Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

andrealalikova
16. zář 2013

aj u nas su ziarlivostne prejavy na dennom poriadku hlavne u dvojickach su dvojvajecne takze jedna je vecsia a stale bije a taha za vlasky a hrizie tu mensiu ta samozrejme place potom sa zacne predvadzat aa to maju este len rok a 3 mesiace 😀

marcinek
17. zář 2013

@olusenka i kdyz jsem se ji snazila venovat, tak ona me presto na sebe upozornovala ruznymi zpusoby. Ze treba kdyz jsem chovala malyho, tak chtela taky chovat a jeho odstrkovala, pak treba strcila pod sebe krasnyho plysaka a rekla: mami koukej curam a nakonec kakala i do hraciho hrnce jakoze nocnik a donesla mi to ukazat. To uz bylo nad moje sily, tak putovala na 2 tydny k babicce a tam byla uplne v klidku, pac mela veskerou pozornost pro sebe a ja si zas obrnila nervy na dalsi tydny co zas vyvede. Ale ted uz ho nastesti nebere jako konkurenci, dokonce ho brani, kdyz ho nekdo strci nebo neco vezme....takze jedine to nejak prezit a verit, ze bude lip 😉

olusik87
17. zář 2013

Ahoj ! Vekový rozdiel mojich deti je 13m. presne na deň. Staršia bude mať 21m. a mladšia 8m. Je to docela zaberačka , že staršia dcéra ma rozmaznala ( od 3m. spala celú noc a skoro vôbec neplakala a krásne sa hrala sama ) mladšia je úplný opak a ešte stále som si nezvykla .Našťastie sa začala tento mesiac samostnatne pohybovať a vstávať k nábytku , tak je hned spokojnejšia. žiarlivosť skoro žiadna neprebehla kým bola mladšia v postielke a staršia jej tam dávala hračky , ale teraz keď jej lezie do hračiek sa jej to nepáči , ale po chvilke si zvykne. Ako je to krásne pozorovať , ale už sa neviem dočkať kedy bude aj ta mladšia samostatnejšia .

olusenka
17. zář 2013

@berusnice už se mi ozvaly asi 3 holky, díky, řešila jsem hlavně pláštěnku, nesedí mi tam ani omylem, furt kus kočáru kouká, těmi dírami nahoře (nevím, proč tam jsou) mi dovnitř bude zákonitě pršet... Jsem zvědavá, zda si zvyknu . zatím spíš na EW nadávám. Ale asi jde o zvyk, no.
Tohle kdyby se nám stalo, že bude syn nachcípaný, nevím, jak bych to řešila, já ho ještě před odchodem do porodnice kojila. Docela se divím, že to po mém návratu domů nevyžadoval, zvlášť když viděl mimčo, že se kojí.

olusenka
17. zář 2013

@marcinek jo, to je u nás taky. kromě toho, že teda rabuje, a dělá bordel, tak když kojím malou, hned se na mě sápe, chce se chovat. Mlíko teda nechce (což se divím, kojila jsem ho až do porodu), ale sápe se na mě, nebo aspoň šahá na miminko. nejhorší mi zatím přijde to jeho rabování a tahání různých věcí všude po bytě, uhlídat ho, aby něco nevyvedl, když kojím apod. Absolutně totiž nereaguje na ne, nesmíš a tak.

berusnice
17. zář 2013

@olusenka ty díry nahoře jsou na to, aby se pláštěnka stočila před rukojetí kočárku dolů, tam se přichytí na suchý zip. Tzn. že madlo a taška na madle jsou nezakryté, pak je kočár dobře chráněný. Anebo tu pláštěnku nebudeš shrnovat podél kočáru dolů, ale položíš ji na madlo, tím i nad tašku, a pak tam ale vzniknou ony díry. Jela jsem už tak i tak v dešti🙂
S tím kojením jsem měla obdobné problémy. Teď už jsme to vymakali tak, že starší oznámím, že jdu kojit, posadím ji do křesílka a pustím oblíbeného krtka a jdu kojit do ložnice. Za 10min. se vrátím a obvykle ji v křesílku najdu, čeká až dokojím. Tak už je to v pohodě. Ale začátky byli krušný, přesně jak píšeš, sápala se po mě, chtěla koukat co dělám, chovat, příp. lezla po nábytku (podotýkám že měla zlomenou nohu, tak se sádrou dělala psí kusy) apod. když jsem měla malou zrovna u prsu. Honila jsem ji kojíc po pokoji-když na to vzpomenu-hrůza. Dobrý je využít jakéhokoliv příchozího, ať staršího na těch pár minut pohlídá. Stejně se ale nevyhneš tomu, že doma nikdo není a musíš to ošéfovat sama. Už po dvou měsících to bylo lepší, starší si zvykla, že prostě furt kojím, stalo se to pro ni rutinou a už mě nechává být.

marcinek
18. zář 2013

@olusenka jo tak z kojeni si taky pamatuji jednu scenu kdy sedim na pohovce, kojim a Domca sedi v zidlicce a ji polivku. Mezitim vzala misku do ruky a ted to bylo jak ve zpomalenym filmu. Ja rikam: Domco ne, poloz to. A ona se usmala, obratila misku a zacla delat lzićkou babo, babo, babovicka.Takze ja si rikam, kdyz budu rvat, tak se malej lekne, kdyz ho odpojim od prsa, tak bude rvat, ze neni napitej, takze jsem v klidu dokojila a pak sla uklizet tu spoust 😝

marcinek
18. zář 2013

@olusenka jo a pak jeste jedna historka. Domca si umi ohrivat mliko v mikrovlnce. Bylo zrovna po obede a ja kojila v loznici. Mezitim slysim, ze se rozjela mikrovlnka. Tak si rikam, Domca si asi podala mliko a ohriva ho v mikrovlnce. No ale nedalo mi to a za chvili se jdu podivat. No nase holcicka chtela napodobit maminku, kdyz chysta jidlo pro psa a nandala ryzi do kovove misky pro psa a dala ohrat do mikrovlnky. Jesteze to dala na malo a jiskry zatim nelitaly. O tom, ze byla ryze rozsypana uplne vsude ve zrovna uklizene kuchyni, ani nemluvim. Takze pak jsme meli prednasku jaky je rozdil mezi kovovou miskou a keramickou do mikrovlnky 😅

olusenka
18. zář 2013

@berusnice
@marcinek tak takové to u nás ještě není. Syn zatím po výškách neleze, když kojím, tak si hraje někde s knížkou nebo rabuje a občas něco přinese, nebo přijde a dává nohu nahoru, jako když chce na mě vylézt, ale brzy od toho upustí. Zatím je to v pohodě, žádné hororové scénáře se nekonají, je docela rozumný. Uvidím, jak to bude za pár týdnů, měsíců. Malé jsou 4 týdny a doma sami bez manžela jsme týden a něco (2týdny po porodu byl s námi doma).

Za tu pláštěnku díky moc, ale stejně je to divné. Počítám, že to navléknu, vyfotím a dám sem na album, ať se mi k tomu přímo někdo vyjádří. 🙂

xmarg04
18. zář 2013

@olusenka Tahle fotka by nepomohla?

olusenka
18. zář 2013

@xmarg04 na tu jsem právě koukala, na obě fotky jsem koukala přímo na stránky prodejce, na obě pláštěnky, ale není tam nic moc vidět. Skoro bych řekla, že moje pláštěnka je jiná. 😉

xmarg04
18. zář 2013

@olusenka Aha, tak ja mam tuhle + tu malou, jen na korbu...

olusenka
19. zář 2013

@xmarg04 tak už myslím, že jsem to konečně dala dohromady a docela dobrý. Sice to trvá,není to zrovna rychlý to pořádně nandat, ale dobrý.

blackcat8885
20. zář 2013

Baby chceme sa snažiť o druhé mimi od januára a keby sa podarilo,malý bude mať 20-21mesiacov.Ako ste riešili Vy kočík,postieľku a pod.?Budem asi potrebovať kočík pre 2deti kedže nebude ešte vládať toľko chodiť.A postieľku alebo rovno posteľ s tou zábranou?Nemám ani predstavu,či cca 2ročné dieťa už môže takto spať,či nespadne.Budem ešte niečo potrebovať ? Alebo kúpiť malému golfáč a mať teda kočíky dva? On je väčšinou v nosiči,v kočíku teraz byť nechce možno ked bude starší sa to zmení aj ked pochybujem ked začne chodiť

katarinamichalidesova
20. zář 2013

@blackcat8885 moj maly mal teraz v septembri rok a uz spava v posteli zo zabranou pretoze v novembri cakame tretie takze postielka musi byt volna.Inak zvykol si uplne super aj cez den dva krat este spava a tiez v pohode.Kocik mam sportovy novy a hlboky mam nachystany uz pre male tiez neviem sama este ako to bude fungovat mama mi bude pomahat ked budeme chciet ist spolu na prechadzku alebo manzel a tak no uvidime ak to bude nezvladnutelne tak surodenecky kupime.

pele
21. zář 2013

@blackcat8885 my sme starsej kupili cot bed, to je postielka rozmerov 140x70, z ktorej sa da ohradka odobrat a ostane normalna, len mensia postel (ked uz budete na to pripraveni). Ona je aj dost nizko pri zemi, v pripade padu si isto neublizi. JKocik mam surodenecky Baby Jogger City Select.Fakt je vynikajuci...aj ako pre dve deti, tak aj potom pre jedno, (uz starsia chodi sama) lebo ma velky kosik, kde das pre starsieho surodenca bicykel, motorku alebo akekolvek veci pre celu rodinu (uz som tam viezla aj poskladany golfac🙂 Tiez ak je starsia unavena, na chvilku sa zvezie len na tej spodnej konstrukcii. Ja nemam auto, takze ho naozaj vyuzijem...ale zavisi, nakolko sa budete presuvat peso, nakolko autom, mhd, mozno by ste si vystacili aj na peso, alebo so skejtikom...to je tazko poradit.

giraafje
16. říj 2013

Zdravím všechny, ráda bych se přidala s vlastní zkušeností. Já mám děti o 22 měsíců, cca 3/4 roku jsem používala dvoukočár, měla jsem Quinny Tandem. Asi od 2,5 roku už malý chodí sám, takže teď už mám jenom sporťák. Postýlky máme pořád dvě, oba spávají v postýlkách. Problém ale u nás je, že ten starší strašně žárlí na toho mladšího, snad 100x denně mu něco udělá - kouše, štípe, tahá ho za vlasy, je to děs. Žádné vysvětlování nepomáhá. Nemáte některá s tímhle zkušenost?

majatob
16. říj 2013

@giraafje u nás to trvalo od 6 měsíců do asi roku prostřední a byl to děs, věčně pokousaná, omlácená 😅 pak to nějak přešlo samo, nevím jestli na to mělo vliv i narození nejmenšího, ale po něm se nejstarší hodně zklidnil 🙂 každopádně rada pořídit si třetí ti asi nepomůže, co? 😀

ameliejulliette
18. říj 2013

Ahoj, píšu i sem, kde by se mohly majitelky Powertwinu Pro vyskytovat 🙂 Jde nasadit autosedačka na přední sedadlo, aniž by se sundaval potah? U té adaptérové verze to bylo v pohodě, ale tady nevím... na video potah sundavají. Na zadní sedadlo to nacvaknu, ale na tom předním by to chtělo zabrat a bojím se, že mi tam něco křupne 😅 Myslíte, že to může být jen tím, že je kočárek ještě naducaný a neochozený a nebo to prostě nejde? Díky moc.

ciernavila
23. pro 2013

zdravim vsetky, ja budem predavat kocik dvojity tandem za 2 tisicky, este to musim nafotit a hodim na kona. Vyzera temer ako novy a pouzila osm ho par krat.

mzuzka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
mzuzka
1. únor 2014

jedna maminka ho ma rezervovany, ale zatial nezavazne, este sa nedohodla s manzelom, tak ak nahodou nekupi, mozno vas niektoru zaujme.. zostavu mozem kludne upravit podla potreby.

xmarg04
9. bře 2014

Holky, kdyby mel nekdo zajem, prodavam sourozenecky Easywalker...😉

ameliejulliette
10. bře 2014

@xmarg04 Tak to gratuluju 😀 Jsem ráda, že už nemusím žádný kočáry řešit... kromě toho cyklovozíku teda 😀 Ale ten bude vyřešenej vzhledem k financím raz dva 😉 T

katklu
12. bře 2014

Mám sestru o 13,5 měsíce starší a nemohu si to vynachválit! V dětství jsme byly jako dvojčata - blízko k sobě, stejné zájmy, stejní kamarádi, vyhrály jsme si spolu, že o nás máma nevěděla. Když mi byly 4 roky a sestře 5, narodil se nám ještě brácha a to už je rozdíl. Přestože jsme o něj pečovaly rády a hrály jsme si s ním, věkový rozdíl byl už patrný.. proto jsem si přála mít děti rychle po sobě i já a zatím se vše daří. Mám půlročního synka a jsem těhotná. A dokonce jsem po císaři. Všechno jde, když se chce... procházela jsem snad tisíc fór, kdy je vhodné po císaři těhotnět... až to rozštípla lékařka. Když je stěna zacelená, půl roku po císaři je to vpohodě. A jak říkala máma - když se přežije první půlrok, pak je to už jenom lepší a lepší to bude stále. Mít děti blízko po sobě je vlastně výhodné jak pro rodiče, tak pro děti... jenom to stojí nějaké počáteční nepohodlí. Když se chce, tak to jde! 😉

tarra27
28. bře 2014

@katklu o jsi mě potěšila, stejný věkový rozdíl mám u holek taky...a už ted je to nádhera, a to staršá má 2 a půl....otěhotněla jsme plánovaně též po císaři....a dodnes tvrdíme, že to bylo nejlepší životní rozhodnutí. Holky k sobě mají blízko od narození, nidky na sebe nebyly zlé, naopak, jakmile má jedna, druhá musí mít taky, ale trvá na tom a první jinak brečí, že druhá nemá a ona sama ano....mysí na sebe ve všech směrech a už ted si spolu vyhrají, blbnou....vše dělají spolu i tta menší pomáhá se zvednout třeba té starší..zrovna ted se tu pusinkují a objímají samy ood sebe, nikdo je k tomu nikdy nenavádel...když jedna spí, druhá chodí a říká psss....neruší se a ani to nikdy nedělaly...když jsou nemocné, je to náročný....ale jinak krása....fakt. ted uvažujeme o třetím, já mám jen obavy, že už bude mít větší rozdíl, navíc jsme v cizine a já tu rodit nechci....ale je to nádhera....starší jsem dříve vysvětlila, že menší brečí, že ji vezmu a nebyl problém...chce to na ně hodne mluvit a ony hodně pochopí....berou na sebe ohledy, rozdělí se aniž by jsem jim řekla...nádhera...pro mě nádhera, když se jako máma na ně dívám.....

katklu
30. bře 2014

@tarra27 díky za Tvoji skvělou zkušenost. A jak se to vše bude vyvíjet můžete sledovat na babywebu, jsem nová Těhulka Live....

tarra27
30. bře 2014

@katklu určité to zvládne s dobře, nám se vyplatilo vše dělat společně, žádné jeden u babičky apod, to bych ne doporučovala, aby se jedno mimi necítili odstrcene...navíc na sebe budou brát ohledy od mala a sziji se spolu...někdy se postouchnou, ale budou parťáci...uvidis. My planujeme jak to vymyslet aby to třetí dopadlo 😉 co nejdřív...

gepe
30. bře 2014

@katklu @tarra27 ahoj holky, tak jsem vas precetla a udelaly jste mi radost. Taky jsem po sekci, mame doma 7,5m malou a ja jsem planovane, neplanovane driv otehotnela spis nahodou a jsem ted cca 8tt. Kontrola me ceka na gyn. 7.4. tak uvidime zda je snad vse v poradku. Rikame si, ze pak prvni pul rok cca bude zahul, ale pristi leto uz budeme vychechtany a ze je ve vysledku dobre, ze kdyz vse bude ok, ze budou tak brzy od sebe 😅

tarra27
30. bře 2014

@gepe vzpomeneš si na mě, že to není taková hrůza....já mela strach když jsme přijeli z porodnice, než jsem si pár dní zvykla, pak krize trošku zoubky, bříško, ale nic co by trval týdny....dva tři dny a dobrý...navíc kamarád nurofen nebo paralen pomůže.....hlavně nechat svůj režim...mě pak holky odpolko chodily spát a i chodí ted ve stejnou dobu...spí teda oddělene, protože jak se smějí a poštuchují, to by jen tak neusnuly, ale já na to nedám dopustit....je to krásný a i ted s manželem pořád říkáme, že mít deti brzy po sobe je naše nejlepší žiuvotní rozhodnutí....znovu bych do toho šla....a ted když je vidíme, jak si hrajou spolu, staví kostičky...malují....jak se pusinkují navzájem, mají se rády....to mám kolikrát slzy v očích..