Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

katkas1
31. srp 2010

ahojte, rada by som si s vami popisala, moja dcera bude mat 14. septembra 8 mesiacov a cakame druhe na maj, tak ze sme len na zaciatku, na sono idem az o 2 tyzdne takze mi to este upresnia. Chcela by som vediet akym sposobom to zvladate. Upratujete a varite asi az ked drobci vecer zaspia, vsak?Velmi sa tesime ze sa nam podarilo otehotniet ale aj sa trosku bojim

andu
31. srp 2010

Brý večír 🙂
Tak já, co se studia týče, zas o něčem začala uvažovat, ale co by mě zajímalo, to není dálkově. A druhá věc, nevím, jestli bych v reálu třeba zkoušky zvládala... Když jsem se učila na zk. na VOŠ, potřebovala jsem k tomu fakt klid, což se dvěma prcky nevím, jestli mít budu 😉
Medicína je krásná věc, ale nevím, jestli bych zvládla do někoho zabodnout jehlu 😀 a hudbu miluju, ale nejsem si jista, že by mě vůbec např. na konzervu vzali 😀 Já uvažovala o chemii, páč to byl prvotní plán po maturitě. Ale já blbka jsem se na to vykašlala, i když jsem do Pardubic byla přijata, a raději zůstala v Ově 😝 Inu což, zas bych teď třeba neměla Amelinku 😉

@katkas1 : Jooo, tak na odpovědi jsem taky zvědavá! 😉 😉

germik
31. srp 2010

@katkas1 - snažím sa zosúladit obedný spanok spoločný pre obe detičky - vačšinou spí staršia 2 hodinky a zatial aj malý, takže si z toho aj ja tak hodinku pospím a druhú hodinku bud varím, alebo robím niečo okolo domu. Večer na varenie ani upratovanie nemám čas /a ani chut 😝 /......ale hlavne nie je čas, pretože malý má každý večer bolesti bruška takže sa venujem jemu a nie domácnosti

krista
1. zář 2010

Ahojky,já vás vůbec nestíhám jak tu frčíte, vždycky jen nakouknu, příp. na něco odpovím a zase tralá pryč za dětmi 🙂

@katkas1 když byli děti malý, tak to tak bylo, vařila jsem večer, uklízela nějak přes den jak to šlo (na hračky máme krabicový systém, takže úklid raz dva), velký úklidy se konaly o víkendu když byl manžel doma (myslím tím luxování, vytírání... celého bytu) a ostatní nehrotím, navařila jsem vžycky na dva dny, příp. jsem dělala a dělám pořád jednodušší rychlá jídla 😅 já nejsem ten typ co by prostál u plotny půl dne, jednak to prostě s povahou našich dětí nejde, za druhé mě to nebaví protože kuchyň je na druhém konci od obývacího pokoje, takže to nemáme ani nijak propojené, abych viděla na děti nebo tak. Nebo jsem taky vařila když spal aspoň Luky, ze začátku jsem se nestíhla ani sprchovat v šestinedělí 😖 protože spával dost nevyspitatelně (a to dělali oba dva) vždycky si dávali dvacetiminutovky a to mě totálně ničilo, přes noc jsem taky bývala s Lukym hodiny vzhůru protože spávat nechtěl, takže večery jsem měla ráda už klidnější, odpočinkovější. Co jsem hodně nestíhala bylo mýt nádobí a v tom mi vyšel hodně vstříc manžel 🙂

krista
1. zář 2010

Vidím že pořád mluvíte o těch studiích tak máte můj obdiv všichni 😉 já už se opravdu na nic nezmůžu, max. si zaplatím nějaký kurz před nástupem do práce, teď hodlají ještě snížit RD tak to vypadá že půjdu dřív než se jsem si myslela 😕

krista
1. zář 2010

@jituskak a @ojo neporodily jste nám už holky???

majatob
1. zář 2010

@katkas1 ahoj, u nas to fungovalo dokud jsme se neprestehovali docela dobre, zato ted se furt brodime krabicema bordelu a nejsu schopna je zlikvidovat 🙄
koukni se na www.pojdte-dal.cz, me to ze zacatku moc pomohlo najit si nejaky system v uklizeni a obcas chodim pro denni tipy, kdyz uz nevim co uklidit. 😀
Jinak u nas se uklizi i vari dopoledne, to jsou deti ochotny si hrat samy nebo mi pomahaji, mame vsechno od mopu, rejzaku az po hadry na prach ve dvojim provedeni a Tobik sudla se mnou. U vareni mi oba asistuji, Bibinka si hraje na zemi a Tobik mi podava ruzny veci apod., snazim se varit rychla jednoducha jidla a varim zasadne jen jeden chod. 😀 Kdyz si nahodou muz vzpomene, ze by chtel neco narocnejsiho, tak si to nachystam uz vecer, ale to minimalne nebo to necham na vikend, kdy si je vezme abych mela cas a klid. Po obede chodi deti spat, nekdy stejne, nekdy ne. A odpoledne se jim intenzivne venuju, jdeme ven, tancujem, zpivame,malujem... 🙂
Z vecerniho koupani jsem udelala tatinkovu chvilku, takze ja mam cas udelat, co jsem nestihla nebo si sednout a vypit v klidu caj 🙂 a pak uspavam a odpadam zaroven s detma, nekdy i driv nez oni 😀

krista
1. zář 2010

@berryl dneska jsem uklízela skříň a kápla na ten pudink, tak se moc omlouvám, že jsem ti zapomněla napsat to složení, mám tam dva, banánový (ten asi pro vás nepadá v úvahu) tam je: pšeničný škrob, kukuřičný škrob, banánové aroma, barviva .... a ve vanilkovém je: škrob, kuchyňská sůl, aroma, barvivo... takže nikde opravdu žádné mléko.

miracko
1. zář 2010

@krista ja mam medzi detmi 12 mesiacov a 9 dni, neviem ci je lepsie mat dvojcata alebo deti za sebou, to by sa musel vyjadrit niekto kto ma skusenost 😀
Myslim ze je to super, aj ked zaciatky su tazke, ale potom to nalezite ocenis, lebo deti budu skveli parťaci, krasne sa ti spolu zahraju, jedno sa bude ucit od druheho... ja som ani minutu v zivote nelutovala ze som mala druhe hned, my sme to tak planovali aj ked nikto neveri
A nezabudaj, deťmi sa láska nedelí ale násobí 😀

miracko
1. zář 2010

@krista sorry ja som sa nejako dostala na stranku na zaciatku kde si este len cakala druhe a pytala si sa ake to je 😅 to je trapas a ty uz velké dieta 😅 neviem preco ma to tam hodilo, som si myslela ze som na poslednom prispevku, este raz sorry

krista
1. zář 2010

@miracko né to je v pohodě 😀 my jsme druhé taky plánovali, i dřív, já chtěla taky ten cca roční rozdíl, ale dřív to prostě nevyšlo, jsem ráda za to jaké to je, spíš jsem byla zvědavá jak to zvládají ostatní maminky 🙂 ale zajímalo by mě jak to máš s dětmi teď, když máš to mladší skoro o rok starší, jestli je to opravdu taková pohoda, hrají si spolu hezky? Já mám největší obavy z toho že malej bude stejně vzteklej jako Kristý, ta je hrozná, pořád jenom dupe, vříská a prostě se neskutečně vzteká, tak mám trochu obavy až to přijde na malýho 😅 počítám že až překročíme rok tak to začne nabírat na obrátkách a kdy to skončí to už nevím 🙂 a lepší je podle mě mít dvojčata 😅 určitě ty začátky musí být krušný, člověk asi neví kam dát ruce, ale říkám si, že zase jsou brzo sladěný, jedí stejný věci, stejně spí, stejně jim rostou zuby, pořád jsou si hodně blízko... já mám největší problém v tom, že jsem neustále unavená, prakticky od doby co se Kristý narodila jsem se pořádně nevyspala, malýmu roste teprve třetí zub a všichni z toho šílíme, malá už jich má za sebou 18 a taky to bylo strašný 😅 takže taková divočina teď doma 🙂

majatob
1. zář 2010

@krista jj, s unavou taky tezce bojuju ☹

krista
1. zář 2010

@majatob no ty jsi ještě k tomu těhotná 😅 tak asi pár let ještě unavená budeš 😅 ale třeba na druhou stranu bude to třetí úplný zlatíčko, ty jsi říkala že ani Tobík s Bibi nijak zvlášť nezlobí tak třeba to bude totální pohoda, ani nepoznáš že máš o jedno na víc 🙂 😀 když jsem byla těhotná hlavně na začátku to jsem byla ještě unavenější, kolikrát jsem tady manželovi usnula a nebyla k vzbuzení 😅

majatob
1. zář 2010

@krista no ta pocatecni unava uz nastesti presla, to jsem usinala za pochodu obcas 😅 ale prozmenu v noci nemuzu spat, mezitim letim parkrat k detem, desetkrat se vycurat a v pet rano uz cucim do tmy a nemuzu zabrat 🙄

krista
1. zář 2010

@majatob tak to je blbé, já dřív bývala nespavá, teď si říkám jak jsem byla blbá, dneska spát opravdu problém nemám 😅 kolikrát jsem opravdu usínala nekontrolovatelně, až jsem si přišla nebezpečná 🤐 taky se mi někdy stane hlavně v noci že nemůžu zabrat, ale to je spíš tak, že jsem si nešla lehnout ve správnou chvíli a přetáhla se 😒

ojo
1. zář 2010

@krista já jsem ještě celá 🙂 a snad ještě i ten týden zůstanu, nějak nemám vše připravené, jsem líná se k tomu dokopat 😅 ale tašku do porodky už mám sbalenou 😀 ...jen ještě nevím, co připravit prckovi na cestu z porodky 😕

ad studium, také obdivuji kdo studuje 😅 já po střední dělala dálkově při práci vejšku, ale po roce jsem se na to vyprdla...učení šlo docela v pohodě, ale ta chuť jaksi chyběla 😅 nicméně v mé profesi účetnictví a daně musím být stále v obraze, furt ty poslanci něco mění 🙄 a s touto prací jsem teda stále v kontaktu 🙂

berryl
1. zář 2010

@krista děkuji moc, dneska jsem byla u mudr a vypadá to teda na alergii na vitamín C přidaný skoro ve všem kupovaném, ale musím vydržet on si zvykne. Navíc ovoce taky nemůže ani mléčné výrobky zatím, ale přežijeme to a pak bude určitě baštit všechno
jdu vás dočíst

miracko
1. zář 2010

@krista máš pravdu po tom roku to bolo chvilu kritické, hlavne ked mensí zacal chodiť a zacal si vsimat aj ine hracky ako tie gumene s kttorymi sa hral dovtedy asi najhorsie to bolo v obdobi ked mal mensi 1,5 a starsi 2,5, bolo aj par bitiek kvoli hrackam, ale chcelo to len cas aby pochopili ze sa musia podelit .Teraz je to uplne v pohode, aj ked musim uznat ze mladsi sa deli radsej. Nedaju na seba dopustit, dokonca uz sa sem tam daju dokopy aj proti mne 😀 ale ked su v kolektive s cudzmi detmi a jednemu sa krivdi, druhy okamzite bezi na pomoc...
Dufam ze uz to bude len a len lepsie..velmi pekne sa vedia spolu hrat napr. s legom alebo s gumenymi zvieratkami, s puzzle ap.
Tazko povedat ako to bude u vas, kazde deti su ine, ja som v prvom rade dbala nato aby sa starsi necitil odstrceny, lebo mladsi to je taky maznavy chlapcek a stale by sa len tulkal a pri mne sa motkal, starsi je taky samostatnejsi...tak neviem

krista
2. zář 2010

@ojo no to je těžký, jelikož se počasí dost střídá, ale já bych připravila něco teplého 😅 když se narodil Luky (18.9.) tak byly teda strašný vedra, my seděly v porodnici ještě s druhou pani a nas... že až vylezeme tak bude hnusně a taky že jo, trošku se to počasí podělalo, ale jinak bylo teda rozhodně líp než teď 😝 tak ti držím palce k porodu 😵 ale jitus se nám neozývá, to vypadá že už má možná prcka u sebe, jsem zvědavá jak to dopadlo 😲 jestli ten císař nebo ne.

@berryl tak to je síla ten Vitamín C, a jak říkáš že si zvykne, tak jak to teda budete dělat? Budete mu ho nadále dávat aby si to tělíčko zvyklo jo?

@miracko aha tak to se mám ještě na co těšit 😀 já se bojím toho vzdoru hlavně, co prožíváme s malou to je něco strašnýho teda 🤐 odstrčený doufám, že se necítí ani jeden, k pomazlení jsme vždycky k dispozici, pročetla jsem pár těch "psycho" knížek i tu o sourozencích, takže se snažím na to dbát, aby i spolu měli dobrý vztahy a ne špatný díky naší blbosti 🙂

bloumik
2. zář 2010

Ahoj holky,

tak hlásím návrat. Byli jsme 5 dní u našich na Moravě, mamina si užila malou, bylo to fajn. Miláček si mezitím střihnul služebku, takže nebyl znuděn pobytem u tchýně 😀 a všichni spokojení.
Včera jsme se vrátili a hned jsme dnes naběhla na kontrolu a poslední velký UTZ. A zas to bude mastodont. 😖 Já teda nevím, proč musím mít tak obr děti. Takže - byť jsem v 32tt, tak tělíčko Fíka odpovídá 34tt a hlavička dokonce 36tt!!!! Doktorka, která mi UTZ dělala, mě upozorňovala, že asi bude větší než dcera (ta měla 4050g) a hlavně bude mít větší hlavu. A to teda když si vzpoměnu na ten nástřih u prvního porodu, tak je mi zle už teď při pomyšlení, že budu rodit ještě větší dítě. 🤐
Jinak váží už 1950g plus mínus 200g, to teda potěš koště, a to teprve teď začne nejvíc přibírat. CHjo.
Ale jinak vše v pořádku, mrskal se a je v poloze podélné hlavičkou, takže super. 😵

Nějak nepobírám to počasí, včera jsme malé koupila v HM punčocháčky, kulicha na zimu, musím pořešit nějakou podzimní budnu, nejlíp neprofukavou. Boty už má, ale chci jí teď ve výprodeji koupit sandálky na doma. Má sice bačkory, ale v těch se jí za prvé pot noha a za druhé nemají vůbec tvarovanou stélku a to mi dost vadí.
Jinak malé roste druhá horní jednička a zas je to horor, už zas roste asi 10 dní a celou dobu se jasně rýsuje pod tváří, ale furt není venku. Jeden den u našich kadila dokonce 9x. 😕 Zadek zas opruzený, ale naštěstí tentokrát není rozmokvaný. Ťuk ťuk, snad jsem to nezakřikla.
Tak a šestý dnešní kakanec je v plíně, to je puch 😅 jde se přebalovat a sprchovat.

pai
2. zář 2010

Ahojte,

my máme dětičky od sebe 19 měsíců. Na začátku - když byl malý nepohyblivé mimi - to byla pohodička, to jsem si říkala, že se to v pohodě dá. Pak začal malý s lezením a různým lozením a starší zase období vzdoru, a to tedy začalo silně přituhovat a říkala jsem si, že bych to takhle po sobě asi už nikomu nedoporučila. 😝 😝 Teď ˇ(33 měs a 14 měs) se zdá, že se to začíná lepšit a snad to nejhorší už máme za sebou...
Jsou to tedy dvojka! Milují se, ale taky se pěkně kočkují, perou o hračky...
Ale musím říct, že už jsem zase ráda, že jsou skoro jako dvojčata 🙂 .

berryl
3. zář 2010

@krista no právě teď nemám zkoušet raději nic, abychom ho nemuseli opět léčit a chceme nechat odpočinout tělíčko
tak tomu nechám zatím čas :o)
malý začal pískat pusou našpulí rty a píská je to sranda
@bloumik teda miminko bude asi větší, ale ven se stejně musí dostat budu držet palečky ať je to co nejrychleji a co s nejméně bolestivé

andu
3. zář 2010

@pai : Tak to budeme mít u dětí stejný věkový rozdíl... A jak píšeš, přesně toho se obávám - Jáchym se začne pohybovat a Ameli vzdorovat 😅

Holky, já teď řeším - jak jste na tom byly s věnováním se staršímu, když mladší spinkal. Já mám hrozný strach, že na nějaké hrátky s Ameli nebudu mít energii. Přece jen, když byla jenom ona, spala jsem, kdykoli usnula, abych ten spánkový deficit dohonila. Nechci ji ale zanedbávat, takže usuzuju, že v době, kdy bude prcek spát, bych si s ní měla hrát a podobně. Ale prostě nevím, jak to udělat, abych nechcípala únavou! Já jak mám nedostatek spánku, fakt nejsem schopna ničeho 😅

majatob
3. zář 2010

holky, nemate nektera fusak Red Castle? Me se hrozne libi, ale jestli ma cenu do neho investovat... 😕

bloumik
3. zář 2010

@andu no mně už nabízela tchýně, že si malou bude brát dolů, abych se mohla věnovat miminu, ale to jsem rázně odmítla, až se asi cítila dotčeně 😅 ale já naopak budu asi krapet "zanedbávat" mimino a maximálně se věnovat Veru, aby neměla pocit, že jí mě ten miniaturní vetřelec bere. Navíc teď má teda období, kdy je jak ocas 😅 furt na mě leží, visí, kňučí, když se jí ztratím z dohledu...no doufám, že to pomine, než se mimino narodí, jinak zcvoknu. 😅 A to byla vždycky zásadně nechovací, nemazlící, nenosící. Teď je z ní maman. 🙄
A já mám asi to štěstí, že se v noci vyspím a vždycky jsem se vyspala, malá spí od mimina celou noc, jako novorozená třeba do dvou a po mlíku pak do sedmi a postupně to prodloužila bez nočního mlíka až do té půl 7, kdy se budí dnes. Doufám, že mimino bude stejný spáč a že se teda zase budu moct vyspat. 😅 😝

Jdu žehlit, se těším. 😝

smardik
3. zář 2010

@majatob nemám ho ale koukala jsem na něj v obchodě a vypadá dobře, i bych do něj šla

majatob
3. zář 2010

@smardik tady nekde v osztrave jsi ho videla? ja bych taky radsi nazivo ale nechce se mi s deckama litat po obchodechj a shanet kde ho maji 😅

andu
3. zář 2010

@bloumik : přesně takhle to mám v plánu i já - "zanedbávat" mimčo... Ono stejně ze začátku bude chtít ponejvíc akorát mlíčko a spánek 😉 A jak píšeš, modlím se, aby Jáchym byl stejný spáč jako Ameli, páč s ní jsem se už v porodnici vyspala snových 4 - 6 hodin a ve 3 měsících (když jsem zjistila, že chuděrku týrám nevědomě hlady 😅) už prospala i 8 hodin vkuse 😵 Ale pro jistotu se připravuju na tu děsivější variantu, že budu vstávat k prckovi co 2 hodiny a budu zbitá jak pes! 😅

smardik
3. zář 2010

@majatob nene já se na něj koukala v Praze ☹ ale myslím že v Ostravě byl v shopinu v baby expertu,ta prodejna se tam teda rušila ale fungoval jejich sklad tam můžeš normálně jet-někde v Kunčičkách a měli otvírat někde svoji prodejnu ale kdy,kde vůbec nevím

smardik
3. zář 2010

@bloumik mě zas nabízeli rodiče že si jednou týdně vezmou Tomáška at si odpočnu a mám čas věnovat se Honzíkovi ale to jsem nechtěla aby se tom necítil odstrečený. Naštěstí to nebylo třeba, Honzík byl spáč a klidas takže hodně spal a jinak koukal na svět tak jsem měla čas na Tomíka nebo uklidit-uklizíme spolu,je to můj pomocníček. v šestinedělí sotva usl TOm jsem si šla lehnout,vycházelo to že spí oba dva tak nebyl problém

@andu já už v porodnici spala celou noc 😉 a spaní se pokazilo až ted v Motole