Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

jasekd
19. srp 2011

@smardik jj, vetsina nemocnic to dela, ale nemusi. u nas neni ani UZ kycli, jen klinicke vysetreni, UZaz na cca 14 dnech uz v ambu toho doktora, ktery tam na ty prohlidky dochazi. kde delaji UZkycli, delaji vetsinou i ledviny, ale nemusej, asi zalezi, jak ktera nemocnice na co cerpa penize, u nas to totiz bylo tak, ze jsme v urcitem obdobi mohli vycerpat jen 103% nakladu z min. pololeti 😠 a to delam v ambu v soukrome ordinaci, ale holt pojistovny tak maji nastavene smlouvy. pokud je to tak i ve spitale, tak nekde setrit musej, ale v tom uz se nevyznam, ve spitalu nedelam...

smardik
19. srp 2011

@jasekd no jo je to jak to je a nic s tím neuděláme ale jsem ráda že se to u nás dělá, od kamarádce dceři něco našli-ale nic hrozného jen chodí co půl roku na kontrolu a nedoporučili návštěvu veřejných bazénů

lucy222
19. srp 2011

@smardik
@jasekd ahojda. Chtela bych pozadat o nazor - koukam,ze mate ditka cca po roce. Jak to zvladate? Uvazujeme nad druhym prckem-ted je jen otazka 'kdy' 😉 dekuji.

jasekd
19. srp 2011

@lucy222 Za sebe rikam ano. My to az tak brzo neplanovali, ale jsme za to ted radi. Kdyz jsou deti zdrave, da se to. Mrkni par stranek zpet na moje prispevky, uz jsem to nekomu psala 😉 Nemam hlidaci babicky, i kdyz obcas klapne hlidani starsiho pres noc nebo treba prochazka s kocarkem, ale je to jen prilezitostne a spis jsem na ne sama, chodim s nima po doktorech sama, i kdyz jdu ke sve Dr. Na druhou stranu manzel ma pevnou prac. dobu, dela 1 smenu a o vikendu je doma. odchazi rano a prijde vetsnou mezi 17 a 18 hodinou, obcas jezdi delat vecer. S detmi mi pomaha, na domacnost jsem sama, takze obcas nestiham tak, jak bych si prala, ale jde to. Kdo ma babicky v duchodu a ochotne, je na tom lip, ale zas je dost holek, co jim manzel nepomaha vubec, jezdi na sluzebky atd, jsem takovej prumer.

smardik
19. srp 2011

@lucy222 jak píše @jasekd mrkni pár stránek dozadu zrovna jsme to řešili. Mám rozdíl 15měsíců a dá se to, pro mě byl nejhorší ten začátek než jsme se sehráli-ne že by kluci zlobili, byla žárlivost apod. to ne ale tak nějak zajet režim nám trvalo, právě se ze začátku stávalo že spal jeden, najedl se a než jsme nakrmila usnul druhý a tak celý den a ven jsme se pak dostali až někdy v 17 hodin ale jak jsme tohle vychytali bylo to už v pohodě. Za mě ano, pro děti to je super, pro maminky je to náročnější ale dá se to zvládat a stojí to za to

smardik
19. srp 2011

holky jsme asi cvoci ale pomalu uvažujem že bychom se začli snažit o třetí koncem příštího roku místo za 5 až 7 let jak to bylo původně, záleží to dost na Tomíkovi jak na tom bude zda půjde už do školky nebo ne ale kdyby ne asi bychom šli do toho třetího teda hned když budu doma

lucka33
19. srp 2011

@smardik tak klobúk dolu, že chcete ešte tretie 😉 My viac ako dve nie, navyše po dvoch sekciách by som na to nenabrala odvahu 🙂 A už teraz sa teším na obdobie po pôrode kvôli tomu, že už nebudem konečne tehotná. Ja si pripadám, akoby som bola tehotná už dva roky vkuse. Akoby vôbec nebola pauza medzi tými tehotenstvami a teraz ma to dosť obmedzuje, lebo už mám dieťa, ktorému by som sa chcela venovať viac, ako vládzem.... Nevládzem moc chodiť na prechádzky a už ani nebudem môcť chodiť toľko, čo som chodievala, lebo dnes som mala poradňu a malý je dosť nízko, tak sa mám šetriť, hlavne toľko nebehať. Takže vždy, keď sa bude dať, sadnúť si, nohy vyložiť a vegetiť...

smardik
19. srp 2011

@lucka33 tak my třetí chceme určitě to víme dlouho jen jsme chtěli až za dýl ale ted bych to brala i dřív, no uvidíme. zas je fakt že finančně to bude lepší za dýl, necháme to osudu a uvidíme

lucy222
19. srp 2011

@jasekd Děkuji moc. U nás je malá neplánovaná, ale také jsme moc rádi 😵 My bychom určitě chtěli 2 děti, jen fakt teď uvažujeme jak dlouho od sebe. Možností je několik - od té "jít do toho hned" po "2.za 5-6 let"...
Manžel pomáhá jak může - s dítkem i s domácností - co nestihnu, tak bez remcání udělá. Malá je zatím zlatíčko - je strašně hodná. Prarodiče pracují, ale snaží se být s vnučkou jak jen to jde.
@smardik děkuji, pohledám. 😉 Na tom obtížném začátku se všichni shodují...no, uvidíme.

Se hlavně bojím toho jak se říká "jedno dítě-žádný dítě" - s malou fakt dělám téměř vše jako "za mlada".
@smardik my bychom 3.dítko případně až s odstupem - měli bychom takového benjamínka. 😵 No, uvidíme jak vše dopadne.

veveruska0504
19. srp 2011

Ahojte holky,

tak jsem se s manželem asi taky zbláznila 🙂, ale rozhodli jsme se, že se chceme snažit o druhé miminko 😅 .

Těhotenství mi nevadí, porod je taky v pohodě, jen jediné na co den co den mmyslím je to, jak se bude chovat Bellinka, zda nebude žárlit a jestli to zvládnu.
Jak jsem si tady četla vaše příspěvky, tak jste mě celkem uklidnily, za což vám moc děkuji 😅 . Přeji krásný večer

ellit
19. srp 2011

@smardik tak ti velmi drzim palceky. My sa tiez v oktobri ideme snazit o tretie, ale to uz bude dobry rozdiel. Ja rozdiel medzi chlapcami nelutujem, len si myslim, ze Sebi este potreboval maminu len pre seba, ale zvykol si velmi rychlo 🙂

smardik
20. srp 2011

@lucy222 já říkala že třetí za 5-7 let ale pokud bych zůstala doma kvůli Tomáškovi tak bychom do toho šli asi ted

@ellit u nás to bylo ze začátku super v tom že Honzík byl fakt hodné dítě co spal už v porodnici celou noc, přes den taky on fakt těch 20 hodin jak se všude píše že novorozenci spal takže to podle mě díky tomu nebyl pro Tomíka takový problém protože mě měl i tak dost pro sebe když brácha pořád spal a ted má super partáka 🙂

kukuca
21. srp 2011

Prosím nevíte někdo, kdo píše paragraf, manželovi do práce, když budu v porodnici?Musí hlídat mladšího syna..Můj gynekolog, v porodnici, nebo manželův obvoďák, nebo pediatr toho staršího?DÍKY

smardik
21. srp 2011

@kukuca když budeš v porodnici tak to vypisuje porodnice-nám ho vypsali v den propuštění na tu dobu co jsem byla v porodnici, pak byl s námi manžel ještě doma a to vypsal můj obvodák

anysek85
21. srp 2011

Ahoj holky,

můžu se přidat? 😉 Začali jsme tak s manželem uvažovat, co dál - vzhledem k tomu, že to mám trochu složité s prací, atd tak se docela reálně bavíme o variantě, že tomu necháme volný průběh a druhé mimi zkusíme cca rok po prvním. Ještě jsme se definitivně nerozhodli, ale vidím v tom jednu nezpochybnitelnou výhodu. Prostě si ty těhotenství "odbýt" jedním vrzem, vydržet to noční vstávání, sezení doma, atd. Snad nepobouřím žádné profi dokonalé matky, ale mě těhotenství zas až tak moc nebere, hlavně ke konci jsem teda neměla pocit, že zažívám to nej období v životě a fakt jsem si nepřipadala úžasná 😀 a to jsem měla těhotenství krásný, pohodový a do 9. měsíce jsem normálně makala.

Prostě se bojím, že až malej odroste, tak si zase zvyknu na pohodičku a klídek a do druhýho už se nikdy nepřinutím - a situace v práci taky nebude pro další mimi o moc příznivější ☹, tak vás jdu trochu pročíst a inspirovat se 🙂.

Jste tu někdo, kdo druhá nebo další těhotenství cca po roce až roce a půl fakt PLÁNOVAL? A nebo jsem jedinej šílenec? 😀

smardik
21. srp 2011

@anysek85 u nás je těhotenství plánované pokud se to tak dá říct nebo takhle: rozhodli jsme se pro druhé dítě, manžel chtěl děti u sebe hned od začátku, já ne ale pak mi nějak bříško chybělo a řekla jsem si že by to bylo fajn tak jsme se přestali chránit-brala jsem azalii a byl jeden pokus a pak se nám to nějak rozleželo v hlavě a řekli jsme si že ještě počkáme, prostě jsme se začli bát a já si nechala napsat prášky, čekala na MS a to už nedošla, byla jsem těhotná. takže náš honzík je plánovaně neplánovaný jestli to tak můžu říct 😀 😀 😀 😀

jancule79
21. srp 2011

@anysek85 Ahoj, já jsem děti blízko sebe taky plánovala. U druhého syna (stejně jako u prvního) se zadařilo hned, takže je mezi klukama 18 měsíců. Na tu péči pro mě je to samozřejmě náročnější, než kdyby byli kluci od sebe třeba 3-4 roky. Ale zase pro děti je to super a taky jsem ráda kvůli práci. Nechtěla jsem být doma 3 roky, pak na rok do práce a zase 3 roky doma. Takže takhle to mám z jedný vody na čisto. 🙂)

skaredka
21. srp 2011

@anysek85 Ahoj, my jsme planovali otehotnet az v lednu, aby mezi detmi byly presne dva roky, ale zadarilo se hned po prvnich mesickach, takze mezi Alouskem a timhle dalsim prckem bude rozdil presne 1.5 roku. Takze se da rict, ze tak nejak jsme to i planovali, protoze pul roku sem nebo tam neni zadnej rozdil 😀
Taky jsem nejdriv chtela pockat az bude maly vetsi, ale pak jsem si predstavila, ze budu doma zavrena s detmi jeste 8 let a udelalo se mi spatne, takze radsi vsechno nakupe, at to mam rychle zasebou.

jasekd
21. srp 2011

@anysek85 Ja jsem to planovala, ze se zacnem snazit, az bude malymu cca 8 mesicu, tez kvuli praci, jsem zubarka a mela jsem domluveny zastup v ordinaci prave na dve deti, ale hned po sobe, ne na 2x 3 roky, to uz by me tam zabili 😀 Otehotnela jsem neplanovane z jedne nehody, kdyz bylo malymu 3,5 mesice 😅 A da se to. Ted sice chytam nervy dost casto, ale spis je to kvuli zdr. stavu deti, malej ma vadu ledviny a ceka nas ted opakovane vysetreni, tak z toho vysiluju, a pridala se i Vendy s urcitym problemem, o kterym zatim nevime, co to bude, tak mam nervy jak spagaty a treba to, ze dnes M. pichla vcela do krku, jsem celkem neustala 😅 Nastesti jen zvenci, ne do pusy, ale nervy mi pochoduji. Ale jak rikam, spis z te situace konkretne ted, treba po porodu to bylo az na vyjimky super 😵 Jinak bych chtela jeste treti, ale kvuli praci to nepujde asi, je mi trochu lito, nemam pocit, ze to chci mit "rychle za sebou", ale budu muset 😅

eveluska
21. srp 2011

@anysek85 planovane 🙂

lucka33
22. srp 2011

@anysek85 no nám sa pritrafilo úplnou náhodou 😀 My sme deti takto skoro po sebe vôbec neplánovali, ale ako sa hovorí, "človek mieni, Pán Boh mení"... Tak sme to prijali s tým, že keby sa nám teraz nebolo zadarilo, tak sa už možno neskôr ani nezadarí.... Na dcérku sme čakali zhruba rok a predtým som ešte mala mimomaternicové, čiže mám len jeden vajcovod, navyše som po cisárskom, takže mi hrozí veľa zrastov a možno tie by boli v budúcnosti prekážkou k otehotneniu. Všetko je to tak, ako má byť 🙂

beton
23. srp 2011

@jancule79 presne rovnaky dovod pre deti s malym vekovym rozdielom. zo zaciatku drina, ale potom si vystacia. akurat sme pri 20 mesacnom rozdieli neratali, ze z toho vzniknu dvojicy 😀 bez pomoci kazdy jeden den by som to nezvladala, este nemaju ani 3 mes. a starsieho zaroven oducame od plienok, je to drina, no tesim sa, ked bude prvy rok za nami, to bude paradicka, vsetci nam mozu zavidiet 🙂

alena76
23. srp 2011

ja mam rozdiel 14 mes(dievca a chlapec). dcera nastastie chodila od 9tich mesiacov , takze aspon polozit na zem sa dala a cupitala za mnou, ked som niesla babo.prvy rok celkom des..nakolko som bola na nich uplne sama a obaja boli zimni, cize fusaky a obliekat a ja spotena. velmi sa mi osvedcil surodenecky kocik. ked uz mali rok a dva-super a odvtedy pohodicka, pekne sa spolu hrali alebo sa hrali pri sebe, bitky neboli 🙂
ozaj-a starsia dost ziarlila, ked sa maly narodil-a "preorientovala" sa na tatina.ale to je individualne

skaredka
24. srp 2011

holky co uz mate dve deti blizko vekem, jaky mate kocarek pro ne? Urcite chci kocar pro dve deti, jen vubec nevim jaky, nema zkusenost a ani nikdo v mem okoli zadny nevlastni.

henulienka
24. srp 2011

@skaredka tu sme sa o tom bavili, tak pokukaj, čo by sa ti páčilo 🙂
https://www.modrykonik.sk/forum/tema/aky-surode...

skaredka
24. srp 2011

jee diky moc za odkaz, ja jsem na to vyhledavani strasne leva, nikdy nemuzu v temach nic najit 😅
rozhodne si to prectu

jancule79
24. srp 2011

@skaredka Ahoj, ja jsem mela EasyWalker Duo. Super kocar - kvalitni, vyborne propracovany, prostorny a zaroven lehky, velka nafukovaci kola, super do terenu a kazde dite ma maximalni pohodli. Doporucuju!

henulienka
24. srp 2011

@skaredka predpokladám, že odpoveď patrila mne - naozaj nemáš za čo, súrodenecký kočík je super vec, ja by som sa bez neho nevedela pohnúť ani na krok, mám rozdiel 13 mesiacov medzi deťmi, len poriadne vyberaj a nezabudni na také veci, ako veľkosť koliesok ( v zime sa s malými nepohneš) alebo možnosť poskladať do auta 😎

jancule79
24. srp 2011

@beton Ty jo, tak to klobouk dolu - deti takhle za sebou a jeste dvojcatka. Je fakt, ze ten prvni rok je zahul, to jo. Ja vzdycky rikam, ze z toho nizkeho rozdilu clovek vytezi, az kdyz jsou ty deti vetsi.

lili777
24. srp 2011

Ja mám pre mojich krpcov Peg Perego Duette. Závisí aj od toho, čo od kočíka čakáš. Tento je super, že vaničky sa dajú otáčať vo všetkých smeroch a obaja sa môžu vyspať pohodlne. keď je kočík taký, že má vaničky len v smere za sebou, tak potom sa jedno bábo sklopí na druhé? Alebo si neviem predstaviť. A tento kočík je ľahšie ovládateľný ako obyčajný jedno kočík, pretože má volant.