Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

lennyna
5. pro 2009

Ahoj holky, ahoj Kristo 🙂
Naštěstí na to ani jeden prcek neptrěl nějak moc, ale když se to objevilo a malé, dávala jsem si do každého pití i jídla navíc lžičku sypaného feniklu nebo kmín, takže klidně kojící čaj a do něj ještě fenikl, ale prolívala jsem se ním hlava nehlava (žádné doporučené denní dávky jsem nebrala v potaz 😀 ), u malého to tvalo velice krátce, nevím jestli to oděšlo samo, nebo zabraly probitocké kapičky, každopádně, Sab Simlex měl opačné účinky a bylo to po nich horší. Je to těžké, na každého zřejmě zabírá něco jiného, u malé jsem všechno dodržovala, teď u malého jím úplně všechno a je to v poho. Tak to asi chce aby byli prckové co nejvíc na bříšku, pokud to jde, malá to neměla moc ráda, tak jsem si ji vždy dala na takovou podnožku (ke křeslu z Ikey) co je trošku dokopce, takže dobře viděla a masírovala jsem jí u toho zádíčka a hezky príkovala, ale je fakt že určitě netrpěla na búhvíjaké koliky.
O víkendu jsme slavili 2.narozeniny Andulky a tatínek ji přál...hodně štestíčka a zdravíčka do roka ještě jednoho bratříčka, málem mě odvezli 😀 😀 pak teda dodal že to byl vtip, tak jsem dodala, že na to už by si musel najít jinou maminku, tak zase zezelenal on 😀 😀 😀
Jinak musím říct (snad to zase nezakřknu, že je to čím dál lepší), akorát teda u nás noci nic moc, malej sice skoro nepláče, ale budí se co 3 hodiny na kojení a občas si chce třeba od půl5 dvě hodiny jenom hrát a povídat, uf, ale jsou k sežrání, hlavně když se mazlej 🙂 🙂

krista
6. pro 2009

Keiko páni já i kdybych vypila těch čajů asi 10 tak z toho nic nebude, navíc mi strašně nechutná 😅 tak jsem se do toho přestala nutit, naší Kristý to přešlo až tak kolem roka a to myslím naprosto vážně! 😲 😖

Kaleilah já je v lednici pořád mám a nechala jsem si je i poslat ve speciálním sáčku, který udržuje teplotu 🙂 no nic, včera už jsem mu je nedala, protože to bylo neskutečný, budil se asi do 23h po hodině a pořád poplakával, v noci taky, ráno jsem tak vyřízená že nemůžu vstát 😲
Ano po roce se nám taky ty vzteky rozjely do extrémů a baci baci taky občas zkouší, ale jak kdy, má takový období kdy chodí a ubližuje mu a zase naopak, no už se moc těším až jí to vrátí 😝

Lennyno taky dodatečně gratuluju všechno nejlepší k narozeninkám 😵 😵 😵 Co se týče jídla, tak celý rok co jsem Kristý kojila jsem nepila bublinkové nápoje, nejedla nic s česnekem, cibulí... prostě jsem ten rok žila šíleně, po tom co jsem přestala kojit jsem se pořádně rozšoupla, pak to taky bylo vidět na váze v těhu a ted zase jak nějakej poustevník, ráda bych vydržela kojit do toho roka a pak se zase rozežeru 😀 už pomalu odpočítávám měsíce 😝

A jak děti spí? Máte třeba některý dítko v posteli? My jsme malou jako malinkou, vždycky ten první a druhej spánek v postýlce a pak šla do postele a občas jsem u kojení usnula, tak tam nějak zůstala 😅 a u malýho je to stejný a vůbec bych se nevyspala kdybych měla vstávat, furt poplakává, kroutí se 😒

verusky
6. pro 2009

ja jsem s anickou cvicila.proste lezela a ja ji krcila nozicky do briska.a to vetsinou prestala plakat a po case se ji to i libilo.ale byla jsem stastna,ze to v peti mesicich skoncilo.
holky ja urcite bych rada jeste jedno mimco.ted rikam,ze si dam pauzu klidne deset let,ale popravde,sla bych do toho kllidne driv,treba za pet a zase dve k sobe (asi se dobrovolne prihlasim do blazince),ale bohuzel mame s partnerem problemy,takze bud s nekym jinym a nebo se to mezi nama srovna 😅 .

kaleilah
6. pro 2009

veru, taky bych ještě ráda s dětma pokračovala. Říkám taky tak za 1o let, ale jak se znám, za rok už budu zase otravovat MM 😀 😀 a kdybych až později, tak bych chtěla zase dvě později, protože mít dítě o deset let mladší než sourozenci mi přijde jako vychovávat jedináčka 😉
jinak hodně štestíčka, at se to nějak srovná 😵

lennyna
6. pro 2009

Verusky na fotkách jste roztomiloučký 🙂 držím palce ať je zase dobře, ale když vidím jaké jste princezny tak by byl táta blázen aby to nedopadlo 😠
Jinak já dobrovolně s dětičkama končím 🙂 i když "nikdy neříkej nikdy" ale tyhle prdelky mi stačí 🙂

krista
7. pro 2009

Verusky to cvičení jsem dělala s malou i s malým, to prostě nemá u nás efekt, jedinej efekt je že se poblije, protože dost často zvrací 😒
To tě obdivuju že by si chtěla další dítě 😵 malýho teď hooodně trapí ty prdíky či co 😅 prostě hodně brečí, takže já ne, ani kdyby mi někdo slíbil že bude megahodný, stejně bych mu to nevěřila, protože takový děti mi neumíme 😅

Jo holky nezažil jste někdo tohle, malej mi to dělá od noci: V noci se vzbudil, kňoural, tak si říkám, že ho nakojím, už měl čas, ale jak jsem mu dala prso tak začal šíleně ale opravdu šíleně brečet, takhle hooodně dlouho jsem tam s ním zápasila, tak děsivě řval že ani nevěděl že mu to prso cpu, pak se mi to povedlo ale po hodně dlouhý době a kombinaci s dudlíkem aby se vůbec uklidnil a to samý se mi stalo dneska, ležel na hrací dece, už měl tři hoďky od jidla (obvykle ani to nevydrží 😲) tak si říkám že ho nakojím, ještě se na mě usmíval a jakmile jsem mu chtěla dát jíst tak zase neskutečnej ječák, vystřídala jsem zase obě prsa, spíš bych ho udusila než by si vzal 😖 nakonec jsem mu prdla dudl, položila ho a on hned usnul, co to je? 😕

Holky vy jste fakt blázni s těma děckama 😵 ono je to hezký, ale my už bychom na to psychicky neměli 😅

kaleilah
7. pro 2009

kristo, není prostě vzteklej?já si paatuju že danýs kole 2-3 ěsíců začínal taky brečet úplně jinak než jse byla zvyklá, hrozně dlouho, intenzivně, vůbec jsem nevěděla co chce...a ten jekot u vydržel do teď, je to takovej ten klasickej vztekací.

Ale jestli ti to dělá takhle u jídla, nemůžem ít třeba aftíky? nebo není nastydlej? kdyby ho bolelo v krku tak je jasný že jíst chtít nebude a bude se tou bránit

lennyna
7. pro 2009

Kristo u nás bylo tohle období taky, trvalo to cca měsíc, ale stávalo se to tak 2x do týdne, dodnes nevíme a ani doktorka neuměla říct co to je, říkala, že možná by ho mohla pálit žáha a tím se nechce přicucnout (to se mi nezdálo). Spíš mi to přišlo, že jak jsem ho dala do kojící polohy a vlastně mu jako skrčila bříško, tak byl špatně odkrknutý (trpěl na to) a tím ho to tam tlačilo, pak už byl tak rozhozený že se nechytl, ale myslím že je to přesně to co teď máte vy, nebo se mi zdálo, že nemá rád když je prso moc nalíté a musí ze začátku zabrat aby se vše uvolnilo...prostě nevím ale jak to přišlo tak to odešlo (a že jsme z toho teda byli všichni vyšití, protože normálně neznáme co je to pláč a tohle vždycky trvalo 20-50min a bylo to hrozně na nervy co se děje). Takže moje rada by byla když to půjde tak hned šup do kočáru a zkusit uspat, nebo ho totálně něčím rozhodit aby přestal plakat a zkusit ho nakojit v leže. Držím palečky a neboj, přejde to!

lennyna
7. pro 2009

Jo ještě jak píše Kaleiah, tak u nás bylo vidět že je to fakt tím jídlem a nejde mu se napít (vzteklý pláč byl až potom), takže jakoby vztek nebyla primární příčina, jestli to chápete, nějak mi nejde myslet 😀

bronia13
7. pro 2009

ahojte ja som tu nova - aj nas to caka 🙂)) my budeme mat deti od seba necelych 17 mesiacov - no viem viac menej co ma caka. my sme to mali planovana. no nase matky to mali ovela horsie no nie? moja mama bola slobodna matka s dvojcatami - vtedy sa prali plienky, potom plakat na vodu, skrobit, zehlit (no neviem presne v akom poradi 🙂 ) no a sama bola a zvladla to takze to budem musiet aj ja - viem ze to nebude lahke to urcite ale mam dobreho muza, mam tu sestri, mamu dobre susedky tak zatial mi pomahaju s drobcom tak dufam ze mi aj dalej budu. tak vam drzim vsetkym palce aby ste to zvladali.

krista
7. pro 2009

Kalei no já to vztekání znám od malý, doufala jsem že dvě takový děti nejsou 😅 ☹ mě přijde ale že vyloženě tlačí a kroutí se, i MM to říkal 😅 Nevím, nevím, myslím si, že se to nikdy nedozvíme nebo až s časem 😲

Jinak jak mi brečel u jídla tak to brečel vyloženě naštvaně, tak to nevím k čemu to přirovnat, fakt jsem nevěděla co chce 😲 v pusině se mi nezdá že by něco měl, nastydlej, no to fakt nevím, přes den zase tak intenzivně nebrečí, teplotku nemá, no vážně nevím 😖

Lennyno mě včera zabralo že jsem si na to kojení v noci sedla, on to vleže nějak nechtěl 🙄 a kočárek, to je vám tady ani nebudu povídat 😅 Kristý ho nesnášela jako mimino a on ho taky nesnáší, než vyjedeme tak strašlivě brečí 😖 pak třeba usne nebo se na chvilku uklidní, no já nevím, asi to s těma děckama prostě neumím 😔
Jo to je taky pravda že on se vzteká až později ne hned!!! 🙂 tak doufám, že nebude vztekloun 😀 ale to čeká asi každý dítě, nebudu naivní 😀

A zatím co to tady píšu tak jsem si musela odskočit na kojení, tak koukám, že to budeme mít asi po 2h nově i v noci 😅

Bronia to je super zpráva moc gratulujua ať všechno probíhá tak jak má k vytouženému děťátku 😵

podkolenka
14. pro 2009

Ahoj všem. Děti rychle za sebou můžu jen doporučit. Máme od sebe 14 měsíců a je to super. Malýmu je ted 10 měsíců a řekla bych, že nejhorší máme za sebou (jasně že začátek je trochu mazec, ale už jsem na vše zapomněla) a je krásný pozorovat jak jsou na sebe citově vázaný a řekla bych že v tomhle věku je to opravdu od srdce....

lenocka5
14. pro 2009

Ahojte kocky, tak aj ja sa pridavam k tejto teme. Priblizne o 3 tyzdne cakame druhe babo, rozdiel bude 21 mesiacov, a aj ked sa veeeelmi tesim, mam na druhej strane aj velikansky strach, ako to budem zvladat. Tiez si hovorim, ze zaciatky su tazke, ze postupne si urobime aky taky rezim, len si neviem predstavit niektore situacie, ako budem riesit- napr. ked budeme chciet ist na prechadzku, obleciem najskor jednu, potom druhu bambulku, ale kym budem obliekat druhu, prva sa mi aj roztopi, hlavne teraz v zime, ked ich treba tak babusit- tiez si neviem dost dobre predstavit, ako s nimi naraz zojdem tie 2 poschodia, alebo ako budu spinkat, aj ked starsia uz spinka sama vo svojej izbicke, len cosi suchne a uz je hore, no a babo bude asi dost casto plakat, takze to bude aj starsia stale zobudena. A tiez ma dost trapi, ze sa moja mala, aj ked uz bude mat 21 mesiacov nevie ani chvilku sama zahrat, vsetko musi robit aj mama, takze kym budem napr. kojit, asi bude celu dobu plakat. No ako ste to zvladali vy? Co robit? Dakujem za odpovede.

verusky
14. pro 2009

lenocka,poradim aspon s necim.ja mam holky 16mes.od sebe.druhou jsem rodila koncem listopadu a s oblekanim jsem mela take strach.dopadlo to tak,ze prve sla na radu starsi,ta v pohode vydrzela,nez jsem zachumlala do svetru a perinek mladsi.tri patra jsem resila taskou.venovala mi ji svagrova,klasicka taska na mimino,nektere kocary ji maji ve vybave.to byla obrovska pomoc,starsi jsem drzela za ruku a ona se pridrzovala zabradli,mladsi byla v tasce a ja videla na schody (podotykam,ze kdyz mam v ruce mimco v perinkach,temer jsem na schody nevidela).
s hranim jsem se take hodne bala,starsi byla nesamostatna,chodila se mnou i na zachod 😅 .ze zacatku jsem byla trochu nervozni,co a jak bude,vzdycky jsem ji ukolovala,podej mi (z drevene skladacky) letadylko,lodicku...me jen mrzelo,ze jsem se vlastne vubec nevenovala malicke,proste jsem musela te starsi (z toho jsem byla trochu spatna,chtela jsem nufnat tu malickou a nemohla jsem).nicmene po case zacala starasi "kojit" panenku a uz to bylo lepsi.
nove miminko Ti bude spinkat a ne plakat,vzdyt novorozenantka vetsinu casu prospi,bude to cas,kdy se budes szivat s obema detma,z toho nemusis mit strach.
a spani?az bude malinke aktivnejsi,kazda si to udelame po svem.ja to moc nezvladla,me proste ta starsi prestala po obede spavat (protoze ta druha vetsinou byla vzhuru),ale taky jsme to prezily.no a je to asi u vsech sourozencu stejne,nebo co,protoze ta druha mi taky v tom veku uz po obede nespi ☹ .ale to asi proto,abych vedela,zac je toho loket 😅 .
no,my uz jsem za vodou,bylo to hodne narocne,ale je to to nejkrasnejsi,co muzeme mit,dve deti u sebe a z nich kamaradi na cely zivot.
tak se priprav,ze se nezastavis,ale bude to mit sve kouzlo,shodis vsechna nabrana kila 😉 a urcite se nebudes nudit 😀 .drzim palecky a jednu radu dam velikou- uzij si v porodnici miminka a neplac po tom,co zustalo doma.to miminko pak na cas ustoupi starsimu. ale lasku nastesti vyciti,i kdyz se mu nevenujes 😵
drzim Ti palecky a co nejhladsi porod preji 🙂

krista
15. pro 2009

Podkolenka tak to je paráda, už se těším až budou děcka větší. Prcek mi teď zase dává 😝 jeden se zklidní a druhej začne 😅

Lenocka co se týče oblíkání, tak neboj, najdeš si v tom svůj systém jako ve všem ostatním 🙂 my máme věk. rozdíl 18měs., prvně nás obleču všechny na půl, potom nakojim prcka, dám ho do kočárku a doobleču zbytek (bundy, boty, kombinézu).

Blbý je, že teda já malý miminka spavý neznám, malý spal pár dní po příchodu z porodnice, pak začly prdíky a ty trvají doteď a snad v horší míře, ve dne, v noci, pomalu pořád. Teď mi zrovna vzbudil malou jak strašně řve, no naštve to, ale nemůžu s tím vůbec nic udělat když neni k utišení.

krista
15. pro 2009

Verusky koukala jsem ti do albíčka a holky jak jsou větší tak vypadaji pomalu jako dvojčátka! 😵

lenocka5
15. pro 2009

joj kocky, dakujem za rady a povzbudenie 🙂 tak sa mi uz aj zda, ze to akosi zvladneme, ze bude dobre, hlavne aby sme zdravi boli, to je zaklad. No a co sa tyka tych prdikov, tak my sme sa tiez trapili s malou, plnych 5 mesiacov, skoro stale - den, noc, cvicili sme, brusko natierali a nic nepomahalo, hadam pri tej druhej kocke nas to obide, inak to bude perne 😝

krista
15. pro 2009

Lenocka naše malá na to taky dost trpěla, ale ta se vyřvala přes den a v noci se budila jen na jídlo a malý ten to má tak různý, nárazový... ale malá to měla teda hooooooodně dlouho + její uvztekaná povaha a to je žůžo 😀
Uvidíš že to nějak zvládnete, mě to třeba jde líp když jsem s dětmi sama doma než když je tu manžel, ne že bych si fandila, ale malá mě víc poslouchá, všechno má tak nějak svůj řád, když je tu manžel tak je to hektický... takže žádný obavy, já si vždycky říkám, že se nic nepos... když se nám nechce a děcka jsou protivný tak jsme doma 😉 ale když musím k Dr. tak nechávám Kristýnku hlídat, ona je opravdu živel a stačilo mi to jednou že jsme byli s manželem s oběma dětma u Dr. a to byl teda očistec 😲

lennyna
15. pro 2009

Ahoj holky, tak já se přidávám k pozitivů,, začínám je vnímat od 6,měsíce mladšího Honzíka 😉 a to nejsou s ním teda noci nic moc 🙂 přidala jsem fotečky, je vidět jaký jsou to zlatíčka 🙂

Lenočka bude to fajn uvidíš 😉
Kristý vydrž, ono se to obrátí a budeš sklízet ovoce, určitě si spolu brzy vyhrají, budeš mít nohy nahoře a popíjet vínko 😀 😀

krista
16. pro 2009

Lennyno fotky super, navnadila jsi mě 🙂 my už jich máme taky pár společných, ale mám je jen na facebooku, sem už fotky dávát nechci kvůli šmírákům radši 😒
A ty už máš ty nohy nahoře a popíjíš to vínko? 😀

podkolenka
17. pro 2009

Ahoj,myslím, že vše přejde a pak se to ustálý a je to pohoda. Náš malej taky brečel, v podstatě pořád ve dne v noci. Tak jsem ho prostě měla pořád u prsa a přitom jsem četla Gabče pohádku nebo jsem ji krmila v židličce. Takových situcí bylo víc, kdy jsem si připadala až směšně, protože jsem zvládala to co (a ted bez urážky) by chlap v jednom momentu nezvlád ani kdyby měl šest rukou. Ale tak to je, prostě jsme k tomu nastavený. A co se týče oblékání, tak já to dělala tak, že bud jsem malýho uspala na balkone na kočáru a pak jenom přenesla a nebo jsem ho dala do kočáru a uspala u bytu přes práh ale nezapínala jsem fusak a kombinézu a šla jsem obléknout malou a vyrazili, u výtahu jsem to všechno dopla a jeli jsme. Ale taky se mi stávalo, že mi malej brečel b kočárku třeba půl hodiny. Jediný co si zpětně myslím, že bylo vůči Gabče nefér je, že ve 14 měsících přišla o kočár a musela všude pěšky. Což pro ni muselo být za prvé fyzicky ale i psychicky náročný. Navíc v tý největší zimě. Ale zvládla to a doufám, že na to i zapomněla.
Ale fakt holky, ted když je vidím jak spolu dělají mašinku nebo Gabča Honzíka krmí, nebo malá sedí na záchodě na prkýnku a Honzík na nočníku a smějou se tomu, tak je to tak super, že si řikám - jak jsem mohla bejt někdy zoufalá, že nestíhám. Jo ještě je super společný koupání....koupelnu suším každý den.
Tak si to holky užijte......vám moc moc přeju..

krista
18. pro 2009

Podkolenka to zní všechno moc hezky, ty náročný chvíle prostě být musí, nějak to k tomu patří. A jak to Gabča nesla bez toho kočíku? Naše malá by hrozně vřískala a chtěla by na ruce a to já bych nezvládla pořád ji tahat, vím, že zdatná k tomu už byla aby chodila všude sama, jen prostě byla líná a i žárlila na to že on se veze a ona by se nevezla 😒

verusky
18. pro 2009

u nas se to vyresilo skatem a byla pohoda.teda slapat by to ta starsi neuslapala.jde o to,jak je kdo zvykly chodit daleko.taky jsem zkousela malou uspat na balkone,ale to se nam nedarilo a nemela rada byt dyl oblecena doma,takze mimino slo do tepleho obleceni jako posledni.ale je to od ditete,ta starsi je u nas prizpusobivejsi,u Vas to treba muze byt naopak.
holky jsou posledni tri dny jakesi narocnejsi ☹ ,asi budu muset zprisnit.dat proste pevne pravidla a hotovo. 😒
ja jsem nervni a pak kricim.mela bych se uklidnit a trvat na necem.jenze kdyz ono je toho tolik,co se musi stihat ☹ .jakasi depka je u nas.a to jsem se rano pekne vzbudila 😎 !
nestava se Vam nekdy,ze mate dobrou naladu a deti Vam ji zkazi ? 😲 nekdy je to hrozne 😠

krista
18. pro 2009

Verusky to mi povídej, zrovna to řeším v jiném tématu že posl. dva dny na Kristý jen křičím a je mi to neskutečně líto, ale ona tak strašně zlobí, co nějaká věc to kravina a já jsem prostě na ty její blbiny alergická 😢 😔 Já ten skejtík zkoušela, ale jak už jsem asi psala tak malá na něm hrozně řvala, já sama říkám, že to je o dítěti a ne o té věci jestli je skejt dobrý, buggypod, sourozenecký kočárek... ona se prostě na tom skejtu bála a nedalo se nic dělat, ale jiným dětem se to může líbit, ona se bojí každý kraviny, nová věc který se bojíme je u nás podložka do vany a řetěz na stromek 😉 mohla bych napsat celý seznam těchto věcí 😝

verusky
18. pro 2009

kristy,no,jo,to je vzdor,vydrz!!ja prave snasim vzdor te mensi celkem v pohode (no taky nekdy zarvu 😝 ),jenze ted ta starsi si jaksi zacala vymyslet a okamzite ma ubreceny hlasek,kdyz to nedostane.prijde mi,ze neco sbira i ze skolky (te mladsi rekne,ja si s Tebou nechci hrat a tak) a ze hlavne na me zkousi,protoze autoritu ma pani ucitelku.tchyni taky poslechne na slovo(byla u ni minuly tyden na den a pul).no,jo,musim najit klid a dat pevny rad.trochu mi jde zbytecna prisnost proti srsti,ale kdyz si tak vymysli,musim vse zjednodusit,dat jasna pravidla a trvat na dodrzovani.at v tom ma holcina jasno.no jenze ted v tom jasno nemym ja 😲 !!
kristi,vzpominam si,kdyz mela vzdor ta starsi,ze jsem byla nekdy uplne na dne,co to mam za dite,co si to dovoluje,proc atd. a ted vim,ze to prejde a je to na pohodu.tak vydrz a za rok a pul uz budes v klidu 😎

krista
18. pro 2009

Verusky mě jde spíš o to, že pak na ní křičím a mám neskutečný výčitky, jsem asi padlá na hlavu, neumím se kontrolovat, člověk jí 20x řekne klidným hlasem aby to nedělala a ona pokračuje tak musím zařvat a vynadat jí nebo jí plesknout aspoň přes ručky, nelíbí se mi to, ale jinak mě neposlechne ☹ jo za rok půl budu v klidu s ní a na prášky s malým 😀 😝

verusky
18. pro 2009

prave ze na maleho budes v klidu,ze budes vedet,ze to prejde 🙂
kristi,to je u nas stejne,jen je to tak s tou starsi 😨 . a ona je hodne citliva a pak breci,at nekricim.pritom me desetkrat neposlechne!ta mladsi je jina,ta na me celkem kasle.rikam to popate nic.ale to se podda a taky jak kdy,nekdy je uplne zlata.no nekdy jsem hodne spatna (ale je to pohoda oproti tomu,co jsme si prozili driv) a jsem vedle a jecim.ale snazim si nic si nevycitat,dat si na to propriste pozor a zachovat se klidneji.nechtej to od ni hned,ono se to opravdu podda a bude "hodnejsi"
drzim Ti palecky,at se nad to umis povznest 😵

krista
19. pro 2009

Díky Verusky docela ti závidím, že takový to zajížděcí období máte už za sebou 🙂 Já si teda malýho neskutečně vychutnávám jako miminko, protože s ním se dá i mazlit, povídat a on se směje, to Kristý ta to fakt nedělávala, takže to je super 🙂 i malá má zase na druhou stranu dobrý období v tom jak se rozkecává, učí se různý ty samostatný čiinnosti - je to moc fajn, ale až si spolu budou trošku hrát tak by to snad mohlo být ještě lepší 🙂
A jak se mají holky rády, žárlí na sebe?

podkolenka
19. pro 2009

Krista, Verusky....jasně, že u nás je to taky někdy na nervy. Hlavně ted když jsme spíš doma než venku. Gábi taky neposlouchá na slovo, ale já na to kašlu, prostě se s ní nehodlám dohadovat. Řeknu jí to po dobrém, pak přidám na hlase a když se nic neděje, tak si toho přestanu všímat a nějak jí to pak dojde. Já moc neslevuju. Když chci aby něco po sobě uklidila, tak se tak dlouho dohadujeme až to udělá. Prsotě i za cenu slziček. A co se týče toho kočáru, tak je fakt, že jsme moc daleko ze začátku nechodili, jen jsme se tak točili kolem baráku, ale to stačilo, stejně byl mráz. Potom na jaře to už byla pohoda.
se mi vzbudili tak potom dopíšu...

krista
19. pro 2009

Podkolenka já teda taky moc neslevuju a proto když mě neposlouchá tak dojde na ten křik nebo ji čapnu za ruku a dotáhnu kam chci i když s vřískotem 😅 dneska jsem si to vynahradila, včera jsem byla moc špatná, ale dneska jsme na sebe opravdu měli hodně času, hodně jsme se smáli a hráli si, tak hned mám lepší pocit 🙂
My teď taky moc daleko nechodíme hlavně kvůli té zimě, ale aspoň v klidu nakoupím, že mi malá nelítá někde po krámě 😅 a do autobusů můžeme taky bez problémů, ale to já stejně nerada, protože nejezdí moc nízkopodlažních a lidé nejsou moc ochotní pomáhat, tak to raději jdu někam hodinu pěšky než toto 😖 😝