Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

jolinka
30. srp 2011

@l.e.o.n.t.y.n.k.a gratulujem k babetku, drzte sa 🙂

na mna prisla tieto dni unava... ☹ tie tri starsie mam cely den, riesit tie ich spory o blbosti, neustaly servis a obsluha... 5.september ked zacne skolka a skola a ostanem len s Matym je pre mna spasenie 😉

Maty zaspava dost neskoro, vcera o 11tej vecer, co mam z toho ze traja starsi su uz o pol.9 tej v posteli, ked si i tak este nemozem lahnut a kojim a nosim a kojim a nosim a uspavam a uspavam... 🤐

rano samozrejme vstavam s tymi co sa vyspinkali od skoreho vecera 😉 moj spanok je prienik mnozin spankov mojich deti 😉 😝 😝 a tak sa vleciem hlavne rano s motajucou hlavou

lucka33
30. srp 2011

@luciana43 no možno aj u nás sa osvedčí táto varianta, uvidíme, keď do toho vhupneme 🙂

kukuca
30. srp 2011

Ahoj, tak já už se za chvíli taky rozpadnu. Ty poslední dny jsou náročný s malým. Přád za ním lítám po venku, bolí mě šíleně kolena (asi tou váhou, ale stejná jak minule) a řeším jak do toho půjde zvládnout ještě novnorozenec 😕 Taky mám strach jak to bez malýho vydržím tak dlouho když budu v porodnici, a on beze me, jen s taťkou.

Nejspíš tentokrát čekáme holčičku, vymysleli jsme jméno Karin. Znáte někdo nějakou?A kdy slaví svátek?V kalendáři je jen Karina. A to už se nám moc nelíbí.

kukuca
30. srp 2011

@ l.e.o.n.t.y.n.k.a. moc gratuluju k holčičce 🙂

jasekd
30. srp 2011

@luciana43 My to delame takhle, nejak to vyplynulo ze situace a hlavne chci mit trochu casu ciste jen pro ni, pres den je trochu stranou a navic vecer hodne place a neusnula by. Usne tak ve 21, 22 hodin a pak kojim kolem 4 a pak mezi 6 a 7 hodinou. Coz je slusne 🙂 Hodne lidi to tak dela, ze starsi jde spat a mrnous jeste ponocuje, vzdycky mi to prislo zvlastni a srandovni, ale u nas to tak je taky 🙂 Nastesti Martin je jeste malej, tudiz mu nedela problem jit spat i kdyz vidi, ze ona si tu bud hraje nebo rve... Kdyz docpu do postele starsiho v 8, to je svatek...

jasekd
30. srp 2011

@jolinka 4 deti si uz vubec neumim predstavit 😕
@kukuca My to v porodnici zvladali v pohode, malej byl s tatou stastnej, ale jednak mu byl jen rok a jednak neni mamanek a taky jsem ho kojila naposled, kdyz mu byly 4 mesice, takze byl i parkrat na hlidani u babicek atd. Novorozenec pujde zvladnout, ja jsme byla pomalejsi a unavenejsi a neschopnejsi, kdyz jsem byla tehotna a starala se o jedno dite, nez pak se dvema detma. Karin bude asi slavit na Karinu , ne?

kukuca
30. srp 2011

@jasekd, no právě jsem četla na netu že Karin a Karina jsou dvě jiý jména..Ještě musím něco počíst..

Takže radíte být v porodnici aby nechodil starší na návštěvu s tatínkem?že je pro něj horší pak to loučení, než celkově to odloučení cca 3 dny?

jasekd
30. srp 2011

@kukuca Za mnou chodili denne! Zatimco ja poprvy malem dojetim uronila slzu, tak malej pokynul ruckou, zvedl jeden koutek a otocil se ke zdi a zajecel "tiktak". Visely tam hodiny 😉 Sestra ho nezajimala vubec, ani kdyz jsem ji kojila. Mela jsem letos nadstandard, tak za mnou chodili treba na hodinu a na pokoj. Kamoska mela deti o dva roky a holka za ni nechodila. Druha 2,5 a kluk za ni chodil, ale delal tam docela hnusne zarlive sceny a v jejim pripade to byla asi chyba, to si musi rozhodnout kazdy sam. Ja byla za ty navstevy rada, malej nijak neplakal, kdyz sli pryc, ale jak pisu, je trochu sveraznej v tomhle, a byl malej.po porodu bylo dost hnusne, ze me asi po mesici, kdy se zdalo vse krasne, zacal asi na mesic dost odmitat, jako nechal se obskakovat, obslouzxit, ale jinak ke mne nechtel, radeji natahl ruce k moji sestrenici, co videl naposled, kdyz mu bylo 5 mesicu. To bylo kruty ☹ Neumim si predstavit, ze by me 5 dnu vubec nevidel, jak by se choval. Ale on byl fakt miminko.

jancule79
30. srp 2011

@kukuca Ahoj, když se narodil malý, tak staršího syna manžel na návštěvu do porodnice nebral. Předem jsme se tak dohodli. Myslím, že to bylo určitě lepší. Je mi jasný, že jak by viděl mámu, tak by pak z tý porodnice nechtěl odejít a 18ti měsíčnímu dítěti bych vysvětlila těžko, že máma příjde za 3 dny. 🙂) Jinak doma to s taťkou zvládli v pohodě.

pivaska
30. srp 2011

Ahojky,
já mám 3 holky 🙂 první je narozena 20.9.2005, druhá 29.12.2008 a třetí je 30.4.2010 a je to super, holky si spolu max. vyhrajou. 😉
Do porodnice chodili s taťkou a bez problému, jak s první tak i druhou. Spíše jsem brečela já než oni, ale vydržela jsem to než odešli. Jen ať mrňouska taky vidí. 🙂

luciana43
30. srp 2011

@kukuca Tak našemu malému bylo 19 m, když se mu narodila sestřička a do porodnice za námi chodil s taťkou každý den. Byl to do té doby docela velkej mamánek a zvládl to naprosto perfektně, po mamince ani slza, to já to asi zvládala hůř bez něj 😉 a ještě sem měla plánovaného císaře, takže kdybych ho neměla vidět celých 7 dní co sem tam byla - to si nedovedu vůbec představit 🙂

luciana43
30. srp 2011

@jasekd Jjj, já hodně četla, že to dost maminek má takhle - nejdřív starší a pak mladší, ale u nás si to vlastně malá nastavila sama, dýl nevydržela a na kojení se pak budila poprvé až po půlnoci, až po tom někdy cca v 8 měsích začala chodit spát stejně s bráškou a dneska dokud ho taky nevidí v posteli tak spát jít nechce 😉 Já zas byla ráda, že sem měla tu hoďku večer čistě jen pro staršího.... Ony si to ty dětičky samy naplánujou kolikrát jak to chtějí 😉

zdezli
30. srp 2011

@jasked u nas je to stejne - starsi chodi spat kolem 20:30 a mladsi pak se mnou kolem 22. On taky spinka cele odpolko, takze by tak brzy asi nesel. No a odpolko se zas venuju starsi 😉

@kukuca Taky mame rozdil 19 mesicu a manzel chodil s dcerkou denne, nikdy nebyla zadna scena. Jak pisi holky, spis jsem to nesla spatne ja nez ona...

smardik
30. srp 2011

ahoj, u nás se do porodnice nechodilo, Tomík byl dost mamánek a jen jsem odešla tak brečel, v 15měsících mu nešlo nic vysvětlit takže za námi nebyl a byl doma s tatínkem, zvládli to oba v pohodě 🙂 🙂

a ke spaní u nás chodil první taky starší a to ve 20hodin , pak jsem okoupala mladšího, nakojili jsme a kolem té 21 šel spát. on většinou spal do té 18-18:30 takže to tak akorát vycházelo nakojit ho jak se vzbudil, ve 20 okoupat a chvíli mít čas jen pro něj a pak před 21 nakojit a spát 🙂

jo dneska jsem se dozvěděla že je Tomík chudáček, když ho dávám do jeslí

luciana43
30. srp 2011

@smardik nějaká chytrá paní povídala .... 😉 A líbí se mu tam?
Já když to tady tak čtu, tak mám ty dítka nějaký spavý 😀 Už odmalička, klidně mohly vstávat jako miminka v pět a v sedm už zas spaly a teď polední spánek skončí tak kolem třetí a od sedmi už Domča chodí "maminko jdeme spinkat" 😉

smardik
30. srp 2011

@luciana43 jo velice chytrá ale ona je taková dokonalá maminka s dokonalým dítětem-malý v 19měsících nemá vůbec plíny-ani v noci, sám se nají- i příborem, mluví - umí slova jako prsa, traktor atd 😀 😀 😀 😀

jo můžu říct že se mu tam líbí, je tam spokojený, chválí ho že je hodný. Doma mi nechtěl jíst a tam vše, včera tam i čůral do nočníku a celkově je spokojený. Jak ho tam vedu tak ho převleču a bavím se s učitelkou a on sám od sebe utíká za dětma takže líbí se mu tam 🙂

smardik
30. srp 2011

to mi ted připomíná co mi udělal-já dávala nákup do batohu a on mi odjel-vždycky odjede k dveřím a přijede zpátky a dneska nic, no vyjdu ven a volám ho a nic, tak jsem šla zpět do obchodu a vzala to druhou stranou- u hlavní cesty a nic, to musím říct že už jsem fakt byla s nervama v prdeli, volala jsem a nic, zas jdu do obchodu jestli tam není a on mi jde naproti a mává na mě že mám jít za nim-byl pěšky bez motorky. říkám mu kde máš motorku a on mě odvedl na autobusovou zastávku ze které jezdíme do jeslí, tam si sednul a ukazal na autobus. do jeslí jezdíme autobusem, jinam jsme ted dlouho nejeli takže si myslím že chtěl jet do jeslí - včera ještě byl, dneska už ne a půjde až koncem září

smardik
30. srp 2011

@luciana43 bud ráda že ti tak krásně spí, u nás se dneska asi jelo na baterky duracel: Tom vstával 5:50, po obědě neusnul, celý den plné energie, pořád mi dneska ujížděl, fakt byl dneska akční - na můj vkus až moc. ale už spí, šli o půl už bylo vidět že spát potřebuje a usnul prakticky ihned

smardik
30. srp 2011

omyl

petja
30. srp 2011

Tak mě by ani nenapadlo aby za mnou moji kluci do porodky nepřišli.Malej si rozumí se mnou i s manžou a vzal to perfektně,že maminka jela do porodnice vytlačit maminku a oni mě budou navštěvovat a pak si mě zas odvezou domů.V albu mám i dojemné fotky jak byl Filda sladkej k Jolance.Možná rozhoduje ten věk,ale nemyslím že je dobrý se od sebe separovat

eveluska
30. srp 2011

@smardik jezis, chudacek malej jo? chudacek, ze si uzije kamarady a zvykne si na lidi a novy zazitky a prostredi..... ja tohle proste nechapu, jsem spis opacnyho nazoru, ze dite porad samo doma s maminkou je chudacek, ale at si kazdej mysli, co chce, nikdy bych to takhle nekomu nerekla o jeho diteti... kazdej preci dela podle sebe to nejlepsi!

smardik
30. srp 2011

@petja Tomík byl dost závislák a já se bála že by plakal a zbytečně takže jsme ho raději do porodky netahali, možná by to nesl v pohodě, těžko říct a je to jedno protože to nevrátím. ale s tatínkem to v pohodě zvládli a miminko se mu moc líbilo 🙂

smardik
30. srp 2011

@eveluska jo chudáček malej, je bez maminky a trpí tím. Já jsem spokojená- on je vysmatý, těsí se tam, tety jsou hodné a mají čas se jim věnovat- ted jich tam bylo nejvíc 6 na 2 učitelky takže super. Tomík je spokojený a to je nejdůležitější a příští rok snad školka 🙂 čekám na tu psycholožku a podle toho budu řešit školku at vím zda máme někde šanci

luciana43
30. srp 2011

@smardik 😀 😀 ... to je šikulka a supr, že se mu tam tak líbí, děti potřebujou zase děti, vždyť s rodičema už je to občas i nuda 😉 a určitě chudáček není ...Náš mladej byl taky tak brzy bez plen, čekali sme tenkrát Natálku a já se rozhodla to zkusit, jemu se to tak zalíbilo, že pak ji nechtěl už ani na noc, riskla sem to a povedlo se 🙂 Teď u Naty sem využila toho, že jak vidí Domču na nočníku začla chtít chodit taky a teď se nám týden docela dařilo, ale dneska to bylo lehce o nervy - když měla plínu dopoledne páč sme lítali po obchodech, pořád na mě volala "ččč", takže já každou chvílku hledala nějaký zátiší a plína zůstala suchá, ale jakmile sem plínku sundala doma, počůrala asi troje tepláčky 😅 Do toho Domča zkouší odmlouvat - asi co mu projde....

Měly ste dnes veselo a maminka si teď zaslouží řádný odpočinek 😉

smardik
30. srp 2011

@luciana43 jo dneska bylo fakt veselo, venku to začíná být sranda-Tomík strašně rád jezdí na motorce a okolí ho zas tak nezajímá, zato Honzíka zajímá každý keř, kytka, dokonce kámen, prostě vše takže věčně stojí, Tom daleko vepředu se nervuje kde jsme, já mezi nimi. No fakt to ted začíná být teprve zábava, zlaté čase kdy byl Hany novorozenec 😀 😀 😀

smardik
30. srp 2011

@luciana43 Tomík zatím bez plín není, včera se vyčůral v jeslích do nočníku poprvé, doma to nezopakoval tak uvidíme ale povedlo se to jednou tak snad se to brzy povedle i doma. a Honzík zatím nočník nic, ten má nočník tak na dávání si na hlavu

luciana43
30. srp 2011

@smardik jjj to znám, Domi na motorce taky někde ve předu, Naty si teď začla brát na krátký procházky kočárek, taktéž ji zaujme každý kamínek, kytička - jenže to strká do pusinky, takže ji musím pořádně hlídat a do toho ještě občas ztratím psa z dohledu, takže taky veselo 😀
Nočník je perfektní hračka, Naty se v něm i párkrát vymáchala - dělala cáky cáky 😒 , když nebyl zrovna čas ho hned odnést

smardik
30. srp 2011

@luciana43 tak psa naštěstí nemáme, 2 děti mi fakt bohatě stačí 😀 😀 😀 😀 já mám strach že se Tom třeba ztratí a jak nemluví neřekne ani jak se jmenuje, kde bydlí ☹

luciana43
30. srp 2011

@smardik já si teď málem domu vzala ještě štěnátko, naštěstí sem ho neviděla a měl možnost zvítězit rozum, že už by toho bylo na mě asi moc 😉 Domi se teď docela hezky rozmluvil, ale je to hroznej stydlím, jak ho znám kdyby se ztratil, začal by brečet a nikdo cizí by z něj nedostal ani slovo ☹

smardik
30. srp 2011

@luciana43 2 děti a pes stačí, se štěnátkem počkej, chlap psa měl a má - ale velkého takže zůstal u jeho rodičů, v bytě by se trápil je zvyklý na zahradu.
Jo Tom by se rozbrečel a tím by to skončilo, snad se neztratí ale někdy se fakt bojím jak jede tak popředu nebo že ho někdo popadne a odnese pryč