Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

eveluska
17. srp 2011

@lucka33 jo jeste dodam, ze ja si to vyzkousela u nas v obchode a pak jsem to ale koupila z bazaru z anglie pres ebay, pze ty ceny ti asi vyrazi dech 😝

eveluska
17. srp 2011

@myzma no fiiha 😅 diky 🙂

luciana43
17. srp 2011

@lucka33 Ona když chodí nahatá, tak si sedne na bobeček a vyčůrá se, je jí teda uplně jedno kde, ale jak je oblečená, sice volá to svoje "ččč", ale jak ji vezmu na ruce tak nic z toho 😒

myzma
17. srp 2011

@lucka33 satka je super, ono len vyzera zlozito, ale po 3_5 skusobnych uvazoch ti to pojde... do minuty mas na sebe uviazane mimino novorodenca, s ktorym sa "tazsie" manipuluje,

mala som liliputi i manducu ale ani jedno mi nevyhovovalo... satka je uzasna v tom, ez si to jednoducho vies prisposobit sebe i krpcovi najlespie ako to len ide, nosic i ked je prakticky, predsa obmedzuje....

ale to je moja skusenost

lucka33
17. srp 2011

@eveluska pozerám v tvojom pase, že malý ti zjedol rajčinu aj papriku. Ja som teda malej neskúšala dávať, ale ani si neviem predstaviť, ako by to zjedla, papriku určite nie, možno rajčiny bez šupky áno. Máme len 4 zúbky, ale kúsky mi dosť dlho odmietala, v podstate, až keď jej vyrástli zuby, tak začala troška jesť aj kúsky, ale kúsky asi tak, že s vidličkou potlačené ale nie tak nadrobno, neviem, či so som to zrozumiteľne napísala 😅

lucka33
17. srp 2011

@myzma myslíš tým, že šatka je tenšia ako iný nosič? Že je to v podstate "kus látky"? Tak lepšie priľnie k telu?

lucka33
17. srp 2011

@myzma @eveluska a čo hovoríte na "babyvak"?

myzma
17. srp 2011

@lucka33 mne nosic nevyhovoval, ked som mala nosit na chrbate, bol nizko, zatial co pri satke mas dieta akoby v batohu i vyssie, ze ma vyhlad cez plece, co pri nosici nehrozi... ak nosic obmedzuje v pohybe ci vyhlade, nemas vela moznosti, ako to dietatu upravit..., zatial co pri satke ano... satku milujem, je to uzasny pomocnik, ked satkujem je to pre mna ergonomickejsie,a ko mat dieta v nosici (i ked zalezi od druhu), ale mala som pocit,m ze mam dieta o dost zvacsene prave tym, ze je hruby.... a citila som sa ako tank...

druhorodenu som zacala nosit od 3 tyzdnov, satka bola podla mna na uvaz vo vertikalnej polohe vhodnejsia ako nosic kvoli nozickam, satka je flexibilnejsia

a je toho este mnoho ineho 🙂

myzma
17. srp 2011

@lucka33 posli mi email do ip, zaslemm ti kratky vycuc, pre aky typ nosica by si sa mala rozhodnut na zaklade plusov a minusov...

babyvak urcite nie

lucka33
17. srp 2011

@myzma no práve to pozerám na nete a tie nosiče sú všetky vo vertikálnej polohe a šatka sa dá uviazať aj v horizontálnej - no ja ako laik by som ale asi uprednostnila skôr túto polohu 😅

myzma
17. srp 2011

@lucka33 treba uprednsotit polohu, aku ma rado babo 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

moj neznasal horizontalnu 😀 😀 😀 😀 😀

hod sem link a hned ti poveim, preco ano, ci preco nie tento druh nosica, ak sa v tom nevyznas... rada pomozem

spongebobka
17. srp 2011

přidám svoji zkušenost s nosítky:
Mám obě děti jarní, takže jsem skoro od narození byli venku, měla jsem dvojkočár Jané Twintwo, novorozenec v korbičce, batole vepředu ve sporťáku. Zkušenost dobrá. Od 3 měsíců jsem nosila syna hodně v Ergu, prakticky celý podzim a zimu, malá už ťapala hezky a lepší než projíždět závěje (viz zkušenosti ostatních výše). Jsem ráda, že jsem Ergo využila, prvorozená v něm nechtěla moc být, nebyla "nosivé" miminko. V zimě jsem syna pěkně zachubalila, u nosítka povolila popruhy a šlo se. Nosila jsem zhruba do roka, pak už se prostě nevešel - skoro 14kg, dlouhatý. Špatnou zkušenost mám s babyvakem (Emitex), přišlo mi, že se v tom mimča dost potí a cca od 6kg jsem nezvládala to zatížení na jedno rameno.

myzma
17. srp 2011

@lucka33 podla koncov tych linkov ide o:

liliputi, ergo a manducu, vsak? vo vsetkych troch pripadoch by som ti ich odporucila, lisia sa v prevedeni, sposobe upinania, trochu vo velkosti chrbtovej opierky... skusenost mam len s lilipti a manducou...

liliputi je lepsi variant kvoli cene, ale mne sedel lepsie ako manduca i v noseni... je jednoduchsi co sa tyka vzhladu... lepsi material (pre mna, manduca casom vybledla), polstrovanie na ramenach sa mi zdali jemnejsie, lepsie ako u manducy

manduca ma vychytavku, ze su tam 2 velkosti v opierke, sposob upinania kapucky na hlavku je tusim lepsi ako u liliputi, ma novorodenecku vlozku, co u liliputi maju len nove modely

ale za tu sumu, co za ne das i v bazari by som kupila satku 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

ergo nemam odskusane,a le chcela som do tretice

hori
17. srp 2011

@lucka33 jj, novorodenca treba obliect do zimneho overalu, dat do manduky, spredu je dost zahrievany tvojim telom (v lete to dokonca niekedy az vadi, lebo v horucavach sa babenko dost poti 😉 ) a zvrchu existuje na to taky sustakovy vak, ktory neprefuka. ale pouzivat to budem len v ozaj krajnych pripadoch, ja nerada nosim, ja som kocikovy typ. 🙂 zavejov sa nebojim, byvam v meste, chodniky su takmer vzdy odhrnute a snehu je kazdu zimu ledva taky poprasok.

lucka33
17. srp 2011

@myzma mhm, takže ty teda najviac zo všetkých preferuješ šatku? 🙂 Ako keď sa tak na to dívam, tak čo sa týka materiálu to vyzerá fakt najlepšie, a asi je aj najprispôsobivejšia, nie? Skúsim pohľadať v bazároch, či tam nebude nejaká fajn šatka 😉 Ešte naštudovať to viazanie 😅

skaredka
17. srp 2011

Ahoj holky, tak ja se asi taky pridam 😀 Jeste to nemam potvrzene od lekare a ani jeste nevim kdy tam pujdu, ale zatim to vypada, ze mi v breznu zesedivej vsechny vlasy na hlave 😅

a Eveluska je tady taky, si za chvili budu pripadat jako bych ji pronasledovala

lucka33
17. srp 2011

@hori no ja si to vlastne v zime ani neviem predstaviť, dať tam aj deku alebo čo? 😅 Navyše ja vo vetrovke + šál. No ale asi to treba najskôr vyskúšať, ja som nikdy malú nenosila, tak neviem, tiež sme sa len kočíkovali.

petja
17. srp 2011

@skaredka S rozdílem věku dětí jsme na tom obdobně a s těmi názory na vlasy taky 😀 😀 😀

hori
17. srp 2011

@lucka33 nie, deku netreba... treba len babo obliect do niecoho, co neprefuka, inac sa zimy bat nemusis... a normalne si to zavesis na svoju vetrovku, chce to trocha cviku, to ano, ale da sa to zvladnut...

skaredka
17. srp 2011

@petja no vidis to 😀 Ale ty to budes mit jeste horsi nez ja, protoze maly ma jenom 3 roky, to ta moje cacora uz bude mit v Unoru 5, takze to bude trochu lepsi (doufam) 😀

lucka33
17. srp 2011

@hori netreba deku? To ho ja tak zohrejem??? Lebo veď v kočíku má aj fusak, deku, nánožník...

eveluska
17. srp 2011

@skaredka ahoj 😀 nene, neboj, rada te tu vidim 🙂
@lucka33 no ja malyho od zacatu s tema kouskama moc nesetrila 😅 a mel to malinkatounky kousky, ale vsecko normalne se slupkama, nejdriv se na to netvaril, kdyz jsem mu to dala ja, tak to treba dvakrat vyplivnul, ale ja varila a nechala ho s tim a on si to pak sam pekne otlapkal a pak ochutnaval a normalne to sned 🙂 ale sklebil se pritom nekdy desne a prezvykoval a polykal statecne, az mu nekdy lezly oci z dulku skoro 😀 a nema vlastne zadnej zub na kousani, jeden mu kouka tak 2mm, druhej uplna carecka a nahore nic 🙂
jo a babyvak je supr, ale pro me teda spis na doma, neni to tak "pevny" a jak neni mimco symetricky, tak na nejaky velky pobihani venku to neni a predklaneni se apod.

eveluska
17. srp 2011

@myzma za me u erga i mei tai muzu rict, ze upravit se da hodne, ze muzu dat dite ruzne vysoko apod., ale satek je urcite variabilnejsi, bliz tomu mei-tai, ale ja mam malyho teda docela tezkyho, takze to uz se v tech "nepevnejch" nebatohovejch nositkach moc neda, aspon teda pro me ne, jsem spis drobna a zada to nedaji 😝

hori
17. srp 2011

@lucka33 jj, to male tam bude natesno, takze skor ide o to, ze to teplo nema kde stratit... namiesto fusaku bude mat na sebe ten zimny overal, deka by sa do nosica uz nezmestila, navrch ano, existuju vselijake "zimne navleky".

lucka33
17. srp 2011

@hori aha, no to by som ani neverila, že napr. šatka a ja môžem dieťa tak zohriať, že mu nebude zima. Ja by som ho asi zapla aj do tej mojej vetrovky 😀

eveluska
17. srp 2011

@lucka33 jo pri fujavicich jsem normalne zapinala do svy bundy 🙂 nebo aspon nozicky

lenka112
18. srp 2011

@eveluska Učila som v materskej škôlke ako predškolská pedagogička 🙂 🙂

smardik
18. srp 2011

dobré ráno, vy jste toho večer nakecali, já šla spát nebyli mi včera celý den dobře i proto jsem tu byla tak hodně, o děti se staral tatínek

k tomu nošení já taky chtěla nosit ale Honzík mi v tom řval jak hysterka-zkoušeli jsme vak, šátek a beco a hysterie od doby co jsem ho tam dala až do doby kdy jsem ho vytáhla, snad u třetího uvidíme 🙂