Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

laterna
13. zář 2010

@krista já nemyslím výšku ručky, ale vzdálenost od té ložné části. jakože bych musela jít v překlonu s nataženýma rukama před sebe, abych do toho nekopala. musím to vyzkoušet v obchodě.

krista
13. zář 2010

@laterna jo tak, tak to je jen o zvyku si myslím a ano to asi zároveň s ručkou je, ale chodím normálně a pohodlně 😅 😉

laterna
13. zář 2010

@krista tak díky za info. musím si to fakt projet. ono je to asi pokaždý hledání, než člověk přijde na to, co bude dětem nejvíc vyhovovat. jsem to jen začala řešit trošku pozdě 😅 .

krista
13. zář 2010

@laterna já abych ti pravdu řekla, tak si ani nemyslím, že to řešíš pozdě, protože u nás se po porodu dost věcí změnilo, Kristý už hodně chodila a najednou se chtěla vozit, takže my jsme stejně buggypod (který jsem měla koupený od 17tt) prodávali a kupovali toho Phila, možná bych klidně ještě pár týdnů počkala. Hluboký kočárek po prvním dítku máš? Jestli jo, tak zkus počkat jak to bude, co bude prcek chtít (jezdit, nosit...) a podle něj se potom zařídit 😉

laterna
13. zář 2010

@krista no já právě pořát čekala, že malej bude chodit, ale začal hrozně pozdě, až v 16měsících a pořát ta jeho stabilita žádná hitparáda a hlavně on ujde kousek, vrátí se, jde šťourat do křoví, vleze zpátky do kočárku apod. takže mi udělal čáru přes rozpočet. vidím, že se s ním dostanu max. před barák na hřiště. mám pořát trojkombinaci, golfky, šátek i manducu, tak zas úplně vyřízená nejsem 😀 já myslím, že teď mám strach jak to zvládnu taky z hormonů a z toho, že už ke konci před porodem těch fyzických sil nějak ubývá, člověk se sotva někam doplazí a říká si kurník a za chvíli budou 2 😀

krista
13. zář 2010

@laterna neboj nějak bude 😅 já mám druhýho nar. 18.9.2009 a vzhledem k tomu že taky brzo začla zima (tuším někdy v říjnu už nebylo hezky) tak jsme byli hodně doma, chodilo se převážně k doktorce a sem tam nakoupit až postupem času kdy jsem si byla už suverénně jistá jak to s nima zvládnout v těch obchodech tak jsme začli víc chodit ven, ten první rok uteče a pak už to bude jen lepší 🙂 😉

berryl
15. zář 2010

ahoj holky musím vás dočíst, co je první tak jsem byla na poradně a jak jel mudr ultrazvukem tak jsem viděla pohlaví 😲 nechtěla jsme to vědět a mudr si to neuvědomil, ale nevadí. Bylo to krásné, začala jsem plakat radostí, Takže druhé mimi bude chlapeček zřejmě Jakub. Když jsme byli s Ríšou na ultrazvuku tak to zase poznal manžel 🙂
zatím jsme to řekli jen rodičům 😀

včera jsem byla s Ríšou poprvé na alergologii. Mudr se nás na všechno ptala, poslechla si ho a vzala mu krev. Ríšulka u krve ani nepípnul a byl zlatý. Mudr ho strašně chválila. Do 14ti dnů budou výsledky, tak jsem zvědavá. Jdu vás do číst.

berryl
15. zář 2010

@laterna já ti nevím chtělo by to na nějakém kočárku vyzkoušet, jak to bude stabilní

editah222
15. zář 2010

@laterna Ještě mě tak napadlo, že kočárky mají určitou nosnost, většinou jen 15kg do čehož se započita i přebalovací taška a nákupní košik s nákupem 🙂 Takže když tam dáš ještě tohle přídavné sedátko se starším dítětem tak jen ten kočár rozhodně přetížený a to by mohlo způsobovat problémy. To mě napadlo ted ve vaně, tak intenzivně na tebe myslim 😀 😀

laterna
15. zář 2010

@editah222 😀 😀 no, to máš nejspíš pravdu. hlavně naše vanička visí jen na platových adaptérech. taky jsem přemýšlela, že kdyby pršelo nebo sněžilo, tak se přes to ani nedá dát pláštěnka.

ojo
15. zář 2010

Ahojky 🙂

tak 10.9. v 15:07 na mě vykouknul Radimek...3600g a 50cm 😵

porod bleskový, ráno v 6h začala odtékat pomalu plodovka, do porodky jsem jela někdy na 9h a bez bolestí, ale už otevřená na 4cm...no tak bolesti pomalu přicházeli a trošinku sílily a já se krásně otvírala, ve 12h už na 6cm, ale bolesti zanedbatelný, nějak před 14h jsem si dala vanu a ještě v ní mě bolely jen záda jako po celodením běhání a otevřená na 8cm a pak to vzalo rychlý spád, bolesti sílily do tlačení něco mi píchli, najednou tlačení jak blázen, že si dr. nestačila nandat ani zástěru, 3x zatlačit a byl venku 🙂 🙂 🙂
takže když to srhrnu porod trval tak 3hoďky...no spíš hodinu s pořádnýma bolestma 😀

jinak Radís je fakt zlatej, jako Tomášek, poslední kojo kolem 23h, pak v 1:30 a pak až v 5:30 😵 😵 a přes den taky dobrý, papá cca po těch 3 hodinach 🙂 🙂 mezitím se věnuju Tomášovi, ty 4 ndy v nemocnici bylo dlouhá doba, moc mě ze začátku nechtěl a teď už v dobrý 🙂 zatím tu máme taťku, než se sehraju s oběma dítkama, ale věřím, že to půjde dobře 🙂

zatím páá 🙂

andu
15. zář 2010

@ojo : Ještě jednou gratuluju! Já chci taky takovýýýý 😉 😀 Porod i spící miminko! 😉)) Jen se už teď děsím toho, že nebudu třeba 3 dny s Ameli ☹ Už teď je mi z toho smutno, tak jsem zvědavá, jak to pak bude, až se mnou budou mávat hormony po porodu 😅

berryl
16. zář 2010

@ojo veliké gratulace

smardik
16. zář 2010

@ojo moc gratulujem 🙂

berryl
16. zář 2010

ahoj holky tady je krásně od rána svítí sluníčko a nám zrovna dneska dělají neco s výtahem tak jsem doma, bydlím v posledním patře a kočárek mám v bytě :o( tak musíme počkat na manžu ach jo
co dneska vaříte?

andu
16. zář 2010

@berryl : Já dneska asi udělám hovězí na houbách, nic extra se mi vymýšlet nechce. Tady sice taky krásně svítí sluníčko, ale strašně fouká 😒 Teda a poseldní patro bez výtahu ti nezávidím! 😲 Nevím, jestli jsi to už nepsala, ale jak to budeš dělat se dvěma??

berryl
16. zář 2010

@andu my se stěhujeme v listopadu do nového bytu a máme koupený jane powertin který nám krásně vejde do výtahu, takže paráda, když nepojede výtah tak jsem v dupě

psala jsem co čekáme asi si to nečetla o něco výše 🙂

já nakonec kmínovou polévku a čínu s bramboráčky, když nejdu ven a mám čas vyvařovat

andu
16. zář 2010

@berryl : Jojo, četla 😉 Tak to jo, s výtahem (teda jezdícím 😀) si to už představit dokážu 😉 Ale jak píšeš, jak nepojede 😲 No snad budete mít výtah spolehlivý 😀 😉

berryl
16. zář 2010

@andu je tam nový tak snad ano a když tak máme před domem kaufland tak se mám kde schovat :o)

krista
16. zář 2010

@berryl jéé tak gratulka ke druhému chlapečkovi, i když jste to nechtěli vědět, to je teda situace 😅 Ríša bude mít super parťáka, držím palce na tu krev, my čekáme už 14 dní na ty naše výsledky, ještě týden - ve středu tam budu volat, jsem jako na trní 😉

@ojo teda to je superporod a superhodný miminko 😀 to je fajn jak jste to zvládli a dokonce jsi to stihla ještě před tím 11. jak jsme se o tom bavili, hezký datum narození 10.9.2010 😵 tak hlavně ať jste zdravý a všechno jde doma hladce 🙂

Jinak my jsme měli rajskou a věčně nám nejezdil výtah když jsem byla teprve těhotná a už měla Kristý, bohužel jsem to vždycky zjistila až když jsme se vrátili z procházky 😠 (bydlíme v 8.patře) takže kočárek dát do sklepa, dítě na ruce a šlapat 😝 taky jsem si cestou pěkně zanadávala aby to věděl celej barák a hlavně ten blbec co ho rozbil 😀

berryl
16. zář 2010

@krista juj tak to ti s výtahem vůbec nezávidím 8pater 😲
držím palce a jsem zvědavá jak dopadnete, určitě pak napiš

no vědět jsem to nechtěla, ale nijak mi to nevadí, aspoň můžu na bříško mluvit jménem

dagina
16. zář 2010

Ahojky maminy,

Díky za pindíky 😀, asi to vyhraje. Ona má chudák v jednom měsíci svátek i narozky, do toho mikuláš a vánoce..., no bude veselo 😀.

@krista ale jako chvilková pomůcka pro odpočinek dítěte to vystačí?! Navíc sedět na tom nemusí, může jen stát. No to brkaní nohama bude asi mazec 😖. Sklopit během jízdy, když bude malá capat to asi předpokládám nejde.

@ojo super porod, a jsem ráda, že jde porodit i téměř bez bolesti 🙂. Třeba budu mít po druhé více štěstí 🙂 v tomto směru. Ať je malý zdravý!!!

krista
16. zář 2010

@dagina s pindíkama jsme ti radili v jiným tématu 😀
My to máme podobný, teď narozky 18.9. a přesně za měsíc 18.10. svátek 🙂
Sklopit to určitě nejde, že bych do toho nějak často kopala to taky neříkám, jen šlo o zvyk, že tam najednou něco je 😉 trošku vyčnívat to musí aby si to dítě mělo kam sednout 😅 😉 jako chvilková pomůcka to určitě neni špatný, naše malá to nechtěla a když jsem to poslala dál tak se mě na to pořád ptá, to by se z ní člověk zbláznil taky 😖

dagina
16. zář 2010

@krista no kdybych se rozkrájela, tak nevím v kterém tématu jsem se na to ptala, jsem myslela že tady😀, no už asi magořím 😀.

dagina
16. zář 2010

Tak, a už vím, mám pěkný guláš v uzavřené a neuzavřené diskusi 😀

ojo
18. zář 2010

Ahoj 🙂

@krista jj před tím 11. 😀
@dagina no já si s Tomášem taky protrpěla 😝 bylo do dlouhý, únavný a bolestivý...teď se mi to vynahradilo...jen teda ta děloha bolela skoro 2dny a to srovnatelný s kontrakcema 😝 ale jinak dobrý 🙂 🙂

my jsme dnes poprvné bez taťky a už jsme se sehráli, zvládáme to dobře, i stíham uvařit a poklidit, Radima defakto jen přebaluju a kojím a to každé 3h, tak pak mám čas 🙂 už jsme provětrali dneska i Powertwin a musím říct, že fakt super 😵 krááááásně lehounký a dobře ovladatelný 🙂 🙂 jsme tu teď na vsi za atrakci 😀 😀

berryl
19. zář 2010

@ojo bobek maličkej, takžee s kočárkem spokojenost? to je super 🙂

bloumik
19. zář 2010

Ahoj holky,

přesuňte se do soukromé diskuze. 🙂 Ať v tom nemáme zmatek. 😉
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/deti-nar...

@ojo veeeeliká gratulace k mimískovi. 😵 Já už se taky taaakhle těším. 😵 A mám dotaz na powertwin, ale v soukromé diskuzi. 😀 😉

krista
20. zář 2010

@ojo Radimek je fešák 😵 a jsem ráda že ti Powertwin vyhovuje 😵