Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

jasekd
6. srp 2011

@kukujka 😀 😀 😀 My cekali na Martinka rok, z toho cca 6 mesicu jsem mela hormon. lecbu. Vendy je z jedne! nehody, jinak jsme si davali pozor. Tak jen abyste nebyli prekvapeni, ja byla a hodne, ale dite jsme chteli brzo, proto jsme se nejak nechranili, jen jsme necekali, ze to bude hned.

kukujka
6. srp 2011

@jasekd tak dufam,ze aj mna bude cakat take prekvapenie

jasekd
6. srp 2011

@kukujka Treba ano, to tehotenstvi to casto zmeni, a co predtim neslo, jde najednou hned 🙂

sarkachmelova
7. srp 2011

Ahoj holky,
většina z Vás má dětičky brzy za sebou, nemáte nějaké tipy na sourozenecké kočáry ? Všude vidím jen pro dvojčátka, ale já bych chtěla, aby jezdili za sebou a aby narozené miminko bylo v klasické korbě, zatímco Anežka si seděla vepředu ve sporťáčku 🙂 moc děkuji za tipy 😉

jancule79
7. srp 2011

@sarkachmelova Ahoj, já doporučuju EasyWalker Duo. Super kočár, nejlepší co jsme měli. Mladší syn byl v korbičce do 6 měs., vedle měl starší syn sportovní sedačku. Oba měli svoje pohodlí a komfort.

sarkachmelova
7. srp 2011

@zdezli @jancule79 holky díky moc, oba vypadají fakt skvěle, ale za tu cenu by mě asi manžel moc nepochválil, když jsme letos už jeden kočár kupovali 😀 ale nedalo by se nic dělat no.. taky máme dědečky a babičky, že ? 😀 jsou pěkné opravdu oba 🙂

luciana43
7. srp 2011

@sarkachmelova Ahoj, my sice nakonec nekupovali, ale než sme se rozhodli (teda spíš manžel 😉 ), pokukovala sem po tomto .... http://www.chytramama.com/zbozi/4347/Sourozenec...

sarkachmelova
7. srp 2011

@luciana43 tak ten je super, díky moc, přesně něco takového jsem si představovala, hlavně ta cena 😀 asi by jsme nemohli teď jen tak vyplácnout 20 000,- za kočár.. jen mě strašně mrzí, že když už se mi nějaký líbí, je za normální cenu, tak ho mají jen v tmavých barvách (máme rádi veselé barvičky, teď máme zelený kočárek s kytičkami 😀 ale tak to už by pak nebylo to hlavní. A můžu se zeptat, jak jste to vyřešili, když jste sourozenecký nakonec nekoupili ? (jestli jsem to tak dobře pochopila 🙂

luciana43
7. srp 2011

@sarkachmelova Domča začal chodit, už na začátku 10 měsíce, takže když se narodila malá, bylo mu 1,5 roku a byl docela zdatný chodec 🙂 Bydlíme na vesnici a Naty se narodila v létě, takže takový ty procházky do lesa, na hřiště zvládal na odstrkovadle, i pěšky, jen nám to trvalo déle, ale co, času sme měli dost ... Na obchůzky do města sem koupila stupátko ke kočárku a nakupovat stejně musím jezdit autem a to sem je pak oba šoupla do košíku. Velký procházky sme plánovali o víkendu i s manželem, aby ho mohl nést když ho budou bolet nožičky. Tenkrát sem chtěla ten kočárek strašně moc, dnes zpětně vidím, že měl manžel pravdu a já osobně bych ho opravdu moc neužila 🙂

sarkachmelova
7. srp 2011

@luciana43 tak to je super 🙂 my sebou taháme ještě našeho psího kámoše, tak nevím, jak bych je zvládla všechny 😀

luciana43
7. srp 2011

@sarkachmelova taky máme pejska, naštěstí ale jen středně velkého a bereme ho všude sebou 🙂

luciana43
7. srp 2011

@sarkachmelova nejhorší to bylo v zimě, když sme museli ráno se psem a bylo hodně sněhu, kočár, sáňky a ještě pejsek, odpoledne to samé a večer sem byla K.O. 😉 Letos už naštěstí budou jen ty sáňky a pejsek 🙂

jasekd
7. srp 2011

@sarkachmelova Ja osobne bez sourozenaku existovat nemuzu, mam jety Jane powertwin a spokojenost. Jasne, ze klasickej houpavej kocar je pro mimino pohodlnejsi, ale co nadelam. Mame sportovni sedacky a v te zadni mam vloznou tasku, co jsem dostala od kamosky, z jineho kocaru. Korbicka jde ale koupit taky. Nas stal 3000 Kc. Na netu jich je dost. 4kolak bych osobne nedoporucovala, dost holek, co ho mely, byly nestastne, ze to vubec nejde ovladat. Nekdo ho i obratem prodal. Ja mam puvodni kocar klasicky 4kolak na vahadlech bez zatacecich kolecek, ale u tandemu jsem sla do 3kolky s otocnym koleckem a dobre jsem udelala. Malymu je 16 mesicu a stale nechodi, nehrozi tudiz zadny skejtik apod. Holka vazi uz ted skoro 6 kg a stale ji nosit si neumim predstavit, i kdyz Manducu a golfky nebo Manducu a puvodni sportak pouziju obcas taky, ale spis jako nouzovku. Bez kocarku bych tudiz asi sedela doma. Jsem na ne sama, nejaka babicka nebo manzel, to v pracovnim tydnu nehrozi, chodim s nimi po vsech doktorech i nakupech a zarizovani sama, autem nejezdim a i kdyby, od auta bych je musela oba nest, coz mi staci v cekarnach bohate. Nikdy clovek nevi, jak starsi ditko bude zdatne, ja si taky nemyslela, ze budu mit doma az takovou brzdu 😅 Nicmene dneska je toho plnej net, takze nejlepe vybrat urcity typ a pak se rozhodnout podle potreby.

jancule79
7. srp 2011

@sarkachmelova Je fakt, že ta cena je rachot, to máš pravdu. Ale chápu proč. Je lehký, skladný do auta, po technické stránce velmi kvalitně zpracovaný. Akorát s ním nemám zkušenost z MHD, protože všude jezdím autem. Zezačátku bych se bez něj neobešla. Když se narodil mladší syn, staršímu bylo 18 měsíců. Copak na vzdálenost, to on ušel hodně, ale že by šel spořádaně vedle kočáru nebo za ruku, tak to byla sci-fi. Samozřejmě chtěl jít úplně někam jinam než já, v rozumném čase bychom nikam nedošli. Bydlíme v Praze a tady to fakt nejde, abych ho bývala v tom městském provozu honila někde kolem kočáru. 🙂) Takže bez dvoukočáru by byly nějaký dlouhý procházky pasé, takhle jsme mohli všude.
A jaký rozdíl budeš mít mezi dětma?

sarkachmelova
8. srp 2011

@luciana43 my jsme naštěstí venčení ráno ušetřeni, protože chodí manžel než jde do práce, říká, že se aspoň pořádně probere a do práce jde čilý 😀 co je na tom pravdy nevím, každopádně jsem za to ale ráda 😀 my by jsme to ale s jedním asi nezvládli..

sarkachmelova
8. srp 2011

@jasekd díky za tip s tou taškou.. to mě nenapadlo a je to docela fajn nápad 🙂 a hlavně díky za ty kolečka, to už by mě vůbec nenapadlo, protože jsem chtěla vždycky 4kolák, taky ho mám a jsem strašně spokojená ale to jsem nepřemýšlela nad sourozeneckým no, to věřím, že je úplně jiné ovládání. Já autem také nejezdím, nemám vůbec řidičák totiž 😀

sarkachmelova
8. srp 2011

@jancule79 tak tomu věřím, že je velmi kvalitní, ještě aby né za tu cenu, to by mě opravdu naštvali 😀 já autem zase nejezdím vůbec ☹ ale vlastně ani moc MHD, protože se všude dostaneme pěšky 🙂 vlastně jsem si teď uvědomila, že jsem s Anežkou ještě ani metrem nejela, a to už má 5 měsíců.. když jedeme někam na výlet, tak jedině vláčkem a nebo s manželem a to už autem, ale MHD jen maximálně někam kousek, když jsem líná chodit 😀 jsme z Libuše, takže docela na kopci, a tak většinou když někam jdeme, tak tam jdeme pěšky a zpátky se do kopce svezeme autobusem 🙂 ještě rozdíl nevím, ještě těhotenství nemám potvrzené, ale od 3 měsíce Anežky, jsme se s manželem rozhodli, že se druhému bránit nebudeme a milujeme se bez jakékoliv ochrany, s tím, že až miminko bude chtít, samo se objeví 🙂 kdyby to vyšlo tento měsíc, tak by byli o 17 měsíců 🙂

jasekd
8. srp 2011

@sarkachmelova Ja ridicak mam, ale s detmi se bojim jezdit, no blba jsem, mela bych jednodussi zivot, manzel jezdi do prace na kole, cili auto bych k dispozici mela. Holky si stezovaly na Jane twin two, prave 4kolak, co vubec nejde ovladat prej, zvednout na obrubnik atd. Vic si jich stezovalo, ale je to individualni jako vsechno. Nejsem si jista, ze 4kolka bude mit rucni brzdu, tu u tandem kocaru ocenis, ty deti a bagaz pro ne uz dost vazi. Tasku mam z kocarku Deltim tusim. Ja tu korbicku nevidela, ale tezko bude tak velka jako na klasickym kocarku, tak jsem ji nechtela, mame tu tasku a pak bude ve sportaku. Neni to idealni, ale v nasi situaci jedina moznost.

luciana43
8. srp 2011

@sarkachmelova bydlet ve městě nebo nemít auto a kdyby byl Domča takový šídlo jako Natálka kterou stále stále někde naháním , taky bych to nedala bez sourozeneckého kočáru, to bysme věčně něco nestíhali a nikam se nedostali 😉

luciana43
8. srp 2011

@jasekd vidíš taky by mě nenapadlo, že čtyřkolka i přesto, že má otočná kola se bude špatně ovladat, ruční brzdu mít asi určitě nebude.. 🙂 já osobně ji ocenila i u klasického kočárku, takže věřím, že u tandemu bude ještě mnohem víc užitečnější

jasekd
8. srp 2011

@luciana43 Mam pocit, ze si hlavne stezovaly na blby teziste...

sarkachmelova
9. srp 2011

@jasekd do mě manžel pořád hučí, ať si ho udělám, také si říkám, jak by to bylo všechno mnohem jednodušší, odjet si na chatu, kdy se nám zachce a nebýt ovlivnění manželem a jeho prací.. ale stejně jako píšeš Ty.. já se docela bojím i jako spolujezdec, takže si nedokáže představit, že řídím a ještě s dětmi ??? tak to vůbec 😀 proč myslíš, že to není ideální ta taška ? mně to příjde fajn. Vždyť tašku místo korby má i spusta klasických hlubokých kočárků 🙂

lucka33
9. srp 2011

ahojte, ja budem mať medzi deťmi rozdiel 15 mesiacov, tiež uvažujem o súrodeneckom kočíku a mám zatiaľ vybratý tento: http://www.prenasedeti.sk/obchod/action/product...
Čo naň hovoríte? Nemáte skúsenosti? Alebo doporučujete niečo iné? Nejak si neviem vybrať, veľa do kočíka investovať nechcem, lebo neviem, ako dlho ho budem potrebovať... A uprednostňujem skôr sedenie za sebou ako vedľa seba...

jasekd
9. srp 2011

@sarkachmelova Ono je to trochu z kopce, tak Vendy dost sjizdi. Mista samozrejme nic moc. No proste ja mam puvodni kocarek Babyactive Ballerina, 4kolak nafukovaci na vahadlech, obrovska pevna vana, max. komfort po dite, prostor, houpe to jak lod, parada. Sportak tohoto kocaru uz se mi tak nelibi, ale ten hlubokej je naprosto super, tohle je proti tomu vejtraska.
@lucka33 Takze... Libi se mi ten veliky kos. Libi se mi moznost toho pripinaciho dilu na zadni sedacku. Muj to nema a az vyndam tasku, budou holce viset nozicky dolu 😝 Dale jsou dobre ty nanozniky ve standard vybaveni. Nelibi se mi kolecka, jsou patrne plastova. Nelibi se mi, ze je to 4kolka, holky s tim nemely dobre zkusenosti (ovladatelnost, teziste). Nema to rucni brzdu, tandem kocar je s detmi hodne tezky a z kopce se brzda velmi hodi. Nelibi se mi rukovet, zda se, ze neni polohovatelna. Muj stary kocar ma cca 5 poloh, pro prcky i vysoke lidi, muj tandem jane jen 2 a je to sakra malo, navic Jane je spanelsky kocar pro prcky spis, takze manzel dost nadava. Takze urcite vyzkouset, zda by vam vyhovovala vejska, pokud jste s partnerem podobne vysoci, tak to jde, ale vozit chteji i babicky a dedove treba. Zkusit si, zda ti ten obr kos nebude prekazet pri chuzi, kor kdyz rukovet neni polohovatelna, plus budes mit na rukoveti jeste tasku, pak je malo mista a kor bez brzdy se pak z kopce spatne jde.
Celkove mi prijde, ze kocarek bude pohodlny pro deti (az na ty kolecka, nafukovaci jsou pohodlnejsi), ale mene pohodlny pro rodice, i kdyz treba zrovna vam padne do ruky. Ten obri kos je super 🙂 Muj Jane powertwin je super ovladatelny, dobre teziste, rucni brzda, slusny kos, blba rukovet a chybi to prodlouzeni zadni sedacky, rekla bych tedy pohodlnejsi pro rodice, trochu kompromis pro decka. Potrebovala bych mit ty kocary vedle sebe, abych mohla porovnat, ale takhle mi to na prvni pohled pripada.

jancule79
9. srp 2011

@sarkachmelova Tak držím palce, ať Vám druhé mimi vyjde. Pro děti je ten nízký věkový rozdíl super, pro mamku je to větší hoňka (ta z toho vytěží až potom, když jsou děti větší, vyhrajou si spolu a tak). To já jsem zase bez auta jak bez ruky. Mám řidičák od 18 let a od té doby pořád jezdím, takže bych se bez něj asi neobešla (teda samozřejmě obešla, kdybych musela). S dětma mi to fakt hodně ulehčí, zvlášť s těma dvěma.
@luciana43 @jasekd jj, u toho tandemového Jané za sebou jsem také několikrát slyšela, že si holky stěžovaly na jeho těžiště a vůbec na najíždění na obrubníky apod. Jinak s tou ruční brzdou, mono kočár mám Jané Slalom Pro, který ji má a je to fajn. Bydlím na kopci (je to pěknej krpál), takže se hodí. Sourozenecký kočár jsem měla EasyWalker, ten ji neměl, ale na ten krpál by se to hodilo. Ale šlo to i bez ní. Kluci mi naštěstí nikdy neujeli. 🙂) A to ke konci jsme byli docela naloženi - jeden 16 kg, druhý 11 kg, kočár 17 kg + další sarapatičky, takže 46 kg jen to fikne. 🙂

jancule79
9. srp 2011

@lucka33 Ahojky, já jsem měla pro kluky EasyWalker Duo, takže mám vlastní zkušenost jen s kočárem, který má sedačky (nebo sedačku a korbičku) vedle sebe. To si nemůžu vynachválit, každý dítě má maximální pohodlí. Znám pár maminek, který mají sourozenecký kočárek takhle za sebou. Určitě výhoda je, že s ním všude projdeš (i když to s tím EasyWalkerem taky nebyl problém, protože je široký 76 cm, takže v pohodě projde 80 cm dveřma). Akorát s tím tandemovým za sebou si někdy lidi stěžovali na to (samozřejmě asi jak u kterého kočárku), že sedačky jsou hodně za sebou, takže je tam pro děti málo místa a taky že pokud by sklopili přední sedačku do lehu, tak do té zadní už se žádné dítě nevejde nebo tam bude slisované. Ale jak říkám, to určitě záleží na typu kočáru, každý je přece jenom trochu jiný.

jasekd
9. srp 2011

@jancule79 To Jane ale mysleli tu 4kolku. ne? Ten 3kolak (powertwin) je dobrej. Mam pocit, ze je to jako Slalom, akorat tandem, ale nevim presne, puvodni kocarek mam uplne jinej. Drzet 46 kg z kopce, to je mazec. Moje deti ted maji 6 a 10 kg, kocar pocitam cca 14 kg, plus taska apod. Odhaduji to zatim tak na 35 kg a staci. Brzda je k nezaplaceni, kor kdyz bydlime na horach , tady ve meste snad nejdes po rovine nikdy (Jablonec n.N.)

jancule79
9. srp 2011

@jasekd jj, myslím, že mluvili o té 4kolce. No mě ta váha ani moc nepřišla. Je fakt, že jsem na to byla zvyklá, takže je s tím člověk tak nějak sžitý. Ale je mi jasný, že kdyby si někdo, kdo vozí třeba jedno 5kg miminko, vzal najednou celkem 46 kg, tak že by to asi byl pro něj sakra rozdíl. Já jsem to měla jako posilovnu zdarma. 🙂) Tak to věřím, že na horách je tam brzda k nezaplacení.

jajulin
9. srp 2011

@lucka33 Ahoj, tak přesně tenhle kočárek jsme před 2 týdny koupili a zatím jsem moc spokojená. Ale nemám s čím porovnat, žádný jiný tandem jsem naživo nezkoušela a i tento jsem objednala naslepo. Podle mě je to výborný poměr kvality a ceny. Jezdím s ním skoro každý den, ale jen na krátké vzdálenosti. Na ovládání si nemůžu stěžovat, ale jak říkám, nemám s čím srovnat. Při nájezdu na chodník atd. musím úplně zastavit, přišlápnout dole tyč a tím se předek kočárku nadzvedne - je to tím, že je předek zatížený starším dítětem. Rukojeť není polohovatelná, ale myslím, že to nijak nevadí, ta výška je taková univerzální 🙂. Já měřím 169 cm a je to v pohodě. Koš je opravdu veliký a při chůzi vůbec nepřekáží. Kolečka nejsou nafukovací, ale jsou relativně velká a není to s nimi nejhorší. Je třeba dokoupit vložnou tašku pro miminko a tašku na rukojeť (já používám tašku od jiného kočárku). Samozřejmě existují mnohem lepší kočárky, ale ty jsou taky o dost dražší. Za tu cenu udělá tenhle kočárek super službu. Nevím, co dalšího by Tě zajímalo, kdyžtak se ozvi, ráda odpovím. 😉