Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

lucka33
9. zář 2011

@anysek85 no tak vitaj v klube 😉 A neboj, za tých zvyšných 8 mesiacov sa malý úplne ale úplne zmení a to niekoľkokrát 😉 Veď má len 2 mesiace, to je úplné bábo, po polroku to už bude iné dieťa a ako ročné už zas bude celkom iné. Aspoň u nás to tak je, dcérka bola celkom ináč náročná ako novorodenec, než je teraz. Ako ročná sa už aj sama zahrá, nehovorím, že vždy, samozrejme, že si vyžaduje spoločnosť, ale treba ju len zabaviť a ide to. Aj rozumie, čo jej hovorím, tak je to lepšie. Teraz sa mi zdá taká fajn, že mám aj čas si chvíľu sadnúť, lebo moc nevládzem fyzicky, len dúfam, že to maličké nebude náročné a bude to taký kliďásek a že to budem zvládať a stíhať obidvoch 😅 Dcérka kliďásek ani zďaleka nebola 😅

kahlan1
9. zář 2011

ahojte baby, mozem sa k vam pridat?

lucka33
9. zář 2011

@kahlan1 ahoj 🙂 Vitaj! Pamätáš si ma? 😉 Písali sme si IP... Vidím, že ty už máš po pôrode, tak ako to ide? Aké sú babulky?

kahlan1
9. zář 2011

@lucka33 ahoj jj pamatam 🙂 takze chlapcek? mm sa tesi? akurat obe slecny spia tak beham po nete - mam kopec riadu pracku povesat a upratat ale nevladzenm 🙂

Dianka casto placeš a vyzaduje nosenie a velmi casto papa tak je to narocne - preto som sem aj prisla po radu ze ako to zvladnut a hlavne krmenie je des - ked krmim Anetku tak dianka niekedy cely cas place ale Anetka papa zle tak ked uz papa nechcem odbehovat aby si nerozmyslela - tak musim najst system. Zatial mi pomaha sestra lebo ma prazdniny na vyske. Zajtra prvy krat ostanem s nimi sama cely den tak som zvedava ze ked pridu ci nebudem siva 😀 😀 😀

a ty sa mas ako? uz to mas za chvilu 🙂

smardik
9. zář 2011

@majatob já na Tomíkovi vidim že on děti chce a potřebuje a co jsem ted já nezvládla tak v jeslích to najednou jde. Máme školku za barákem a Tom stojí u plotu a řve že chce za dětma, několikrát se už přidal ke školce-zařadil se a šel, učitelkce dá ruku a jde. Jde na něm vidět že děti potřebuje, chodíme na hřiště, do MC (ted přes léto teda ne to je fakt ale jinak jo), ale není to ono. V jeslích je spokojený, doma mi odmítal jíst-víc jak měsíc mi nejedl teplé jídlo i kdybych se na hlavu postavila, v jeslích to najednou šlo-první jen tam a tam jedl vše, pak vzal už na milost svačiny doma a postupně i oběd, ted už jí - ne polívku i druhé jak v jeslích ale jí. Doma nám nočník nehrozí, v jeslích se do nočníku vyčůral, jde na něm vidět jak je tam spokojený 🙂 a jak tam ted nebyl tam si mi sednul na zastávku a chtěl jet do jeslí a brečel že nejedeme

jasekd
9. zář 2011

@kahlan1 Kolik presne jsoutvoje holcicky od sebe? Taky peknej narez koukam 🙂 Ja jsem jeden cas kojila a zaroven krmila Martinka, protoze rocni dite je samo jeste miminko a bylo mi blbe ho nechat cekat, a mala jedla furt, po spatne zkusenosti s kojenim prvniho jsem delala vse proto, abych se rozkojila, tak to byl boj, byla jsem s nima hned od zacatku sama, manzel byl doma asi 2 dny. Uprimne ale pak se nenajedl poradne ani jeden a me desne bolely zada, ted uz je M. "velkej", tak si pocka, to same holka, uz neni uplne mimi, zabavim ji nejak a venuju se naplno vzdy jednomu z nich.
@smardik Tak zase super, ze se mu tam tolik libi 😵

eveluska
9. zář 2011

@majatob ja nemyslela se neco naucit, jako se naucit oblikat apod., ale kontakt s detma, s cizima dospelyma, naucit se fungovat v kolektivu svejch vrstevniku 🙂

kahlan1
9. zář 2011

@jasekd Anetka je 15. 8. 2010 a dianka je 3, 8. 2011

Dianka je drobec a krici tak akoby ju drali z koze - Anetka bola pokojne babo ktore doteraz nenaplakalo tolko ako dianka za dva dni naplace. Proste chce jest tak krici na raty - ale tiez nemozem nechat anetku hladnu - mam take to lehatko tak v nom bude asi dianka pri jedle a budem ju kolisat lebo nechcem ju nechat tak plakat trha mi to srdce

lucka33
9. zář 2011

@kahlan1 No ja som mala ciťák už v podstate od začiatku, že to bude chlapec, aj som to mužovi hovorila, ten mi nechcel veriť, že ho len balamutím 😀 Ale keď nám to dr. potvrdil, tak sa tešil ako malý, strašne bol hrdý, že bude mať syna a ja som rada kvôli nemu 😉 A mala si vtedy pravdu, veľmi sa už na malého tešíme 🙂 Ja by som to mala už najradšej za sebou, zle sa mi dýcha, som taká ťažkopádna, nevládzem... Sabinka ešte sama nechodí, len za ručičku, bojí sa ma pustiť, je veľmi opatrná. Ale niekedy už prejde aj 2-3 kroky sama. Anetka už bežká sama? Mne by to už dosť pomohlo, keby už začala sama chodiť... Ale už to nie je ďaleko 😉
No ja som mala Sabinku takú, ako je tvoja Dianka, tak sa len modlím, aby malý taký nebol... Mne Sabi papá relatívne dobre, ale už nie tak veľa ako predtým, jedáva o dosť menej a večer mi skoro nič nezje, tak som znova pridala na večeru mlieko, to našťastie vypije, zatiaľ, lebo to bol tiež problém do nej dostať trochu mlieka...
A kojíš? Nedá sa to urobiť tak, že by si najskôr nakojila/nakŕmila Dianku a keby bola spokojná, tak by si dala papať Anetke.... ? Keď píšeš, že moc nechce jesť, tak sa asi ani nehrnie za jedlom, možno by tú chvíľu, kým nakojíš Dianku, aj vydržala, či nie? 😕

kahlan1
9. zář 2011

@lucka33 nechodi - tiez je opatrna a boji sa pustit tak len za ruky,
Dianku kojim comu sa tesim - len ju nakojim a ona spokojna aj tak nie je - je schopna tahat aj hodinku pomaly a spat a tahat a ked ju polozim hned kriky - Ved to ze anetka je spokojna ked ju neotravujem s jedlom ale mame aky taky rezim kedy jej co davam tak nechcem posuvat lebo to by sa posunulo aj o hodku dve keby bolo po Diankinom 🙂 budem to musiet vymysliet inak 🙂
Ti verim ze uiz mas toho dost je to narocne - ja som bola v deviatom mesiaci hotova - som na vsetko nadavala, vsetko ma bolelo 🙂 zle sa spalo... ved to poznas

lucka33
9. zář 2011

@kahlan1 no vidím, že máme také opatrné slečny 😵 No to,čo ty teraz píšeš o Dianke, to akoby si písala o mojej Sabi pred rokom. Presne, keď aj bola najedená, nezaspala, kričala, ťahala tiež aj hodinu, potom o polhodinu znova, no čistá katastrofa...
No mám toho už fakt dosť, bude to tým, že dve tehotenstvá takto po sebe sú náročné, ja sa cítim ako slon, akoby som bola 2roky vkuse tehotná bez prestávky 😝 😀 No a o tých bolestiach ani nehovorím, všetko, čo je v okolí maternice ma už bolí, kríže, nohy, lonová kosť, panva, no proste všetko... Najmä v posteli sa neviem už dobre uložiť, nadránom neviem už ani polohu nájsť 😒

kahlan1
9. zář 2011

@lucka33 tak to poznam 🙂 obdivujem ženy ktore si takto tehotenstvo planuju 🙂 lebo je to ozaj narocne 🙂 no presne naje sa a o polhodku zasa a trochu ma mrzi ze sa nestiham tak venovat Anetke

jasekd
9. zář 2011

@lucka33
@kahlan1 Ja to teda neplanovala, a koukam,z e vy asi taky ne 😀 Ja chtela deti po dvou letech. NO a Maertinovi bude 29.9. rok a pul a taky nechodi, neni to lehke, jsem uz z nich udrena, ona V. uz ma taky neco pres 6 kg a zacinam cejtit zada. Ale zatim nevypada, ze by zacal, tak musim vydrzet. Vendy v lehatku mam taky a houpu, ona na nas kouka a jeste chvili vydrzi.

adelka89
9. zář 2011

Ahoj holky, po delsi odmlce jsem tu zas tentokrat uz jako druhomatka 😉

silvia010ak
9. zář 2011

..dievcata, nahodne som objavila temu mne aktualnu..mam deticky s 15m rozdielom a velmi som sa bala,ci to budem zvladat..a ani neviem ako rychlo nam ubehlo 7m..dnes oslavuje tolko nasa Lilien a Leo bude mat v novembri uz 2r!!!! A viete co?ja by som sla dotoho opat..podla mna je to zvladnutelne a to mam doma tvrdohlavca,ktory sa neskutocne jeduje a hadzal sa o zem,ked sa nam nevyhovelo a Lily spinka tak 4x20min a cez obed 2h..niekedy mam v dome taky bordel,ze trpnem,aby k nam nik neprisiel..ked je tatino doma,tak upratujem o dusu,on sa venuje detom..🙂 ..aj napriek vsetkemu je to super😉

kukuca
9. zář 2011

@adelko89, gratuluju k holčičce, četl ajsem tvůj popis porodu..To muselo být překvápko, takhle dřív! Mě vyhrožují od 35tt předčasným porodem, CS už mám 8, otevřená na 2-3 prsty, čípek 0,ale pořád nic. Jsem z toho už pěkně na nervy. A jak se daří zvládat dvě děti?

kukuca
9. zář 2011

@silvia010ak to zní optimisticky! Jen aby se nám povedlo přežít tu dlouhou zimu, to se doma asi potáhne..

lucmart
9. zář 2011

@anysek85 anysku, režim malého se ještě nekolikrát změní, Si vzpomínám, jak jsem musela dceru do tří měsíců celý den chovat, jinak plakala, neexistovalo ani ležet v kočárku jen tak, musela jsem jí tam pokládat ve spánku, a jak se vzbudila tak šupajdy rychle domů, nebo jsme jeli s muzikou. Až od doby, kdy sedí, s ní jezdím, když je vzhůru. Jak dlouho po porudo se vlastně ztrácí hladina HCG? Třeba je to ještě ono

ajca123
9. zář 2011

Ahojky skusene mamicky co maju skoro po sebe deticky... Keby som sa mohla k vam tiez pridat 🙂 a pobrat skusenosti 🙂
Prvy syn ma 5r druhy ma 18 mesiacov a cakame tretieho drobca mal by sa narodit koncom decembra a zaciatkom januara 🙂
A tiez budeme mat maly vek. Rozdiel. Tak rada by som chcela pobrat od vas rozumy lebo na deti budu len ja a moj drahy lebo moja rodina zije v CR a svokra (bez komentara) na tu sa neda spolahnut :(
Co uz...

A aj by som bola rada ako ste kupaly deti a tak 🙂

henulienka
9. zář 2011

@kahlan1 my sme si ich takto plánovali a vôbec neľutujem, s troškou logistiky sa to dá zvládnuť 🙂

@ajca123 kúpeme sa podľa toho, ktorý viac škrieka 🙂 Tak toho kúpeme najskôr 🙂 Ja som si neplánovala, čo a ako budem robiť ... nechávam to plynúť a riešim "v pohybe. U nás je dôležité, aby deti mali režim, pretože sú tri a veľmi rýchlo by nám prerástli cez hlavu. Pekne som sa ich odmalička snažila učiť pravidelnosti a už žnem prvé úspechy - najmenší má 2 mesiace a krásne už spinká od siedmej aj s prostrednou sestričkou. Samozrejme sú dni, keď sa utrhne, ale na 90% je to takto. A ja mám potom aspoň chvíľku pre seba, pre manžela a pre staršiu dcérku 🙂

ajca123
9. zář 2011

@henulienka ahoj aj moji maju rezim ako ma byt chodia pravidelne papkat a aj spat a aj kupat 🙂
Inac by mi prerastali cez hlavu, to mas pravdu... Ale moji chalani su male zla.... Hadaju sa pre hracky a ked starsi nieco zobere mladsiemu ooooo to je potom zle :(
Ale dnes som si kupila novy kocik Quinny zapp a som spokojena lebo Starsi brat vozi maleho a malemu sa to paci tak ked niekam pojdeme tak Pato bude vozit Filipka a ja babetko v druhom kociku 🙂 tak uz toto mame poriesene 🙂
A dufam ze treti nebude mat ziadne koliky... Pato a Filipko nemali tak dufam ze ani treti 🙂

henulienka
9. zář 2011

@ajca123 no tak to si poriešila super, ja mám súrodenecký, ale tak mám aj menší rozdiel medzi deťmi. Mne sa veľa ľudí čuduje,že som prísna, že však prečo nemôžu byť v lete hore do deviatej ( tá prostredná, najstaršia už jasné, že je dlhšie), že sa mi nepáči, keď sa k nám niekto hlási na návštevu večer o siedmej ... ale proste ja som hore väčšinou od šiestej od rána a celý deň sa nezastavím.... keby som ich ešte mala naháňať o desiatej večer, tak scvokatiem.
Pozerám, že aj tvoj tretí bude Rišulko ako náš 🙂 Tak nech je aj taký dobručký ako ten náš. Budeš to mať veselé, troch chalanov, ale aj tak je to super toľko detičiek. U nás je maličký pre baby vzácny, už sme ho aj titulovali "mamičkin najkrajší", najradšej by na mne visel stále, dievčatá také neboli. Ani my sme nemali koliky, ani pri babách a to ma každý strašil, že chlapci sú hákliví, že tí vždy majú...

ajca123
10. zář 2011

@henulienka neboj aj me sa cuduju ze preco som na svoje deti prisna,a ja jim vzdy poviem keby moje deti ma neposluchali a robili si co chceli tak ja som uz v cvokarni 🙂 moja sesternica ma dvoch synov a ty su taky zly.. A to maju 9r a 6r - a robia si co chcu a vobec ale vobec neposluchaju rodicov a ani ked su u babky...
Ved ziju v nemecku a tam na deti nemozes ani sahňut... No des a ani jeden si nevie utret prdel ked sa vykakaju 🙂
Aspon vidis ze su matky co su vazne na hovno a to je moja sesternica...
Jj, traja chalani budu 🙂 tuzila som po devcatku ale co uz nie je mi to dane ale este nie som taka stara a mozem skusit este raz , ked draheho prekecam...

henulienka
10. zář 2011

@ajca123 my sme zas chceli chlapca, ale do 30tt nám tvrdili, že je dievčatko , tak sme sa tešili aj na dievčatko. Ale aké to bolo prekvapko, keď nám zrazu ukázal pinďúra 😀

lucka33
10. zář 2011

@ajca123
@henulienka no vy máte po 3 deti a ste prísne, ja mám zatiaľ len jedno a tiež som zástanca režimu od narodenia. Naša malá bola ako novorodenec veľmi uplakané nespokojné bábo, nemala rada veľa a cudzích ľudí okolo seba, tak sme proste "zakázali" návštevy do nášho domu po 17.30, večer potrebovala kľud, pokoj, domácu atmosféru a nie aby si ju stále niekto podával z ruky do ruky, to sa potom vôbec nevedela uložiť do postieľky na spánok, musela som ju uspávať na rukách. Niektorí to pochopili, niektorí sa čudovali, čo vymýšľam, ale pre mňa je prvoradé moje dieťa a jeho kľud ako hocikto iný, kto ho chce len často vídať 😝 A teraz, keď budem mať dvoch, budem ešte prísnejšia, lebo inak sa to proste nedá pri takýchto malých deťoch. Deti potrebujú pravidelnosť, pravidlá, musia sa naučiť rozlišovať dobro azlo.

ajca123
10. zář 2011

Tak uz konecne navareno a deti papkaju 🙂 no skor Fifa lebo sa mi pred chvilkou zobudil, dnes si to spanie pretahol 🙂
Dnes ideme do cirkusu ale ja si teraz pojdem odpocinut lebo som taka unavena. Tehotna a stat niekolko hodin za plotnou kde je teplo... Uffff musim sa ist aj osprchovat lebo sa lepim🙂

ajca123
10. zář 2011

@lucka33 Lucka to ani ja nemam rada keby niekdo mal k nam dojst neskoro lebo by to rozhadzalo moje male dieta 🙂
Ale stane sa ze Oleg si privede kamosa ale on sa o neho postara a ja si deti okupu napapaju a pohraju tim ze si upracu hracky a potom do hajan🙂
Ja Filipa ulozim a odejdu z jeho izby a on za chvilocku zaspi 🙂 tak som si ho naucila...
Potom idem dole a pokecame s kamosom

jasekd
10. zář 2011

@lucka33
@ajca123 Tak to my jsme zas trochu anarchisti 😀 Proste deti zapadly do rodiny, pres tyden kdyz jsou jen se mnou, snazim se o rezim a funguje to, ale vikendy, dovolene atd, chci, abysme nesedeli jen doma, tak to celkem porusujeme, navstevy, vylety, pozdejsi navraty. Manzel chodi z prace treba v 18 hodin, tak aby si je uzil, chodime ven, spat holt pozdeji, a decka celkem zvladaji, i kdyz s rezimem jsou trosku hodnejsi 🙂 Nasi rodice dodrzovali striktni rezim a obcas to byla husta nuda 😀

asma
10. zář 2011

ahoj babulky môzem sa k vam pridat.. mam pol rocnu dcerku a doky mi na kontrole povedal ze budete maminkou zasa.. skoro som spadla z kozy, kedze som brala anti ma to sokovalo, ale sok ustupil a strasne sa tesime... len sa niekedy bojim ako ich zvladnem.. bude medzi nimi mozno akurat rok

hameeda
10. zář 2011

@asma : ja mam tak isto deticky za sebou,,neboj sa zvladnes to,,je to skoro ako pri dvojcatach,,ale zvladnut sa da,,a hlavne ked povyrastu tak ti bude lahsie, ja to teraz zacinam citit ked mladsi zacal chodit, uz sa sem tam spolu pohraju,,su na sebe prilepeny ako nalepky jeden bez druheho sa nepohnu,,,je to narocne obdobie ale krasne,,,ja mozem povedat za seba ze je to fajn ak su zasebou aspon som nevysla z cviku,,