Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

najjulinka
18. kvě 2009

Jáj včera sranda. Išla som deti vyvenčiť v Inglesine - tú máme v kočikárni... Naložila som Lucinku do solo kočiara, Domču na ruky a nastupili do výťahu... A vtedy mi zaplo, že problém, že vlastne jednou rukou ja nadvihujem kočík, aby sa do výťahu zmestila druhou stalačm gombik... A ja Domču na rukách.. .No zapojila som dajak aj nohy do držania kočíka len tak tak, dvere presne šuchli kočík... A hlavne Lucka vedela, že asi balancujem, tak začala v kočíku skákať, že náramná sranda 😀 😀 😀 No zvládli sme to... Som si to ani neuvedomila, že ked idem s jedným deckom von, že mám vo výťahu obe ruky vyťažené... Až ked mi ich obe bolo treba a Domču som mala na rukách 😀 😀 😀

facovka
18. kvě 2009

no babule, dufam ze to tak dobre budem zvladat ako vy 🙂

sasiki
18. kvě 2009

vidíš najjulinka, ešte trocha pocvičíš a budeš vedieť žonglovať 😀 😀 😀
Ja som sa naučila jesť tak, že som popritom kojila jedno dieťa, a zároveň lyžičkou kŕmila druhé 😀
Teraz to už nie je potrebné, lebo Saška dávno jedáva sama...... 😉

najjulinka
18. kvě 2009

No dnes v parku jedna mamina čo má deti zhruba tak staré ako moje baby, tak postojačky kojila mladšie a držala staršieho na preliezke.. No bravurny výkon to bol, ked som sa tak dívala... 😉

jarunka1
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
maca793
18. čer 2009

ja neuznávam maminy, ktoré porodia 2 deti za sebou, telo si ani neoddýchne, a starostlivosť je tiež namáhavejšia. ja som za rozdiel 4-5-6 rokov.

sasiki
18. čer 2009

,,ja neuznávam" sú troška netolerantné slová, názor sa dá vyjadriť aj inak, ale len tak medzi nami, ja som sa cítila fit, preto som sa dala na druhé, a starostlivosť mi ide - myslím dosť dobre. Takže nikto nemôže vidieť a vedieť, ako ten druhý niečo prežíva, cíti a vníma.........čiže - jedna zvládne - lebo chce 2-3-4 deti po sebe, iná jedno a neskôr ďalšie............myslím, že v norme sú oboje varianty 😉

ronie
19. čer 2009

sasiky naprostý souhlas 😉 , to jsou fakt divné řeči 😕 bylo mi taky fajn, na další miminko sem se těšila a věděla, že to s přehledem zvládnu, náročné to je, ale tělo to tedy zvládá v pohodě, posiluju, běhám kolem dětí, stíhám se oběma plnohodnotně věnovat, sem tam krize, ale to je i s jedním dítětem, takže nevidím problém 😀 , výhodou je, že nebudu na meteřské věčně 😀 , třetí dítko zvažujeme za delší čas, možná jo, možná ne, ale věkový rodíl 22měsíců je nádherný a je krásný vidět jak děti spolu vyrůstají a za chvíli si spolu i vyhrajou 😵

caira
19. čer 2009

nasi dceri je necelych 16 mesicu a zacali jsme se ted od cervna snazit o druhe ( ja doufam, ze to stejne jako pri dceri vyjde rychle- povedla se hned na poprve) takze si rikam, ze budeme mit doufejme tak ten rozdil 2roky + neco a kdyz to vyjde hned tak presne 2 roky 🙂 ja bych velky rozdil nechtela, vyrustala jsem s rozdilem 5 let mezi mnou a brachou a bylo to na nic, jak dva jedinacci a zadne spolecne zajmy az do dospelosti..az teprve od tech 20let + spolu vychazime... 😒

majatob
20. čer 2009

ahojte maminky 🙂
mam doma 14 mesicniho raraska a vcera jsem na testiku objevila // 😵 😵 😵 pokud to dopadne tak jak ma, budou od sebe o 23 mesicu 🙂 🙂 🙂 a ono si telo poradi, v cemz me utvrdilo uz to, ze se muj zavislacek (klidne aj 5x kojeni behem noci) ze dne na den sam odstavil 😀

zuzik_p
20. čer 2009

Ahoj maminky,
snazeni se o dalsi tehotenstvi kdyz ma nas prvni broucek okolo 1.5 roku jeste budiz, ale drive je to podle meho sileny napor na vase telo, zvlast kdyz jeste kojite. Z lekarskeho hlediska se doporucuje minimalni pauza 2 roky.

miriamkac
20. čer 2009

trosku som to tu pocitala aj nazory na vekovy rozdiel deti ohladne "naporu na telo". No, tazko to posudzovat, lebo pre nejake "telo" (cukrovkar, srdciar alebo ina choroba, pripadne vyssi vek) je aj jedno dieta zataz na telo. Tak by som sa neodvazovala posudzovat zdravotny stav "vsetkych maminiek" a hadzat ich do jedneho vreca.

A niekedy sa clovek ani snazit nemusi a otehotnie. Proste sa "to" stalo. Tak co? Sak vychovam, ved su moje. 😝
A pauza 2 roky sa vacsinou odporuca pri porode sekciou.

sasiki
20. čer 2009

ja som tiež počula, že pauza 2 roky - po sekcii 😕 😅 , no čo ja viem, keď má žena komplikované tehotenstvo a pôrod, znáša to horšie, tak sa asi o druhé nesnaží hneď, keď je všetko ok, žena fit, prečo nie??? 😝 Veď tu nie sme maminy, čo rodia deti ako na bežiacom páse........

ronie
20. čer 2009

sasiky přesně jak píšeš-tělo si řekne samo, 2 roky mezi sekcemi už dávno nejsou pravidlem, doporučuje se rok 😉

najjulinka
22. čer 2009

sasiki dobre si napisala...

U nas sa to vzala šupom... a 1.jula sa rozrastieme o dvojičky... Vekovo su skoro medzi Lucinkou a Dominikou 😀 Bude sranda... Dnes sme ich boli pozrieť... A Lucinka nechcela odist od našej novej princezny.. .Chcela sa s nou mojkať... 😵 😵 😵 (náš princ spinkal, takže sme ho len cez sklo kukli, ale bol chrbtom otočený)

K odstupom medzi porodmi... Moj brat sa narodil po mne o necelý rok... A jediný z nás piatich prekročil hranicu 4kg porodnej váhy... Bol najväčší... Aj ked sa narodil najtesnejšie po niekom... 😉 Kám by to také bbo dotiahlo, na ake porodné rzmery, keby sa mu maternica šerila 5-6 rokov len a len pre neho... 😨 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

sasiki
23. čer 2009

najjulinka 😀 😀 😀 možno by mal 8kg a trhol nejaký rekord 😀
vidíš, ty budeš mať detíííííí, vekovo si budú veru blízko. Jedna výhoda je, že si fit stále a nemusíš sa spamätávať z pôrodu vôbec 😉 Ozo a ako to zvládaš??? A čo kočíkové presuny??? Či budete chodiť na prechádzky s manželom???

najjulinka
23. čer 2009

S manželom von... resp. si deti podelíme...ja vezmem 3 von a jemu nechám jedno a pratanie 😀 😀 😀 Aj teraz si deti delíme občas... Jeden bere vonku Lucinku a druhý má Dominiku a pratanie 😀 Dominika má postielku hned vedla balkonových dverí, takže jej otvorím balkonove dvere a venčí sa... Teraz mám pocit, že jej je lepšie dokonca takto ako v kočíku... Z kočíka ešte moc toho nevidí, ale zas sa vela chce hýbať a v kočíku je moc obmedzená, tak sa tam durdí...

meleri
23. čer 2009

tři děti a hned po sobě tak to je můj sen.. 😵

sasiki
23. čer 2009

meleri to vážne??? U nás je inak viac takých mamičiek 😀

babacik
23. čer 2009

meleri:aj ja mam 3 za sebou deticky a da sa to zvladnut,najme ked je zena zdrava a nie je v strese 😉

sasiki
23. čer 2009

Ja by som možno brala ešte jedno, ale keby manželovi zdvojnásobili výplatu 😀

babacik
23. čer 2009

sasika:nie je to vzdy lahke ale da sa,a uz mi pomaly budu zarabat deti 😀 😀 😀

sasiki
23. čer 2009

ja viem, že to nie je vždy ľahké, veď ani s tými dvoma, ani s jedným to nebolo vždy ľahké 😉 , u mňa je to asi tak, že koľko mi naložia, toľko unesiem, alebo čo 😀

babacik
23. čer 2009

ale lepsia vyplata a lepsia materska ,to nie je na zahodenie,bodlo by 😅 a aj oci by sa viac usmievali a usta bi som mala asi take 😀

snezenka123
27. čer 2009

Ahojky tak naše malá má 11 měsíců a jsme v 7tt těhotenství,miminko plánované a chtěné a moc se těším i když mě samostřejmě občas přepadne strach jak to šechno zvládnu,ale snad to půjde. jen mi doktor říkal,at nezvedám nic těžšího než 5 kg a malá 8kg,ještě nechodí a tak se zvedání samostřejmě nevyhnu,zvlášť když je celý den manžel v práci....Jak jste to dělali vy?

krista
27. čer 2009

Ahojky Snezenko já jsem otěhotněla když bylo malý 10měs. a to měla taky asi 8kg, nosila jsem ji normálně dál jak bylo nutné, můj Dr. věděl že už jedno dítě mám a nebyl ani ve snažení proti, horší by to bylo kdyby bylo těhotenství nějakým způsobem rizikové a to naštěstí nemám, tak já bych se toho až tak nebála, teď ji nosím taky podle nutnosti, jinak už sama chodí, ale má 11kg 🙂 já jí kvůli tomu neodstrčím, když jsme s prckem v pořádku, navíc je prokázáno že pokud má žena jistou zátěž před těhotenstvím tak nevadí ani v tom těhotenství. Nic se nemá přehánět pochopitelně 🙂

sasiki
27. čer 2009

snezenka ja som tiež malú nosila.....myslím, že sama budeš cítiť, čo zvládneš a čo nie 😉

ellit
27. čer 2009

ahojte maminy, tak som rada, ze som nasla temu, kde si pisete ake je to mat takto deti skoro po sebe.
My mame doma 11 mesacneho betarika a je hrozne zlatunky. Rozhodli sme sa s manzelom, ze sa zacneme snazit o druhe dietatko. Rozmyslat nad tym, ci je to skoro, alebo nie....to sa podla mna neda. Kazdy vekovy rozdiel ma aj svoje vyhody aj nevyhody. Je to urcite prve mesiace narocne, ale potom to musi byt uzasne. Tak uvidim a hlavne ani neviem, ci sa nam podari mat druhe babo, takze su to len plany 🙂) Ale uz len planovanie babatka je tak krasne a spojujuce partnerov :o)))

najjulinka, tak klobuk dole pred tebou, staras sa o tolko deticiek a vlastne vas uz bude 7 od jula. To mas deticky ako v nahradnej starostlivosti, ci ako sa to odborne naziva?

najjulinka
27. čer 2009

v profesionalnej starostlivosti. ..ešte len 6 nas bude od 1.jula... 😀

bubi35
27. čer 2009

no ja mam deturence presne s rokom medzi sebou a da sa to zvladnuť uuuuplne fajne len si treba na to zvyknuť 😉 .