Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

katren
10. čer 2012

@mia258 neboj sa, zvladnes....aj ja mam take pocity, my budeme mat uz tretie a rozdiel ani nie rok a pol :-P tiez mam trosku strach, ale zvlaaaaaadneme ved sme silne 😉

mia258
10. čer 2012

@katren inak otehotnela som plánovane, po 4. mesiacoch, ale aj tak sa bojím niekedy. Taký strach ma pochytí, že čo budem robiť keď sa niečo stane a sama budem s dvoma malými deťmi, keď jedno ochorie, čo bude s druhým? Atď, stále dookola mi tie otázky víria hlavou 😒

janka29
10. čer 2012

@ritusuk my cakame tiez tretie moja lulu bude mat 9 mesiacov a ali v septembri 5 ta je samostatna a necakane cakame tretie 🙂 dufam ze posledne aj vzhladom k mojmu veku mam o 10r. viac ako ty 🙂 no a musime zvladnut. kedy cakate tretie vy? my na mikulasa mame presne termin

janka29
10. čer 2012

@mia258 neboj ta prva uz bude mat 2 roky ked sa narodi babo moja len rok aj nieco zvladnes to. ja ich budem mat tri i ked ali chodi do skolky takze budem mat doma dve. 🙂 a teraz este luli mi chodi po styroch a vsade sa stavia na dve a treba davat pozor aby nespadla a jej nevysvetlim ze nemozem dvihat ju lebo mam v brusku babo. este ze ma len 8kg lebo jej sestra mala v tom veku 12 🙂

janka29
10. čer 2012

@zuzi0911 zlate musia byt ja som zvedava na moje este pohlavie nevieme chceli by sme chlapceka ale nech je zdrave samozrejme. ta starsia je rozumne dievcatko a velmi sa lubia teraz s tou drobnou uvidime ked pripudne tretie. my sme otehotneli neplanovane po tabletke PO 🙂 vyssia moc 🙂

mia258
10. čer 2012

@janka29 ja moju nedvíham vôbec, vysvetlila som jej, že nemôžem, takže sa zas musela stať o niečo samostatnejšia, keď budem mať ešte väčšie bruško, tak potom bude pomáhať ona mne 😀 Ale je už predsa staršia ako tvoja

katren
10. čer 2012

@mia258 neboj sa, urcite nie si jedina, ktorej take otazky viria hlavou......moji maju medzi sebou 18mes a teraz to bude 15 😅 ale nejako nemyslim, na to, ze by som to nezvladla, bo teraz mam pocit, ze mam viac casu ako len pri Dominicke 😉

katren
10. čer 2012

@mia258 ja dviham aj jedneho aj druheho....Michal este akosi nepochopil, ze na co ma nohy a Dominicka sa rada na rukach mojka 😉

mia258
10. čer 2012

@katren asi len dopredu zbytočne panikárim, ale nemôžem si pomôcť 😀
Možno budem mať šťastie a bude malinká pokojná, spavá, usmievavá a nebudú žiadne problémy 🙂

lucka26duo
10. čer 2012

Ahojte mamičky, ste niektorá v takej situácii ako teraz ja? Alebo máte skúsenosť s takým niečím , čo sa prihodilo mne? Takže: mám 5 mesačné dvojičky-chlapcov, s manželom sme si hovorili, že niekedy v budúcnosti by bolo pekné pridať aj dievčatko. No ale pred týždňom mi gynekológ oznámil, že som tehotná, v 6 týždni. Na interupciu nepôjdem, to by som neprežila. Dá sa to zvládnuť??? Ďakujem za odpoveď. 🙂

dioliana1
10. čer 2012
ritusuk
10. čer 2012

@lucka26duo ja som na tom podobne, hoci moje maju uz 9 mesiacov, ale to tiez nie je este taka vyhra 😀 Potrat som odmietla aj ja, aj ked to bolo osomrane, lebo som rodila sekciou, takze zajtra sa uz tesim na nejake pripadne poznamocky od Dr. 😉 Ty si rodila ako?
@janka29 este nevieme, snad sa zajtra dozvieme viac 🙂 A zvladnut to zvladneme vsetky, ja som na deti sama, len s partnerom lebo zijeme v UK a ide to, musi 🙂

lucka26duo
10. čer 2012

ani môj dr. nebol 2 krat nadseny ze si to chcem nechat. vraj sa neodporuca otehotniet 6 mesiacov po cisarskom tak jak som rodila. Ale Dr. Brestansky z Hlohovca, to je ina kapacita. Ubezpecil ma, ze ziadne komplikacie by nemali nastat jedine co hrozi realne je ze sa moze rozostupit jazva v 8 -´mesiaci. Ale jazva sa moze rozostupit aj po 10 rokoch!!! Takze???

romcatko
10. čer 2012

@mia258 Mia, pocity jsem měla úplně stejné... mám holky 2 roky od sebe. druhé dítě plánované nebylo... a občas je to fakt masakr. ( maminky, které si dvě či více dětí max. po 2 letech užívají odpoustí).. ale dá se. Manžel celý den pryč, prarodiče nefungují... nija. Dokonce jsem zažila i ten úraz starší- no, volal asjem záchranku že nevím co cdělat. přijela sanitka, byly moc hodní, jeli jsem do nemocncie ve 3- malá v autosedačce, starší na lehátku.. ( dodnes si to tedy pamatuje, strašně se bála, jak ji tam přikurtovla v lehu.. ). ale zvládli jsme to. V mém případě je malá uřvaná a vzteklá od narození i te´d... takže nošeníc, chování, spánku minimálně. Starší holt musela na druhou kolje. a "počkej, čekje, teé nemůžu .." bylo na denním pořádku. Ale asi to zvládla, malou ségru má ráda, je na ní hodná ;) takže se to přeít dá. ( užít v mém případě nikoliv).

romcatko
10. čer 2012

@katren Můžeš mi prosím tě napslat, jak máš víc času než při jednom dítěti? asi si to neumím zorganizovat nebo mám fakt. raubířky.

katren
10. čer 2012

@romcatko no moji su totalni, ale ze totalni flegmosi.....vsetko maju na haku.....jednemu som sa musela viac venovat, teraz sa zahraju spolu, ked ide spat jeden, co ten druhy nie????nemoze predsa ostat sam......proste fakt mam viac casu 😉

romcatko
10. čer 2012

@katren tak to možná bude tím... u nás zlváště ta menší je děsný rarach a cokoliv si ta větší vezme do ruky, tak jí hned rve, příadně rovnou ničí :( takže "společné hraní" moc nefunguje.

katren
10. čer 2012

@romcatko 😀 😀 😀

majatob
10. čer 2012

@romcatko vydrz jeste chvilku, jak mensi jeste trochu poodroste a prestane nicit, tak se ti ulevi 🙂 aspon u nas to tak bylo...a ted touzebne cekam az odroste aj nejmensi a vezmou ho do party 😀

ritusuk
10. čer 2012

@mia258 Tak ja mam 9 mesacne dvojcata a cakame zase mimi 🙂 Samko sa uz stavia na nohy, ten by len chodil, pomaly neposedi ani chvilu...Ninka je zas o dost pomalsia, len teraz sa uci sediet a najnovsie sa pyta stale na rucicky, posedi chvilu, poplazi sa a za chvilu uz pocujes mrnkanie, ze mama pod a venuj sa mi 🙂 Mimi v brusku uz o sebe dava poriadne vediet, unavim sa behom 10 minut...sme tu na ne osamote, byvame v UK, takze ziadne babickovanie alebo vypomoc s domacnostou...Muz chodi vzdy na inu smenu, teraz ma napr. nocne a ja som cele noci sama a premyslam nad hlupostami...obcas sa mi zda, ze vsetko zvladnem a obcas som na prasky, normalne pochybujem, ci je to spravne...ci uz aj tak deti nie su o nieco ukratene, ked su dve a predsa vsetko robis 2x, takze kolkokrat by som sa chcela pomojkat s jednym, ale druhy este len caka na krmenie...a teraz budu tri a budem ich musiet ukratit o dalsi cas...potom sa zas utesujem, ze lepsie si to cele teraz odskakat naraz, akoby mali mat 3 roky a do toho este male babo...no psychiatria 😀 takze v tomto nie si sama 😉

janka29
11. čer 2012

@mia258 ta vies moja nema este ani 9 mesiacov jej nevysvetlis ali na rok a pol chapala uz daktore veci aj vedela uz rozpravat toto je drobec

romcatko
13. čer 2012

holk,y můžete mi napsat, jaké výhody vidíte v tom, že josu děti brzo po sobě? ( myslím do těch 2 let?) 😨

jasekd
13. čer 2012

@romcatko Rychle po sobe zdedi veci, nemusim to dlouho skladovat pripadne prodavat a pak kupovat nove.
Podobne zajmy, hraji si spolu (tak 10 min denne 😀 ), pri bitkach vyrovnane sily. Proste partaci.
Podobna fyzicka zdatnost v budoucnu, vyhoda na cyklovylety, bezky, pesi tury... My dost sportujem a deti chcem k tomu vest.
Kdyz se mala narodila, malymu byl rok a mimino vzal jako fakt, neco jakou novou hracku nebo vec, nebyly klasicky zarlici sceny. Ted ji dost ublizuje, ale ani ona ho nesetri, pred chvili jsem resila rev, sebrala mu jabko a jeste ho kousla do prstu 😀
Je toho vic... Nevyhody, cca 3/4 roku jsem latkovala dve deti, je to proste honicka kolem dvou miminek, nevyspani... Ale kdyby byly zdravy, da se to, bohuzel nejsou, ale to je jina kapitola.
Proc se ptas? Ja vim, ze jsi tu psala, jak to zrovna pro tebe bylo narocne, kazdej to ma jinak, ja jsem taky casto na Chocholouska, a myslim, ze ti moc nepomuze , kdyz si tu budes cist, jak to ostatni zvladaji. Ja taky casto nezvladam a jsem az hystericka, hlavne s tim zdravim,ale stale vyhody prevazuji,a si i tim, ze jsem si proste vetsi vekovy rozdil s jeho ne/vyhodami nevyzkousela 🙂 Ja bych nepatrala a proste zatnula zuby, bude lip 🙂

My mame Venynku cerstve po operaci a vubec ji nevadi, ze ma na hlave 4 cm jizvu, ze na to oko nevidi, ze je to otekle... Radi jak cerna ruka. Kluk se vratil z Phy s rymickou a fnuka daleko vic 😀 Mame statecnou holku, zvladla tu hospitalizaci skvele 😵 Za mesic Martinek, z toho mam obavy vetsi, je to fnukna 😕 Proste mladsi je zocelena tim, jak ji bratr soustavne reze.

zdezli
13. čer 2012

@romcatko Ja vidim vyhody hlavne v tech spolecnych zajmech a aktivitach - kdyz volime, jak stravime volny cas, nemusime dumat nad tim, co by bavilo starsi dite a co mladsi, vime, ze si uziji oba - at uz jdeme do ZOO, na hriste, do zabavniho parku nebo kamkoliv. Zaroven maji oba stejny rytmus - chodi stejne spat, vecer i odpoledne, spi stejne dlouho, jedi stejne ci podobne veci. Ted uz si spolu i hraji, jsou nesvi, kdyz jeden neni doma apod. A bude to tak platit i nadale - budeme resit stejne ci podobne problemy ve stejnou dobu (skolka, skola, puberta atd atd)

Ja musim zaklepat, ze mam opravdu pohodove deti - spinkaji spolu v pokojicku minimalne 12 hodin v kuse, odpoledne spi oba 2-3 hodiny, hezky jedi, jsou klidni, zatim nemame zadne vztekaci sceny, agresi ZATIM neznam ani u jednoho ze svych deti. Obcas se pretahuji o nejakou hracku, ale zatim se mi to vzdy podarilo vyresit diplomaticky.

Nevyhody spatruji snad jen v tom, ze mam obe deti zatim 100% v plinkach, takze mam nekdy pocit, ze jen prebaluji ( ale v tomhle je Naty proste pomalejsi a zatim se mi to nedari nijak zlomit) a ze kdyz potrebuji neco zaridit, mam s sebou obe deti. Ale to je spise nevyhoda toho, ze tu nemame v okruhu 400km zadne pribuzne a ne toho, ze jsou deti kratce od sebe 😉

dahalu
19. čer 2012

@smudlinka Kdyz se mi narodil v breznu Kubik starsimu Lukaskovi bylo 18.5 mesice a nelituju stal se z nej velkej braska moc rad asistuje kdyz brasku koupeme,prebalujeme i krmime,je proste dokonalej a az budou vetsi verim ze vekovy rozdil jim bude vyhovoat budou mit k sobe blizko

skorepka
20. čer 2012

tak holky, sice jsme se chteli snazit na podzim, ale nejak sme si rekli, ze si prestanem davat bacha a nechame to zase prirode. Takze pokud se nam jiz zdarilo, nebo zdari, tak budou mit mezi sebou nejakych 18mesicu.. no jsem stejne zvedava jak to budu zvladat. Ale to je asi normalni 🙂

skorepka
20. čer 2012

@ritusuk teda chtela jsem napsat ze je to jeste prcek, ale nasi je 10,5mesice a jestli se povede, tak to je taky malej vekovej rozdil. 🙂 Kazdopadne se nedivim, ze to budou posledni clenove rodiny 😀
@mia258 neboj to se zvladne, je to hekticke par mesicu, nase mala hodne trpela cele 4mesice, cele dny probrecela. Ja sice padala na hubu a vecer jsem nevnimala svet, ale zvladla jsem to ja i ty, i druhe zvladnes, jak se to uklidni budes se v mezicase venovat starsi.. 😉

katecameron
15. črc 2012

ked som bola v porodnici tak tam rodila jedna pani tretie babatko doma mala 13mesacne dvojicky deticky sa volali Kristínka Karolínka a najmladsia Katarínka-bolo to mile ked ju prisli pozriet do nemocnice ale pre maminku urcite doma narocne deticky su krasne no niekedy je to velmi narocne

alenka600
16. črc 2012

Ahojte, dufam, ze mi tu niekto doda odvahu, alebo "naleje cisteho vina"? 🙂
4mesiace po cisarskom som otehotnela, lekar v tom nevidi absolutne ziaden problem, skor sa na tom dobre pobavil 😎 My sme sice ani neplanovali, ani sme sa nebranili. Na jednej strane som s tym neratala, lebo som cely zivot mala nedostatok hormonov + som po porode este nemala menstruaciu + som plne kojila na poziadanie, a na druhej strane sme si hovorili, ze cim skor, tym lepsie pre deti.
Takze teraz ma dcerka 7mesiacov, ja som na konci 3mesiaca, neviem co mozem ocakavat a ako sa to bude vyvijat dalej. Moja Julia je totiz zatial take "ukazkove" dieta - neplace, sama zaspava, sama sa hra...no nemam s nou ziadne starosti. Ide ale o to, ze zijeme v zahranici, siroko dleko nemame vobec nikoho, manzel je prec cely den od skoreho rana do osmej vecer, lebo dochadza za pracou. A kamaratov co tu mame - vsetci pracuju, su cely den prec a jednoducho nemozu pomoct v nicom.Tym padom som uplne sama na vsetko - na dieta, na nakupy (chodim autom, v dedine nemame obchod), dieta so mnou samozrejme musi ist uplne vsade, lebo ho nemam kde nechat.Materske centra tu nemame, lebo tu je materska 3mesiace, tym padom nehrozi, ze by som si "pokecala", alebo vypomohla s nejakou mamickou, deti su tu skor u unudenych au pairiek.
Je tu niekto, kto ma medzi detmi rocny rozdiel? A ma niekto skusenosti s porodom rok po cisarskom?
Viem, ze vsetky ako ste tu ste to zvladli, tym padom jasne, ze sa to da 🙂 Len neviem ake to bude - Julia mozno este nebude vediet sama chodit, ked sa narodi druhe, neviem ake to bude, kedze som na vseko viac menej sama, atd....

jasekd
16. črc 2012

@alenka600 ja mam rozdil rok a tri tydny, kluka a holku, ale oba porody prirozene, s cisarem neporadim a kazdy se k tomu stavi jinak. Zvladnout to jde, taky jsem sama, i kdyz kousek od rodiny, ale nemaji cas. I kdyz jednou za cas jdou treba na prochazku, je to malo, ale prece jen ne tak jako u tebe. Vsechny doktory, a ze jich mame, obe deti jsou nemocne, obiham se dvema, neexistuje, ze bych mela to, co nejde, kam dat, nekolikrat byl se mnou jako doprovod muj tata (pracuje jako lekar a ma dopoledni/odpoledni ordinaci, tak kdyz mel nahodou cas) v pripade, ze dum nemel vytah, nebylo kam dat kocar apod. Na druhou stranu sestricky i lekari jsou na nas mili a vsricni, takze to, ze tam taham oba, az tak nevadi. I kdyz musim starsiho hlidat, co kde kramari, a mala je mamanek a rve, kdyz ji odlozim.
Sourozenecky kocar je pro me nutnost, Jane powertwin, spokojenost, kluk zacal chodit ve 21,5 mesicich! Ani ted nedojde daleko, navic zevluje, rejpe se ve vsem a nechce slapat a ja furt nekam pospicham. Dcerce je 15 mesicu a taky jeste sama nechodi. S ni jsem cvicila Vojtovku (11. - 14. mesic) To bylo po porodu nejhorsi, ty dve nechodici mimina, dve ruce bylo malo. Jinak doba po 2. porodu byla, kdyz jsem si zajely kojeni, pekna 🙂 Ted uz je jen hur a hur. Holka byla hodne miminko a byla zdrava, resp. jsme o nicem nevedeli,a kluk byl malej a nezarlil. Ted ma on nejhorsi obdobi , holka ho uspesne napodobuje a mezitim resime operace a kontroly a stale dokola. Takze ted je to pro me celkem hruza. Kdybys diskusi prolitla smerem dozadu, psala jsem, jak se to da zmaknout 😅 Dalo, i ted musim, ale mam toho dost 😝
Na druhou stranu si i hezky hraji a ve 4 je ta rodina komletni, dve deti jsem chtela, po dvou letech, ten 1 rok je lehky omyl, ale malej se choval lip jako rocni nez jako dvouletej, takze mozna takhle lepsi.
Latkovala jsem 3/4roku dve deti. Ted uz maji oba plinku jen na spani.