Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

eveluska
18. srp 2011

@lenka112 no tak to mas teda uzasnou pripravu na deti, uz na malyho neco zkousis? 🙂 to asi jeste ne, vid.... to jsi deti ucila uz treba zaklady pocitani a tak, aby pak byly pripraveny na skolu?

jasekd
18. srp 2011

@lucka33 Ja nemela cisare nastesti ani jednou, ale s Martinkem jsem se taky poradne nerozkojila. Ona to byla i jeho chyba, GER, zloutenka, spavost, nechtel jist atd. Plus moje nezkusenost, nervy. Od 5ti tydnu do 4 mesicu jsem kojila a prikrmovala, pak uz jsem otehotnela a prisla o mliko uplne. Ted podruhy kojim plne, od zacatku v pohode, mala se hlasila, pekne sala, az na par problemu to slo. Ted tedy nepribejva, ale vypada spokojene, furt jen kojim. Dodrzuju klasicke rady na rozkojeni a brala jsem Ricinus Comunnis homeopatika. Tak snad to u tebe ted taky pujde, je to obrovske ulehceni casove, organizacni i financni, to kojeni 🙂 Tahat vsechny ty veci pro dve deti a jeste flasky, UM, termosku atd, by se mi nechtelo, tak jsem vdecna, ze nemusim.
@luciana43 Super tchyne. K tomu kojeni, ja nejsem zadna mlikarna a i pres veskerou snahu i ted to mame na hrane, jak jsem psala vyse, V. ted nepribejva. Mam fibroticke zmeny prsu a mozna i tim to je, ale snazim se. Vsechny moje kamosky by uzivily 10 deti a decka jim pribejvaly kilo za mesic a podobne 😅 Mne V. minuly mesic sotva 300 g a ted uz 10 dnu nic... Jinak koukam, sama Lucka, pokud to nejsou jen prezdivky. Ja jsem taky Lucka 😉
@eveluska Coz takhle rict Gratulujeme a smitec 😀 Ja mam manducu, koupilijsme ji narychlo naslepo, manzelovi vyhovuje, mne min, je dost tuha a kdyz mam dite na brise, tak ten dolni pas mi prekazi v chuzi, sednout se as tim moc neda... Uz bych ji nekoupila asi, pripadaji mi ty jiny nositka mekci, prizpusobivejsi, ale nezkousela jsem. Taky mam dost uzky ramena a mela bych asinosit krizem , ale do toho jsem nejak nepronikla. Mam ji jako nouzovku na Vendy, manzel docela casto, kdyz si jde do vecerky pro pivo, bere M. sebou, libi se jim to.

eveluska
18. srp 2011

@jasekd presne, taky mi manduca takhle silene tlacila, ramena odstavali, no des, pry je spis na chlapy a na vetsi zensky, ergo jsem oproti ni vubec necitla, ze mam na sobe, to je balada 🙂 jj, dobrej napad, pogratulovat staci 😎

jasekd
18. srp 2011

@myzma Mne ten satek vubec nesel 😅 Ale souhlas, je nejprizpusobivejsi, nejmekci... Ale manzel by s nim nechodil, i kdyz mame tmave modry, pripadal by si jak indianska babi 😀

jasekd
18. srp 2011

@eveluska To odpovida, manzelovi vyhovuje. Nechapu to rozsireni dolniho pasu, fakt to pri chuzi prekazi... No uz to s ni vydrzime, nebudu kupovat dalsi, stejne me noseni moc neuchvatilo, jsem kocarkovy typ, jak uz tu nekdo psal 🙂

eveluska
18. srp 2011

@jasekd jj, ja taky spis kocarkova, kde to jde kocarkem, ale zas treba do terenu, do lesa (mimo cesty), na kešky a do zaveji bylo to nositko supr.... ja v zasade nosila jen tehdy, kdyz bych se s kocarem nadrela vic 🙂

eveluska
18. srp 2011

@jasekd presne, muz by satek neprezil, i to vazaci meitai mu vadilo a teda prska i na ergo, chce krosnu na zada, jemu vadi, ze ho to tesne obepina a macka mu to pupek 😀

lucka33
18. srp 2011

@jasekd no to je super, že kojíš. Veru s tým UM je to oštara. Teraz už v pohode, malá mi vypije najviac 2 fľašky za deň, vôbec mlieko nechce, jedine ráno... A to umývanie a vyváranie fľaše, kupovať cumle a mlieko a keď bola maličká aj dojčenskú vodu, teraz už preváram z vodovodu, no roboty strašne moc okolo toho. A keď sa zobudila, hneď plakala, že je hladná, no kým som jej to mlieko pripravila... Pri kojení dieťa zamrnčí, vytiahneš prso a hotovo 😉 Ideálna teplota, vždy poruke, hocikde a hocikedy 😉

lucka33
18. srp 2011

Inak vy ste ma tu tak navnadili tými šatkami a nosičmi, že vážne uvažujem, že si niečo kúpim. Poskúšam si v obchode rôzne nosiče a ktorý mi bude vyhovovať, potom kúpim z bazáru 😉

jasekd
18. srp 2011

@lucka33 Ja se kojeni podruhy dost bala, ze to zas bude ocistec a nepujde to, a jde to 🙂 Snad ti to taky vyjde. Je to velka svoboda, vzit dite a kdykoli honakrmit. Ja teda nemam s kojenim na verejnosti problem, stejne jsme furt venku, kojim na lavicce, na dece atd, da se to udelat decentne a v pohode. Navic kdyz uz jsem s M. vytahla flasku, ty pohledy a kecy i od cizich lidi, proc nekojim... Lidi se dnes do vseho moc s*rou, ale ne, ze by pomohli, ale otravovat a kritizovat, to at si radeji nevsimaji vubec.

alena36
18. srp 2011

no já mám z kojení hrůzu, s Daníkem to byl děs, bojkoval mlíko od 2 měsíců, ale takovým způsobem, že jsem měla z každýho kojení akorát stres, co zas bude vyvádět, viděl prso a permanentně ječel. Jinak nikdy nezaplakal, ani z hladu, ale když došlo na kojení, tak ječel jak siréna. když to u druhého nepůjde, kašlu na kojení UM to jistí, ať si lidi trhnou nohou, já zas nemohla nikam, maximálně na hodinu, protože jekot na veřejnosti to jsem si nelajsla, navíc jsme kojili jen vleže, jinak se bránil úplně....

petja
18. srp 2011

@skaredka Tak se starším nemám problém vůbec ,to spíš,jak skloubit moji v poslední době vztekající se holčí pro kdeco s novorozenečkem.Vždyť s většími dětmi je vždycky lepší domluva

spongebobka
18. srp 2011

@alena36 Ahoj, se starší jsem měla taky velmi problematické kojení už od začátku - špatné přisávání, žloutenka, spavost atd.. Tři měsíce jsem co 3hod odstříkávala, dávala zprvu stříkačkou, pak lahvičkou, do toho jsem se s laktačníma poradkyněma snažila o přikládání. Po třetí mastitidě jsem to zabalila. Takže jsem si na druhé připravila lahvičky, sterilizátor, plnou špajz kojvody, velkou zásobu UM a vůbec jsem to neřešila.
Takže malej se samozřejmě přisál hned na sále a kojila jsem vesele s minimem problémů 🙂 .

smardik
18. srp 2011

ahoj, u nás se taky kojení nedařilo tak jak jsem chtěla. S Tomáškem jsme bojoval od začátku-u porodu se prý dost napil plodové vody a ještě 2dny mi ji blinkal a přisát se nechtěl i když jsem pravidelně přikládala sama i sestričky pomáhali, různé polohy ale nic, narodil se v sobotu a přisál se až v pondělí odpoledne a pak mi pomalu přibíral takže jsme bojovali, pak se rozpil slušně ale já hned po šestinedělí dostala MS a mu přestalo chutnat, celou dobu mi řval hlady a prso nechtěl, napil se jen v polospánku, druhá MS to samé a třemí MS konec kojení, už si nevzal ani ve spánku a potom už taky ne, odstavil se mi

u Honzíčka super přisál se na sále, krásně přibíral. ale po šestinedělí přišli problémy-u prsa se začal, chtěl jíst i co půl hodiny, usínal mi u něj. Já to přikládala tomu že měl růstový spur a začla jsem o kojení bojovat-po každém kojení jsem ho vážila - to jsem zjistila že po spaní zvládne vytáhnout 60 ale jinak je 30 a to jsem byla ráda, půjčila jsem si odsávačku at mám víc mlíka, , přikládala ho ale bylo to spíš čím dál horší, začal špatně přibývat na váze takže jsem dala flašku se svým odstříkaným a potom se přišlo na srdíčko takže důvod proč se zlobil nebyl žádný růstový spur ale to že už neměl sílu si vytáhnout tolik mlíka kolik potřeboval díky srdíčko. No tak jsem odsávala fakt co 3 hodiny at mám, i v noci ale někdy to kvůli Toma nešlo nedalo se to tak občas dostal i UM, ale většinou jsem nakojila z prsa at si vytáhne kolik zvládne a pak dostal z flašky-MM nebo UM, jak to zrovna bylo nebo třeba jak jsem zvládal rozmrazit a tak to bylo až do té operace, ještě den před operací-kdy jsem naposled mohla jsem ho kojila, doufala jsem že po operac se to spraví a zas budem kojit bez problému ale bohužel, jen pak viděl prso a měl úplný hysterický záchvat-nesměl pak plakat takže dostal flašku s UM. měla jsem i své odstříkané ale to potáhl a nechtěl.

takže já měla mlíko u obou ale odstavili se mi vlastně oba sami ☹ dodneška mě to mrzí

eveluska
18. srp 2011

@smardik to jsi bojovala hodne, nema proc te to mrzet, kdyz kojeni nejde, i na um jsou deti zdravy a spokojeny 🙂

luciana43
18. srp 2011

@jasekd 😉 jj taky Lucka

@alena36 ať si lidi trhnou 😉 Když je maminka spokojená, je spokojené i miminko. Sama sem teda kojila v pohodě, ale viděla sem to u sestřenice i kamarádky - dokud se trápily s kojením - chtěly,ale nešlo to - byly vystresovaný, nervní a jejich dětičky taky, jakmile se smířily s tím, že to asi opravdu nepůjde a přešly na UM, konečně si začly mateřství užívat a jejich miminka byla pak taky v pohodě. A časem i mě věčné otázky typu "Kojíš?" a kolikrát i od neznámých lidí lezly docela na nervy, vím, že to nemysleli špatně, ale mateřství je přeci o něčem víc než jen o kojení 🙂

luciana43
18. srp 2011

@smardik Taky si myslím, že si bojovala opravdu hodně a moc si proto udělala a určitě bys na sebe měla být pyšná 🙂

smardik
18. srp 2011

@eveluska bojovala jsem do poslední chvíle ale mrzí mě to, měla jsem v plánu kojit dýl a doufala jsem že aspon u toho druhého to vyjde ale bohužel. ale máš pravdu na UM jsou spokojeni oba a zdraví taky jsou 🙂, oba mají dodneška UM 3x denně, jsou to moji mličkouni

dneska je to u nás jak v uplakánkově, oba ode mě chytli ten baciil a serou, Tom je jednou a dá se to ale Honzík hodně a asi ho i bolí bříško pofnukává, jdu za nima

smardik
19. srp 2011

holky tak v pondělí ráno jde Tomík poprvé do jesliček, pokud to půjde dobře tak pondělí a úterý půjde domů po obědě a od středy by už byl na celý den

lucka33
19. srp 2011

@smardik a starší už chodí do škôlky? Ty už ideš do práce? 🙂

smardik
19. srp 2011

@lucka33 právě starší jde do jeslí, s mladším budu doma. Už jsem to tu psala, Tomášek bude mít sice 3 roky v říjnu a do školky mi ho vzali ale nemůže nastoupit-plně plíny, nenají se sám, neobleče, neřekne si co chce a celkově na to prostě nemá ale mezi děti chce takže začíná chodit na 5 dní v měsíci do jeslí-těch 5dní je jistých a pak podle peněz třeba připlatíme další dny, bude chodit do soukromých jeslí takže celý měsíc nejde na to nemáme

lucka33
19. srp 2011

@smardik aha, teraz som si to poriadne všimla v tvojom pase podľa mien 😉 A to je super, že ti ho zobrali do jasieľ 😵 Aspoň bude v kolektíve a to deti potrebujú 😉 No vidím, že aj u vás sú za súkromné jasle riadne pálky... Aj u nás za to pýtajú nehorázne peniaze 😒

smardik
19. srp 2011

@lucka33 vzali - já myslím že jim to je jedno koho vezmou, zaplatíš a je to, no na celý měsíc je to 6 000 za jesle, sebou musí mít vlastní plíny a on je zvyklý usínat s UM takže i své UM ale přiznám se že zas celý měsíc na celý den nechci, to bychom nebyli vůbec spolu takže to ne. Fakt uvidíme jak to půjde ted jsme domluveni že si koupím pernamentku na 5dní pobytu na celý den a ten jeden celý den mi rozdělí na dva půl dny a pak už celý den ale není problém si připlatit nebo kdyby to nešlo tak bychom to pak zas mohli rozdělit, uvidíme jak bude zvládat on a jak to bude s ježděním tam-není to u nás ve městě a nemáme auto takže musíme autobusem a právě musím sebou tahat i Honzíka a kvůli spaní by chození jen na půlden bylo problém. ale jinak se mi jesle líbí-byli jsme se podívat a vybavení hezké, učitelky příjemné a málo dětí http://www.jesle-ostrava.websnadno.cz/Rezim-a-n...

jasekd
19. srp 2011

@smardik Tak drzim palce, at se uzdravite a ten nastup dobre zvladnete 🙂
My zas mame nerva, a s Vendy. Zacala ji otykat nozicka a ma na ni petechie (to uz teda dlouho, nikdo to doted nekomentoval, mame to i v rodine), ale ted ji to opuchlo, v pondeli musi na odbery a pak do spitalu na sono briska, snad jen ambulantne, zalezi, co najdou. Vypada to, ze to neni krvi, ale stagnacni, spatne ji odtyka krev z nozicky, asi neco tlaci na dolni dutou zilu nebo nekde niz. Pokud se zhorsila, mame naklusat do spitalu hned, tak nevim, co z toho bude 😔 No aspon ji zkontroluji i ty ledviny, kdyz ma M. tu vadu (u nas v porodnici se sono ledvinm plosne nedela, jen u indikace). Ale od ledvin to nebude, ma oteklou jen tu nohu. A vubec nepribejva ted, uz jsem nekdy unavena, furt neco s nima je, ikdyz proti treba @smardik to mame jeste v pohode 😅

smardik
19. srp 2011

@jasekd dík Tom už je úplně v pohodě, Honzík průjem ještě měl ale ted večer už vypadal líp tak snad dobrý. akorát jsem nakazila všechny okolo-já začla a pak kluci, manželovi taky bylo zle a nakazila jsem i rodiče- v noci už lítal tatka a ted odpoledne i mamka -(

jéžiš tak at je Vendulce líp, to je pořád něco fakt, hrůza ☹. Já žasnu jak to má každá porodnice jinak, u nás se sono ledvin dělá fakt ploště všem dětem-teda aspon v porodnici kde jsem rodila a i nějaké vyšetření sluchu jim tam dělali ploštně

lucka33
19. srp 2011

@smardik jéééj to sú aké pekné jasličky 🙂 A tie detičky ako tam sladko spinkajú 😵 Fakt to tam vyzerá super! A to je dobre, že prijmú dieťa, ktoré má svoje "podmienky". Aj to, že ti vyhoveli, čo sa času týka... No u nás je to podobná cena za tie jasle, fakt hrozné peniaze.... 😒

smardik
19. srp 2011

@lucka33 jo vypadají hezky, byli jsme se podívat a líbili se mi i klukům, Tomík to tam celé prozkoumal, hrál si a vypadal spokojeně,domů jsme šli s pláčem tak snad to půjde i když to zas bude jiné když tam bude sám ale doufám že to bude dobré. co je fajn že tam je málo děti-cca 6-9 na ten den a na ně 2učitelky což mi přijde super, ted jsou tam všechny děti starší jednoho roku, menší momentálně nemají. jo vyhověli ve všem fakt vypadala učitelka v pohodě že není problém a co se mi líbilo že i respektují na co je zvyklý-ptala jsem se právě jak se spaním protože Tom neusne bez UM, plíny a auta a ona žádný problém at donesu na co je zvyklý, napíšu to k přihlášce a jak ho dovedu at to řeknu a bude to tak jak je zvyklý takže i to se mi líbilo že žádné nucení do něčeho ale respektování toho na co jsou zvyklí

jasekd
19. srp 2011

@smardik povinne vysetreni to neni, na rozdil od sluchu, oci, metabol. vad a kycli, takze M.to mel jen diky nalezu v tehot.

smardik
19. srp 2011

dívám se ted na ty jesle a je to +6000 bez jídla, pernementka na 15 dní-celý den s jídlem stojí 6225, fakt dost. No Tom má v říjnu narozeniny, pak budou vánoce tak pro něj asi nebudu od babiček, prababiček nic chtít ale budu chtít peníze na jesle a koupím tu pernementku-ono je to tak výhodnější než to kupovat jednotlivě každý měsíc

smardik
19. srp 2011

@jasekd no povinné to asi není ale u nás ho dělali všem, kluci to naštěstí měli oba dobré 🙂