Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

veruvojtkova
18. kvě 2013

@zigy takže jsi byla sama se čtyřma dětma?jak jsi to zvládala finančně? já mám nějakou utkvělou představu, že když budu sama se třema tak si nikoho nenajdu..mě to natlačili do hlavy kamarádky, že mě pak už nikdo nebude chtít, ale tak to taky neni nejduležitější za každou cenu někoho mít

zigy
18. kvě 2013

@veruvojtkova hej sama,sice nechodili po výletoch zo školy lebo na to som nemala ale žili sme v klude a pohode. Najdôležitejšie to nie je,ale ked to pride načo sa brániť 😀 ja som každému hneď povedala že mám 4deti nech dajú pokoj,no a jeden nedal aj tak 😀 😀

aneriska
18. kvě 2013

@veruvojtkova je to opravdu těžká situace, chápu tvoje uvažování. Jukni se na mé příspěvky ohledně potratů, které jsem psala. Řiď se srdcem, poslouchej miminko, které nosíš... Finance budou a když to vážně nepůjde, můžeš ho dát s láskou k adopci. Přeju Ti z celého srdce hodně odvahy, kterou jsem já neměla.

veruvojtkova
18. kvě 2013

@aneriska mohu se zeptat, kde najdu ty příspěvky o potratu? asi to máš jen pro přátelé ve fotoblogu že?

zigy
18. kvě 2013

@veruvojtkova a nemáš rodinu ktora by ti pomohla ak aj zostanes sama? ono veľká pomoc je uz len ked ti občas postrazia a môžeš vypnúť na chvíľu,nech sa z toho nezblaznis 🙂

veruvojtkova
18. kvě 2013

@zigy já právě takhle žila jako malá s mojí mámou, který můj otec na mě neplatil a mamaka neměla občas ani na to jídlo a to měla jen mě☹ právě že já tim docela trpěla, že jsem neměla to co ostatní, ono se sice řekne, že dítě nepotřebuje všechno, že stačí láska, ale děti jsou fakt zlý a dají ti to sežrat a šikanují za to, bohužel zažila jsem to na vlastní kůži☹ a nechci aby to zažívali právě i moje děti...jasně nemusí se každý rok jet k moři, mít neustále nové hračky, hadry atd..ale prostě právě když se jede na nějaký školní výlet, školku v přírodě atd..tak nechci aby z toho byly děti vyloučené tím, že na to nebudu mít..kdybych si tím jako malá neprošla, asi bych to ted tak neřešila...možná fakt ale řeším blbosti..každopádně tebe obduïvuju že jsi měla odvahu být se čtyřmi sama a vyplatilo se 🙂

veruvojtkova
18. kvě 2013

@zigy jo to máma občas určitě pohlídá, v tomto by asi problém nebyl 🙂

zigy
18. kvě 2013

@veruvojtkova dá sa to tak potom poriesit že deťom krstný rodičia a starý rodičia nič nekupovali a ako darček im zaplatili výlet alebo dali vreckové naň. neboj vzdy sa dá nájsť nejaké riesenie.s manželom ste nerozmýšľali že by si si uplatnila výživné,aby ti dal aspoň časť výplaty? aspoň u nas je to tak že výživné je nadradene nad ostatné dlhy.

aneriska
18. kvě 2013

@veruvojtkova https://www.modrykonik.cz/diskuse/o-tom-se-tezk... někde uprostřed stránky
a ještě tady poslední příspěvek dole
https://www.modrykonik.cz/diskuse/o-tom-se-tezk...
Ale abych jen neřečnila nabízím Ti svůj kočárek, který tu prodávám samozřejmě zdarma pokud bys chtěla
https://www.modrykonik.cz/bazar/kocarky/0w4r/ha... a budu mít za chvíli volnou i postýlku .. nebo napiš mi do zprávy, co bys potřebovala..

orchidis
18. kvě 2013

@veruvojtkova Jj, já vím, žes to tak asi nemyslela a proto jsem hned zdůrazňovala, že se Tě nechci nějak dotknout, nebo hodnotit - jen sama moc dobře vím, jak je někdy těžký zachovat objektivitu a neobracet své pocity (i negativní) proti nejjednoduššímu "nepříteli"/popřípadě proti sobě samé... 😔.

No a finance...kdo to dneska neřeší? Neznám snad nikoho. Je pravda, že mám v okolí hodně rodin se třemi dětmi a hodně průměrným příjmem, ale myslím, že pokud se sejde aspoň třeba 10-15tis, tak se to dá a časem bude líp.

Jen nevím, jak se třema straršíma dětma, to už by líp řekl někdo, kdo je má. @majatob ? @eveluska ?

eveluska
18. kvě 2013

@orchidis ja nemam tri deti a uz vubec ne starsi 😀 ale finance s detma jsou podle me hlavne o standardu, na kterej je clvk zvyklej uz pred nima.... nejdrazsi na detech je to, ze zenska nepracuje plus to, ze ma cas zkoumat, co vsecko by jeji deti a rodina "potrebovali" 😅

dana_l
19. kvě 2013

@veruvojtkova som tu. tak my sme namiesto cisla tri dostali i cislo styri - dvojicky. moj pracuje tak ako tvoj, cele dni prec. len jeden den v tyzdni ma volno a to je doma a zavadzame si 😀 (teda on mne zavadza lebo som uz zvyknuta byt na ne sama) tiez penazi niet - podobna situacia ako u teba. lenze ked uz ich mame vsetky na svete tak co, musime nejako
viem ta uplne pochopit. clovek nevie kedy bude moct "volne dychat" a nemysliet len na to co vsetko chyba a niet na to penazi.
ja som ked som cakala dvojicky nevedela ze v akej "situacii" sme. to som zistila az neskor. veru ti poviem. ak by som to bola vedela skor tak by som vobec neuvazovala mat tretie dieta. teraz na ne niekedy pozeram a myslim si ze aky je zivot zvlastny - keby bolo keby tak by vobec neboli na svete. hoci je to tazke pozeram do buducnosti ze hadam raz bude lepsie. musi byt lepsie. ved uz horsie si neviem predstavit. ved teraz uz toho mame tolko na pleciach, este co ma drzi do buducnosti, ked budu mat dvojky 4 roky tak mozu ist do skoly a ja do prace. bude viac financii a hadam sa nejako z toho pozviechame. a potom uz clovek nebude mysliet ze co bolo, ake tazke to bolo. bude sa vediet viacej tesit z deti a bezneho zivota.

inull5
19. kvě 2013

@veruvojtkova aha, tak dlhy vedia urobiť so vzťahom veľa v negatívnom slova zmysle, jasné, ja ťa nebudem presviedčať aby si si bábatko nechala, to musíš sama posúdiť, a zrejme si to aj posúdila. Verím že ťa to veľmi mrzí a bolí ale čo potom keď nebude ani na jedlo a zostanú ti tri detičky a manžel? To je ten problém. Ako fakt ťa obdivujem, že ťaháš z materskej všetko do domácnosti, my sme zatiaľ iba traja a idem na nákup a nechám v obchode 40 eur a neviem za čo. A to nekupujem drahé veci, ani plienky, ani umelé mlieka, ani výživy pre malú. Takže neviem ako by som ťahala sama.a zadlžil sa veľmi? že by ste skúsili konsolidáciu, ak máte viac úverov.

eva5
19. kvě 2013

@sonia1501 Ahoj kočárek máme Hercules,koupili jsme ho přes aukro ,(první kočárek,který jsme měli se nám rozpadl a asi 4x jsme ho museli letovat a pak už to nešlo)......

lubi
20. kvě 2013

ahojte. my cakame druhe babo a maly bude mat buduci mesiac rok. chcela by som nejake info o tom ako ste to pocas tehotenstva robili s detmi. napriklad co ste obmedzili a tak hlavne pri narabani s detmi. este stale kojim a neviem ci netreba prestat do urciteho mesiaca. doktorka mi zatial vravela ze mam kojit dalej.

romcovaklarka
20. kvě 2013

@lubi Ahoj, já otěhotněla, když měl starší 11 měsíců. Neomezila jsem prakticky nic a kojila jsem celé těhotenství až do teď 🙂 Dělej, jak to cítíš. Když nebudeš cítit nějaké problémy, myslím, že můžeš fungovat jako normálně.

lubi
20. kvě 2013

@romcovaklarka dakujem. ja sa bojim hlavne nosit maleho. on este nechodi a to sa stale pyta na ruky. a ako si to riesila s kocikom?

romcovaklarka
20. kvě 2013

@lubi Tak já jsem malýho nosila celou dobu jako vždycky. Taky se pořád nosil. Když to bylo na dýl, snažila jsem se ho nosit spíše v nosítku na zádech, než jen tak na rukách. Kočárek jsem si pořídila z 3. ruky sourozenecký, starší se dodnes rád sveze, takže ho dost využiju.

lubi
20. kvě 2013

@romcovaklarka ja budem tiez pozerat z druhej ruky kociar. dakujem za radu, snad to bude silne babo a bude sa drzat do terminu.

romcovaklarka
20. kvě 2013

@lubi Já myslím, že to tělo je na tu zátěž zvyklé (jako myslím zvedání staršího dítka), tak to snad bude ok. Mně se malinká narodila 9 dní před termínem a ani jsem neměla žádné tvrdutí břicha apod. - anebo jsem možná jen neměla čas to sledovat 😀 Držím palce, ať to máš taky tak 😉

ivkaj
20. kvě 2013

@lubi otěhotněla jsem, když bylo mladšímu 9měsíců. Nijak jsem aktivity s ním neomezila - ještě dva dny před porodem jsem s ním byla na lekci plavání. Uvidíš jak ti bude 😉 A kočárek jsme též kupovali použitý Easywalker Duo.

ivuska22
20. kvě 2013
ivuska22
20. kvě 2013

@lubi ja mam mezi detmi 19mesicu a taky jsem aktivity se starsim v tehotenstvi neomezovala, a to vazi skoro13kg. zvedani na skluzavku,do sedacky nebo jsem ho nesla domu,kdyz se mi nekde sprajcl,ze dal nepujde. a rodila jsem den po terminu. Zalezi jak ti bude a jestli tehotenstvi bude bez komplikaci.Sourozenecky kocar nemame a zatim v pohode,ale starsi nemel kocar uz od 15 mesicu skoro vubec.

xmarg04
20. kvě 2013

@lubi Ja mam deti od sebe necelych 17 mesicu a ten prvni neni zadny drobecek, treba ted ma uz 17 kg...😀, navic jsem mela prvni porod SC, ale bylo mi dobre a nijak jsem to neomezovala, ono by to stejne neslo... Jeste den pred porodem jsem sla turu na Cernou horu s mladym na ramenou a dobry, nakonec jsem dite musela vyhanet napojem podle Stadelmann...😉 Nebala bych se toho...

lubi
20. kvě 2013

@ivkaj
@ivuska22 dakujem baby. aj to rozmyslam ze mozno by uz chodil sam, ze kocik nebudem riesit, ale myslim ze je este maly aby chodil vsade po svojich. zatial ho dviham a robim vsetko, nejako aj niekedy zabudam ze som tehotna a myslim ze je to aj dobre, lebo nemyslim na to. a neprehanam s opatrnostou. a co hovoris na tej pridavny schodik ku kociaru? nemas s tym skusenosti?

lubi
20. kvě 2013

@xmarg04 dakujem stale viac ma baby presvedcujete o tom ze je to prirodzene a ze sa netreba bat.

xmarg04
20. kvě 2013

@lubi Urcite to bude v pohode...😉 Jen teda k tomu kocaru - M. jsou 2 roky a normalne kocar pouzivame, pokud potrebuju byt nekde na cas nebo specham, bez double kocaru bych mela spoustu krizovek, kterym se predejde proste jen posazenim vzpurnyho vzdorovityho dvouletaka do kocaru...😉

lubi
20. kvě 2013

@xmarg04 mas pravdu je to skoro na to ocakavat o takeho maleho aby bol rychly a poslusny 😀 .
@romcovaklarka prosim ta co sa tyka este kojenia. to ti doktorka povedala ze mozes kojit cele tehu, alebo podla coho. citala som ze sa nesmie cele tehu.

romcovaklarka
20. kvě 2013

@lubi Mno... tak já se na to nikoho neptala 😅 Když jsem se zmínila na gyndě někdy v půlce těhotenství, že ještě kojím, tak se mi Dr. zeptala, jestli ho nechci odstavit, tak jsem řekla, že o tom budu přemýšlet 😀 Ale jako mně bylo fajn, tak proč ne. Říká se, že prní si vezme miminko v břiše vše, co potřebuje, druhé jde do mlíka a teprve co zbyde, zůstane pro mámu. Co tím chci říct je, že pokud by to byl moc velkej záhul, tak to první poznáš na sobě anebo se mlíčko ztratí. Po pravdě řečeno si myslím, že koncem těhotenství jsem ani mlíko neměla a malej se dudlal jen tak ze zvyku.

romcovaklarka
20. kvě 2013

@lubi Jo vlastně v první půlce mě dost bolely bradavky při přisávání, jak byly v těhotenství citlivé. ALe to jsem neřešila, dalo se to a prostě jsem ještě odstavit nechtěla. Taky jsem slyšela, že ke konci může kojení způsobovat tvrdnutí břicha (vylučování oxytocinu - stahy dělohy). Ale mně se to nikdy nedělo. Ber to podle toho, jak ti bude a jak se budeš na to cítit, ale odstavovat preventivně podle mě není třeba.