Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

katkapapacova
18. pro 2012

@majatob ved prave to myslim ze ona asi toho vela este nanechodi rozmyslala som aj nad pridavnym sedatkom alebo skejtikom len u skejtika sa bojim ze spadne na zem lebo tam nie je nijak priputane,mono kocik mam este dcerka v nom chodi len teraz ze co je lepsie s nosicom si to neviem predstavit, to by boli po vasom zada v prdeli 😀

alenka600
18. pro 2012

@katkapapacova Katka, ja inac planujem uplne na zaciatku vozit Juliu v kociku a chlapceka v satke. Aj Juliu som najskor nosila v satke tak do 4m, ale potom mi uz tlacila na brucho. Neviem ako bude J. reagovat na to, ze maleho budem mat na tele, uvidime. Ale zatial plan taky, lebo ona este nechodi a byvame na kopci, predpokladam, ze zas budem mat cisarsky a surodenecky kocik + dve deti na sto pero prve jeden-dva mesiace nevytlacim hore....A neskor tak jar leto budem nosit bud surodenecky, ale urcite si kupim aj skejtik na mono kocik co mam zatial, nebudem ho predavat. A surodenecky som kupila za 60E, ked striehnes na nete, najdes dobru ponuku 🙂

katkapapacova
18. pro 2012

@alenka600 nasla som jeden za 100vku len neviem co mi na to muz povie ako mne staci hoc co lebo ho budem mat len tu na dedine, mozno ani by som ho nevyuzila tak fakt mam total dilemu, stale mi mat&a v hlave to pridavne sedatko, jednoducho ho pripojim k mono kociku a ide sa len neviem koky este mam sice kopu casu ale aj tak dilema jak svina

olimon
18. pro 2012

@katkapapacova ahojcek, tak ja mám rozdiel medzi detickami 18m. A čo sa týka surodeneckeho kocika, kúpila som ho az ked mal synček 1 mesiac. Myslela som, že prechádzky zvládnete s 1 kočíkom pre babo... Nuž ale niekde sa dostať bola katastrofa 🙂 a to som bola len von pred domom v dedine. Surodenecky je super v tom, že nalozis obidve deti a ides kam potrebuješ. A nezastavujes každých 10 cm lebo na zemi je kamienok, mlačka alebo špak 🙂 u nás nosič nepripadal do úvahy, lebo babo je zimné a staršia by mohla byt v nosici, ale uz má 14 kg, takze to by som nezvladla ja 🙂

lubika39
18. pro 2012

@katkapapacova ja budem mat rozdiel medzi detmi 14 mesiacov a ine ako surodenecky kocik nepripadna do uvahy u mna. mam iCandy a velka spokojnost.

katkapapacova
18. pro 2012

@lubika39 cize aj ty cakas druhe?kedy bude mat dcerka narodeninky?moja 28ho bude mat rok a babo ma prist na svet 27.6.2013

kacena4
18. pro 2012

@katkapapacova prave som ti vypisala pre a proti a do prcic vymazalo sa mi to, tak skusim len tak narychlo, ak by ta nieco zaujalo kludne sa spytaj 😉 😉
skejt - mne vobec nevyhovoval, obrubniky a pod 😝
pridavne sedadlo - male kolieska, zima vobec 😝
dvojickovsky - vysiel mi najlepsie - najvacsi konfort a aj najdlhsie som ho vyuzivala, velky nakupny kosik, samostatne sedenie (ja som maa za sebou takze sme sa vsade zmestili cez dvere), mohli spat naraz, vela priestoru aj v zime, hcodili sme aj na viac ako 1/2 dnove vylety
surodenecky - mensi komfort, ale dalo sa, ked boli vacsi, a jeden nemusel spat - lepsi skladny ako 2-kocik
mam Phil&Teds - super kocik, jedno kocik ku ktore sa prida pridavne sedadlo ak nepoznas kukni na nete - UZASNY VYNALEZ - dnes uz su aj rozne ine znacky. jedina nevyhoda starsie nemoze spat /leziat v kociku 😝 😝 😝 ale odvozis v nom aj 4 rocne dieta a aj 3 deti po roku 😀 😀 😀 😀 😀 fakt som s nim najspokojnejsia
potom je este golfac - ak cestujes viac autom je super nemam vyhrady skladnost v aute, lahkost vyvazi otvoreny priestor golfaca
este poznam jeden kocik do cca 6 mesiacov + starsie babo - golffac rozmerov 1kocika, super ak cestujes sama s oboma po lekaroch, obchodoch... a po 1/2 roku sa rozhodnes ze aky chces uz pre 2 sediace deti
v kazdom pripade treba zvazit ako ho chces vyuzivat - dedina, mesto (kolieska) sneh, chodniky, auto, pesi, kratne vzialenosti - vychadzky ci 1/2 denne cesty so spanim... 😅 😅 😅 😵 😵
vacsinou clovek kupi a potom zisti, ze toto mu nevyhovuje 😅 😅 napr. nevojde do vytahu 😲 😲 😲 do kocikarne 😖 je tazky na vkladanie do auta 😠 , zle sa s nim manevruje s 1 dietatom ☹ ☹ a pod. 😔 😔 😉 😉

katkapapacova
18. pro 2012

@kacena4 waw super tak fakt si uz len vybrat est mam cas ale teda musim rozmyslat dopredu, dakujem ti si super mile od teba ze si mi to tak vsetko popisala 🙂 😉 🙂

lubika39
18. pro 2012

@katkapapacova hej cakam druhe, dcerka bude mat teraz v decembri 28. tiez rok a druhe cakame na prelome februara-marca. Ja som sa hlavne musela zmestit kocikom do mini vytahu, co su v panelakoch, tak preto tato volba. Tiez som rozmyslala na Phil&Teds, ale nakoniec vyhral iCandy 😀

kacena4
18. pro 2012

iCandy som videla na zivo a osobne sa mi 2kocik nepozdaval, kvoli otvorenym sedlankam (neviem ja mam pocit ze mi z nich ufukne dieta 😀 😀 ) a predne 2koliesko ja som povedala ze uz nie na zimu travu, sneh... 😀 😀 ale ako hovorim, do roznych podmienok rozny kocik preto treba vyberat podla potreby nie krasy co sa mi paci najma ak ma uniest 2 deti 😅 😅 😅 @lubika39 ze 😉

kaktusik007
18. pro 2012

@katkapapacova uplny suhlas s
@kacena4 - naozaj treba mysliet v tomto trosku dopredu... ja mam rozdiel medzi detmi 360 dni a potrebovala som kocik kde by sa vyspali obaja, tak som kupila dvojickovsky - sedenie vedla seba,kazdemu mozem nastavit sedadlo jednotlivo, kocik je uzky, ma 76cm takze sa vojde do 80tok dveri uplne v pohode - len to treba vediet 😉 jedina nevyhoda je vytah u mojich rodicov, tam sa kocik vojde len zlozeny.... ale to je detail...
ja osobne som totalne spokojna, a to som skladala kocik do a z auta takmer denne 😉
mono kocik som si nechala tiez -- aktualne do jesene som pouzivala kocik pre mladsieho, starsi bol na odrazadle... a dvojickovsky kocik je super takto na zimu - a tiez ked sa ponahlas 🙂
trosku mam des z toho co bude na jar - starsi bude na bicykli, mladsi na odrazadle a ja --- pomooooooooooooooc 😀 😀 😀

alenka600
18. pro 2012

@katkapapacova Ja planujem vyuzivat vsetko mozne
- satku(uz mam po JUlii) takto v zime pre babo a J bude v monokociku co som pre nu mala
- babyvak pre babo (tiez uz mam po J) ked budem na nakupoch, J, v nakupnom voziku a maly v babyvaku,
- svokrusi som dala na vianoce nech nam kupi manducu alebo taky lepsi nosic - to ked v lete pojdeme na vylet, mm bude vlacit J. v manduce a ja maleho v takom nosici za par eur co mame - on nie je ergonomicky, ale zase na vylet sa dostaneme....no asi nie moc casto, takze za hodku dve sa mu klbiky nepokazia
- a na jar predpokladam uz vytiahnem surodenecky, mam taky co sedia za sebou. Tu som zvazovala HLAVNE!!!! kolesa, to bolo pre mna uplne najdolezitejsie, byvame na dedine a viem co je to mat dobre kolesa a nemat dobre kolesa.....Nie je moc lahky, ale zase velmi jednoducho sa sklada, takze mordovat sa s nim nebudem. Sup sup zlozim, len to nalozenie do kufra auta bude trosku makacka. Dalej dolezite pre mna bolo, aby sa vedel dobre "otocit na mieste" ci ako to mam popisat. Aby som nemusela robit cirkus pri vychadzani na obrubnik a odbocovani (golfac co mam pre J. je skladatelny 1 rukou, na to na co som ho potrebovala bol super, kupila by som znova, ale kolesa a manipulacia s nim je horor, no ale stal ma 20E a kupila som si ho na let do KE a spat, nevedela som, ci mi ho v lietadle nerozbiju, tak som investovat nechcela). a urcite cena - kupovala som ho v case, ked J. strajkovala a nechcela nai za svet do kocika, tak som odmietala dat niekolko 100 E za nieco, co slecna ofuci. Preto som si vybrala radsej sice taky trosku vyblednuty, nie najlahsi, nie najmodernejsi, ale dve moje hlavne kriteria splnal - velke nafukovacie kolesa a nizka cena.
- v lete uvidim, ak J. zase bude strajkovat a nebude chciet sediet v kociku, tak skusim ten skejtik a na prechadzky ho pripojim na jej stary monokocik. A ked pojdeme nieco vybavovat do mesta, tak surodenecky, ci sa jej to bude pacit, ci nie, bohuzial.
Dufam, ze som to napisala aspon trosku prehladne

davidka27
18. pro 2012

ani nad tým neuvažuj, lebo z materstva nebudeš mať nič a bude z teba dostihová kobyla, ktorá si večer líha unavená ako krava...v živote nikdy

jasekd
18. pro 2012

@katkapapacova ja bych sla do sourozenaku, bez nej skoro ani ranu ani ted (deti mam rok od sebe, ted je jim 2,5 a 1,5, ale chodit zacly pozdeji, takze se kocar hodi i ted).

jasekd
18. pro 2012

@alenka600 ty jo, po sekci nevim, co je horsi, jestli satek a kocar, nebo tlacit dvojkocar. Ja bych mozna sla do toho dvojkocaru a chodila s nim v predklonu... Malem me to potkalo taky , holcicku jsem mela skoro do porodu KP, jeste ze se otocila, rekonvalescenci jsem mela nastesti v pohode.
@katkapapacova ja tady furt lobuju za ty dvojkocary,ale mne pripada manipulace s tandem kocarem (cili sedacky za sebou) lehci, nez s kocarem s buggypodem nebo jak se to pise. V podstate s tim jezdim jak s obyc kocarem, skoro vsude se vejdu, na sirku projedu, je to stejne jako obyc kocar...
@kacena4 to moc hezky shrnula 🙂 v podstate temer ve vsem souhlasim a mam to stejne.
@kaktusik007 ahoj 🙂

pele
18. pro 2012

Ahojte,
vidim, ze sa bavite o kocikoch pre dve deti s malym rozdielom, ja suhlasim, ze treba mat nejaky kocik, kde si obe deti mozu sadnut a je mozne ich priputat. Ale este som aj chcela napisat, ze nakoniec okrem dvojkocika vyuzivam aj monogolfky a ergo nosic🙂 Skratka na kazdy ucel nieco ine...s niecim zacnete a potom sa situacia vykrystalizuje.🙂

svatule
19. pro 2012

Ahoj holky, musím napsat, že u nás se dvojkočár velmi osvědčil a je využívaný denně! 🙂 Ani jedno z dětí není nosící typ, je to pro mě pohodlné, zvládám i nákup, prostě normálně fungujeme. Rozdíl máme necelých 17 měsíců. Teď už Eli hezky chodí, takže když jde někde sama, tak bez kočáru. Hodně záleží, kde se bydlí, u nás v centru je to někdy strašné, auta všude, takže radši je vyvezu do parku a pak teprve pustím ven.
Jsem zvědavá, jak to bude dál, protože Vašík už nemá daleko k sezení, doma už leze jak drak, tak uvidíme, jak to půjde na jaře a v létě, kdyžtak na zimu budou už jen golfky a Eli bude chodit sama.
Někde jsme četla, že dětští psychologové doporučují, že dítě až do 3let věku má mít možnost odpočinout si v kočárku, tak i proto si myslím, že to je fajn ho pořídit. 😉

kacena4
19. pro 2012

@alenka600 mas manduku vyskusanu? mne sa nepacila kvoli zlozitemu zapinaniu a rozopinaniu a popr. tom sledovat 2 deti a hlavne v lete je v nej straaasne teplo. satka mne osobne bola omnoho lepsia a odnosis v nej dieta aj na chrbte (vacsie) a len dieta vytiahnes a satka ostane na teba, dieta vlozis a ziadne zapisanie... moja skusenost

kaktusik007
19. pro 2012

dievcence, prepacte, ale ked citam ze mate deti skoro po sebe a mate rozdiel niektore 17 ba az 22 mesiacov, tak nechapem.... sak to je uz dost velky rozdiel a az tak po sebe to nie je 😀 😀 😀

kacena4
19. pro 2012

@katkapapacova ja som mala vzdy kocik za sebou nie vedla a zmestila som sa s nim aj do uzsich dveri, napr. u lekara, do obchodu s kocikom na sirku sa mi nedalo do niektorych obchodov a hlavne u nasho lekara. treba si pomerat dvere. znama si kupila kocik a az nasledne zistila, ze ho nedostane cez vchodove dvere na bytovke tak katastrofa, alebo do vytahu. ja som mala jane za sebou a vosiel mi do kocikarne dlhej 1m, takze super a na sirku klasika

jasekd
19. pro 2012

@kaktusik007 No, tak my dve uz jsme trochu extrem 😀 Ty vubec. Ja jsem prenasela, takze je mam o rok a kousek. Jinak do tech dvou let je to brzo po sobe, pro vetsinu lidi, to nemuzes brat podle sebe 😀

kaktusik007
19. pro 2012

@jasekd jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaj 😝 😀 😀 😀
ale ono to az taky extrem zase nie je, v 70tych a 80 tych rokoch to bolo relativne caste...... a celkovo, do 2 rokov rozdielu je kopec surodeneckych parov 🙂))

majatob
19. pro 2012

@kaktusik007
@jasekd me to do dvou let prijde furt brzo za sebou a z vlastni zkusenosti musim rict, ze ty necely dva roky mi prijdou mnohem narocnejsi nez rocni rozdil 😅

kaktusik007
19. pro 2012

@majatob jejda, ty to mas tiez nejako nasekane.... 😀 ale v dobrom 😉

jasekd
19. pro 2012

@majatob muzu ti Maji rict, ze mne taky, sice mam vyzkouseny jen ten rok, ale kdyz vidim, jak se choval M. na roce a jak na dvou, tak diky za to nechodici miminko 😀 Nevztekal se, nezlobil... jen ta obsluha a plinky a krmeni byly samozrejme narocnejsi. Ale neprali se, nejeceli, neublizovali si, jo, byla to po porodu nekdy idylka proti soucasnemu stavu 😀
Pekne nove foto, jak 4 deti 😀

majatob
19. pro 2012

@kaktusik007 mezi prvnima je 22 mesicu a pak za rok a 5 dni dalsi, my jsme to tak chteli a vyslo 🙂

gucci
19. pro 2012

Ahoj holky, já mám rozdíl 1 rok a 9,5m a super super super, fakt si to nemůžu vynachválit 😵. Ale je to hodně o tom starším sourozenci. Dcera strašně dospěla, když se narodil Max, jako by pochopila, že se musím věnovat i jejímu bráškovi. 2 měsíce před narozením Maxe se sama odplínkovala, přestala používat dudlík, který měla jen na noc, v roce a půl se začala sama krmit (i polívky), prostě fakt paráda. A jsou velcí partáci, žádné žárlení, naschvály, dělí se o všechno, prostě za mě 100% spokojenost 😉
Jo a doufám, že doma ukecám ještě to třetí 😀

majatob
19. pro 2012

@jasekd prave u tech dvouletych zacina obdobi vzdoru, vyzaduji mnohem vic pozornosti, uz zarli atd. no, neotehotnet se Stepikem hned po sestinedeli, asi bych se do toho az tak nehrnula 😀 ale nestezuju si, to zas ne, ikdyz me z tech vzteklin obcas pekne boli hlava 😀

majatob
19. pro 2012

@gucci to je super kdyz to starsi vezme takhle 😵 u nas se s tim nejstarsi vyrovnaval hodne dlouho, jak zacala byt mala pohyblivejsi, tak zarlil, zacal se pocuravat, museli jsme mu vratit dudel, ublizovat male...no docela narocnyho pul roku nez se narodil treti, pak se mu to v kebulce nejak srovnalo 🙂 a ted je s prostredni taky velkej partak, jen ten nejmensi jim vsechno kazi 😀

kaktusik007
19. pro 2012

@majatob mi hovor.... a suhlas s
@jasekd - tiez mam pocit ze rok dozadu to bolo o cosi lepsie, aj ked zase rok dozadu som sa ja o deti nestarala, takze az tak to posudit neviem..... ale lubia sa, len ked sa biju, tak je u nas vreskotu a skrekotu az az.... je to des a hroza miestami 😀