Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

zdezli
7. pro 2011

@veveruska0504 Vitej. Urcite se to zvladnout da - taky jsem na obe deti prevazne sama, protoze manzel hodne pracuje a jezdi na sluzebky, pribuzni v okruhu 400km zadni a taky zatim zijeme 😉 U nas jsou noci vlastne ok - dcerka spi celou noc 12-14hod a synek 12 s 1-2 prestavkami na kojeni, ale to taky hned usina 😵 Jen zatim trosku bojujeme s vytvorenim hezkeho vztahu dcerky k braskovi, nezarli, ale vetsinu casu ho ignoruje 😒

majatob
7. pro 2011

@veveruska0504 ahoj 🙂 moc gratuluju k tehotenstvi 😵
jak uz holky psaly, zvladnout se to samozrejme da, ikdyz obcas to neni zadna sranda (hlavne teda na organizaci kdyz nemas kdo by ti s nema pomohl), u nas byl ze zacatku velkej problem se zarlivosti u nejstarsiho, ale casem se to nejak vsechno srovnalo, ted se obcas sice se segrou rezou jak kone, ale myslim, ze uz v takovych normalnich mezich 😀
jinak spi mi vsichni vetsinou celou noc v pohode (max.1-2 probuzeni nejmladsiho nebo prostredni), takze vyspana su az az 😀 deti si hodne pohrajou spolu, muzu jim vymyslet podobny cinnosti, bavi je stejny veci... 🙂
ja si to nemuzu vynachvalit mit deti brzo po sobe 😵 😵 😵

jasekd
7. pro 2011

@zdezli
@majatob ahoj, stale ty samy ksichty 😀

majatob
7. pro 2011

@jasekd 😀 😀 😀 no jo no 😀 😀 😀

veveruska0504
7. pro 2011

@jasekd moje malá je to hodné spící miminko o kterém píšeš, tak doufám, že to druhé bude stejné 😀 . Máš můj obdiv, jak to zvládáš, vážně...

jasekd
7. pro 2011

@veveruska0504 Moje deti jsou super pres den, v noci horsi. Kluk nebyl dlouho kojenej a brzo spal celou noc, to spis ted ma nejaky desy a dost se budi, minulou noc 3x, a pak neni k utiseni. Holka vstavala casto, pak to vypadalo lip a ted zas jede po dvou hodinach a nejhorsi je, ze po kojeni neusne, ale fnuka, breci nebo aspon povida. Za noc naspi maximalne 10 hodin, i min. Kluk tak 10-11, pres den nekdy super, nekdy nechce spat ani jeden. A u doktoru byl kluk celkem v pohode (i to hodne spici miminko), ale co se holka narodila a on ji tam vidi bulet, rve, a rve, i kdyz jdem jen s ni a jemu nic nedelaji. Do toho nejaky ty vysetreni v nemocnicich, ceka ho operace, a na cirkus je zadelano 😝 No a holka je maman, promluvi na ni treba moje segra a je zle. Ona nema rada zejmena hezke mlade zenske, ze by uz nemela rada konkurenci? Stari osklivi chlapi ji tolik nevadi 😅 Ale treba zase si umej docela sami hrat 🙂

zdezli
7. pro 2011

@jasekd Tak u nas rvou u doktoru oba 😀 Ale zpravidla to ukoucuju tak, ze jedno ditko hlida tatinek a ja jdu mudrovi s druhym, nebo naopak. Nejlepsi byl prvni manzuv zazitek s Misou u doktora, ktery dostal dve ockovani - vratili se oba zpoceni 😀 😀 😀 Jinak jsou ale nastesti oba zlati, jak sjem si myslela, ze nemuze byt hodnejsiho ditete nez Natalka, tak Misa ji jeste v mnoha ohledech prekonal. Napr. ted zaciname s prikrmama a on klape pusinkou, ani necekne, i kdyz mu to treba dnes vuuuubec nechutnalo (poprve jsem zkusila domaci) 😀 Tvaril se u toho silene, ale polykal 🙂 Nakonec jsem se nad nim slitovala a sla mu ohrat sklenicku mrkve. 😅

veveruska0504
7. pro 2011

Děkuji všem za podporu, snad bude s druhým mimi vše v pořádku a obě budou hodné a zdravé...mám trošku strach, ale po vaší podpoře věřím, že to snad zvládnu...

zdezli
7. pro 2011

@veveruska0504 urcite 😉

denisa_svatba
7. pro 2011

Ahoj. Pokud by někdo scháněl kočárek Jane Twin Two, tak prodávám:
https://www.modrykonik.cz/bazar/kocarky/g2ut/ja...

Na ceně se můžeme domluvit.

Jinak, já mám děti 2 roky od sebe a občas to je docela záhul. Takže Vás tady fakt obdivuju, máte děti ještě víc u sebe...

svatule
9. pro 2011

tak já jsem sama zvědavá, jak to budeme zvládat 😉 Malá je zlatá, spinká celou noc, během dne taky ještě hodinku pospí, manžel hlídá, uvaří, nakoupí, takže tohle v pohodě. Úklid a domácnost je na mě, teď ještě do konce prosince chodím do práce, tak toho je dost, ale zatím se to dá zvládnout...
Uvidíme, jaký bude druhý prcek.
Holky, nemáte některá kočárek Phils a Teds pro sourozence? Jaké máte zkušenosti, pořád zvažuji, který koupit...

miriamkac
13. pro 2011

Čaute čaute...
Ja hodím len taký postreh pre Vás na pár rokov dopredu: "Mlátime sa všetci rovnako, ale vieme sa aj krásne všetci rovnako zahrať" Veľmi veľa vecí robíme už spolu (chodíme korčulovať bicyklovať....) proste ten rok a pol sa medzi deťmi tera takmer úplne stratil a takmer sa nerobia rozdiely.
Takže dievčatá, držím palce všetkým 😀 😀 😀
A želám veľa trpezlivosti...

smardik
13. pro 2011

@svatule mám phila, co potřebuješ vědět

svatule
15. pro 2011

@smardik jestli bez problémů je i pro novorozeně, jaké příslušenství tam je třeba, nějaké tipy, vychytávky, co koupit, co je zbytečné a taky celkovou spokojenost...díky moc 🙂

ameliejulliette
29. pro 2011

Ahoj holky, myslíte, že je reálné v případě věkového rozdílu 19 měsíců mít jen jednokočár a Ergo? A děti podle potřeby na střídačku nosit a dávat do kočárku? Teda, v případě, že starší už bude jakžtakž chodit... Děkuju za názory!

jasekd
29. pro 2011

@ameliejulliette U nas ne 😖 Kluk bude mit 21 mesicu a jeste poradne nechodi, spis vubec 😝 Zalezi fakt na tom, jakej bude starsi motoricky a taky na tom, kolik toho nachodite. Ja jsem odkazana na kocar a svoje nohy, vsude chodime pesky, taky rada delam nekolika km prochazky. Pokud mas k dispozici auto a po doktorech a jinem vyrizovani budete jezdit, pak asi ano, pokud budete cas venku travit spis po hristich a mensich prochazkach. Nebo kocar a skejt. Kazdopadne bych si vyhlidla dvojkocar, ktery by se mi libil, a chvili pred porodem ho kdyztak poridila, to uz budes vedet, jak na tom starsi je. Ja poridila jety tandem Jane powertwin za cca 3000 a dela mi velkou sluzbu, bez nej to fakt u nas nejde. Kdyz jdu s manducou agolfkama nebo sportakem, boli me zada, kocar je pohodlnej, navic to Jane je i lehky, do auta skladny... Ja jsem ale kocarovej typ, Manducu mam jako nouzovku.

majatob
29. pro 2011

@ameliejulliette ahoj, deti jsou opravdu ruzny, s prvnima dvema si to bez neho nedokazu predstavit, prvnii mel 22 mesicu kdyz se narodila druha a jezdili jsme se sourozenakem temer denne. U druhe bych si vystacila v pohode s jednokocarem a Becem, od jejich 16 mesicu jsem byla s dvoj tak 5x, jinak nejmensi do golfek a starsi dva po svych, pro pripad nouze mam sebou nositko a zvladame to tak uplne bez problemu. Kdybys chtela, premyslim, ze budu dvoj v nejblizsi dobe prodavat, mam Jane powertwin, koupila jsem ho za 4000 uz jetej,takze dal ho budu posilat za par korun, muzem se domluvit kdybys mela zajem 🙂

zdezli
29. pro 2011

@ameliejulliette my mame rozdil 19 mesicu a sourozenecky jsme kupovali, ale az po porodu. Udelala bych to na tvem miste stejne - pockat, jak se vyvine situace a popripade poridit 😉

ameliejulliette
29. pro 2011

@jasekd @majatob @zdezli Děkuju moc! No určitě budu vyčkávat, jak se to vyvine 😀 Auto momentálně nemáme, přišli jsme o něj v nehodě ☹ ale snad na něj brzo našetříme, páč je to bez něj celkem náročný. A jinak teda jezdíme celkem hodně po venku, tak já bych asi dvojkočár chtěla aspoň do města, fakt je, že pro záda to bude lepší a nosit doma stejně budeme dost 😉 No bude to zajímavé 😀 Manžel mě zabije, páč po té nehodě a po potratu jsme kupovali nový kočárek (starý byl v tom autě) a celkem drahý jako takové bolestné 😀 A teď na něj vyrukuju, že budu chtít další... (ale určitě z druhé ruky... @majatob Děkuju, ještě to není aktuální...)
A máte nějaký tip, jaký koupit, když chci vidět na dítě? 😅 (tzn. asi ne tandemový, nebo o takovém nevím, kde by bylo čelem k mámě...)

korcula
29. pro 2011

@ameliejulliette záleží na který dítě chceš vidět🙂 já měla Jané TwinTwo a měla jsme tam normálně korbičku, takže na mimi jsme viděla. Jinak my ho využívali do malýho 18 měsícu, pak jsme ho prodali... a ted ted anevím nevím, malá sice hodí už rok ale nějak se jí venku nechce... ale asi bude muset, bude jí 27 měsícu, to by sna dměla zvládnout

jasekd
29. pro 2011

@ameliejulliette Tak to jste si ted prosli spatnym obdobim, tak at uz je jen lip 🙂 Ja mam tandem jako nutnost (panelak, uzke dvere, maly/uzky vytah, v zime hafo snehu, chodniky uzke, najezdy na chodnik kdyz uz, taky uzke...) jinak pro deti je pohodlnejsi vedle sebe, pro rodice rekla bych tandem. Bohuzel na prvniho nevidim, a jak je motoricky pozadu, byl to trochu problem, on nebyl zvyklej sedet, vepredu se mu nelibilo, fnukal asi 2 mesice, ted uz dobry, akorat kdyz si povidame, musim hrozne rvat 😅 Na malou vidim skrz pruhledne okynko a kdyz drzkuje, tak pokud neprsi a neni vichr, pretahnu boudu dopredu a ona cumi na me nahoru, to se ji moc libi 😀 Zatim v kocarku jen lezi. Co se tyka toho noveho draheho kocarku, vyuzijes, neboj. Ja mam puvodni kocarek (hluboky a sportak ), stare golfky po m. bratrovi a tandem. Obcas se vyskytne situace, kdy starsi dite je na hlidani, dostanou golfky, a my jezdime s malou v hlubokem (jinak v nem pres den spinka, treba ted). Kdyz jsems malou doma a starsi jede ven treba s dedou, jede ve sportaku, oba najednou pak v tandemu. Dalsi varianta je hluboky kocar + v Manduce starsi (to nosi jen manzel) nebo sportak + v Manduce mladsi. Nekdy bych potrebovala jeste jeden kocar, protoze ty gofky jsou celkem desne pro voziciho, holt 18 let starej model 😝 Ale uz jsem lakoma kupovat dalsi. Takze pokud nebudete vylozene v nouzi, neprodavat! Navic az se rozchodi starsi, koupi se skejt a tandem muze z domu.

zdezli
29. pro 2011

@ameliejulliette my mame ABC Design ZOOM a mam moznost videt na obe deti, jak ve sportaku, tak v korbicce 🙂

ameliejulliette
29. pro 2011

@zdezli Ten Zoom mě napadl jako jediný, ale přijde i zas dost drahý a hodně dlouhý 😉 Můj favorit v tomto ohledu je Hauck Duett, měla jsem ho vybraný původně, když měl být rozdíl dětí rok a tři měsíce... Tak do něj možná nakonec půjdem...
@jasekd No jo... Právě, že Beník na mě taky potřebuje vidět a já na něj 😅 Kdoví, třeba to další prtě mě potřebovat nebude... No a ten nový kočárek prodávat určo nebudeme 😉 To chápu, že jsou takové situace, kdy se hodí jednokočár 🙂 My máme golfky skvělé naštěstí (jen s vadou, kterou jsme zrovna jeli reklamovat, když jsme bourali 😀 😀 nejdražší golfky na světě... 😉 ), a jsou od narození... No uvidíme, jak to bude, ale uf, obdiv všem, co to zvládly 😀

jasekd
29. pro 2011

@ameliejulliette Ten Jane je taky dlouhej dost, lidi rikaj, ze jedu s autobusem nebo vlakem, ale ma super teziste lehke ovladani... Nevadi to, ze je dlouhej, tak to ABC je asi taky tak nejak reseny, tentvuj kocar bychmusela videt nazivo, takhle na obrazku vypada kratsi, lehkej, jen si neumim predstavit jak to vypada s naskladanejma detma.

ameliejulliette
29. pro 2011

@jasekd Jo jo... děkuju za názory... Asi stejně bude nějký z druhé ruky, takový, co zrovna aktuálně bude k dispozici 😉

zdezli
29. pro 2011

@ameliejulliette delka v nicem nevadi, je dobre ovladatelny i jednou rukou, na chodnik najizdim jako s normalnim kocarem, nemusim si pomahat nohou. Drahy je, ale my ho mame take z druhe ruky, novy bych nekupovala 😉

ameliejulliette
29. pro 2011

@zdezli Oki 😉 Jinak se mi líbí.. tou variabilitou umístění sedaček, to je něco 🙂 No to bude věda 😀 Díky!

jasekd
29. pro 2011

@zdezli
@ameliejulliette to same to Jane, taky zadne prizvedavani nohou atd. Kupovali jsme ho, protoze ho na netu bylo nejvic ojetych, nasli jsme hodne levnej, vyzkousenej jsem ho nemela a ani ho nevidela nazivo, ale celkem jsme se trefili. My ho kvuli klukovi, ze je tak pomalej, vyuzivame uz od dubna, kdy se dcera narodila, a vidim to tak, ze ho jeste dlouho vyuzivat budem, tezko rict zda do dvou let bude poradne chodit apson vevnitr, natoz venku, ale vetsina lidi sourozenak na tak dlouho nema, navic ja mam rozdil 1 rok, u vas bude vetsi, takze bych se ojetiny vubec nebala.

lucka33
31. pro 2011

@ameliejulliette ja mám rozdiel 15 mesiacov a mám len športový kočík + buggypod. Všade chodím autom, to beriem len vajíčko a staršia pešo. Ak idem s manželom, tak berieme dva kočíky. Ja som spokojná, dvojkočík by som nekupovala. Všetko záleží od tvojho životného štýlu, či máš auto, či chceš s nimi chodiť veľa von... Ale pri takom rozdiele by som ja osobne už dvojkočík nekupovala... Max. ten buggypod alebo skejt.

ameliejulliette
31. pro 2011

@lucka33 Děkuju za názor 😉 S buggypodem jsi spokojená? Mi přijde trošku zoufalý, že stojí stejně jako dvojkočár 😅 Ale je to prostě něco jiného... Taky ho máme jako alternativu v záloze... My právě chodíme dost ven s kočárem,a jako že i na delší procházky nebo někam daleko MHD. No uvidíme. Hlavně, že určitě nějaké řešení bude 😀