Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

ojo
11. kvě 2010

Kristý, tak to vlastně na tom budem podobně 🙂 druhý se narodí v září a Tomášovi bude rok a 4 měsíce 😅 no ale myslím, že kočár využiju, malej se vozí rád 🙂

zuzik, tak gratulujeme 🙂

krista
11. kvě 2010

Ojo my ho taky ještě využíváme, takže určitě neprohloupíte 🙂 hlavně na tu zimu to bude fajn, protože to druhý dítě se taky schová a nebude muset pořád šlapat někde sněhem 🙂

averena
11. kvě 2010

krista děkuju, jsem na to zvědavá jestli se vůbec zadaří že? ale s otěhotněním jsem nikdy problém neměla 😎

giselka
11. kvě 2010

Ahoj holky, narazila jsem na tuhle skupinu, tak snad se můžu přidat 😉 U nás bude rozdíl rok a 9 měsíců, sice jsme plánovali začít se snažením až budou malé tak dva roky, ale holt se zadařilo dřív 🙂 Zatím si to nějak nedokážu představit 😅 Hlavní problém je momentálně se spaním, nějak nemůžu malou odnaučit lozit v noci k nám do postele, tak snad se to za těch pár měsíců ještě spraví

iguska
11. kvě 2010

aj medzi mojimi prvymi dvoma detmi je 21mesacny rozdiel a no problem 😉 a to som s detmi vacsinou sama 😎 bez ziadnej rodiny, mimo sk 😉

krista
12. kvě 2010

Averena a kdy se začnete snažit? 🙂 tak vám držím palce! 🙂

Giselka já si myslím že to spaní se vždycky nějak vyřeší, já znám víc rodin ke kterým takhle cestuje starší dítko, děcka jsou na sebe nějak zvyklý 🙂 a taky máš pravdu že se to za pár měsíců může změnit, mě kolikrát přijde že se mění věci ze dne na den! 🙂

Iguska to jsi šikulka 🙂 mě teda taky nikdo děti nějak extra nehlídá, nejvíc manžel když musím lítat po doktorech a pak občas babička, ale aby si je třeba někdo vzal na odpoledne ven nebo na víkend to ne 🙂 koukám, že máš ještě třetí, to je krásný, to já už bych nedala 😅 😀 😵

averena
12. kvě 2010

krista: no aby to vycházelo tak rok a půl od prvního nebo o trochu víc někdy v listopadu prosibnci, takže to je ještě relativně daleko

krista
12. kvě 2010

Averena já myslela že by vám třeba nevadil i menší věk. rozdíl 🙂 my už jsme se v době kdy byla Kristý malá jako Johanka snažili a nakonec to vyšlo takhle 🙂

giselka
12. kvě 2010

Tak malá mi smazala můj příspěvěk, super 🙂

Iguska to si nedovedu představit, být tak daleko od rodiny. I když my máme rodiče v baráku a někdy je to na palicu 😝 Ale určitě je fajn, že mi má kdo pohlídat, když je nejhůř

Krista já si taky myslím, že tři měsíce jsou u tak malýho prcka docela dlouhá doba, taky mě ty změny někdy překvapí. Zatím máme doma strašnýho mamánka, tak jsem zvědavá, co bude říkat na ségru 🙂

mimi21
12. kvě 2010

pekný večer dievčatá
som rada že som tuto temu nasla a ze tu taketo nieco je
aj ja mam podobny osud ako vy, vychadza nam ze budeme mat 19 mesacny rozdiel
chcem sa opytat ci mate niektora skusenost s tymto

http://shop.aladdin-kociky.sk/index.php?main_pa...

janka2121
13. kvě 2010

ahojte

baby ďakujem že ste ma ukludnili a teda začíname robiť pokroky.... Samko už začal pomaličky ukazovať dokonca na mňa kričí mama kde tiiiiiiiii, ukazuje na lampu a povie bampa takže som sa fakt na základe doktorky len vystresovala... dokonca zobere knižku a už sa zaujíma o zvieratká proste to asi potrebuje len čas

my sme od narodenia Samka používali kočík len pre neho, Janko pekne cupká popri kočíku a ani nechcel do kočíka.... akosi od začiatku vravel že on je veľký on už chodí a Samko je maličký a musí sa voziť ale Janko aj keď bol sám nechcel už kočík

verca
13. kvě 2010

Ahojte 🙂 tak aj ja sa pridavam k vam, ja mam deticky s rozdielom 1rok aj 3 mesiace, uz asi to najhorsie mame za sebou, teda dufam :D. Teraz sa vedia spolu pekne vyhrat a pekne aj pobit :D malinka sa mi od kubka dost uci, skoda, ze vacsinou to zle 😉. No a my sme si kupili phil$tends vibe kocik a som s nim maximalne spokojna pouzivali sme ho skoro stale 1,5 rokai, sice uz teraz ho pomenej pouzivame,lebo ako tiez spominala krista, ked ho mame, kubko by sa chcel vozit a ked ideme bez neho, tak ide pekne sam. Ja ked som sa dozvedela asi v siedmom mesiaci, ze cakame dalsie, tak som sa tak bala, ale uz je to za nami a v septembri kubko ide do skoly a s lilkou ostaneme samy, asi nam bude aj smutno 🙂 😉

krista
13. kvě 2010

Ahojky 🙂

Mimi21 já jsem to měla, ale moc se nám to nepáčilo 😝 malou to na tom nebavilo, blbě se mi ovládal kočárek, no mě to nesedlo... ale myslím si, že je to hlavně o dítěti co bude vyhovovat jemu, u nás to dopadlo tak že jsem malou chvilku vozila v korbičce u malýho, pak jsem všechno prodala a koupila ten sourozenecký 😉

Janka tak to je paráda, držím palce na další pokroky 😵 já začla malou sledovat jak vyplazuje ten jazyk a taky jste mě tady trošku vystresovali, ale snad to nic nebude 😕 😉

Verca závidím že už máš tak velký děti 😀 taky se docela těším, i když bych si to měla užívat, protože další už nebudou 🙂 A závidím vám i školku, já malou hlásila, ale nevzali jí (od třech let) tak si počkáme a jdeme k zápisu zase až za rok 🙂 taky věřím, že by mi pak bylo doma po ní smutno 🙂

emily76
13. kvě 2010

ahojte.. rozdiel medzi mojim 2. a 3. dietatkom je 1 minuta... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 A preto ma napadlo, ke´d máte malý rozdiel medzi detičkami, či ste neuvažovali nad dvojičkovým alebo súrodeneckým kočíkom...

janka2121
13. kvě 2010

krista starší syn mal vždy otvorené ústa a nikto mi nič nepovedal myslím že len teraz ho to prešlo a už ich aj zatvára 😀 😀 😀 a vôbec som to neriešila a vyplazený jazyk tu má každé dieťa na ihrisku iba môj Samko nie 😀 aspoň niekto 😀 ale podľa mňa to vôbec nič neznamená iba v ojedinelých prípadoch takže sa vôbec ničoho obávať nemusíš

krista
13. kvě 2010

Emily chvilku jsem přemýšlela jak se vám ta jedna minuta povedla 😀 ale jen chvilku naštěstí 😀
My sourozenecký kočárek máme 🙂 😉

Janka doufám, že to bude OK, naše Kristý je taková vzteklina, mě přijde že jsou s ní pořád nějaký problémy, všechno dělá naopak a proti mě a to je ještě malá, mám se asi na co těšit až bude větší 😅

emily76
13. kvě 2010

Krista.. to nie nám, to dr bol taký šikovný. 🙂 🙂

Janka.. ja som veľmi nečítala, čo ste popísali.. ja mám drobcov vo veku Tvojho Samka a každý z nich vie niečo iné. Lucka tá sedí, kecá, keď niečo chce alebo sa chce niekam dostať, ukáže rukou a povie "tam", lezie tak opatrne, nemotorne.. Janík lezie ako drak, pomaličky sa púšťa na nohy ale okrem mama, tata nepovie nič... jááj, ale nie nie ukázať hlavou vedia obidvaja pekne.. 😉 Podľa mňa je každé dieťatko originál a naučí sa všetko svojím tempom. Neviem, prečo všetci berú tabuľky a snažia sa tam naše poklady napasovať... fakt, malý sú rovnako starí a každý je iný.. čo vie jeden, nevie druhý... nestresuj sa Ty a pekne si vychutnávaj pokroky. Oni prídu vtedy, keď bude malý na ne pripravený. A kocky a krúžky nedávajú ani moji, ale v mihu ich vedia vybrať, vyvliecť a rozhádzať po celej izbe... a Janko vie, že netreba do domčeka kocky otvormi hádzať.. on si rovno strechu otvorí a šmarí ich tade.. švagor len oči vyvalil, keď mu to malý ukázal... 😀 😀

A k jazýčkom... vraj detičky s downom majú dlhý jazyk a tak im často trčí s pusinky.. ale to je len jeden z mnohých ... takže plašiť sa kvôli tomu netreba.. Aj náš Janík začal v poslednej dobe všetko robiť s jazýčkom-pomocníčkom... má to po mamine.. ja to robím doteraz a veru downík nie som. 🙂

lada82
13. kvě 2010

ahoj holky, jen se hlasim, ze se to u nas dost zlepsuje!!!
Davidka snad opousti obdobi vzdoru, uz neni tolik vztekavy a venku docela posloucha. Doma zlobi spolecne, Betka pomalu zacina chodit, takze ted prijde ten pravy blazinec 🙂

My jsme dvojkocar nemeli, pujcila mi ho kamaradka, ale po 3 jizdach jsme ho vratili - David chtel chodit, nechtel jezdit, ja kocar sotva uvezla... Takze nakonec jezdila mala v korbicce a nekolik mesicu jsme meli pro Davida "skejt" Babyboard, a nemuzu si ho vynachvalit! Byl bezva. Davidek je od 1 roku vasnivy chodec, kocar proste ani za nic nechtel.

Ted uz jezdi mala na golfkach, sem tam ve sportaku do lesa a podobne, a je to pohodicka.

krista
13. kvě 2010

Koukám že s těma kočárkama se mi jen potvrzuje co tvrdím pořád, je to o dětech, jedno by chodila a druhý by se vozilo 🙂
Lada to se máte že už vás opouští vzdor, já chci taký 😀 😅 my už teda taky chodíme s těma golfkama a malá pěšky, ale ne moc daleko, ona má ty svoje nálady, někdy se chce prostě vozit a jindy by běžela, že bych jí nedoběhla 🙂

Emily ona ne že by ho měla vyloženě pořád vyplazený, ale furt se tak olizuje 😝 mě s tím rozčiluje 😅 ale snad to bude OK jak říkáte 🙂

giselka
13. kvě 2010

Ahoj holky 😉

Tak já jsem pořídila použitý dvojčatový kočárek firstwheel, má zvlášť korbu a sportovní sedačku, akorát jsem teda zjistila, že nám asi neprojede dveřma 😝 Stejně ho asi moc využívat nebudem, spíš hodím malou do manducy.

No nic, jdu se zase věnovat rodině, Verda má rýmu, letos už asi po páté 😒

bloumik
13. kvě 2010

Ahoj holky,

Kristi ty máš PT, že jo? Kdžy já mám furt problém, že je to takový polovičatý kočár...jakože mimino je v "troubě" a nemá tam vůbec prostor...dobrý pro úplné novorozeně, ale co pak třeba půlroční...a větší sedí na té přidavné sedačce, která mi přijde taková fórová. 😅
A přijde mi, že když sedí nahoře, tak utlačuje mimino, a když sedí dole, tak samo nemá moc místa.
Ach jo.
Ale prostě výhoda je, že z toho jde udělat monokočár, no...

bloumik
13. kvě 2010

Jo a dnes jsem jela v buse s paní, co měla PT a teda dooost s ním zápasila a když vyjížděla z busu, skoro se jí kočár převrátil. 😕 A to vyjížděla couváním...

krista
13. kvě 2010

Giselka tak to je blbý zjištění 😅 mě říkala jedna mamina že s tou manducou neměla dobrou zkušenost, že si představovala jak bude mimčo nosit a starší ťapat, jenže to starší se automaticky chtělo tahat taky a ona se k němu neohla 😅 ale zase to je jen o těch dětech 🙂

Bloumik, tak to jsem si myslela taky, ale nakonec zvítězila praktičnost nad tím vším ostatním, praktický je podle mě až až a nějaký takový ty řeči jako že tam jdou výpary z aut jsou podle mě taky od věci. Lukymu je 8měs. a jak jsem říkala pořád se mi tam v pohodě vejde, je tam krásně krytý (obzvlášť v té zimě byl) jezdil jen ve fusaku bez kombinézky a bylo mu fajn 🙂 je to zase jen o zvyku 😉 vzadu je taková slída, takže mu tam ani nefučelo 🙂 ten double kit pro druhé dítě si myslím, že je taky dostačující, malá má 12,5kg, nosnost to má 15kg 🙂 Utlačovat mimi nemá jak, to se nijak nebortí a dole nevím, to jsem ještě nezkoušela, Luky se zatím sám neposadí, tak ho nechci posazovat 😉 uvidíme za pár měsíců 🙂

yana.
13. kvě 2010

No a ja mam 2 deti do 11 mesiacov 😀 presny rozdiel 10 mesiacov a 29 dni. A doma strasne bitky o hracky a vobec o vsetko aj o miesto pri stole

giselka
13. kvě 2010

Krista já to spíš budu dělat obráceně, větší si hodím do manducy na záda a menší bude v kočárku nebo se budou střídat. Jenom doufám, že Verda moc nepřibere 🙂

Taky jsem uvažovala nad tím Phil & Teds, ale mě odradilo, že je to trojkolka

bloumik
13. kvě 2010

Kristi koukám, že máš rozdíl mezi dětmi rok a půl? My budem mít 15 měsíců, takže malá ještě bude asi...snad 😅 spát v kočárku. Vyspí se v té přidavné sedačce?? Mně přijde, že má děsně krátkou zádovou opěrku...a taky, tahle sedačka nemá boudu, že ne? Nebo má? Jak se to pak řeší v dešti, sněžení atd.? Stejně tak když ji dám dolů, tak je bez boudy...
Hledala jsme něco na youtube, musím ještě zapátrat...chjo to je zas dilema. Jako pravda je, že kdokoliv PT měl či má, tak je spokojený...tož já nevím. 😝

bloumik
13. kvě 2010

Yana no tak to je mazec,tak malý rozdíl. 😀 😅 To byl plán a nebo omyl jako u nás? 😀 😝

smardik
13. kvě 2010

my máme rozdíl 15měsíců a 4dny a kočár phil a teds a spokojenost 🙂, měli jsme první peg perego duette ale budeme ho prodávat, hodně jsem se s ním nadřela a byla blbost ho koupit, hned jsme měli koupit phila

bloumik
13. kvě 2010

Holky 😀 Vy mi v tom děláte bordel. 😅 Dyť já už jsem byla rozhodnutá pro Jané...
Teď jsem koukala na videa na youtube na PT. Já jsem chtěla hlavně pohodl pr děti. To je vysoká opěrka zad, aspoň trochu rozhled pro to zadní dítě, polohování...no tak opěrka zad OK jen u té hlavní sedačky, polohování opět jen ta hlavn a to jen tehdy, když je přidavná nahoře, rozhled, když je přidavná vzdadu...skoro žádný. Ale ta praktičnost...

Kristi psala jsi, že se ti malý vejde do trouby v 8 měsících. A on se ještě nechce koukat?? Malá teda taky nesedí, ale když ji aspoň trochu nepřizvednu, když je vzhůru, aby viděla, má tendence si sedat z lehu. To u vás není??

A jaký je rozdíl mzi Sport, Dash a Vibe verzí?

krista
13. kvě 2010

Smardik tak máte nakonec taky Phila? 😅 😀

Bloumik ten double kit nemá boudu, ale pokud ho využíváš pro verzi batole/kojenec tak je st. dítě dobře kryté tou základní boudou na kočárku (čili žádný déšť, sníh...), horší je to potom když jsou obě děti už sedící 😉 a double kit je dole. Spát se v tom podle mě moc nedá, já to neřešila, mě malá od roka v kočárku nespí a malej bude asi to samý 😉 když jsem o tom mluvila s jinýma maminama co maji Phila, tak mi jedna říkala, že jí tam holčička spí úplně v pohodě a to má tuším dvouletou 😉 Já mám tenhle, když je řeč o tom youtube:

https://www.youtube.com/watch?v=CiPcyamU_mc

Rozdíly mezi těmi jednotlivými verzemi, nevím přesně, kdysi mi to někdo výborně popisoval, kdyžtak dohledám 😉 Vibe je pochopitelně nejkvalitnější, taky je větší, Dash má tuším lepší polstrování a Sport má ruční brzdu narozdíl od Classic. To jen ve zkratce, ono těch rozdílů je víc, ale pro mě nebyly nijak zásadní 🙂

Náš prcek chodí na kočárku na spaní, jinak kočárky rád nemá, neměla je ráda ani Kristý když byla malinká a to od narození, takže to není jen tím, že by chtěli koukat... no pokud jdeme ven když má malej být vzhůru tak bereme golfáč 😉 nebo kočárek předělám na mono. A do sedu z úplnýho lehu si ještě nesedá, Kristý taky začla sedět až později, až po tom co se postavila a on si ještě nestoupá 🙂

Yana. to máš můj obdiv s tím věk. rozdílem 😵