Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

verusky
15. črc 2010

tak devcata si prave dala do rozkoku vlozku a chodi tu nahate .takze je jdu zprnout,ze to je maminky 😠

verusky
15. črc 2010

kozy jedny!!! nez jdu na ne,do kose vyhazuju posmrkany kapesnik a tam jsou ty vlozky!!!!!osm papirku lezi v koupelne na zemi!!tak jsem si vyrvala uz tak zmrzaceny hlas.

krista
15. črc 2010

@mirip gratuluju!!!! 🙂

@verusky to nachlazení je v tomhle počasí asi hned, protože venku máš přes 30 stupňů a pak ta klima třeba o 10 stupňů míň a pak zase ven, to je fakt hned, tak ať jsi brzo fit!!! No tak to říkám Kristý často, když se teda vzteká (to aby se vztekala v pokoji 😅) nebo jsem se dočetla v té knize Sourozenci bez rivality aby si vybili svůj vztek na panence 😅 ale ne sami v pokoji, nýbrž před námi protože to je pro ně důležité. Mimochodem už mám objednanou tu tvou knihu 🙂 nebo se jí pořád ptám co jí je a ona tak ječí že mi ani neodpoví a ječí víc a víc 😝
To je radost s holkama 😅 bych jim tyhle starosti s vložkama ráda přenechala, hned by je to přešlo 😀 zrovna dneska jsem to dostala a moc do zpěvu mi není 😅

verusky
15. črc 2010

ja jim driv rikala,aby zas bouchaly do zeme nebo do polstare a vybily si tak negativni energii.
no a to v tech obchodech nemuzou tu klimatiizaci dat na 25?at ten rozdil neni tak velky.cucam haals a je mi trochu lepe.holky pastelkama kresli maminku.jsem lina je dat do poslete odpocivat a cekam,az se vyhroti situace do nejakeho revu a teprve je tam hodim.ja jsem tak lina!

krista
15. črc 2010

@verusky můžeš je žalovat ale stejně si nepomůžeš 😀
Mě už se Kristý vyspala, vzbudila se uřvaná a propocená 😒

verusky
15. črc 2010

tak uzivej a uklidnuj.nejdulezitejsi je,aby byla maminka v pohode.jak je mama ve stresu,podrazdena,deti to prebiraji.vlastni zkusenost 😒
jdu se jim taky venovat a povesit ven pradlo.

kaleilah
15. črc 2010

@verusky tak nachlazení ti teda nezávidim, udělej si aspoň zábal na krk. Jak máš vlastně holky od sebe?o kolik měsíců?

@krista já teda danýho taky osílala vyvztekat do pokojíku, teď už si chodí sám, jak se na mě naštve, tak vezmě medvěda a beží sebou plácnout na zem do pokoje, po chvilce za sebou ještě zavř dveře a ječí se nerušeně dál 😅 😝

Jo a i kdybych tu měla milence tak je to fuk, manža vytuhnulokamžitě na gauči a chrápe tady 😝 😝 😝 a děti mi spí od 12 ještě pořád- VŠECHNY, no nemám to já dokonale zařízený? 😀 😀 😀

verusky
15. črc 2010

to teda mas!!!me nespi nikdo...holky jsou od sebe rok a ctyri mesice.az do toho nekdy zase prastim a bude mi doprano,dala bych je k sobe bliz.ted jsem cekala pul roku,abych v klidu odkojila a to jsem taky dostala prvni mesicky.po druhem porodu jsem je dostala az po roce,tak nevim,jestli se mi podari mit deti hned za sebou.ale ted chci minimalne dva,tri,ctyri roky pracovat,abych pak byla rada doma.
mam takovy pocit,jaky bych az teprve ted zacinala byt "szita" s roli matky.jinak jsem byla hodne stresova,z kazdeho place na rozkrajeni.takze mam v planu se dat do kupy,pozitivneji myslet,pozitivneji zit a taky se lepe pripravit na tehotenstvi a porod.

marti457
15. črc 2010

@kaleilah tak si ještě pořiď milence - ty to zvládneš všechno 😀 😀 😀

kaleilah
15. črc 2010

tady se už spí? 😕

krista
16. črc 2010

@verusky tak mám doma tu knížku už se těším až se pustím do četby, ale čas bude nejdřív v 20h večer jak to tak znám a to bude stejný přerušovaný 😅

Jinak já si chodím lehnout celkem brzo, vzhledem k tomu že usínám kolem 23h, pak tak 4x vstanu a v 5h jsou obě dvě děti vyspaný 🙄 už jsem nezažila pocit nabrání nové síly ani nepamatuju 😅 😝

@verusky k těm dalším dvěma dětem ti budu fandit a těšit se jestli se to povede 😵 taky jsem chtěla děti ještě blíž k sobě, ale nedařilo se, kdyby se to povedlo hned jak jsme se začli snažit tak by byli od sebe nějakých 10-11měs. 😅 🙂

verusky
16. črc 2010

kristy,to ja nenasla odvahu dat je bliz,protoze jsem vsude cetla a i v rodine se to stalo,ze by mohla mala odmitat mleko a vzhledem k tomu,ze prvni mesic jsem nekojila a jen odstrikavala (ona byla mala a nechtela sat),tak jsem si velmi vazila,ze pije z prsu.a tezce bych nesla,kdyby zas hned prestala kvuli tehotenstvi (pry to mleko dostane jinou chut).
jak se mate?my mame ted nejak narocne dny s tim vedrem.myslim,ze je to tim,ze nemam moc naladu ja (vzhledem k te me lenosti 😠 )i holky jsou jakesi bud divoke nebo umrcene.tak cekam,kdy se dam do kupy 😠

verusky
16. črc 2010

na tu knihu se moc netes,at pak nezklame.ja treba prve cetla tuto ("a deti jsou z nebe") a pak mi byla doporucena uz zde uvedena "respektovat a byt respektovan" a protoze se tam hodne veci,postrehu ci rad vlastne opakuje,tu knihu jsem brzy zalozila a litovala vyhozenych penez.je to asi spis o poradi,nez o horsi kvalite knihy.Ty ted ctes o sourozenecke rivalite,jak ji resit a mozna se Ti bude zdat v teto nove knize,ze je to podobne a taky to nadseni bude mensi.
byla jsem dnes pro okurky u nasich (bydli par km) a bracha se k nim nedavno pristehoval a maji dvoumesicni holcicku,to je tak kouzelne to miminecko!jak je nevinne a jak ma clovek uplne ochranitelny instinkt.

krista
16. črc 2010

@verusky tak já jsem kojila do 12tt (do jejího roka) a bez problémů, mléko odmítala spíš v době kdy jsem měla MS, takže naopak 😉 Respektovat a byt respektovan mi bylo taky mnohokrát doporučováno a taky teď zjišťuju že je to hodně podobné tomu co jsem teď rozečetla podle toho co jsem slyšela od ostatních holek. Koupila bych si to, ale neměli to tady nikde, takže čtu ty Děti z nebe, zatím se mi to celkem líbí, přečetla jsem 40 stran, jen mě zajímá jestli se tam dostanu k nějakým názorným situacím, protože je hezký když mi někdo řekne co se nemá dělat, ale to já vím, potřebovala bych spíš rady jak jinak se s tím vyrovnat na těch názorných situacích. Ty Sourozence jsem přečetla za dva dny, super knížka, autoři maji ještě další knížky, asi budu taky pokračovat, každopádně z toho jsem si vzala spíš to co se dá aplikovat, ale efekt bude až budou větší.

verusky
16. črc 2010

ja jsem taky kojila do roka (te starsi),takze nakonec s tehotestvim nebyl zadny problem.
jo,jo,ty rady tam jsou,asi pozdeji.
devcata jsem uklidila do postele a pustila cd s pohadkama,nebo anca byla tak urvana ☹
vyhrozovala jsem vareckou,nachystala ji na skrinku a opravdu,v pokoji se to ani nehne. 😎

krista
16. črc 2010

@verusky a tu vařečku tam někde taky doporučují? 😅 dneska mi o ní říkala ještě jedna mamina a stále častěji mi ji někdo radí, ale mám pocit, že tahle knížka se zrovna staví proti tomu všemu 😅 😉

verusky
16. črc 2010

ano,ano,tak se to nema!!!
jenze my uz nevime,jak dal,ted ja nachlazena a lina (mozna teda spis bez sil) a dnes jsme s pritelem rozhodli,ze si dame tyden zkousky a budeme je fyzicky trestat.ja osobne jsem proti,staci,ze dost vyhrozuju (jestli vstanete z postele,dostanete) a myslim,ze zustane jen u dnesni rozmluvy.to,co doporucuji v chytrych knihach clovek zvlada,kdyz je fit a v pohode.to se me ted nedari.ja chci byt sama,sedet na lavicce a dejte mi vsichni pokoj ☹

verusky
16. črc 2010

ta anca je urvana,ach jo,pohadky skoncily a deti si hraji 😒
ale za dva dny budu zase v poradku a ukazkova mamina 😵 u me se to tak nekdy strida.

kaleilah
16. črc 2010

@krista tak já jsem teda vařečková 😅 😝 a je mito fuk.Z vařečky mají taknějak respekt, i když s ní nikdy nedostali, a o to právě asi jde. Neví co od vařečky můžou čekat, tak se radši klidí. I když občas je vidim, jak si sami dávají vařečkou po zadku a říkají ty ty ty a smějou se u toho 😝 😀

marti457
16. črc 2010

Tak my taky máme doma vařečku 😀 dokonce jsem ji jednou po obědě položila vedle nich na postel a to byla rychlost jak usnuli 😀 😀 😀

krista
17. črc 2010

Tak to asi normálně zkusim jak to tak slyším 😅 protože u nás už neplatí naprosto nic 😕 😝 ale tak ještě uvidím co hezkého se dočtu v té knížce, jestli to bude praktikovatelné na naši uječenou Kristý která ani neposlouchá 😝

kaleilah
17. črc 2010

Onjevila jsem super návod na mmb, snad nebude vadit že to sem taky hodim http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=1356 🙂 🙂 🙂 poprvé v životě jsem namalovala koně 😀 ale zuzce to docela jde 😕 jako fakt je dobrá 😅 😀

krista
17. črc 2010

@kaleilah Jůůů to je bomba, to stojí za vytisknutí, tak až budu mít barvy v tiskárně 😀

kaleilah
20. črc 2010

Dobré ranko, tak jaký jste měli víkend? Nezlobili prčata?

kaleilah
20. črc 2010

nezlobily, bože na co myslim 😝 vim na co myslim. Že mi ještě nepřivezli zuzku a potřebuju akutně nakoupit, chci dělat halušky a nvim kdy teda mám jako vařit, když nemám nakoupeno a jít sama nemůžu, to je tak na hodinu a netušim kdy jí dovezou. A telefon mi neberou. Grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr 😠 holt míslo slovenský kuchyně bude kuchyně čínská a polívka z pytlíku 😠 😠 Ne, dělám si srandu, ale štve mě to.Mám ráda když děti jí ve 12 a v půl jedný jsou všechny v posteli a já mám klid

dagina
20. črc 2010

Ahojky maminy,

@verusky TAkže ti hodně pomohla kniha "děti jsou z nebe"...??? Ještě jsem si žádnou nepořídila, jen tu Respektovat...., ale ráda bych něco, co je přímo určené pro dětské situace.

krista
20. črc 2010

@dagina mám pocit že tu Verusky psala že ta Respektovat... je hodně podobná, i já bych to řekla podle toho co jsem slyšela holky o tom vyprávět já mám ty "děti z nebe" a ještě jsem si objednala: "Děti jsou hosté, kteří hledají cestu" také podobné, no musím studovat, jinak totiž nevím jak na ty naše děti jít 😲

@kaleilah u nás byl náročný víkend, jsme oba dva s MM zase brutálně nevyspalí, zítra by měla malá jít k babičce tak snad si pospím přes den, doufám, že mi to půjde a nebudu mít jako na potvoru plno elánu a sotva se vrátí tak budu zase hotová 😝 to je blbý když tě takhle omezujou v něčem, taky to nemám ráda...

dagina
20. črc 2010

@krista Respektovat... je dobrá, nedám na ní dopustit, ale je těžké ji užívat v praxi u batolat. Nebo ty dvě knihy (děti z nebe a Děti jsou hosté...) nejsou i pro hodně malé děti????

krista
20. črc 2010

@dagina děti z nebe se určitě dají praktikovat u dětí které vzdorují čili u batolat přes puberťáky, tam se to zdůrazňuje. Ty děti hosté to jsem ještě nečetla to je na cestě a u těch dětí z nebe jsem na 112 straně z asi 350ti 😅

dagina
20. črc 2010

@krista hm, tak to je dobře, ale možná se nejdřív půjdu mrknout do knihovny a půjčim si jí/je 🙂