Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

pejtho
3. bře 2012

Ahoj holky, tak jsme včera oznámili novinu rodičům, tak byla veliká radost 🙂
Také jsme se s manželem rozhodli, že kočárek koupíme-ale Jané se nám moc nelíbí-já bych radši 4kolku...3kolku máme teď na jedno mimi Peg Perego a ta je super, ale někdy je trošku vratší a nevím, jak to bude když se mi tam bude mlít jedno starší a ještě jedno malé mimčo....
Máme teď předčasně vybrané ABC Design Tandem plus-kupovali bychom možná i nový a a pak bychom ho pustili do světa pro další maminku. Ta cena i za nový je podle mě uplně super.

tinylav
3. bře 2012

ahoj otehotnela som ked mala moja Lav rok ....možem Ti to len odporučit .....deti si rozumeju maju sa radi hraju sa s autičkami aj s babikami maju spoločne kružky je to idealne..........a neboj sa že je to naročne vždy sa to da zvladnut ........MOžEM LEN ODPORUčIT

tinylav
3. bře 2012

ahoj otehotnela som ked mala moja Lav rok ....možem Ti to len odporučit .....deti si rozumeju maju sa radi hraju sa s autičkami aj s babikami maju spoločne kružky je to idealne..........a neboj sa že je to naročne vždy sa to da zvladnut ........MOžEM LEN ODPORUčIT

@smudlinka

petja
3. bře 2012

Já porodila Alžbětku a za měsíc měla Jolanka 1,5roku a zatim si nemůžu vynachválit.K tomu mám ještě skvělého kluka 4,5roku

kukuca
5. bře 2012

Maminky, máte starší dítko ve školce, i kdyýž jste v mladším doma?Možná mi ho ani nevezmou, ale kdyby ano asi by mu to prospělo, má moc rád děti,kolektiv.Jinak má kolem sebe pořád lidi,ale dopsělý.Je to první dítě v rodině a na vesnici se nijak z dětí nestýkáme(míjíme se, nerozmumíme si my dospělí). Do krožkou pak jedině busem, se dvěma dětma,no nevím, jezdí 3x do hodiny.Zas si říkám že doma se líp utuží vztah se ségrou, budem všichni takhle spolu už jen ,,chvíli,, tak rok počkat.Já nevííííím.Jak to máte?

kukuca
5. bře 2012

Omlouvám se za překlepy,ale mám malou na klíně a hrozně sebou šije 😀

kukuca
5. bře 2012

A jinak přispěju k tématu, já mám cvrčky od sebe 22 měsíců a někdy lituju že ten rozdíl není menší 😀 Je to super.Ale je to i hodně tím,že malá je zkrátka od narozeníandílek, zlatíčko.

ined77
5. bře 2012

@kukuca ...ahoj 🙂 ,
já staršího ve školce mám a myslím, že je to pro něj fajn 😉 ..
doma, zvlášť přes zimu by se nudil, tam má program, je s dětma, je to pro něj zase něco jiného a se sestřičkou si vyhrajou pěkně odpoledne 😉 .nutno teda říct, že stinnou stránku to má a to nemoci, co se donese ze školky postihne oba dva ☹ .ale to by bylo stejné i za rok.
a i kvůli mladší si myslím, že je lepší, když bude zvyklá, že starší do školky chodí, pak by jí bráška mohl chybět víc... ikdyž by si určitě taky zvykla 😉 .

kukuca
5. bře 2012

@ined77 díky za odpověd. No asi zkusíme jít na zápis,ale stejně bude asi narváno..

ined77
5. bře 2012

@kukuca ...za zkoušku nic nedáš 😉 .a aspoň si to tam obhlédnete 🙂 .

pele
10. bře 2012

Ahojte baby, my budeme mat rozdiel 1.5 roka a potrebovala by som poradit, ako to urobit so spanim. Starsiu nechavame spavat v osobitnej izbe, ale zatial nie velmi uspesne...noc prespi len zriedkavo, zobudi sa aspon 1x, von z izby sa musim vyslovene zakradat, inak opakovane place, niekedy je lahsie zostat spat tam.MM uplne odmieta na uspatie resp. nocne upokojovanie.Neviem, ci mam pendlovat medzi 2 izbami a dufat, ze casom sa to zlepsi, alebo spat s oboma detmi v 1 izbe? Nebudu sa rusit navzajom? Co by ste mi poradili vy?

dana3262
11. bře 2012

@pele ja jsem jako prvni zkousela, ze jsme spali vsichni 4 v jedny posteli. To neslo. Kluci se budili navzajem. Pak jsem davala mladsihn v kosi do obyvaku a chodila ho kojit tam, ale casto kdyz jsem odchazela se starsi vzbudil a pak nemohl treba 1,5h usnout. Kdyz jsem se vratila, tak me hladil a ruzne nuchnal skoro do ty doby nez se zas vzbudil mladsi, takze jsem pak skoro nespala. Nakonec se musel starsi naucit spat s mužem. Nejdriv nechtel, tak jsem furt prebihala a rikala muži, at se k nemu prituli on a pak se uz jen 1-2x za noc budil a chtel me, tak jsem k nemu sla a ted uz se ani nebudi. Krasne si zvykl. Ted spim ja s mladsim a muz se starsim v jeho pokoji.

petja
11. bře 2012

@pele Tak já jsem pro to,naučit dítě spát v jeho pokoji,1,5roku už se dá zvládnout.Moje děti spí spolu v pokojíku,Filípek od 2let a Jolanka s ním od vánoc,to jí nebylo ještě ani 1,5roku.Miminko spí s náma v ložnici. Spí skvěle.Co třeba jí motivovat,do pokojíku jí dát něco co má ráda,pěkná postel,tapeta,hvězdičky na strop apod. Já myslím,že běhání sem tam je nanic,budeš po noci hotová,ještě s mimčem a kojením. Jinak myslim dost dělá ta nepodpora z mužovy strany

editah222
11. bře 2012

@pele my to máme podobně jako @dana3262 , jen já spím už půl roku se starší a manžel s mladším dítkem 🙂 Na dceru jsem zkoušela snad všechno, i to ro radí @petja , ale prostě se nezadařilo. Musím ji uspávat a pak se ještě většinou 2x za noc budí a hledá mě. Syn se taky 2x budí a chce pohladit.

Furt si říkám, že to snad nebude trvat dlouho a děti budou rozumné a budou spát spolu v pokojičku.

DOkud byl syn miminko a kojila jsem ho, tak s dcerou spal manžel. Neměl s tím problém. Je fakt, že máme na spaní asi děti rozmazlené, ale zas si říkáme, že malinké jsou jen 1x 🙂

petja
11. bře 2012

@editah222 u nás sou taky tulínci ale prostě spaní máme takto,musíme se vyspat abychom byli na sebe přes den hodní a ne zpruzení že sme se nevyspali

editah222
11. bře 2012

@petja tak u nás jsme už na vyspání zvyknutí 😀 😀 Fakt závidím, jak to máte zařízené. 😉

ined77
11. bře 2012

@pele ...já praktikuji spaní s oběma v pokojíčku a je to v pohodě. malá staršího nebudí, ve spánku to neslyší a když náhodou ano, jde za tatínkem do obýváku (pokud je už doma 😅 )...ale to většinou jen při nemoci a pod. 😉 .
pro mě je velký pokrok jen to, že se konečně naučil starší usínat sám 🙂 ...asi ještě chvilku potrvá, než dětský pokoj bude opravdu jen dětský, ale to nevadí... 🙂 .
zprvu totiž jsem spávala s mladší v obýváku a starší v pokojíčku s tatínkem. staršího jsem uspala v pokojíčku a odešla, ale běhala jsem v noci tam a zpět, než přišel MM z práce a že chodívá kolikrát i v 1.30 v noci 😒 .a i tak kolikrát chtěl starší abych šla za ním já, ne tatínek 😒 .
ale okolo těch 6ti měsíců mladší mi došla trpělivost a zkusila jsem jak to půjde, když budou obě děti spát spolu a nemůžu si to vynachválit 😉 .zatím to máme takhle a snad třeba za rok zkusím, jestli by nevyšlo samostatné spaní úplně 😎 .

zdezli
11. bře 2012

@pele Stari dcerka spi sama v pokojicku od 5 mesicu. Synka jsem k ni uz dala na zkousku, ale budili se. Takze jsme si ho vzali zpet do loznice. Ale behem jara je zkusime znovu sestehovat. V lete jedeme na dovolenou a potrebovali bychom, aby se do te doby naucili spat spolu v jedne mistnosti 😉

pele
11. bře 2012

Dakujem vam baby za rady...asi som to zle napisala, MM je ochotny v noci vstavat, aj spat celu noc s malou, to ona ho uplne odmieta. Ked k nej ide on, place ako o zivot, hadam este viac ako ked nejde nikto☹ Vlastne uz vecer pred spanim, ked je unavena, chce len mna, ak ju dava MM do pyzama, atd, tak strasny rev. Pritom cez den su najvacsi kamarati. Ked nie som doma, MM obide cely byt, ukaze jej, ze tam nie som, potom je to ok. Neviem, ci som skratka len 'makka', alebo je to prirodzene, ze male dieta uprednostni mamu. Mam trvat na tom, ze v noci bude k dispozicii len MM? Pre mna by to bolo urcite lepsie.
Snazime sa stale, vecer ju chystame momentalne spolu, v noci nechavame samu, len dobehnem ak treba, dali sme jej vcera plysaka na zaspatie miesto mojej ruky, ale stale to nie je tak ako by malo byt...ze prespata cela noc bez mojej starostlivosti.

dana3262
11. bře 2012

Tady je Explorer s autosedačkou a Easy Walker v plný náloži 🙂 Teda bez Edy 😀

dana3262
11. bře 2012

Pardon, omlouvám se!!!! Jsem v jiné diskuzi 🤐

ameliejulliette
5. dub 2012

@majatob @jasekd V sobotu jdu přebírat jetý Powertwin, mohly byste mi prosím poradit, na co se zaměřit, co by mohlo zlobit, kde by mohly být vady, případně které z nich jsou nějak lehce řešitelné? Děkuju! 😉

jasekd
5. dub 2012

@ameliejulliette Hnute predni kolo, pak to hodne tahne ke strane a myslim, ze to je caste, protoze v terenu to dostava zabrat, my to trochu mame (zpusobil manzel, zapadl do rygolu a misto aby zacouval a projel znovu, tak to rval silou) a je to trochu otrava, opravit to nezkousel, furt nema cas 😝 Pak jestli funguje brzda, tu budes hodne potrebovat, jak moc jsou sjete gumy, pocitej, ze mozna budes muset menit, my jsme asi po pul roce menili, byly uplne sjete. To ale neni nejaka chyba, jen provozni zalezitost, prece jen kocarek jezdi hodne nalozenej a gumy se opotrebuji. Jinak ten kocar je drzak, na to, kolik deti uz odvozil... A i ty chyby co jsem psala, zrucnej manzel vychyta, pokud treba jezdi a opravuje si kolo. Zadna vylozene zavazna porucha me nenapada a zatim nas nepotkala 🙂 Pak se mi zda, ze mozna ten potah je trochu mensi, bud je to tak usite nebo to nekdo pral a trochu srazil. Obcas se ta boudicka odepina z patentku, nektere uz nezapnu, ale nejak moc to nevadi.

ameliejulliette
5. dub 2012

@jasekd Děkuju moc, to hnuté přední kolo, poznám to i při nenaloženém kočárku? No ale je to vlastně skoro fuk, když to jde nějak doladit 😅 Tak díky!

jasekd
5. dub 2012

@ameliejulliette dala bych na predni sedacku aspon batoh, kdyz je to trosku, tak se to da prezit, ale aby to nebylo fakt nejak silene moc. Manzelovi to nevadi, on jezdi i po krame se zamcenym kolem, ale ja to aretuju jen do tezsiho terenu, jinak vsude mam odbrzdeno a pak to trochu obtezuje, zejmena hlidaci si stezuji.

svetllana
5. dub 2012

@pele My sme to mali uplne presne ako vy. Ak som nebola nahodou doma, nebol jediny problem, aby deti isli spat s tatom..ak ak som bola doma, tak to bol rev jak o zivot a mohla som ich ist ulozit iba ja, resp. aj muz, ale ja som musela prikryvat a tieto veci, proste hlavnu rolu 😀 Niekedy je to tak aj teraz, ale nepolavim, oni si proste musia zvyknut aj na mm rovnako ako na mna..inak by som bola ich "otrok" a naco, ked pomoc mam a vieme si robotu s muzom rozdelit. Medzi poslednym a druhym mam rozdiel rok. Takze som si ista, ze aj to nocne vstavanie s prehladom zvladnete! 😉 Bude to chciet mozno chvilu casu, ale bude to dobre. Ale hlavne zaklad - neustupit. Dieta si za naozaj kratky cas zvykne, ze prichadza v noci tatino..neboj sa toho, bude to fajn 😉

ameliejulliette
5. dub 2012

@jasekd Díky!

pele
7. dub 2012

dakujem @svetlana...uz je to lepsie so spanim v osobitnej izbe, aj na ukladani sa podiela tato, ale v noci stale musim prist ja...niekedy prespi aj celu noc, je to stale lepsie a este mame par tyzdnov🙂
este som sa chcela spytat, ako ste to robili s detmi po narodeni miminka, ako napr. navsteva materskych centier, detskych zabavnych centier, inych rodin s detmi...my sme so starsou zvyknute chodit niekolkokrat za tyzden medzi deti, neviem, ci to nebude pre miminko nebezpecne kvoli chorobam, ale zase ako vyplnit dni starsej? Len ihrisko?

svetllana
7. dub 2012

@pele My nechodime do centier..ked tak na ihrisko..ale podla mna nemusite menit tento zvyk. Choroby, bakterie, virusy budu cihat v podstate vsade a vzdy..teda nie budu, oni uz cihaju 😀 Netreba dieta drzat ako v sklenniku, nech si pekne buduje imunitu🙂 Ako je rozdiel nejaky extrem, ale toto by nemal byt problem. Ale zase, ked si spomeniem, ako nastupili nase deti do skolky a to bola choroba za chorobou ako lavina..tak to je zas dost casty "trening" imunity a este babo..a take centrum zrejme je nieco podobne ako skolka. Neviem, Ty vies lepsie..Som si ista, ze sa rozhodnes spravne 😉 Uvidis sama, ako to bude, ked to bude a potom sa rozhodnes, co a jak 🙂Ono je toto taka vec, ktora je vecou osobneho nazoru kazdej maminy. Ina by Ti mozno inak odpovedala..ja to berem, kazda si to robime po svojom a Ty si tiez najdes a zabehnes svoj styl, ktory bude vyhovovat Vam 😉

andrejka100
8. dub 2012

@petja taky mam od se 1rok a 4měsícu je to super neměnilach bych 😀 😀 😀 😀 😀 😀