Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

smardik
4. zář 2010

@majatob právě to si myslím i já takže jsme v bytě, rodiče 30km od nás a i tak někdy hrůza, říkám že i Plzen je moc blízko 😀 😀 😀 . mám je moc ráda ale žít bych s nimi nechtěla a s tchýní už vůbec ne, to je případ sám pro sebe

janicka88
4. zář 2010

@dagina to uz takhle tahneme vsechno uplne samy a rodice ani neprispyvaji ☹

jasekd
4. zář 2010

@dagina 😀
@majatob odsavacku na obe prsa, to uz jsou fakt Hostice 😀

majatob
4. zář 2010

@jasekd 😀 😀 😀 ale ta rychlost 😵 😵 😵 😵

majatob
4. zář 2010

nevim jak vy, ale ja jsem odsavala z jednoho a pod druhym si drzela sklenicku a obcas aj 20ml takhle chytla 😀 😀 😀

smardik
4. zář 2010

@majatob dělala jsem to stejně 🙂

andu
4. zář 2010

@janicka88 : Taky si myslím, že to co psala Dagi by bylo ideální 😉 Jen jestli by se rodiče uvolili, že 😅
@majatob : No jako v jednom bytě s rodiči asi fakt ne... Ale než do malého bytu, raději nad rodiči v dvougenedačním RD 😉 Ale zas kdyby byl nějaký veliký byt a my na něj hlavně měli (víš, jak to teď máme 😝), taky bych raději měla vlastní klid 😉 Nooo, spíš aby přítel měl vlastní klid 😀

andu
4. zář 2010

@majatob : Jo to máš pravdu, já ze začátku taky odchytávala z druhého... Pak to nějak opadlo a už ani to jedno nechtělo nic dát 😀

bloumik
4. zář 2010

@verusky no věř mi, že jsem moc chtěla. A sebevědomá jsme teda dost. 😀 Ani mě to nestresovalo. Ale dělala jsem to proto, že jsem měla pocit, že když aspoň něco vycucnu, byla by škoda to vzdávat. Od začátku i v porodnici jsem musela kojit z obou prsou při každém kojení, protože prostě bylo mlíka málo. A ani intenzivní odsávání laktaci nezvýšilo. To, co jsem odsála v noci, jsem pak přes den po troškách přidávala ke každému kojení. Někdo holt nemá prsa stvořená ke kojení, to je prostě fakt. 😉
@andu no já to mám s tím bydlením podobně. My když jsme řešili bydlení, tak nějdřív že byt. Jenže jsme nechtěli panelák, no ale v tom případě ceny v Praze neúnosné. A řešili jsme taky to, že bychom zas nebyli s našimi psy. Museli jsme za nima dojíždět ke tchánům a to bylo k prdu. No nakonec mě miláček "udolal" (a to jsem měla z domova opravdu ne dobrou zkušenost z dvougeneračního bydlení s mými prarodiči z otcovy strany...) a zkusili jsme navrhnout rozšíření a zároveň totální zrekonstruování domu tchánů. Nejdříve říkali, jak nás tu nechtějí, ale pak pochopili, že zrekonstruovat dům z roku 1936 bude stát moooooc peněz a takhle k tomu přijdou tak trochu jako slepí k houslím a ještě tu bude někdo s nima, až budou staří.
Ideální poloha, nádherné prostředí, no jenom ti tcháni. 😅 😝 Nicméně udělali jsme to jako dvě samostatné bytové jednotky, jen společné zádveří a z něj dva vstupy do dvou bytů, vše nezávislé, veškeré měřiče oddělené atd. Dokonce máme svou terasu a na něm svůj gril, posezení a slunečník, byť na zahradě je luxusní obrovský krb s posezením. Ale takhle máme svůj klid a při každém grilování se nemusíme takzvaně družit. 😀
No a jelikož jsou moje tchýňata nebývale osvícená na svůj věk, ukázalo se, že tohle spolubydlení má v podstatě jen výhody, nevyhodu jsem asi ještě neobjevila. Nemáme konflikty, nelezou nám sem, respektují maximálně soukromí, když nechci, 4 dny je nevidím. Moje smíření se situací proběhlo už dávno předtím, než bylo vůbec zahájeno papírování ohledně stavby, takže teď už problém prostě nemám, a když jsme se začali rozmnožovat, máme aspoň hlídání. 🙂
Máme tu psy, luxusní prostor 140m2 ve dvou patrech (což je teda mezi náma až moc, co se úklidu týká 😅 ), zahradu, za barákem les, na druhou stranu 150m zastávku busu, 15 minut pěšky na Novodvorskou, kde je nákupní centrum. Luxus prostě. To i to dvougenerační bydlení zvládnu. 😎
Ovšem s mými rodiči bych paradoxně nebydlela ani za zlaté prase. 😅 Je to fakt o lidech a o tom, jak si sednou. Manželův brácha s manželkou by tady bydlet nemohli, jelikož tcháni moc nepobírají švagrovou a do týdne by byli zhádaní.

bloumik
4. zář 2010

Holky já jsem ze začátku myslela, kolik mám mlíka, tvrdla mi prsa, tak jsem si vtipně koupila i ten chytač mlíka. 😀 A do týdne mi byl k prdu. 🙄
No uvidíme teď, když jsem tentokrát taková kozatka. 😎 😝

dagina
5. zář 2010

Ahojky maminy,
@bloumik dvougenerační bydlení je docela dobrý na finance, také jsme měli tu možnost, ale tchánovci po porodu malé ukázali svou pravou tvář a bylo vymalováno. Přestavba by vyšla na pár korun (oproti koupě byt), téměř žádná hypotéka a luxusní bydlení. Ale nakonec jsme dali přednost klidu a pohodě. Jsou to generálové od přírody a neuznávají jiné názory než svoje, tak ať se utápějí v baráku sami....a my v dluzích 😀. Nééé, zas tak hrozné to nebude, ale na pár let se musíme uskromnit, to jo.
Ale kamoška si bydlení s tchánovci v baráku také chválí, malého si kdykoli na chvíli vemou, vztahy také OK, co víc si přát, je to fakt o lidech a komunikaci.

Holky, nejlepší a nejkvalitnější odsávačka je přeci dítě 😀, a úplně zadarmo 🙂.

kaktusik007
5. zář 2010

@bloumik uff, to byvanie zavidim 😀 ale v dobrom... inak, ja si tiez paradoxne viac rozumiem so svokrou ako s vlastnou matkou... 😖 takze my sa aktualne krcime traja v 2izbovom byte, budeme tu styria, no a moji dvaja rodicia maju par km stvorizbovy byt, kde su sami dvaja a kde pouzivaju len dve izby.... ale tak co uz, nejako to tu preorganizujeme ked sa krpcek narodi 😀

andu
5. zář 2010

Bré poledne 🙂
Dítě v pelechu, chlap ve sprše, tak než vyrazíme s drahým na nákup (hlídat chůvičku bude babička 😉), píšu 😉 Jako u nás vztahy mezi mým otcem a přítelem nejsou ideální, bohužel 😖 Oba mají svou hlavu a to dost paličatou, přítel je navíc poněkud lehce vytočitelný cholerik... Ale jak psala @bloumik, když nechceme, 4 dny je nevidíme 😉 On největší problém je asi v tom, že přítel celý život vyrůstal v bytě, takže prostě není navyklý na práce kolem baráku... Asi kdybychom měli prostředky na větší byt, jak už jsem psala, nebo na svůj domeček, odchodu bych se nebránila. Hlavně teda kvůli chlapovi, páč mě to "kdykolihlídání" poněkud vyhovuje 😀 Ale do panelákového 2+1 mě fakt nikdo nedostane! 😝 Ještě by byla možnost prohodit si byty s jeho mamkou, ta má 3+1. Ale to je zas v nějakém 5. patře bez výtahu a to si se dvěma prcky nedovedu představit... No myslím, že tu ještě nějakou dobu, chtě nechtě vydržíme 😉 Z bytečku má přítel peníze od nájemníků a naši, vzhledem k naší momentální fin. situaci (přítel už 5 měsíců shání neúspěšně práci 😖 ), nám s nájmem naopak počkají...

Tak drahý leze z koupelny, tak se jdu taky oblíknout a vyrážíme na ten nákup 😉

ob.soklina
5. zář 2010

Ahojte holky,

mohla bych se k Vám přidat???? Zatím teda nemám moc informací o svém stavu, ale včera i dnes měl test 2 čárky a doma 7 měsíčního chlapečka 🙂
Píšu asi proto, že nevím jak se s tím vyrovnat. Na jednu stranu krasný pocit a na druhý vůbec netuším co si s tím počnu. Mám strach abych to vše zvládla atd.
Doufám, že vy mě tu chápete.
Přeji krásnou neděli pa

majatob
5. zář 2010

@ob.soklina ahoj, vitej mezi nama 🙂 gratuluju k pozitivnimu testu a drzim palce at je vsechno tak jak ma byt 😵 😵 😵
a neboj, tvoje pocity jsou uplne normalni, myslim, ze kazda z nas obcas propadne panice jestli se to vubec da zvladnout 😀

ob.soklina
5. zář 2010

majatob děkuji za přivítání 🙂 a podporu. No jsem z toho trochu mimo proto že s manželem jsme se snažili 3 roky bez úspěchu, pak jsme šli n IVF a zadařilo se a přiznám se, že jsme vůbec nečekali dle řečí Dr. že by se nám to mohlo zadařit a to hlavně přirozeně 🙂 Dám vědět víc asi zítra protože musím jít hned k Dr. beru prášky, které se brát nesmí v těhu ( měla jsem 2x trombozu) ☹

majatob
5. zář 2010

sokli, tak zitra budu drzet palce 🙂

bloumik
5. zář 2010

@dagina tak naše přestavba levná nebyla. 😅 😔 Rekonstruovali jsme dům z roku 1936 v naprosto původním stavu včetně rozvodů čekoholiv. A přistavěli kus, který by vydal skoro na samostatný dům. Byt by za to byl. Ale byl by to byt. Ne dům se zahradou...a hlídáním. 😀 😎

@kaktusik007 já si se svou maminkou rozumím skvěle, ale rozhodla se, že zůstane s mým otcem, který je alhokolik, dle mého názoru, a to já prostě odmítám akceptovat a vystavovat tomu své děti, když už jsem v tom musela vyrůst já. Takže proto ne s rodiči. 🙂 Nehledě na to, že bydlí na severu Moravy a tam bychom mnohem hůř s manželem hledali práci než v Praze.

@ob.soklina přidej se a vítej. 🙂 Pocity jsme mnohé měly stejné, hlavně ty z nás, u kterých se to stalo tak nějak omylem 😀 a pokud chápu správně, u vás to ten případ byl. 😉 Ale věř, po pár dnech bude nejšťastnější, a hlavně i proto, že to šlo tak snadno a přirozeně poté, co jste se s prvním tak natrápili. 😉

jasekd
5. zář 2010

@ob.soklina Ahoj, ja jsem prave ten pripad hodne brzo a vlastne omylem 😅 Prvni dite mame s pomoci hormonalni lecby a ted uplne samo. Nejdriv jsem to obrecela a ted uz se tesim, ale ted mam zas nerva, protoze od vcera dost spinim, ted uz je to lepsi, ale zejtra volam Dr, jestli se mam nejak stresovat. Kdybysme o mimi prisli, bude mi to ted uz moc lito, i kdyz priznam, ze prvni myslenka u toho pozitivniho testu byla, ze treba je nejakej vadnej a nepovedlo se 😀 Tak mi zejtra drzte palce, at tam mimi porad je...

spachtos
5. zář 2010

@ob.soklina zvladnut to urcite zvladnes, moja dcera mala 3mesiace, ked som zase otehotnela. Nebolo mi vsetko jedno, ale nazabudnem nikdy na nas prichod z porodnice. Maly zacal plakat a dcera v ten den urobila sama prve kroky a doniesla mu z kuchyne jablcko. Bolo to nadherne. Samozrejme, boli aj tazke chvile, ale teraz su len krasne spomienky a nkdy som to neolutovala. Drzim palce.

ob.soklina
5. zář 2010

Krásný večer holky

@spachtos moc Ti děkuji za tvůj příspěvěk a držení palečků. Je pravda, že se mi ted hlavou honí různé myšlenky, ale věřím a asi i vím, že ještě pár dnů a na maličké se budu moooooc těšit. Ted mě napadají i ty myšlenky co bude, atd, ale ty odejdou. 🙂

@bloumiku děkuji a přivítaní, jak jsem psala spachtos, myšlenky jsou různé, ale budou jen ty pěkné 🙂 je pravda, že IVF už bych asi nepodstoupila, celkem hodně jsem si při tom protrpěla a následky až do konce života. Ale výsledek je ten NEJKRÁSNĚJŠÍ Dáda, takže v podstatě už ted se těším 🙂)))

@ jasekd budu ti zítra moooc držet pěstičky a jak budeš mít info určitě napiš. Budu na tebe moc myslet. Já to zítra budu taky obvolávat a snad mě vezmou co nejdřív, protože musím přejít z léků na injekce a uvidíme kdy mě na hematologii vezmou ☹(((

Přeji krásnou dobrou noc a děkuji

jindri
6. zář 2010

Ahoj, v lednu se mi narodí miminko - s dcerkou budou od sebe 2 roky. Zajímaly by mne zkušenosti těch, kterým obě děti spaly v jedné místnosti spolu s rodiči.
Doma to nevymyslíme lépe, než že postýlky miminka a dcerky budou vedle sebe - bude mezi nimi mezera tak půl metru. Mám strach, aby se navzájem nebudily.
Díky.

majatob
6. zář 2010

@jindri my jsme tak ze zacatku spali, akorat jsme meli postel a z kazde strany postylku, takze muz vstaval ke starsimu a ja k miminu. S buzenim jsme problem nemeli, akorat jednou kdyz jsem v loznici pustila odsavacku 😀 tak jsem pak chodila odsavat do koupelny a ok 🙂

krista
6. zář 2010

Ahojky,
vy jste ale ukecaný, to teda nestíhám všechno dočíst 😀 Koukám, že řešíte byty, no my máme 3+1 72m2 a bohužel je nám to malý 😒 Kristý jako malá špatně spávala dokud jsme jí nedali do pokojíku, Luky taky špatně spal a spí doteď pokud je s někým jiným v místnosti, takže tomu jsme nechali ložnici a my jsme skončili v obýváku na gauči 😝 takže 4+1 by se hodil jako sůl, ale to je asi všechno o tom jak se ta daná rodina toleruje 🙂 menší bych si to neuměla představit, ani 2+1 ☹ ale když neni jiná situace lepší 1+1 než aby vám pršelo na hlavu 😉

@jindri řekla bych že to je opět o dětech, Luky mi v noci kolikrát byl třeba 3h vzhůru a dvě hodiny z toho brečel (to nemluvím o tom jak je to teď když mu rostou zuby, to řve snad víc hodin, i když trhaně), malou to budilo přestože má svůj vl. pokojík, ale pokud bude mimi pohodové, tak si myslím že problém nebude 😉

jasekd
6. zář 2010

Holky, hlasim, ze jsme OK 😉 Udelali mi UZ a vsechno dobre, placenta naleha na cipek a pak staci malo... Tak se mi moc ulevilo 😝

ob.soklina
6. zář 2010

Krásné odpoledne,

jasekd - super zprávičky, jsem moc ráda, že vše ok. Kdy máš kalší ko????,

U mě to dopadlo dnes tak, že jsem zavolala gyndařovi, tak tam jdu až v pondělí. Dřív nenašel místo. Jinak dnes proběhla návštěvy hematologie - od zítřka opět píchání injekcí každý den☹ to jediné bude opět mazec. Ale jinak myšlenky jsou lepší a lepší. Dokonce jsem se už dnes dívala na nějaký kočárek pro 2. Holky vím, že to je moooc dopředu, ale máte s nějakým kočárkem zkušenosti???? Pro začátečníka v chození a novorozeně????

Krásný den já jdu s malým na procházku 🙂 snad nezačne pršet

majatob
6. zář 2010

jasekd bezva 🙂
ob.soklina ja tu porad vychvaluju jane powertwin, kdyz se mrknes ke mne do alba Tobik a Bibi nebo tak nejak, tak na jedne z poslednich fotek tam je vyfocenej s mimim a starsim 🙂

majatob
6. zář 2010

jinak, nekomu jsem tu myslim slibovala fotku s autosedackou na prednim sedadle, ale nasla jsem jen dve fotky, na kterych to stejne poradne nejde videt 😒

martinka1981
6. zář 2010

Ahojte vospolok,idem vam vtrhnuť do debaty 🙂 my budeme mať rozdiel 18 meiacov,tak sa vas chcem popytať ako ste to zvladali po pôrode,pomahal vam niekto alebo ako ste to zvladali? Nam velmi nema kto pomocť tak vobec neviem čo bude 😔 ...

majatob
6. zář 2010

@martinka1981 u nas byla tyden tchyne, ale popravde, byla jsem spis radsi sama 🙂