Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

lenicka07
30. bře 2014

@gepe Neboj, bude to v poho 🙂 Byla jsem 8 měs. po sekci, když jsem zjistila, že jsem opět těhotná (tak trochu neplánovaně...) A dá se to, přesně jak píše tarra27, mají k sobě blízko, začínají si spolu hrát a mají se rádi, starší na mladšího nežárlí a tak.... je ale pravda, že si každého jednotlivě neužiju tolik, jako kdyby byli věkově dál od sebe.... v podstatě žádnou krizi jsem neměla, režim se nastavil raz dva, je pravda že starší měla trochu změnu chování po narození malého (trošku víc zlobení, horší spánek), ale problém s přijetím miminka neměla (spíš jí to bylo úplně šumafuk 🙂 ... jako nebudu ti malovat, že je to všechno snadné, to úplně není, je to o dost víc práce než s jedním, ale zvládnout se to nechá. Trochu mám problém co se starší, když se zrovna starám o malého ( např. kojení - nechce pít, když je v místnosti jakýkoliv hluk, takže musím starší přemlouvat, aby zůstala jinde), také měli oba současně "nejedlé" období, takže většinu dne jsem se trápila buď s jedním nebo s druhým, aby vůbec něco snědli. Teď zas malej všude leze a starší se mu přizpůsobuje, napodobuje, takže místo staršího rozumnějšího dítěte, mám dva janky 😀

blackcat8885
2. dub 2014

Ahojte.My plánujeme druhé baby,chceme začať pracovať v máji.Keby sa podarilo rýchlo a syn bude mať 2roky ked bude druhé mimi potrebujem ešte surodenecký kočík,resp ten skejtík na kočík mi bude stačiť?Aké máte skusenosti,zvládnu už také detičky ísť aj pešo hlavne v zime?

katren
2. dub 2014

@blackcat8885 nasi sa radi vozia, takze nam len skejtik nepomohol......najskor sme ho nemali, ved ze zvladneme aj bez neho a o cca 2-3 mesiace sme kupovali BabyJogger City Select 😉
maly sa narodil v juli a na zimu sme kupovali kocik....a popravde, mne sa tak ooooooovela lepsie chodilo a nemusela som stale sledovat malu, ci mi zo skejtiku nevyskoci a neujde niekam prec...

janaturk
3. dub 2014

Ahoj, dcera 13 měsíců a syn necelé tři týdny 🙂 . Zatím v pohodě. Pořídili jsme tandemový kočárek od Patronu F4T a jsem maximálně spokojená. Přišel mě lehčí a líp zpracovaný než Baby Jogger City Select a od Britaxe B dual. Dcera spí od 11. měsíce sama v pokojíčku celou noc. Budí se až ráno. Není na nás s manželem fixovaná. Je zvyklá být s babi a dědou, tetou apod. Zatím vše v pohodě. Dělá bráchovi malá malá a hlásí, když plače 🙂

nikuska83
4. dub 2014

ahoj ja mam dve deti rok po roku Kristián september 2003 a Gabika august 2004... Zvladala som to v pohodke zo začiatku trochu žiarlivosti ale potom si na seba zvykli... Dojnásobná radosť človek sa pri nich nenudí... a sú ako dvojčata komediálne je keď sa poučujú a trepu somariny dve na tri a tvaria sa doležito.. v oktobri 2010 sa mi narodila ďalšia dcéra... dobrý kontrast... veľmi mi s ňou pomáhajú a baví ich to... najviac to šaškovanie a ked sa im Natália smejka od srdiečka..som naozaj šťastná že ich mám.. a ani by som nezaváhala a zopakovala si to iste...a kedže so rozvedená a sama na ne su mi obrovskou oporou a hnacím motorom dopredu... takže iba odporúčam.. a mate to odbite jedno popri druhom... aj ked ja si to zopakujem 🙂 už viem čo ma čaká... 🙂

blackcat8885
16. dub 2014

Zienky poradte mi,chceme druhe dieťa co vsetko by teoreticky mohol môj syncek zvladnuť v cca 2 rokoch aby sme to mali trosku jednoduchsie.Chcem od leta ucit na nocnik,teraz to nema zmysel nechce tam byť,nechape na co to sluzi a tiez ho chcem oducat od nocneho krmenia lebo je to iba zvyk u neho.Nebude ako 2 rocný ziarlit na surodenca?Dnes sme tu mali na navsteve jeho 6mesacnu sesternicu a obzeral si ju,nevadilo mu ked som ju mala na rukach ale vadilo ked papala vyzivu a on nie napriklad,alebo ked mala dudlik aj on chcel a take drobnosti

blackcat8885
16. dub 2014

Dufam,ze to nevyznelo akoby som sa mi nechcelo starať sa o maleho 🙂 ale myslim,ze 2rocne dieta uz nemusi v noci piť 2-3x UM

kocour1
28. kvě 2014

Já mám doma rok a půl staré dítě a jsem těhotná. Rozdíl mezi nimi bude dva roky. Zkušenost zatím nemám, ale myslím (s ohledem na to, že teď mám doma 18měs. dítě), že to bude v pohodě...dovedu si představit, že mám k dceři ještě miminko už teď (sama chodí, hraje si, už se i částečně sama nají, v noci spí celou noc apod.)...a věřím, že do těch dvou let ještě zvládne spoustu dalších věcí a bude to ještě více v pohodě🙂...a jakmile se překulí první rok, bude to lepší proto, že si děti spolu vzájemně vyhrají. Tady v tom článku jsem se zamýšlela nad ideálním věkovým rozdílem: http://materskadovolena.blogspot.cz/2014/05/ide...

jaydeep
28. kvě 2014

Mam chlapecka a holcicku rok a 9dni od sebe, kdyz se dcerka narodila syn uz chodil, ze zacatku to byl kolotoc, ale nemenila bych! 🙂 maji uzasny vztah, pomahaji si, hraji, ale i lumpaci. Jsem zvedava, na Zari, bo syn jde do skoly, jake to bude az se "rozdeli"

eveluska
29. kvě 2014

@jaydeep do skoly nebo do skolky? 🙂

eveluska
29. kvě 2014

@blackcat8885 ja mam deti rok a pul od sebe a meli jsme na nej jen par "pozadavku" - aby usinal sam, spal vicemene celou noc (treba do 5ti do rana na mliko, ale proste ne buzeni ve 2 rano apod.) a brzo jsme ho nechavali samotnyho jist.... jinak jsem mela v podstate dve mimina, oba pliny, oba lahve, oba dudliky 🙂 Nevadilo to nijak 🙂

jaydeep
30. kvě 2014

Evelusko Misa do skoly, je po odkladu a Natalka do nove skolky - kde se venuji detem ohledne logopedie, protoze spatne povida, a proto i dostala odklad..

neninka11
12. črc 2014

Ahoj,já mám dvě holčičky rok a 4 měsíce po sobě a zvládám v pohodě. Ta starší dokonce i pomáhá už a jsou ji teprve 2 roky a 2 měsíce. Vůbec nežárlí,protože vidí,ze se věnuji jak jí tak druhé. Myslím,že je to takto nejlepší a pěkně si spolu vyhrají. Sestra má 7 letého kluka a teď už roční holčičku a on moc žárli,dělá malé naschvály a myslí si,že Ho nemají rádi. Přitom se mu věnují dost. Tak kdybych se měla někdy rozmyslet,tak určitě bych je chtěla zase blízko sebe. Myslím,že věkový rozdíl 3,5let a výš nedělá dobrotu.

neninka11
12. črc 2014

Jídlo a spánek bezva první 14dní od narození spala od 19:00 do 7 a druhá též a to až do 5 měsíců. Od 5 měsíce první spávala od 20:00 do 9:30(to až do teď 2 roky a 2 měsíce),druhá od 18:30 do 8(též do teď 11 měsíců). Ptala jsem se tehdy i doktorky esi ti nevadí a že ne pokud pěkně papají přes den. Usínají sami a i přes den ve svých postýlkách.

neninka11
12. črc 2014

@janaturk nechci nějak urazit,ale myslím,že je moc brzy 11mesiční dítě oddělit na spaní,i když spí celou noc.

neninka11
12. črc 2014

@blackcat8885 já pořídila skejtik jelikož malá se už nechtěla moc vozit v kočárku a to měla rok a 8 měsíců.. záleží na dítěti.

janaturk
13. črc 2014

@neninka11 , když spí sama, tak spí daleko lépe, jak s námi v ložnici. U syna to plánuji také. Od toho jsou dětské pokojíčky a ložnice rodičů. Základem pro každou bytost na světe je, se dobře najíst a dobře se vyspat. Každý má jiný názor a každý to praktikuje jinak. Znám i dítě, které spí samo od 5. měsíců. V dnešní době, kdy jsou elektronické chůvy i monitory dechu... 🙂

veruska007
13. črc 2014

@janaturk Mně se osvědčilo dát spát děti do jiné místnosti. U nejstaršího to bylo jedno, ale další dva se naučili spát, až spali sami v místnosti. Nejmladší dokud spala s námi v ložnici, de facto vůbec nedokázala pořádně usnout. Tři měsíce jsme se trápili, pak jsme ji jednou nechali spát samotnou a ejhle - krásně a tvrdě spala, to jsem do té doby vůbec neznala. Pak byla spokojená... dřív jsem byla proti tomu, ale teď doporučuju.

gwennie
24. srp 2014

@janaturk
@veruska007
@neninka11
Nám spí malá sama v pokojíku od cca 6 měsíců a je to lepší pro nás všechny...
Teď má 13 měsíců, za 3 měs čekám další dítko a jsem za to celkem ráda 😀 Malého tím pádem hodím k nám do postele, a nebude tu starší budit...

lucka662006
24. srp 2014

@neninka11 Ahoj, nedá mi to nereagovat na Tvůj příspěvek. Já mám děti 21 měs. po sobě a starší skoro vůbec nežárlí, zato švagrová má rozdíl 2 roky a 7 měs. a žárlí hodně. Myslím, že čím je dítě mladší, tím bere život nebo situaci prostě tak jak je a čím je starší, tím více otázek má v hlavičce a spíše žárlí. Také když jsou obě děti ještě miminka, tak je nutnost starat se hodně a trávit hodně času s oběma. Když je už jedno jakoby starší, může to svádět věnovat více péče (myslím přebalování, krmení, nošení apod. mladšímu mimi). Zase je to ale pro maminu hodně práce - dvě děti blízko za sebou...

lucka662006
24. srp 2014

@neninka11 Tím jsem chtěla říct, že s Tebou naprosto souhlasím🙂

neninka11
26. srp 2014

@lucka662006 Děkuji. více práce ano,ale myslím,že nejhorší to není 🙂 jsem za ně ráda 🙂

kluziste
7. zář 2014

Ahoj, my jsme se rozhodli nechat věcem volný průběh a máme to 🙂 zjistila jsem, že jsem těhotná, naší malé bude osm měsíců, takže miminko by se narodilo asi tak v jejím roce a 4 měsících, to bude asi pěkná hoňka 🙂 určitě si pak budu říkat, že jsme tedy ještě mohli počkat, ale myslím, že děti budou mít k sobě aspoň hodně blízko a to byl nakonec důvod, proč jsme se takhle rozhodli. Navíc naše Karolínka je hrozně hodná, usměvavá, šikovná - no to možná až moc, už leze jako ďábel a staví se v postýlce a u nábytku. Tak to vypadá, že by mohla brzy dobře chodit, no uvidíme, jak se všechno vyvine....🙂

lucie777
7. zář 2014

@kluziste Gratuluju! 😉 Jsme na tom podobně, otěhotněla sem, když měl Štěpánek 6 měsíců, jen teda máme ještě skoro 5 letou holčičku, takže to bude velkej fičák, všichni se nad tím strašně pozastavují a diví, ale budeme to muset zvládnout! 😀

kluziste
7. zář 2014

@lucie777 Dcerka se bude o malé start, ne? 😀 asi velice naivní představa...🙂
No to si právě taky říkám.. já už to nevydržela a pověděla rodičům, kteřá měli radost, protože věděli, že bychom rádi měli děti brzy po sobě, ale na ostatní reakce jsem tedy hodně zvědavá...🙂 spíš bych si tipla, že si budou všichni myslet, že nám buď přeskočilo, nebo to byla veliká náhoda.

lucie777
7. zář 2014

@kluziste To se asi připrav na otázku -a to byl úmysl? 😀 No u nás to samozřejmě úmysl nebyl, i když sem vždycky chtěla 3 děti, tak ne takhle strašně brzy po sobě, ale na druhou stranu to budete mít za sebou a jestli se nezblázníme první rok, dva, tak pak už to bude pohoda, nebo v to aspoň doufám! 😀

kluziste
7. zář 2014

@lucie777 přesně to si taky myslím. Sestřenka měla taky holky od sebe nějakých 15 měsíců a začátky veselý, ale holky si spolu pak krásně hrály a mají k sobě hodně blízko. Já jsem nechtěla čekat ani kvůli té mateřské - jsem spíš aktivní typ, ten stereotyp doma pro mě moc není..tak to ráda budu mít z jedný vody na čisto 🙂

lucie777
7. zář 2014

@kluziste Trochu z toho mám obavy, jak to zvládneme, přeci jen malýmu ještě nevysvětlím, že teď musí počkat, že musím nakojit mimino, ale dali to jiní, tak to dáme taky! 🙂 Já teda stejně plánuju jít co nejdřív zase do práce, i z finančních důvodů, takže jen doma chci být tak 2 měsíce a pak zas na 2-3 dny v týdnu pracovat, střídáme se s manželem..

kluziste
7. zář 2014

@lucie777 to mě přesně taky napadlo, jak to bude s kojením 🙂 malá se bude popelit všude možně a já budu půl hodiny kojit? 😅 no nevím... pak mě napadlo, že bych mohla kojit v ohrádce s malou vedle sebe, no uvidím, nějak se snad zajedeme 🙂

tarra27
7. zář 2014

@kluziste já mám holky taky necelých 15m od sebe a nádhera..nedám na to dopustit....a starší už na tech 15mes počkala než nakojím nezlobila....dala jsem ji taliřek s nakrájeným jídlem, pustila pohádku....nekdy se i dívala...holky dá se to....já jsem štastná že jsou tak blízk od sebe...pomáhají si, hrají si, nekdy se zlobí, ale krásně..ráno jedna vstane dřív nevzbudí druhou...a pak když přijde druhá, vítají se, pusinkují....a to ak spí od doby co mladší bylo 13.měs.....ted mladší budou dva...

@lucie777 dáte to neboj .)