Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

kaleilah
26. srp 2010

@payda ahojky,mám 14 měsíců a je to super 🙂 většinou od všech uslyšíš, že je to sice záhul, hlavně začátky,ale na druhou stranu když vidíš jak se ty mimina pusinkujou, dělí se spolu o hračky,pomáhají se navzájem obouvat a dělaj miliony dalších věcí spolu, tak z toho budeš úplně naměkko 😵 😵 😵

kaktusik007
26. srp 2010

@payda 1 rok a 8 mesiacov rozdiel a ty tu ides plakat???? ja nebudem mat tych mesiacov ani 12 😀 😀 😀

payda
26. srp 2010

Teda to jste mne pobavili...já si taky mslím, že jde jen o ten začátek, než si to člověk zaběhne.Tak pak dám vědět.Je dle mého názoru jedno jestlui jsou od sebe 1,5 roku či 5 let..holt dvě děti nikdy nejsou jedno dítě. Ale protože kolem sebe mám kamarádky s větším věkovým rozdílem prcků, tak mne žádná nijako nepodpoří ale jen samé negace. Zatím co moje rodina je nadšená.... 😀 😀 😀 😀

lili_a_mimi
26. srp 2010

Ahojte! Som tu nova. 😉 Mam sice este len 1 dieta, no v blizkej buducnosti planujeme druhe. 😝 Teraz ma nasa mala 7 mesiacov, uz som vysadila HAK, tak pockam este 2mesiace, nech sa mi aspon troska znormalizuje cyklu a sup-sup ideme na to. 🙂 Prve babo sa nam podarilo na prvy sup, tak dufam, ze aj toto sa nam podari. Chcela by som rozdiel medzi nimi tak 1,5-2 roky. No aj sa bojim. Viem, ze to zvladnem, no aj sa bojim - hlavne spolocnych vychadzok, vecerneho kupania a hlavne zaspavania... 😒 Ako sa to da zvladnut??? 😕 Zatial vas vsetky tisko obdivujem 😵

kaleilah
26. srp 2010

@payda tak kdyby jsi chtěla vypsat pozitiva, proč mít děti po sobě tak na straně 38 jsem jich vypsala celkem dost 😀 😀

ahojky lili, tak hodně štěstíčka aby se zadařilo co nejdřív 😉

kaktusik007
27. srp 2010

@kaleilah strana 38? idem citat 😀

kaktusik007
27. srp 2010

@eeefffaaa jej, my mame rovnaky termin cca 😝 - parada 😵

dagina
27. srp 2010

Ahojky maminy,
včera jsem mluvila se známou, má děti po roce a půl (teď jim jsou 4 a 2,5) - čeká třetí, jsme tak drbaly..., a ona říkala, že dvě děti je lepší než jedno, že teď více stihne atd. Jsem na ní čučela jak blbá, jestli si dělá srandu 🙂... . Tak jak to je??? 🙂

@kaleilah pak také juknu na stranu 38 😀

kaktusik007
27. srp 2010

@kaktusik007
@dagina strana 38 precitana, musim s tym skladovanim oblecenia iba a iba suhlasit 😀 😀 😀 pekne si to tam zhrnula, paradicka 😵 uz som daleko kludnejsia, ked viem, ake to ma obrovske vyhody 😝

kaktusik007
27. srp 2010

@kaleilah malo byt... zase si pisem sama sebe... ach jaj... to tym tehotenstvom, fakt sa mi to IQ deli... 😀 😀 😀

smardik
27. srp 2010

dobré ranko

@dagina já s tvojí kamarádkou souhlasím 🙂, u Toma kolikrát manžel došel v 17hodin domů a já v pyžamu,neustálo,nenajezená a to se ted nestává vše je uděláno, já najezená, i se v noci vyspím 🙂, jak to říkám kamarádce říká že to není možné že to musí být horší ale fakt je to tak 🙂

krista
27. srp 2010

@dagina u mě je to taky tak, ale nevím jestli zrovna tím, že jsou dvě a ne jedno. Když byla Kristý malá pořád jenom řvala (ono jí to zůstalo, ale to je zase jiný téma 😅), pořád jsem ji nosila na rukách, na mě spala, na mě jedla 😝 pamatuju si jak jsem měla kolikrát plnej močák a nemohla jsem nic 😅 do jejího roka jsem vůbec nevařila, jen sem tam o víkendech nebo když byl manžel doma, jinak jsem to opravdu nezvládala. Když se narodil Luky tohle už jsem si dovolit nemohla, takže to musel nějak zvládat beze mně, naštěstí hodně pomáhalo těsné zavinutí do zavinovačky a byl spokojený, i když ty prdíky, taky to byla síla teda 😒 Už jsem se musela o všechno postarat, o to aby měla Kristý teplý jídlo, přitom jsem i nádobí udělala, kolikrát jsem "s Kristýnkou" i okna umyla zatímco Luky spal. Jak říkám když byla jen Kristý bylo to něco nepředstavitelnýho, sama jsem to už někam psala, že toho vážně udělám víc se dvěma 🙂

@lili_a_mimi ať se prcek brzo povede, koupání mi nepřišlo až tak šílený, nejdřív jeden, po tom druhej 🙂 malýho jsem mívala na přebalováku na pračce v koupelně hned vedle sebe (máme opravdu pidi panelákovou koupelnu) takže jsem ho mohla i jistit aby nespal, malá se vycachtala tak nějak sama 🙂 někdy jsem ji vyndala zabalenou aby na mě počkala než umyju Lukyho a jindy jsem ho myla u ní ve vaně a ona ho polívala (samozřejmě nejradši na hlavu div ho neutopila 😅) teď jak jsou děti větší, je to ještě větší sranda, za chvilku tu budou lítat oba dva 🙂 já si myslím, že pokud alespoň to první dítě chodí tak to koupání neni až takový problém, ale mívala jsem stejné obavy před porodem, to můžu říct 🙂 ty první dny jsem trvala na tom aby manžel dorazil z práce před koupáním, ale mám ten dojem že hned první den co nastoupil co byl s námi doma to vyšlo jen na mě 😀
Procházky bych nehrotila, nějak se to vždycky udělá, co pro mě byl vítr a dodneška je to síla když na to vzpomenu že obě děti byli dost marodný a ne žádný chřipky, ale vždycky dlouhodobý věci se kterýma jsme dost lítali po doktorech a návštěva doktora kde čekáte dvě hodiny než vás vezmou na řadu s dvěma malýma dětma pro mě je prostě horor, dodneška s nima nerada s oběma chodím, takže vždycky zalarmuju babičku jestli by nepohlídala na půl hodinky aspoň a jdu jen s jedním, byla jsem třeba s malou na gyndě a tam prostě s malým zároveň jít opravdu nemůžu.

Jinak k tomu třetímu dítěti, taky mám známou co teď čeká třetí, v tom ji moc obdivuju, nezvládla bych to ani omylem, dnešní noc jsem nenaspala dohromady snad ani hodinu, nejdřív řval jeden po tom druhej, jako za starých časů.


krista
27. srp 2010

@payda taky vítám, bude to v pohodě, jak vidíš holky tady maji menší věk. rozdíly, i my - 18měs., každej měsíc v tom vývoji je po tom znát, začátky jsou asi taky u každýho jiný, i když základ je stejnej - nějak se sžít s dětmi. Je to ale zase jen o těch dětech, jak moc pláčou, jak dobře spí apod.

Já mám třeba dneska za sebou jednu z neotřesnějších nocí, střídali jsme se u dětí jak na běžícím páse, před rokem touhle dobou jsem si naivně myslela že mi třeba budou děti hezky spát a já budu taky konečně aspoň trošku vyspaná 😝 😉

berryl
27. srp 2010

@krista ahoj ta noc mě mrzí a co prcky trápí? nebo jen prostě nemohl si spát?
malému rostou nahoře 3 zuby tak se více budí, ale jinak jsou zoubky zatím ok

tikuska
27. srp 2010

Ahojte mám chlapčeka ktorý má teraz 5 mesiacov aj dva týždne a čakám bábo (asi mesiac tehu) ako riešite pre detičky kočík. Mne staršieho nebude mať kto varovať ☹ tak budem musieť brávať obe zo sebou 🙂 kupujete súrodenecké alebo len pre bábätko a staršie cupká ( čo ked bude unavené)

berryl
27. srp 2010

holky tak švestky zabraly :o)

krista
27. srp 2010

@berryl malýmu asi rostou "konečně" zuby, má pořád jen dva spodní, teď je vidět že se tlačí jednička horní, marně jsem doufala, že když jsme si každý zub vytrpěli u Kristý tak u Lukyho to třeba bude lepší, no zatím mi to přijde horší nebo je to tím, že jsem na to u Kristý i trošku zapomněla 😝 a Kristý nechápu proč se budila, vymýšlela si kraviny, chtěla v noci vstávat apod. 😝

@tikuska vy budete mít opravdu malý věkový rozdíl tam bych nad sourozeneckým kočárkem neváhala 😉 My máme Phil&Teds, můžu je tam oba dva připásat a jedu 😉 teď už ale Kristý asi tak půl roku cca, možná míň ťape a malý se veze v golfkách 😉 na zimu, ale zase asi sourozenecký vytáhnu, počítám že se jí nebude chtít moc chodit 😝 🙂

@berryl to je paráda že švestky zabraly, tak jsem kdysi Kristý dávala tu šťávičku a ještě mi radila Dr. lžičku olivového oleje, ona měla hodně problémy se zácpou co jsme ji přestali dávat mléčné, jak se přišlo na tu alergii. Co vůbec váš malý, v jakém jste stádiu zjišťování??? My jdeme příští týden na testy, jsem dost napjatá 😉

jasekd
27. srp 2010

@tikuska Resim stejny problem, deti budou od sebe o rok... Ja jsem myslela, ze bych si ted vybrala sourozenecky kocar (panelak, 7.patro, maly vytah atd), ktery by byl event.pro nas nejlepsi, a koupila nejake ergo nositko (zatim nemame, malyho vozim v kocarku) a zkusila model jeden se nese, druhy jede, a pokud se neosvedci, koupila rychle uz vybrany kocar. Nechce se mi do nej, starej mi vyhovuje, to sedatko Bugypod k nemu asi nejde a nevim, jestli je vhodne pro rocni dite? Ale kdyz nebude zbyti, koupime..

jasekd
27. srp 2010

@krista a ten Phil a Teds jsem koukala, vypada tak nejlip, ale pripada mi to takove forove, jak to projede snehem? Jsem z Jablonce a tady je zima pul roku a furt nejaka kalamita...

krista
27. srp 2010

@jasekd kola má opravdu velká nafukovací, určitě projede líp než nějaký golfáč, řídí se super, nepoznáš že tam máš dvě děti, za to ručím 🙂 ale nemám teda srovnání s takovýma těma "tankama" 😅 jako Tako a takový ty velký kočáry se 4 kolama, ty sněhem možná projedou líp? I když znám holčinu co měla Roan Marita a loni taky nadávala že nemohla nic moc projet, ono když je někde hodně nesklizenýho sněhu tak asi neprojede nic 😅

tikuska
27. srp 2010

Ja mám teraz casualplay s4 a som nadmieru spokojná mám vlastné auto takže rýchlo zložím a šup ide sa. Uvažujem teda nad Casualplay Twinner môžem tam mať jedno vajíčko a jeden športiak. 😉 Primu mám overenú nemusí byť ani vanička.
Phil&teds sa mi veľmi nepáči starší by bol len vzadu a nič by tam nevidel obávam sa že by sa tam nudil.

krista
27. srp 2010

@tikuska starší bývá vepředu a ne vzadu v kombinaci s novorozencem 😉

tikuska
27. srp 2010

Veľké široké kočíky sa nikam nezmestia a už tobôž pri pokladňu v obchode preto by som Casualplay brala s týmto vklznem bárs kde a nezaberiem veľa miesta na chodníku

tikuska
27. srp 2010

@krista Aha a ako tam to maličké vyzerá neviem si to predstaviť.

jasekd
27. srp 2010

@krista Ja mam Babyactive Ballerina, polsky kocar velmi podobny Roan Marita, a ve snehu jeste vyzkouseny neni, jen po lesich apod a tam parada, proste klasicka 4 kolka, ted jsem jela s golfkama s otocnejma koleckama a i po meste nic moc, nejsem zvykla...

krista
27. srp 2010

@tikuska kámoška má Hermes 4 (kopie Casualplaye) mě se ten kočárek moc líbí, ale sama říkala že můj Phil se řídil líp se dvěma než její kočárek s jedním dítětem, asi to dělají ta kolečka, Casualplay má menší a nenafukovací jestli se nepletu. Ale to je samozřejmě každýho věc, koukala jsem do fotek a kdyžtak nějakou hodim pro představu jak to vypadá když je tam novorozenec a batole.

@jasekd v lese se s Philem taky dá jezdit, je pravda, že přímo na to konstruovaný není, ale je to takový kompromis bych řekla 😉

krista
27. srp 2010
jasekd
27. srp 2010

@krista dekujem za odkazy, az bude vic casu, mrknu...

berryl
27. srp 2010

@krista ty švestky pomohly mě 🙂 🙂 🙂
no první dva spodní zoubky to měl malý šílené horečky ty vrchní zatím ok

no zatím jsme byli jen u dětské mudr a snažíme se dostat na alergologii, vše mu vyvolalo ovoce, kopřivku a pak to sýpání, mudr nasadila ecobec a sirup ventolin + zodac, pořád nám to nezabíralo, tak malého ani neočkovala. Říkala, že je tomu stále vystaven. Tak jsme dostali mlíčko AC. Museli jsme začít vařit doma a ovoce jsme měli zakázané.
Nakonec musel malý dostat antibiotika protože mu to sedlo na ty průdušky a nechtělo se nás to pustit. Anitibiotika pomohly. TAk jsem byli ve fázi zkoušení, po ovoci sýpání. Po skleničkovém jídle také. Lepek v pohodě. Předevčírem jsem koupila kaši od Hami banánovou http://www.hami.nutricia.cz/cs/nase-vyrobky/vse... tak jsem mu ji namíchala s jeho mlíčkem a dneska malý sýpe :O(
ten ecobec dýchá každý den + zodak má ráno. No a zítra opět nasadím ventolin a kaše půjde opět do háje. Chtěla jsem mu to zase nějak obměnit. No prostě vl. pořád nevím z čeho to tak nějak má. Nemůže vajíčko, ovoce, mlíko, kupované jídlo ani přesnídávky. Může maso, zeleninu, banán, meloun, chleba,rohlík. Nevím jestli zajít třeba do zdr. výživy a koupit mu třeba nějaký sojový jogurt, ale co když zase začne sýpat, jen mu to ubližuje. Jsem z toho celkem na prášky. Už jíme po tajnu aby nás bobek neviděl

berryl
27. srp 2010

@krista ale taky to vlastně nemusí být s jídla, ale prach, pyl,roztoči, máme psa, ale je s ním v kuse a to sýpání není pořád, tak si mudr myslí, že to na psa nebude. Domů jsme koupili čističku vzduchu prostě nevím ☹