Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

majatob
26. dub 2012

@ameliejulliette ja jsem koupila na aukru za par korun, znacku nevim a rozmer ti taky nenapisu, nemam ju uz doma...ale ono se to sice nezda, ale toho mista je vzadu dost, ja myslim, ze se ti tam vleze skoro kazda 😅 sedacku taky nevim, my mame babypoint, nasilim jsme na nu narvali adaptery a sla tam 😀

ameliejulliette
26. dub 2012

@majatob 😀 Hustě! 😀 Jo, tak děkuju, já už z toho mám hlavu jak pátrací balón... jak @jasekd psala o tom, že fusak courá do kolečka, tak jsem řešila nánožník, to už máme, a teď ta zatrolená taška... 😅

jasekd
26. dub 2012

@ameliejulliette Tasku mam od kamosky ze staryho kocarku Deltim, rozmerove mensi, cca 30x60, ted se me ptala znama, zda se tam vejde vetsi, ja si myslim, ze snad ano, ze to tam nacpes, i kdyz tak tak. Koupila bych nejakou levnou v sekaci a treba si ji upravila. Z te me tasky jde to prkno vyndat, tak bych ho treba pririzla, kdyby prekazelo. Ja jsem si z jedne takove tlustsi tasky (bez vyztuze) za 30 Kc udelala "fusak", kdyz se Vendy pretacela, tak jsem do tyhle prorizla diry na popruhy. V bazarech a sekacich se obcas nejaka taska najde.

ameliejulliette
26. dub 2012

@jasekd Já bych ji i chtěla sehnat někde zalevno, ale právě neznám žádný kamenný sekáč či bazar, kde by tašky měly, nikde jsem neviděla, možná jen smůla. Děkuju za nápad s přiříznutím prkna, asi to tak dopadne 😉 Jo, Deltim jsem koukala, že je mají takhle menší, ale když budu potřebovat skoro půlroční dítě narvat do toho i s fusakem, tak mi to právě přišlo dost malé...

jasekd
26. dub 2012

@ameliejulliette Ja se obavam, ze pulrocni dite do Janecka s fusakem i taskou nedas. Ja mela vyhodu jarniho ditete, jak bylo chladno, tak jsem pevnou tasku vyndala a dala tam tu prorizlou, uz byla dost velka, tak mi nevadilo, ze nelezi uplne na rovnem. Ja mam na Martinak fusak Emitex a ten je dost velkej a tuhej, ten bych do tasky nenarvala, jestli mas nejakej jinej, mozna Kaiser je mekci, tak to tam treba nacpete, zalezi na velikosti ditete. Ja mam deti drobnejsi.

majatob
26. dub 2012

@ameliejulliette
@jasekd to je fakt, ze pulrocni asi ne, ja jsem prcky stehovala do sportaku v 5 mesicich, protoze bylo leto a strasne se v te tasce potili, ale stejne by se tam asi o moc dyl nevesli a to nemeli fusak...

ameliejulliette
26. dub 2012

@jasekd Mám Emitex 😀 A dítě první drobounké, druhé asi bohužel normální velikost 😀 No uvidíme, nějak už to bude... Děkuju za všechny zkušenosti, aspoň budu v rámci možností připravená 🙂

zazulka
8. kvě 2012

Ahoj holky, tak jsem našla tuhle diskuzi, plánujeme 2letý rozdíl, kdyby se zadařilo, ale člověk nikdy neví...ráda bych občas pokecala na tohle téma, ale vy už tady máte tak rozjetou diskuzi, že se asi nezorientuju, co? 😅

michaelka83
8. kvě 2012

@zazulka Ahojky Zuzko, my taky v poslední době nějak často s manžou mluvíme na téma druhý mimi🙂 A to jsem chtěla druhý až po 5 až 6 letech🙂 Tak jsem zvědavá jak to nakonec dopadne🙂

eveluska
8. kvě 2012

@ameliejulliette ja koupila z druhy ruky vloznou tasku emitex a ona je sice psana vnitrni velikost asi 70 nebo snad 80cm a to je hodne, ale ta tvrda deska uvnitr ma o hodne min, takze ja ji narvu do sportaku nalezato i s hodne "zkrcenou" podnozkou (jiny kocarek, ale ne nijak obri), takze bych se toho nebala 🙂 kupovala jsem na mimibazaru asi za 4stovky

ameliejulliette
9. kvě 2012

@eveluska Děkuju. No já už koupila nějakou malou od Haucku, když je to jen na tu chvíli... 😅 Koukám, že máte čerstvě po šestinedělí, jak to zatím všecko funguje? 😉

eveluska
9. kvě 2012

@ameliejulliette vetsinou vsecko dobry, i na kecani mam cas 😀

ameliejulliette
9. kvě 2012

@eveluska 😀 To si nedovedu představit 😀 Ale tak dobře, že dobrý 😉 Koukám mladší umí i hezky schrupnout 😉 v to doufám, že u nás bude taky, od prvního to neznáme 😀

dusika11
9. kvě 2012

@pele ahoj prepac len som tak citala co tu pisete mam dvojicky po narodeni schytali virus od nezodpovednych pribuznych..ako 6 tyzdnovi boli najprv na jiske potom na are..boli bez teplot a zapal pluc..pricom len pokasliavali.a zrazu modri nevedeli dychat no...des..po mojich skusenostiach by som novorodenca trosku izolovala..lebo to co mi alebo starsi prekoname ako lahke nachladenie moze novorodeniatko zabit,,,moji prezili..zazrakom...ale moja rada znie..novoredenca chranit...a ..kojila sa..a boli donoseni a skoro ich to zabilo.nejaki ten cas proste hyckat treba viac si precitaj na googli virus RSV pretoze,,nikoho nechecm strasit ale aj dnes ..su malicke deticky zranitelne..ja som na to skoro doplatila na teorie ze novorodenec ma imunitu a nech si zvyka

mia258
9. kvě 2012

Ahojte. Ja budem mať druhé, keď bude mať staršia už 2roky. Najviac sa bojím toho, že nebudem môcť mať staršiu na očiach, keď sa budem venovať bábu. Lebo staršia je hotové tornádo, aktívna, každú sekundu niekde inde, celé prechádzky len behá a lieta okolo mňa 😀 Bojím sa, aby sa jej niečo nestalo, keď ju nebudem sledovať na 100% 😒 Ako ste to riešili vy?? Alebo sa vám staršie deti potom upokojili s príchodom súrodenca?

A v dome máme izbu naviac, tak buď ich potom oddelíme a bude každá vo vlastnej izbe, alebo budú spolu, ako sa rozhodnú 🙂

zazulka
9. kvě 2012

@michaelka83 jé faaakt??? Paráda, tak to by bylo super 🙂 A výsledek debat zatím nejasnej? 😉

meryenes
9. kvě 2012

My sme piati súrodenci a všetci sme rok za sebou. Nastarší má 28 a najlmladší 24. Ja mám teraz dve deti a je medzi nimi rok a päť mesiacov.

meryenes
9. kvě 2012

@mia258 Ahoj, moja staršia dcérka má 2 roky a mladšia 7 mesiacov. Staršia ju stále stíska, dáva jej čapičky, chce ju prebaľovať, prezliekať, umýať. No proste všetko, čo robím ja. 🙂

mia258
9. kvě 2012

@meryenes dúfam, že aj moja bude taká. Vie, že napr. na ruky ju nesmiem dvihnúť, tak sa nepýta. Teraz som jej hovorila, že o chvíľku sa nebudem môcť veľmi zohýbať, keď budem mať veľké bruško, tak si vytiahla šnúrky z topánok, aby som jej ich nemusela viazať 😀 😅
Dúfam, že nebude žiarliť, len tá jej "samostatnosť" ma štve, lebo sa bojím, že si bude robiť čo chce a ja jej nebudem stíhať.

meryenes
9. kvě 2012

@mia258 Určite to pochopí, je šikovná a rozmumná. Snaž sa ju zapájať do všetkých vecí, ktoré by potom mohla robiť. Napr. chystať vecičky na prebaľovanie, kúpanie, na prechádzku a pod. Takto formou hry bude robiť to, čo chceš ty a bude mať pocit, že je nápomocná. Napr. ja poviem, že ideme kúpať sestričku a ona chystá osušku, oblečenie a pod., a potom si popri mne kúpe panenku. Pozerá na mňa a snaží sa všetko opakovať po mne.

mia258
9. kvě 2012

@meryenes určite ju chcem do všetkého zapájať. Aj teraz to tak robím - spolu varíme, perieme, vešiame prádlo, zametáme, sadíme v záhradke. Je potom 2x taký neporiadok a musím všetko robiť odznova po nej, ale jej sa to páči a baví ju to, tak prečo nie 😵

michaelka83
9. kvě 2012

@zazulka No Martin by do toho šel hned, ale já fakt nevím...řešim třeba i takový kraviny - jako např. jak se cestuje s dvěma dětma a psem ? 🙂🙂 co až mimi bude v hluboké korbě a malej nebude ještě pořádně chodit (jakože nebude)?🙂 Jak se na to budou tvářit v práci, atd atd 😀 😅

meryenes
9. kvě 2012

@mia258 podobne. Hlavne kuchyňa po pečení vyzerá ako po tornáde 😉

mia258
9. kvě 2012

@meryenes u nás rovnako. Ale musí dostať vlastný hrniec a mieša si v ňom hoc aj pastelky zaliate vodou 😀 😀

mamkabeika
9. kvě 2012

Ahojte maminy 🙂
Pridám sa k vám, aj keď takto neskôr 😕
S manželom plánujeme mať medzi deťúrencami zhruba 2 ročný rozdiel a na to by sme mali počkať do novembra. Lenže sme nejakí netrpezliví 😎 a snažíme sa už teraz 😀 Tak uvidíme, aký rozdiel budeme medzi detičkami nakoniec mať 🙂 náš prvorodený bude mať 7 mesiacov 🙂

lukza
9. kvě 2012

Ahojkyholky mužu se přidat nevím teda zda spadám pod toto téma jakej rozestup se počítá 😀 😀
jinak já bych neměnila sice jsou někdy situace zahul ale jinak v pohodě jen teda je pravda že jak starší syn začal po tom druhém roce hodně poznávat svět a vše se hodně učit tak zrovna bylo doma miminko a nebylo tolik času an něho ale ještě že mladší syn je tak hodný prostě paráda ale vím žě to nejhorší teprve nastane až mladší bude chodit a to bude něco protže starší je mo dovokej a vydá za dvě děti🙂)

pele
10. kvě 2012

Ahojte, je tu niekto taky, kto mal u druheho dietatka s malym odstupom po prvom v prvych tyzdnoch koliky? Ako ste to zvladali s oboma, ked mimco treba stale utisovat? A ako chodili von, ked skoro stale place?

pejtho
10. kvě 2012

Ahoj holky, já už jsem do této diskuze nedávno psala, když jsem trošku překvapená zjistila, že jsem těhotná 🙂 Termín porodu mám na začátku listopadu a rozdíl mezi dětmi bude 16 měsíců. Je to tedy docela záhul už teď 🙂 Ještě mě pořád nepřešlo období nevolností a někdy už toho mám plné kecky.
Byl to nejdříve trošku šok, ale teď jsem hrozně ráda, za menší věkový rozdíl a nemůžeme se s manželem dočkat 🙂

zdezli
10. kvě 2012

@pele Meho synka chytalo brisko vzdy vecer, kdyz uz dcerka vetsinou spala, takze ji to v podstate neomezovalo. 😉 Zkousela jsi kapky?

zdezli
10. kvě 2012

@pejtho uplne te chapu, ja byla v tehu taky uplne ko, nevolnosti do 7.mesice a pak vedra nohy a ruce jak konve. Takze pro me vse, co prislo po porodu uz byla prochazka ruzovou zahradou 😉 Ted uz jsme z "nejhorsiho" venku a neskonale si deticky uzivam 😵