Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

ojo
21. dub 2010

ollski, já Tomáše do postele vůbec neberu, takže bude pěkně chrupkat ve svém 😀 tak využijeme tu cestovní 😅

velkou zatím kupovat nechceme, ani bychom ji neměli kam dát...to až budou děti větší, tak rovnou bychom koupili palandy a nějak už to v pokoji uspořádali 🙂 že by starší spalo dole a to mladší ještě na tý malý z postýlky...nemám totiž představu, odkdy můžou spát děti nahoře 😅
nevíte odkdy může spát dítě na palandě nahoře??

kristy, tak už i malej měl neštovice?? 😕 kdepa je tam chytil...já už tady o nich dlouho neslyšela 😅 aspoň to má za sebou takhle malej a už budete mít všichni pokoj 🙂 🙂
o víkendu se pustím do toho čištění těch potahů na kočár 😀

zatím pá 🙂

ollski
21. dub 2010

ojo, ani neber 😉!!!! kym spikna sam a je na to zvyknuty, tak super!! nasa Simi tiez stale spinkava vo svojeje postielke, od malinka....no a Kubko presne tak isto od malinka tu svoju ignoruje 🙄 ale co uz som si za tie 2r zvykla...ze je uuuplne iny ako simi 😅 ,,,pekne sny

ojo
22. dub 2010

jej holky, teď čtu, jak špatně jsem se vyjádřila 😅 měla jsem samo na mysli patrovou (poschoďovou) postel pro dva 😅 takže otázka by zněla, odkdy by tam mohlo dítko spát?...snad už od těch 4-5let by už mohlo umět lézt po žebříku, ne? 😅

ollski, no určo ho učit nebudu a ani to druhé 🙂 ...pěkně do svýho 😀

krista
23. dub 2010

Ahojky 🙂

Ojo kde jsme chytli ty neštovice nemám tušení, ale tady prý řádí, už vypadá mnohem lépe, i když je ťupkatej a nějakou jizvičku asi mít bude, ale už je fakt dobře 😉

Palandu my máme, Kristý už po žebříku lézt umí, ale ještě to neni to pravý ořechový, počítám že až tak kolem 3 let by tam mohla spávat, aby dokázala sama bezpečně vylézt a zase slézt 🙂 my máme tu palandu rozkládací, takže kdyby náhodou se jim tam nechtělo spát nad sebou, tak ty postele oddělíme a dáme na čas vedle sebe, pokojíček je pidi - 12m2 ale nějak by to muselo jít 😉

Jinak kočárky jsem taky teďka drhla, akorát na to našem Philovi mi zůstal flek jak to usychalo ta voda, tak musím znova 😝

jituskak
23. dub 2010

Ahojky, tak po nějaké době i já. u nás to všechno utíká moc rychle. Šimonek už skoro chodí, tak máme veselo🙂 je to náš počítačovej maniak. mám notas na stolku a on přeleze kolem nábytku celou místnost a pak mit u ťuká na kávesnici. dobrý je, že takhle vydrží dost dlouho a já mám aspoň čas na umytí nádobíé a tak🙂 A jinak pomalu chystám jeho první oslavu narozenin, tak jsem zvědavá, jak to bude probíhat. manžel je z 5ti dětí, tak to musíme udělat na dvakrát. kamarádka mi bude péct marcipánový dort a já nějaký malý obyčejný, objednala jsem na to jedlý papír s medvídkem Pú🙂
tak yteď máme dost starosti s bytem, trvá to nějak dýl, než jsme čekali a máme ted dost nervy abychom stihli přepis, no uvidíme... je to na palici...

sabka
24. dub 2010

Ahoje dievcata. Ja by som sa k vam tiez rada pridala. Mam dve deti pomerne kratko po sebe. Zo zaciatku to bola divocina ale teraz je to fajn. Dobre si rozumeju casto sa spolu hraju ale sa aj pobiju.
Ojo moj starsi Ondrejko sa casto chodieva hrat k bratrancovi ktory ma poschodovu postel. Myslim ze od 3 rokov by to bolo OK ak by tam aj spaval. Jedna vec je ked dieta vie vyliezt ale druha ci si uvedomuje nebezpecie vysokej postele aj v polospanku.
U nas riesime tuto otazku suflikovou postelou. Dieta alebo rodicia spia na posteli z ktorej sa vytahuje suflik s matracom. Takto to mame na chatke a v sufliku spavala aj moja sestra ked sme boli male deti. bolo to bezpecnejsie ako poschodova postel.

krista
24. dub 2010

Jituš tak ať se vám oslava vydaří 😵 a máte početnou rodinku páni, to bude fajn 😵 s bytem držím palce ať to máte rychle za sebou ty formality a vesele bydlíte! 🙂

Sabka vítej, kolik je klukům přesně? Jsou rok od sebe nebo o trošku víc? Ráda slyším, že už je fajn 😅 😀

ojo
25. dub 2010

Jitu, už připravujete oslavu?? 🙂 já na to ještě nemám pomyšlení 😀 ...koukám, že Tomáš je možná tak o den nebo dva starší, co? 😀
my jedem ve čt brzo ráno na Slovač a vrátíme se v neděli, tak možná potom obhlídnu dorty a nebo spíš sama něco upeču, aby si dal s námi 🙂 🙂 koupila jsem mu už hrací stolek a už jsem mu ho i vybalila, aby měl zábavu, páč tady hračky už ho nezajímaj vůbec 😅

sabka, jo to mě nenapadla ta šuplíková 🙂 taky ji znám....no uvidíme...zase bych právě ráda ten šuplík použila jako schovku hraček 🙂
jinak samo by tam byl rantl na tu poschoďovou a třeba bychom dávali i nějaký prkýnko jak jsou ty schůdky, kde je mezírka...takže si myslím, že je to dost bezpečné 🙂

radulkka
29. dub 2010

Ahoj holky, jsem tu poprvé - začátečník.. chtěla bych se zeptat jestli máte některá zkušenosti s narozením druhého mimi do roka a půl toho prvního? A jak jste to zvládaly? Mám holčičku 7měíců a rozhoduji se co dál, zjistila jsem že jsem znovu těhotná. Je to dost těžké rozhodování..

gloria78
29. dub 2010

radullka - moja, ak ak môžem nad čím sa rozhoduješ?

krista
29. dub 2010

Radulkka já mám děti od sebe 1r., 6měs. a 10dní 🙂 takhle jsme to plánovali a já jsem za to ráda, stále nelituji, děti se maji rádi, zvládat se to taky dá, teď jsme měli skoro 4měs. docela dost zdravotních problémů, to bylo hodně náročný, ale pokud je vše OK, tak to jde 🙂 nebudu říkat, že je to všechno pořád jenom skvělý a jednoduchý - neni, ale jinak bych to nechtěla 🙂 😵

radulkka
29. dub 2010

díky za odpověď, nejsem začatečník s dětma, ty už mám 3 🙂 16,13 a 7měsíců proto se asi rozmýšlím a bojím se že to nezvládnu.. ☹

nika251
30. dub 2010

Ahojte. My mame chalanov presne po 20 mesicoch a nedokazem si to vynachvalit. Mladsi ma uz 9 a uz sa zacinaju spolu hrat, furt sa vyhladavaju, smeju sa spolu ale aj sa uz zacinaju klbcit. Ale ked ich vidim ako strasne radi su spolu- no som hrozne rada ze je taky rozdiel aky je. Ja som tiez tak narodena (14 mesacny rozdiel)a bolo nam strasne fajn s brachom. Nikdy mi nechybal kamos na hranie a rovnako su na tom moji chalani. Prve tri mesiace som vstavala raz k jednemu, raz k druhemu, potom uz len k mladsiemu, pripadne ak boli naraz soplavy tak jasne k obom ale teraz uz vstavam len raz k mladsiemu, starsi spinka sam. Cez obed zaspavaju spolu- jasne po hodinovom chichunani sa ale nakoniec zaspia. Rezim maju rovnaky takze pohodicka. Vonku je to uz tiez super. Akoby boli prepojeny pupocnikom 😀 😀 . Takze len a len odporucam 😵 😵 😵

zuzu82
30. dub 2010

Mozem potvrdit, co pise nika. My mame tiez 2 chalanov (23 a zachvilu 9 mesiacov) a neviem si predstavit, ze by sme mladsieho nemali a Dominik by bol sam. Od zaciatku ho prijal, bez ziarlivosti, hraju sa spolu, salia sa a su spokojni. A o par mesiacov k nim pribudne dalsi surodenec 🙂 . A myslim si, ze sa to da zvladnut a verim, ze to zvladnes aj Ty, Radulkka.

ollski
30. dub 2010

...ja si myslim, ze mat jedno dieta je sebecke a velmi pohodlne...no to radulka nie je tvoj pripad 😉 je to na tebe to rozhodovanie, ci to naozaj zvladnes...ci ti ma kto pomahat, manzel, rodicia, starsie deticky...
nasi drobci su po sebe 15 mesiacov...mne sa zda, ze vela veci tym, ze ked sa maly narodil, tak Simi bola vlastne babo islo lahsie...mohla som ich oboch vozit v kociku...spolu spinkavaju cez obed aj vecer...no u nas sa to s hladkanim a so súpolocnym hranim, nie je take ruzove 😅 ale myslim, ze ked Kubinko trosku narastie sa to zlepsi...vonku je to celkom fajn, uz obaja chodia peso po svojich, je to obcas nahanacka, ale zvykam si 😉 som rada, ze su dvaja, dufem, ze aj oni 😉
ja so sestrou som mala rozdiel 20 mesiacov, myslim ze to bolo fajn, ale aj tak som ju vzdy povazovala za mensiu a mladsiu 😀 no bolo fajn mat vzdy pri sebe aspon malu sestricku...

andy21
2. kvě 2010

Ahoj holky, právě se nám narodila druhá holčička, můžu k vám občas nakouknout a pokecat 🙂

krista
2. kvě 2010

Ahojky Andy, gratuluju a jak to jde doma? 🙂

ollski
2. kvě 2010

ahoj andy, gratulujem!!! mas Rozinku narodenu v ten isty den ako je nas certik Kubik 😉 zelame vsetucko dobre babenku...a krasne spolocne chvile!!

adamkofjo
3. kvě 2010

ahojte maminy, ja mam tiez deti len rok aj mesiacov po sebe, hrozne som sa bala ked som otehotnela a starsi mal len 8 mesiacov. a ktomu este to povzbudenie rodiny teda hlavne mojej mamy nesuhlasila s tym ,vraj kam sa ponahlame a rozne reci podobneho razu{pritom ja so sestrou sme mame rovnaky vekovy rozdiel} najviac ma podrzala svokra . aj mi najviac pomahala, mala deti a tiez s takymto rozdielom, prvy rok bol najtazsi ale aj najkrasi, ale dalo sa to zvladnut , mladsi sa rychlo ucil od starsieho dokonca zacal chodit uz v 10 m. takze ho starsi tahal velmi dopredu, pekne sa teraz hravaju, samozrejme ze sa aj pobiju ale to patri k surodencom, ale maju sa nadovsetko radi, jasia sa spolu a dokonca drzia spolu ked sa mama nahneva, teda ked niektory dostane vyhresene tak druhy si ho obranuje, skratka su nerozlucna dvojka a najviac ma tesi ze sa maju stale kamarata na hranie, mama sa tak s nim nezahra ako rovnocenii kamarat, vidim to od susedov chlapec je u nas den co den, lebo nema surodenca a nudi sa doma, moze mat doma milion hraciek ked sa s nimi nema skym pohrat, starsi za rok pojde uz do skoly takze nam pribudne ucenie s nim a v tom ho bude urcite mladsi tiez napodobnovat, vidim to uz teraz ked sa so starsim ucim logopediu, hned opakuje. Ja dokonca v poslednej dobe rozmyslam o tretom dietatku, manzel neni proti , ja sa len obavam ako by som to zvladala , teda male babo a dvoch skolkarov, ale zas si poviem ked som zvladla dve deti tak po sebe , preco nie tri, mladsi uz ma 4 a starsi 5 a pol roka takze uz nie su tak mali, ale susedia a hlavne moja rodina sa na mna pozeraju ako na blazna , ked nieco take pred nimi spomeniem, vraj ci mi nestacilo, takze nemusis sa obavat ze budes mat deti tak po sebe , je to sice narocne ale da sa to zvladnut a tvoje deticky ti to 100 nasobne vratia svojimi usmevmi.

ollski
3. kvě 2010

adomkofjo, strasne krasne sa to cita 😀 ,...dufam, ze aj moji dvaja certici sa spolu zacnu pekne hrat, tesim sa na to 😎
mne tiez obcas prebleskne hlavou mysienka na tretie babo, a to kubko pred par dnami oslavil len 2 rocky....nechavam si to ako zalozny plan 🙂 ze mozno raz...u nas svokra moc nepomaha, teda vobec, az mi je to cudne, ze jej nechybaju...ani vnucatka ani syn...ale nasi sa snazia, zato in na 100x DAKUJEM!!! lebo manzel robi tyzdnovky a asi by som to sama nezvladla...
...naozaj nam vsetko nase pokladiky vracaju...aj ked ma obcas strasne hnevaju, zaraz si to vyzehlia 🙂 svojim nadhernym usmevom...alebo len tym, ze vobec su a davaju mi zmysel zivota...

krista
3. kvě 2010

Ollski jééé opožděná gratulace k narozeninkám, to už je taky velkej klučina, dva ročky, hlavně ať je zdravej 😵 😵 😵

Adamkofjo opravdu se to krásně čte, v tohle doufáme asi každá, že se děti budou milovat, hrát si spolu a že se občas pobijou - bez toho by to nešlo 😀 😵 já už u nás vidím, že Kristý by bez malýho nemohla být ani jeden den, to se pořád ptá jak se ráno vzbudí pokud ho hned nevidí a běží za ní a vždycky pusinku před spaním atd. atd. 🙂

Ollski ty jsi dobře napsala, že mít jedno dítě je nesmírně pohodlné, to vidím sama když jdu zařizovat něco jen s Kristý třeba jak už je to pohodlný, jedno nebo dvě děti (a ještě blízko u sebe) je velký rozdíl! 🙂

ollski
3. kvě 2010

Krista, dikes ;) !! Kubik na narodky kasle zvysoka 😀 no proste chlap
dufam, ze u vas soncil den, bez teplotiek a vreskou a slniecka uz hajinkaju 🙂

...ja vazne verim, ze vekom sa to vsetko zlepsi, nebudem mat uz sice babetka ☹ , ale deticky, kt sa budu spolu hrat a drzat za rucicky 😎 a ja budem na nich kukat s vylozenymi nohami a kavickou v ruke 😀 ...teda simi by sa drzala aj teraz..no Kubino...nece
ked su od seba, vidno, ze si chybaju, pytaju sa na seba, kde je ten druhy atd...snad je to dobre znamnie...

jj, byt s jednym je vlastne relax...tiez si to uzivam,s Kubinkom, ked nasi zoberu Simi, alebo so slecnou, ked strazi tatino...je to uplne ine...ale skoda prevelika, ze si to clovek uvedomi az vtedy ked je ich 2 a viac 😀 😀
myslim, ze u nas bol maly vekovy rozdiel vyhodou v tom, ze ked sa Kubko narodil, Simi bola tiez este babo...takze nalozila som do kocika oboch a slo sa...rezim dna si tiez rychlo zosuladili...tiez Kubko ovela skor lozil, chodil...taktiez sme sa vyhli typickemu ziarleniu...

krista
4. kvě 2010

Ollski bohužel Luky má pořád otřesný teploty a nejde mu to ani srazit, doufám, že se z toho vyvine jen šestá nemoc, dneska popádíme k doktorce ☹

Jj věkem se to určitě zlepší, mě nejvíc děsí, že naše Kristý je ještě uvřískaná a náročná v tomhle věku a nevím co mě čeká s Lukym, ale snad to bude třeba lepší 😅 jinak nevím nevím 😲 🤐 Taky se mi bude jednou stýskat po miminku, ale jen tak jako se na něj podívat, pochovat, určitě bych už nechtěla vychovávat 😅 to mě opravdu stojí hodně nervů 😀

Chtěla jsem se zeptat jestli někdo máte děti spolu v pokojíčku? Uvažujeme že až Luky začne spávat celou noc tak je sestěhujeme, ale nevím nevím 😲 on nám totiž Luky zabral ložnici 😝 Kristý kdysi nechtěla spávat s námi dohromady, museli jsme ji odstěhovat do pokojíčku, ale Luky nebyl kam odstěhovat (máme 3+1) tak jsme se odstěhovali my s manželem do obýváku na gauč a už nějakou dobu tady takhle spíme, ale rozhodně tu nehodláme zůstat, když jsme se jednou vrátili tak se budil celou noc, teď už se mi třeba dneska vzbudil tuším jen 2x, to je hodně velkej úspěch, nedávno byl schopný se budit třeba 10x. Ještě uvidíme jak bude až bude zdravý 😅

ojo
6. kvě 2010

Radulka, nebuj to zvládnete 🙂 já taky otěhotněla, když bylo Tomášovi čerstvých 8 měsíců a nejsem sama 🙂 a strašně se na druhý těším, teď jsem docela ráda, že budou takhle brzo po sobě 🙂 🙂

jinak holky, jak bylo hezky tak jsem se dala do praní těch potahů na kočár...nicméně, fleky by se i vypraly, vzala jsem na to žlučový mýdlo, ale zůstali tam jiný 🙄 no jak když to špatně schne...ono střed třeba uschnul hned, ale kraje ne a tak tam zůstala mezi nimi taková tmavší čára 🙄 🙄 🙄 taky jsem si pak všimla na štítku, že čistit jen na sucho 😅 a teď nevím co s tím...tak jsem se to snažila doma celé jen lehce namočit, jen ten vrchní povlak a hned dala na topení, snažila jsem se, aby to uschlo vše najednou...no někde se povedlo, ale někde ne 😒 no boudy se vyprali krásně a tam to neni, páč to všude schlo stejně 🙂
je to hlavně na tý zádový opěrce, jak je modrá barva (kočík už mám v albu) 🙂 tak se rozhoduju, jestli to vzít ještě na sucho nějakým čističem nebo se na to už vykašlat 😅

krista
6. kvě 2010

Ojo já měla stejný problém s lehátkem, vypadalo to jako počůraný 😅 pomohlo vyprat ho v pračce (že to asi bylo stejnoměrně mokré) v ruce nevím co bych dělala, jak jsem drhla Phila, tak mi taky zůstal jeden flek (ne špinavej, ale z toho usychání jak píšeš) a tak si říkám že to vezmu hadicí na chatě a nechám usnouchnout na zahradě na slunci a snad to bude dobrý a hlavně to nasměruju tak, aby voda z toho ztékala. Jinak nevím co jinýho teda 😖

janka2121
6. kvě 2010

ahojte

chcela by som sa spýtať ako je to s druhými deťmi u vás či sú šikovnejšie, lebo náš mladší teda po fyzickej stránke je popredu už chodí sám kade tade lezie, ale čo ma dosť straší je to že ešte nič neukazuje a v poradni keď sa ma lekárka pýtala čo vie tak na každú otázku znelo nie 😒 ... navlieka krúžky? nie, staviakocky? -nie, ukazuje zvieratká?-nie... jemu sa proste nechce a nemá záujem taký flegmoš

janka2121
6. kvě 2010

a som tým chcela napísať že dokotrka nás poslala na neurológiu a teda ja na ňom nevidím že by mu niečo bolo a myslím si že on ešte s tým začne

jituskak
6. kvě 2010

janka, Šimonek ukazuje max. paci paci, jak je velkej a tak tak všelijak. jak žádný zvířátka a už vůbec ne stavění kostek. a já bych s ním teda kvůli tomu nikam nešla. ježiš, já nechápu, proč se to te´d všechno tak řeší. mě zase strašili, že není normální po psychické stránce, protože vyplazuje jazyk!!! ti doktoři jsou navedení...

janka2121
6. kvě 2010

pretože vyplazuje jazyk? no koniec tak to je už dosť brutus keď ti toto povedali... ja nepoznám dieťa čo by nevyplazovalo jazyk 😀

ona ho podľa mňa porovnávala so starším lebo teda Janko bol tabuľkové dieťa a teraz je dokonca nadpriemer tabuliek :D... ale nevysvetlíš že mladší Sami proste lieta a nezastaví sa takže nejaké kocky ho proste ani nestihnú zaujať 😀

krista
6. kvě 2010

Janka nemyslím si, že by byl v roce až tak zaostalej jak si asi myslí vaše doktorka 😕 naše malá třeba do dvou let skoro nemluvila, taky se mě Dr. už dáááávno ptala jestli dává dohromady věty a ona uměla sotva pojmenovat pár zvířátek. Navlíkat kroužky začla nějak po tom roce, to si celkem pamatuju, zvířátka pojmenovat určitě ne a ukázat na něj to umíte určitě i vy 😀 Myslím si, že je zdravý, jen k tomu dojde dýl 🙂 A náš mladší ten je zatím taky vepředu co se týče fyzického vývoje, ten psychický zatím nějak nesleduju nebo nemám co porovnat 😅

Jituš že vyplazuje jazyk jo? 😅 tak to není normální ani naše Kristý 😝