Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

luciana43
23. črc 2011

@modrofuzik11 Ahoj a gratuluji. Bolavými bradavky sem ani u jednoho netrpěla, ale věřím, že jen co se to líp naučí bude vše v poho 🙂, ale po obou porodech (oba SC) jsem měla vysoké horečky a nikdo mi nedokázal říct z čeho,ale ani ty mi z miminka nedokázali vzít to nadšení a když jsem kojila veškerá bolest a horečky šly mimo 😉 Taktéž přejem pevné nervy ať je brzy líp 🙂

luciana43
23. črc 2011

@alexandra Tak nějak to začíná vypadat u nás, teda Naty zatím nekomanduje, ale když se jí Domča snaží vysvětlit že to nesmí nebo že to a to má udělat takhle, je to nádherné 🙂

luciana43
26. črc 2011

Tak co holky, jak to jde? U nás je teď veselo, Natálce se začaly prořezávat první 4 stoličky najednou, takže asi ji to hoodně boli, v noci toho nenaspí a přes den je protivňoučká a Domča má do toho nějaký ukňouraný a ubrečený období - tuhle sem byla se ségrou a dětma na hřišti, najednou spustil D strašnej řev, já se lekla, že spadl s prolejzačky nebo něco takového a on řval proto, že Adámek vylezl na prolejzačku a jemu to nešlo a takovýhle "blbosti" sou na denním pořádku - musím říct, že jsem z toho unavená víc, než kdybych za nima někde celý den běhala ☹

holis84
26. črc 2011

@luciana43 juu ja ti tohle obdobi hrozne uz zavidim, se tesim az budou holky vetsi a muzu jit s obouma na hriste a ne jen s jednou a druhou v naruci 😔 a pak spechat domu nakrmit 😔 uz jsem se te asi ptala ale pouzivas porad sourozeneckej kocarek?

luciana43
26. črc 2011

@holis84 nepoužívám a ani sem nepoužívala, bydlíme na vsi a tady to bylo zbytečný a nakoupit jezdím do supermarketů autem a tam je šoupnu do košíku a Domča jak je zvyklej chodit od 1,5 roku vedle v kočáru tak je to s ním poho takhle ve městě, on je totiž jinak docela kliďas, zato z Naty roste malej čertík kterej pořád musí něco dělat a nevydrží v klidu 🙂

gotima
27. črc 2011

Ahojte mam 4 mesacnu princeznu a s manzelom sa pohravame s myslienkou ze by sme jej dali braceka alebo sestricku...ona je strasny anjelik a dobrucke babo...spinka celu noc...takmer nikdy neplace atd. ale neviem ci to nie je prilis maly vekovy rozdiel. Co myslite? 😒

jasekd
27. črc 2011

@gotima Ja za sebe rikam, ze ne 😀 Tedy ze to neni prilis maly rozdil, ja to schvaluju. Podle me pro druhe tehotenstvi bylo mene narocne mit nechodici miminko, nez nahanet dvouletyho draka. Zase jsem ho musela furt nosit... Co se musi zvazit, je narocnost druheho tehotenstvi, obe dve byly v poradku, u prvniho jsem pracovala az do konce, ted se mohla v pohode starat o syna, ale prece jen, u obou nevolnosti do 6. mesice, unava, zada, krec. zily... To telo dostava tehotenstvim zabrat, ja byla tehotna, porodila, snazila se kojit, otehotnela jsem, kdyz bylo malemu 3,5 mesice (nebylo to planovane tak brzy, jen jsme se nechranili, protoze jsme druhe dite do dvou let prvniho chteli), tehotenstvi, porod, sestinedeli, kojeni... Jsem docela vyrizena, a to jsme predtim sportovala a fyzicku docela mela. Tohle bylo pro me nejtezsi. Jinak jsem myslela, ze nas M. je malickej a zarlit nebude, skutecne nezarlil po porodu, vsechno bylo pomalu jak z pohadky, a ted se to zhorsuje, ale stejne jsem spokojena. Ted jsem si nechala dat Mirenu a za 5 let uvidim, zda nam tihle dva budou stacit 🙂 Muj prvni je hodny, jen zdravotne ne uplne OK, bala jsem se, ze se narodi ujecena holka, a ta holka je jeste hodnejsi nez kluk, je zlata a jako bonus naprosto zdrava (tuk tuk) a pece o ni jednodussi, plne kojim tentokrat atd. Jenze to clovek dopredu nevi, ze 😀

luciana43
27. črc 2011

@gotima I já za sebe říkám, že to není malý věkový rozdíl, pokud se na to cítíš 🙂 Sice já osobně otěhotněla až když bylo malému 10 měsíců, byla jsem po císaři, takže dřív to ani nešlo, i takhle to bylo brzy a doktor z toho nadšen moc nebyl, ale já si to druhé těhotenství vyloženě užívala, bez nevolností, do práce sem nemusela,malej byl nadšenej z mého neustále rostoucího bříška a do toho naše nadšení z jeho první krůčku, slov atd. to tak nějak ještě všechno umocňovalo. A po porodu taky v pohodě, sice sem byla zas po císaři ale zvádli sme to s dětma dobře 🙂 Dcerka byla pohodář a syn ze začátku žárlil, ale pak pomáhal

majatob
28. črc 2011

@gotima ja si taky nemyslim, ze by to bylo malo 😵 😵 😵 jestli vas to laka oba, tak do toho jdete 😵 😵 😵

luciebx
28. črc 2011

@gotima ty blaho tak to te obdivuju.. jo nam maly taky krasne spinkal ale musim rict ze ono se to casem zmeni.. neboj.. deti ktere zustanou takhle je uplne minimum.. ale taky se to zmenit nemusi.. a to ti budu zavidet.. ale podle me takovyhle rozdil malej je u me nemyslitelny.. nasemu byl rok a mozna na vanoce kdybych byla tehu tak by mi to aaaz tak moc nevadilo takze by byl rozdil 2 let.. a to je pro me ten min rozdil vekovej.. ja chci tak 3 roky rozdil abych si prvni mimi mohla krasne vychutnat.. ne hned litat k druhymu ktery samozrejme bude potrebovat vetsi pozornost.. tak abys zbytecne nezanedbavala prvni pac druhe mimi muze byt pravy opak toho co mate doma ted.. to tam meli tchanovci.. manza je prvni a byl hodnej.. a jeho segrat po 5 letech totalni cert.. pry kdyby byla prvni ona tak se manzel ani nenarodil haha.. ale budu prat at to vyjde kdyz to oba tak chcete..

majatob
28. črc 2011

@luciebx nasi prostredni to zustalo, od sestinedeli spi celou noc v kuse 😵 😵 😵 a verim, ze i nejmensimu to zustane, zase v noci vstavat se mi nechce 😀 😀 😀

majatob
28. črc 2011

jo a s tou pozornosti bych rekla, ze to tak neni, miminku staci malo a mnohem vetsi pozornost vyzaduje starsi sourozenec 😉 ale samozrejme co dite to original 🙂

jasekd
28. črc 2011

@majatob Souhlas, nejjednodussi to u nas bylo, kdyz se V. narodila, sice vstavani v noci bylo castejsi, trochu problem s kojenim atd, tyhle pocatecni neduhy, ale jinak jen jedla a spala, ted na 3 mesicich uz breci a chce pozornost, je to uzasny, jak uz to umi ocenit, kdyz si s ni hraju 😵 Malej je daleko narocnejsi na pozornost a vsechno, hlavne krmeni je ted boj 😝 Malou nakojim a je to, mit prvni dite tak pohodove jako je ted ona, tak bych se na 1. MD fakt nudila 😀

smardik
28. črc 2011

@gotima já souhlasím s holkama jestli se na to cítíš běž do toho. Já mám rozdíl mezi klukama přesně 15měsíců a 5dní a je to super a ted říkám kdybych se rozhodovala znovu jdu do menšího rozdílu 🙂, dokonce předevčírem u nás byla řeč o třetím dítěti 🙂

a s tou pozorností moc nesouhlasím, nemyslím si že bych jednoho z nich zanedbávala, oba mají pozornost. a Honzík byl hodné dítě, bud spal nebo jsem kojila-už v porodnici spal celou noc, přes den kojo co 3hodiny a žádný problém,v pohodě jsem měla čas i na staršího, pak jsme si hráli všichni spolu-co šlo,starší si klidně hrál se štěrkátkama apod.. nějak náročnější mi to přišlo až ted když začal mladší jezdit na enduru ale ne pro ně ale pro mě-zrovna včera jsem fakt měla dost

gotima
28. črc 2011

@smardik Ja si tiez myslim ze sa to da zvladnut aj bez zanedbavania...moja mamka mna so sestrou mala presne rok a 12 dni po sebe a zvladala to bez pomoci a je rada ze sme naraz odrastli 🙂 Tak ja to necham na osud...ak sa zadari budeme sa tesit 😉

smardik
28. črc 2011

@gotima zvládnout se to dá ale je to hodně o lidech, ale je fakt že tohle trvdí lidi co ty 2děti nemají-bud mají jedináčka nebo dítě nemají a jen říkají jak jsou děti chudáci že na ně nemám čas. Dá se to ale zas neříkám že je to vždy lehké, jsou dny kdy mi ruce chybí to je fakt

majatob
28. črc 2011

@gotima jeee, to jste mely se segrou jak nase mladsi deti, ti jsou o rok a 5 dni 😀

majatob
28. črc 2011

@smardik a k cemu jste dosli? bude trete? 😵 u nas zase obcas prijde rec na ctvrty, ale hnedka nechcem ani jeden...hlavne teda kvuli bydleni 🙂 ikdyz obcas mam stavy, ze bych do toho sla hned, ale rozum zatim vitezi 😀

majatob
28. črc 2011

jo a abych i vam podala hlaseni co u nas noveho....
v cervnu jsme se uspesne prestehovali, ale zatim me novy bydleni moc nenadchlo, lokalita super, vyziti s detma podle me dostacujici, ale sousedi co jsem potkala vsichni protivni, nabruceni, na stehovani nam vypli vytah, coz beru jako poradnej podraz... 😒 ale tedka pres prazdniny jsme na chate, kterou si opravujem na bydleni, tak je nam dobre, deti litaji celej den po venku at je hezky nebo prsi a jsou tam spokojeni a stastni a my taky 😵 😵 😵
Bibi lita jak drak, chybi ji posledni 4 zoubky, zacina se pokouset o prvni slova, ktery slysi od Tobika (nazdar, hangar apod. 😅 😀 ), miluje uklizeni vseho druhu a zacala se zajimat o panenky, tak si ted nejcasteji hraje na maminku 😀
Tobik konecne zacal pouzivat "Z", tak se ted vrhnem na č,š,ž a pak uz jen r,ř, ale na to nespecham 😀 je hroznej chytrolin, vsechno ho zajima a nechce kreslit pastelkama 😀 jo a uci se jezdit na kole bez postrannich kolecek... 😵
no a Stepanek je zlato hodnoucky, je velikej, tak neni tak pohyblivej jak T. a B. v jeho veku,pred 14 dnama teprve zacal valet sudy, ale co, vsechno dozene 🙂
tak asi tak ve zkratce zpravy od nas 😀

smardik
28. črc 2011

@majatob ted třetí nebude nejsou finance a i ted mám dost starostí s Tomem takže ted by fakt ani nebyl potřebný čas na třetí

romcovaklarka
31. črc 2011

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat, když máte děti takhle blízko po sobě, jestli nemáte pocit, že to druhé je proti tomu prvnímu ošižené, nebo jak to říct. Mám teprve první miminko, je mu měsíc a půl a věnuju mu hodně času a pozornosti, mám vlastně na "práci" jenom jeho. Když si představím, že by se mi tu už batolilo batole, které by taky potřebovalo hodně pozornosti a péče, tak si neumím představit, že bych stíhala více, než poskytovat každému z nich jenom takovou tu nutnou "obsluhu" - nakrmit, přebalit apod., ale vyloženě se věnovat, na to by zbývalo málo času. Nebo to tak není?

A také se bojím toho, co by se stalo, kdybych měla druhé těhu rizikové (jsem po CS, tak třeba i kvůli jizvě, ale už v prvním těhu jsem měla nějaké problémy), nesměla třeba nic dělat, musela ležet nebo nedej Bože i do nemocnice a teď bych měla doma ještě špunta.

Díky za názory. Jak říkám teprve to vše zvažujeme, chci si ujasnit všechna pro a proti 😉

majatob
1. srp 2011

@romcovaklarka ahoj, ja jsem z toho mela strach taky, ale ted za plnyho provozu musim rict, ze nemam pocit, ze by byl kterejkoli z mych tri osizenej, sice je fakt, ze nejvic se venuju nejstarsimu, protoze ted ma obdobi kdy strasne nasava informace a furt chodi a na neco se pta a me to pak neda mu to nevysvetlit do "hloubky", ale mladsi sourozenci jsou celou dobu s nama a protoze jsou vsichni dost klidny a pohodovy deti, nemaji s tim problem a kdyz treba s Tobikem delam nejaky cviceni jako prupravu na psani, tak si Bibca kresli a nejmensiho mam v Becu a pak zase nejstarsi pracuje samostatne a venuju se mensim... tak nejak proste fungujem a vsichni jsme spokojeni a myslim, ze jim hodne prospiva, ze nejsou jedinacci, na nejstarsim to vidim i v kolektivu jinych deti, ze se sice umi prosadit, ale umi taky spolupracovat, vi jak se ma chovat k mensim detem, nepotrebuje me mit neustale za zadkem...jako za me je to vazne dobry mit je brzo po sobe, pro deti jednoznacne, ja obcas padam na pusu, ale ono kdo ne a je jedno jestli ma dite jedno nebo deset 😀

sarkachmelova
1. srp 2011

Ahoj holky,

nevím, zda si mě ještě pamatujete. Psala jsem tu, že si myslím, že jsem těhotná a v tu dobu byly Anežce cca 2 měsíce. Takhle hodně brzy jsem druhé miminko nechtěla 😀 ale s manželem jsme tomu, že jsem znovu těhotná začali věřit a začali se hrozně těšit, vymýšleli jména a tak, bylo to fajn 🙂
Těhotenství se ale nepotvrdilo a nás to nějak vzalo 😀 i přesto, že jsme si říkali, že se začneme o druhé miminko snažit až bude Anežce minimálně rok, tak jsme se rozhodli, že není na co čekat 🙂 je nás tu málo a tak snaženíčko probíhá 🙂 Anežka bude mít za chvíli 5 měsíců a tak to určitě půjde zvládnout 🙂
Tak držte palce ať nečekáme moc dlouho 🙂
Šárka

jasekd
1. srp 2011

@romcovaklarka Ja to vidim podobne jako @majatob , i kdyz to nemam tak narocne, mam jen dve deti. Starsi zarli, ale to by asi delal v kazdem veku. Miminku staci, ze je s nami, vidi na nas, hraje si s hrazdickou, "povida" si s brachou... Vecer chodi spat pozdeji nez Martin, tak se chvili venujeme jen ji, povida si s tatinkem 😀 Obe moje deti jsou schopne zabavit se i samy. Zijeme v podstate v jednom pokoji (obyvak s kuch koutem), V. ma tady postylku nebo hraci deku, ja varim, Martin rabuje hracky, obcas jdu k nemu a hrajem si spolu a kdyz ho prestanu bavit, zase neco delam a on si hraje s necim jinym. Na tvem miste bych pockala, kvuli tobe a tvemu stavu, prece jen mela jsi sekci, to vidim jako jediny, ale dost padny duvod proti 😖 To, ze budes mit tehot. rizikove, ovlivnit nemuzes, tim se dopredu netrap! Ale tu jizvu bych odpocinout nechala, aby ty decka byly aspon o 1,5 roku, ale jsou tady na Konikovi i holky, vim o dvou, co maji deti po roce po sekci. Druhy porod mely plan. sekci. Ale preci jen je to urcite riziko. Ja mela nastesti obai porody prirozeny, a i tak mi jeden starsi doktor vynadal, ze se svym vzdelanim bych mohla vedet, ze je to riziko , mit deti do roka 😕 Moje doktorka se jen smala, gratulovala mi a rekla, ze je to prima (prvni nam chvili neslo, brala jsem leky). Ovsem po cisari by se asi tolik nesmala ani ona 😅
@sarkachmelova Drzim palce 😉

romcovaklarka
1. srp 2011

@majatob @jasekd Díky za zkušenosti, jsou docela povzbudivé 🙂 Moje Dr. mi říkala, že dneska už se říká, že se po CS může otěhotnět kdykoli, ale ona že by radila počkat ten rok. Já bych i počkala, ale nechce se mi moc brát hormonální antikoncepci, i když říkají, že je ke kojení vhodná, tak přesto moc se mi nechce rvát zas do sebe hormony. Takže přemýšlíme, že bychom si zatím ten rok "dávali pozor" 😅 a když by se to nepovedlo, nebo povedlo? Jak se to vezme 😀 ... tak by prostě bylo další miminko.
@jasekd Odkdy se tak Vendulka zabaví sama, tím, že jí stačí, že na vás kouká? Samíka to zatím zabaví tak maximálně na deset minut a pak už řve 😅 Tak nevím, zda z toho vyroste, nebo jestli je to u něj prostě jiné...

beruthiel
1. srp 2011

@romcovaklarka U druhého dítěte je hlavně všechno mnohem snazší, už se nemusíš učit, jak přebalovat, oblékat nebo krmit a čím jsou děti starší, tím je to lepší. A děti se zabaví vzájemně, to mi osobně přijde vůbec nejlepší 🙂

zdezli
1. srp 2011

@romcovaklarka ja mam tedy zatim cas na oba - na beznou peci, hrani i mazleni 😵 mam mene casu na sebe, ale s tim se musi pocitat 😉

smardik
1. srp 2011

@romcovaklarka souhlasím s holkama, dá se to a nemám pocit že by některý z nich strádal-hraju si s každým samostatně, hrajeme si všichni tři nebo čtyři když manžel doma, kluci si hrají spolu i každý sám. Jen jak píše zdezli nemám už tolik času pro sebe a třeba i domácnost někdy nestíhám, nebo spíš to doháním po večerech, u jednoho jsem si večer sedla a přečetla knížku, měli jsme čas s manželem pro sebe, ted třeba doháním po večerech resty ale nějaká hrůza to není

kluci se moc milují a jsem ráda že mám tak malý rozdíl 🙂

luciana43
1. srp 2011

@romcovaklarka Ahojky, taky sem sem u prvního dítěte měla pocit, že není možné stíhat ještě něco jiného, na to mít doma třeba ještě batole 🙂 , ale po druhé už to všechno bylo takový automatický, byla sem přeci jen trošku zkušenější, nic mě už jentak nevystrašilo a věděla sem co mě vesměs čeká a šlo to samo, čas byl a je na oba dva. Jinak taky nemám pocit, třeba co se týče hraní, mazlení, učení , že by některý z nich strádal - buď si hrajeme všichni spolu nebo už si vyhrají i spolu, někdy se nesejdou ve spinkání, tak mám čas aspoň jen ajen pro toho co je vzhůru 🙂 Semtam se objeví výčitka - po Domčovi sem chtěla díky tomu, že sme čekali malou, aby byl brzy samostatný ,sám se najedl lžičkou, zvádl brzy odplenkování, částečně obléknout a teď sem u Natálky taková pohodlnější a tolik na to "nechvátám"... Čas na sebe, manžela, práci i domácnost mám - chvilku to trvalo, ale po zaběhnutém režimu už všechno O.K. . Mám obě děti taky rozené císařem, otěhotněla sem po 10 m a nikdy mě jizva netrápila, všechno dopadlo dobře a vzhledem k tomu, že manžel byl doma s malým ten týden co já byla v porodnici, musel pak do práce a i s tou čerstvou jizvou sme to zvládli s dětma v pohodě 🙂 Takže držím palce

luciana43
1. srp 2011

@sarkachmelova Držím palečky, ať to brzy vyjde 🙂