2011

@alena36 aha ty si bola na inzulíne? No ja našťastie nie...
No aj ja si myslím, že tie prvé dva mesiace sa nebudeme promenádovať, navyše bude najväčšia zima a ja zimu ani nemám rada. A bývame v rodinnom dome, takže budeme na dvore. Malý môže spinkať v kočíku a s dcérkou sa môžem pohrať....

lucka33
17. srp 2011

@jasekd no ak by sa aj mne narodilo druhé na jar, tak by som každopádne kupovala súrod.kočík, lebo by sme boli do večera vonku, ale v zime si to neviem predstaviť. Doobeda áno, ale poobede mi dcérka spáva v postieľke, takže to von nebudeme chodiť, jedine na nejakú hodinku, keď sa zobudí, lebo už bude potom tma... Tak práve kvôli tomu uvažujem, či mám vôbec ten dvojkočík kupovať....

alena36
17. srp 2011

@jasekd Daník se narodil 12.prosince a venku -10, takže jsme fakt nikam nejezdili a myslím si že v šestinedělí není nutný tahat dítě hned ven a já navíc byla dost zničená, že jsme byla ráda, že chodím po bytě

smardik
17. srp 2011

@lucka33 my sourozenecký kočárek měli, Tom nechodil když se Honzík narodil takže to bylo jasné.

Tom je říjnový, Honzík lednový a ven jsme chodili skoro kazdý den, zvlášt u Toma jsme byli třeba i 5nebo 6hodin venku protože on jinak nespal

lucka33
17. srp 2011

@alena36 no presne, moja malá mala v zime 4-5mes. a tiež som sa s ňou nejak moc nešpacírovala v takých mrazoch, neviem si to predstaviť s malým novorodencom...
Ja asi kúpim len hlboký kočík na zimu a potom uvidím, čo na jar...

smardik
17. srp 2011

@alena36 nedovedu si představit měsíc nebo dva nikam nejet

lucka33
17. srp 2011

@smardik no mne malá zo začiatku nespávala dobre cez deň, mala stým veľký problém, v zime sme chodili tak na 2 hod. von, ale len keď bolo fakt pekne. No s malým novorodencom si fakt neviem predstaviť byť v mrazivom počasí viac hodín vonku... Ja som v tomto asi viac opatrná...

lucka33
17. srp 2011

@smardik a aký si mala súrodenecký kočík? Ja si neviem vybrať...

jasekd
17. srp 2011

@lucka33 Zimni dite, to je jina... A mate barak, zahrada, to je pekny, my jsme z panelaku, takze ven musim. Kazdopadne bych ho koupila az dle situace, treba nebude skutecne treba. Ja nemam s chodicim deckem zkusenost, ale kamosky rikaly, ze i dite, co slusne chodi, pak v zime nechtelo 😅 U nas jsou desne zaveje vetsinou. A zas si neumim predstavit v zime kocar na starsi a nositko treba, ale ja nejsem na noseni zvykla amoc vybavena, mam to jako nouzovku. Takze na 15 mesicu rozdil bych do nej asi sla...
@alena36 Ale ja mluvim o jarnim diteti, ktere ted budes mit 😉 Nevidim duvod, kdyz je dite OK, proc nejit. Nerikam na celodenni vylet, ale musela jsem po doktorech i s M., navic starsi dite ven chce. Ty jsi mela sekci? To je pak horsi. Mne hrozila letos kvuli KP a to jsem mela teda vitr, jak se o ne postaram, kdyz na ne budu sama. Nastetsi se holka otocila asi v 37.tt zpet a jeste ji pak museli vyvolat.

smardik
17. srp 2011

@lucka33 my tak byli v pohodě, podle našeho dr. je pro dítě daleko lepší být venku v mrazu než v přetopeném bytě, do těch - 10 jsme fakt chodili na těch 5,6 hodin, jak bylo už víc tak třeba jen na hodinu ale chodili nevidím důvod proč ne. Malý byl ve fusaku zachumlaný, bylo mu dobře a spal jak andílek. ale znám víc maminek co sedí doma skoro pořád-v zimě zima, v létě teplo, pak prší, fouká a jsou doma skoro furt. Každý dělá jak chce

my máme phil a ted, bohužel auto nemáme a jezdím autobusem takže jsem potřebovala něco ne dlouhého, vedle sebe takže phil jediná možnost ale pak jsem později koupila starší kočár vedle sebe kde měli víc pohodlí

jasekd
17. srp 2011

@smardik Taky nevim, jak bych vydrzela s M. doma, a to jeste nechodi, co teprv dite, co uz venku beha! To je doma na zabiti, kamoska chodi i v desti, aby ty decka nezabila 😀 Plus ty pochuzky po doktorech, jeste, ze Vendy je OK a nikam nechodi, jen na prevence 🙂 A sebe jsem taky potrebovala vyvetrat, doma to bylo na palici s M. Furt jen jedl (skoro nic nesnedl a trvalo mu to hodinu) nebo blil 😝 Venku krasne spinkal 😵 Nohy jsem mela usoupane az k pasu, 3, 4 hodiny norma...

lucka33
17. srp 2011

@smardik aha, no ja mám auto, keby som bez auta, tak to ani neuvažujem byť bez súrod. kočíka. A ja som tiež mala sekciu, teraz bude tiež, takže ja budem prvý mesiac mať problém sama so sebou sa rozhýbať, nieto ešte behať s kočíkom po vonku a v mraze... K doktorke chodím autom, čiže to kočík so sebou neťahám ani teraz. A bývame na kopci, čiže po sekcii ešte dosť dlho som nevládala tlačiť kočík s jedným dieťaťom,nie ešte s dvomi... No neviem sama, či mám ten súrod.kočík kúpiť, či nie... Ale už som si povedala, že kašlem na to a vrátim sa k tomu na jeseň, keď to už bude na spadnutie. A uvidím, či kúpim len hlboký pre malého alebo súrodenecký pre oboch... Lebo ja si fakt neviem predstaviť ten systém s dvomi deťmi. Teraz tiež moc von nechodíme, lebo ja nevládzem, čo mi je kvôli malej veľmi ľúto, ale ona je ešte maličká, tak si to tak neuvedomuje... Ja som mala obidve tehotenstvá pohodové, len ani pri prvom ani teraz nevládzem veľa chodiť, nevládzem s dychom, hneď som zadýchaná... Takže my už teraz moc von nechodíme 😖 Ale tak už nejak v januári budem snáď už v poriadku a budem vládať chodiť normálne. A možno sa tentokrát zotavím rýchlejšie pri dvoch deťoch - nebude čas myslieť na seba 😉

smardik
17. srp 2011

@jasekd tak nějak u nás fakt jsme chodili i v dešti, aby Tom spal a mě z něj netrefil šlak a já si taky nedokážu představit být měsíc doma, prostě jsme chodili a myslím že to prospělo všem 🙂 a co vidím dookola tak děck ani nebývají nemocné na rozdíl od těch co nechodí ven. Co Martinek, četla jsem ještě něco v diskusi nechodíme nebo jak to je, neřeš on začne až se na to bude cítit, já zas poslouchám u Toma on nemluví, není postižený, málo na něj mluvíte atd. a minule mě vytočila prodavačka odmítla mu dát rohlík dokud si o něj neřekne

alena36
17. srp 2011

@jasekd sekci jsme neměla, ale dost mě šili a 14 dní jsem nemohla moc sedět a chodit taky ne až skoro do 2-3 měsíce. A ven jsme moc nechodili, byla dost tuhá zima a malej je zdravej. Takže ono to generalizovat je taky špatný. S jarním to bude jiné, ale v -10 s novorozencem ven fakt ne

jasekd
17. srp 2011

@smardik Ja obcas nakouknu, jak se mate s Tomikem, drzim palce, at je ten problem co nejmensi. Super, ze jdete k te dobre psych. U nas se snad skutecne jedna jen o opozdeni bez nejakeho postizeni, neurolog to zatim vidi dobre 🙂 Ty otazky jsou na zabiti, M. je malej, cili zatim se projevuje spis jen motoricky, teda neco mluvi, ale nikdo to od nej jeste neceka, takze na mluveni se nepta nikdo... Ale zda je postizenej, to uz jsem si vyslechla taky. jeste ze je drobnej a vypada trochu mladsi, jinak by otravovali jeste vic 😠 A tady na netu uz jsem se docetla, ze za tu motoriku muzume my jako rodice, ze se mu nevenujem, proste nejaka pipina matka "zazracneho" ditete, co od 10 mesicu beha. Pani to mozna myslela dobre, ale zachovala se s tim rohlikem jako krava 😠 Nas ted ceka v zari hospitalizace a vysetreni skrz ty ledviny, opakovane vysetreni po roce, tak jsem moc zvedava, jak na tom je...

smardik
17. srp 2011

@jasekd jo to moc dobře znám a fakt neřešit, až bud zralý tak začne chodit, klukům to taky dost dlouho trvalo a ted je Hanys takový můj malý divočák 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 , Tom taky naštěstí vypadá mladší tak je to dobře, Honzík vypadá že problém nemá a já doufám v ty jesle že Toma posunou dál, škoda že nejsou státní jesle aby mohl chodit každý den na 4 hodiny

jasekd
17. srp 2011

@alena36 ja pisu o jarnim miminu, koukala jsem, kdy mas termin, v zime je to jasny 😉 Po prvnim porodu jsem na tom byla podobne jako ty, holt jsem se ze zacatku za kocarem plouzila. Ted to bylo uplne jiny, jen mala ruptura, sice siti, ale zhojeno krasne, sedla jsem si uz v porodnici 🙂 Pritom mela hlavu vetsi nez M. , mela 36,5 a ja jsem spis drobna, panev mam uzkou, takze snad budes mit druhej porod v tomhle taky lepsi...

jasekd
17. srp 2011

@smardik Hanysek Tomika potahne a u nas treba Vendulka potahne Martinka 🙂

smardik
17. srp 2011

@jasekd doufám Hanys má asi 10 slov, sám se nají-sice je to všude ale jí sám apod. tak snad fakt Tomáška potáhne

smardik
17. srp 2011

já zrovna vybírám boty na podzim, mám vybráno ale ta cena ☹

jasekd
17. srp 2011

@smardik Tak to je fakt sikovnej. M. taky zvladne nabrat lzicku a dat si to do pusy, ale musim drzet misku, to by hodil na zem, navic ted ma obdobi, kdy jist nechce, tak ho krmim, jinak by vsechno skoncilo na zdi, akorat s tou lzickou sermuje a patla se v tom. M. ma taky asi tolik sluvek, mama, tata, ham, deda, dira, tik tak, auto... plus obcas pekne zopakuje. Ale vetsine tech sluvek zatim spis rozumime jen my 🙂

smardik
17. srp 2011

@jasekd on se zvládne najíst sám, já mu pomáhám až má na dně to mu přidržím a naberu a on si to dá do pusy, jak má málo to už neumí, zatím jí jen lžičkou ale už zkoušíme i vidličku, chleba a ovoce jí napíchovatkem

hori
17. srp 2011

@lucka33 ja tiez nad surodeneckym kocikom neuvazujem... ale u mna zavazil najma fakt, ze byvame v panelaku a velky kocik by sa mi nezmestil do vytahu a mozno ani do dveri. S tou zimou mas pravdu - Lucia mala v zime pol roka a na dlhsie ako polhodinove prechadzky sme nechodili kvoli mrazom... a tolko snad vydrzi aj na svojich nozkach aj keby sme sa mali prechadzat len po jednej ulici... len dufam, ze dovtedy uz bude chodit, lebo doteraz este sama nechodi... na pripadne dlhsie rychle presuny vyuzijem pre mimino manducu a Lulu dam do sportaka... kociky mam inak dva, takze ked pojdem von s manzelom alebo s nejakou druhou osobou, vezmeme oba... a este to chcem skusit s naslapnikom, na to som teda zvedava ci tam Lucia vobec bude chciet stat a ako to pojde... 😉