Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

keiko
10. led 2010

Ojo rozdiel je 15 a pol mesiaca...ale aj v predajni kde sme kupovali nám pan hovoril že deti na tom moc nechcú stát, ale moj drobec akoby zázrakom len na stupienku chcel byť 😝

jituskak
10. led 2010

ahojky holky, tak jak se máte? co dětičky? u mě se to těhu asi začíná projevovat, není mi vůbec dobře, pořád bych spala... k doktorce jdu v úterý. já vůbec nevím, jak budu řešit kočár. malej je lenoch, má 8 měsíců a jenom leží a občas se překulí. jinak ani sám nesedá. no, tak doufám, že nezačne chodit až bude prcek na světě... to by bylo asi dost náročný, tahat dvě děti.

facovka
10. led 2010

jituska,moj filipko mal presne 8mes. ked som zostala tehu, a tiez ledva sedel sam,on bol taky lenivec,ale potom to malo rychly spad a v 11mes. chodil sam, a mal vlastne 16mes.ked sa oliver narodil, mam surodenecky, dvojickovsky kocik Jane powertwin,neviem vynachvalit, inak bezka pekne sam,ale ked idem do obchodu a rychle presuny, bveriem tento, bo by sme sli hodinu...no niekedy je to zahul,ale som rada ze uz mam odrodene 😉 na zvysok zivota..

jituskak
10. led 2010

taky se mi líbí jane powertwin, můžu se zeptat jak je to s miminkem, je k tomu korbička, nebo vložná taška? ale je dobrej, moc se mi líbí. my chodíme cvičit, protože jinak by se asi nehýbal. je velkej, má 11 kg...

ojo
10. led 2010

jen holky, dávejte tipy na kočáry, ať máme z čeho vybírat 😉 😀 taky by mě zajímalo, jestli je možné mít ten sourozenecký, že jedna půlka bude hluboký a druhá sporťák 😕

já teda zatím kočár asi pořizovat nebudu, bydlíme na vsi, takže k dr., na nákup apod budu jezdit autem...no a ty procházky by holt nebyli tak dlouhý 🙂 pak už nastane zima a stejně to na dlouho venku neni 🙂

facovka...to je pravda...to samý říká přítel, že to aspoň budu mít rychle za sebou 😀 😀 ale my plánujem ještě i třetí dítko...ale to bych už si sakra dávala pozor, aby nebylo tak brzy 😀

ojo
10. led 2010

jinak mě teda zatím nic neni...no nebylo mi ani při prvním...jen mě zmáhá nemoc 😝 😝 teď už mám snad poslední fázi, že mi to nutí kašlat, ale nemám nic na vykašlávání...tak jsem si holt vzala ACC long 😒 a zítra už popluju k dr., aby mi dal něco konkrétního a už byla fit 🙂 no a Tomáš taky ňák pokašlává, tak s ním taky zajdu k dr.

jituskak
10. led 2010

mě se líbí tento kočárek http://www.spuntik.cz/peg-perego-duette-sw-2009/ a pak tento, no nevím, je to dost peněz, takže uvidíme http://www.malvik.cz/Kocarky/kocarky-pro-dvojca...

facovka
10. led 2010

jitus,ja tam mam fusakotasku, ja som to kupovala od kocky co mala tiez deticky po sebe, takze mi dala ku kociku aj fusakotasku a jednu autosedacku-vajicko, aj adaptery, takze parada...mozem nahodit foto do mojho albumu, mozes kuk ako to vyzera, idem pohladat..keby dake otazky este tak IP,lebo velmi nechodim do inych tem,ako do augustovviek 2009 😉

facovka
10. led 2010
ollski
10. led 2010

Ahojky 🙂
ojo: ja som to po porode ani neviem ako zvladla, rozdiel maju 15 mesiacov...simi bola aj je pohodove "babo" a Kubinko naopak uplakane narocne babo od prveho okamihu, ale uz sa to lepsi 😉 , nechcel spinkat ani sa vozit v kociku...tak som ho povacsinou nosila na rukach alebo v nosici, kym neprisla zima 🙂
mm mal prve 2 tyz dovolenku, staral sa o dcerku a ja som len kojila a odsavala, co nem neuveritelne pomohlo, lebo prvu dcerku sa mi kojit nepodarilo ☹ ...obe deti mame diametralne odlisne, keby bol prvy kubinko, tak asi dlho nema surodenca 🤐
kedze nespaval ani cez den, len take mikrospanky, cez noc trosku pricucnuty na mne/ nechcel a neni nechce cumel/, plus starostlivost o malu, tak te prvy rok uletel ani neviem ako...proste je prec a uz mam dve "velike deticky" a neklamem, ak poviem, ze si skoro vobec nic z toho roku nepamata!!! 😢 samozrejme mi pomahali rodicia, lebo mml chodil na tyzdnovky...obcas sa mi nepodarilo ist na nakup, tak som musela niekoho poprosit.
mala som aj mam dvojkocikbabywelt tandem oregon, uz ho rok nepouzivame, ale bola som s nim spokojna, aj ked je veliky a tazky, ale to si clovek zvykne, pre dvoma rokmi este nebol taky skvely vyber, a u nas boli jane drahe, ale ten sa mi velmi pacit, aj PP duett, PT mi akosi nesedel casovo, lebo maly by isiel dolu prave na zimu, tak som sa bala aby mu tam nebola zima, ale svagrinka ma vibe a su spokojni...
teraz mi tu skacu po posteli...parada 🙂) stale v strehu 🙂
si myslim, ze vsetko sa da zvladnut, hlavne co sa vlastnych deticiek tyka...lebo ked musis, tak musis...vstanes aj stokrat za noc, unavena, nahnevana, ale stastna, ze ich mas 😉

facovka
10. led 2010

ollski, s tym ze tento druhy je aj u nas totalny cert tak ta presne chapem,aj ja tvrdim,keby on bol prvy tak asi uz nikdy nemame dalsie dietatko 😀

jituskak
10. led 2010

facovka: takže ten jane jde úplně do lehu?

ojo
10. led 2010

no, tak k nám určo 4koláka, páč na trojkolku tu nemáme terén...bydlíme na vesnici 😖 dobrý je ten Peg perego, ve předu může sedět Tomáš, aby viděl ven a vzadu druhý...ten bude ležet min půl roku... 🙂 no nebo kdyby byly vedle sebe, to by taky šlo 🙂

olski, no tak Tomáš je taky pohodový dítko...tak snad bude i to druhý 😅 🙂

jituskak
10. led 2010

tak ten peg perego se mi taky dost líbí. určo budu kupovat použitej, na tu chvilku, co to budem potřebovat, bych nechtěla dávat moc peněz.

ollski
10. led 2010

🙂 francovka, tak mame vlastne stastie a nasi drobci tiez, ze prve babo bolo to kludne 🙂) inak by sme sa ani k vyrobe druheho nedostali 😝 a tak skoro to uz vobec nie...ja som si malu ako babenko a to obdobie doslova uzivala, potom to uz bolo horsie, ale hlavne koli nasemu malemu uvrestanemu chlapovi 😎
ale ono to vsetko prejde, a fakt aspon u nas sa to lepsi, uz mame ine problemy /hlavne to, ze sa biju, natahuju a neposluchaju, no ale ktore dieta ano 😉 , cest vynimkam/
zostali len pekne spomienky aj na to nase kriticke hekticke obdobie, na to ostatne sa zabuda 🙂 ten cas tak strasbe rychlo leti, ze obcas mi zacina byt luto, ze moje babenka su uz velike ☹ ziadne miminka malinke...tak si ich este kocky rychlo uzite a ovonajte ako nadherne babenkovsky vonaju!! 😉

hupcza
10. led 2010

dík za tipy

říkámsi,že třeba nebudeme potřebovat
ondří je šikulka -od 8 měsíců ťapká kolem nábytku,tak máještě 8 nato,abyto vychytal na opravdovou chůzi než se brácha/ségra narodí 🙂

každopádně chci mít nějaké info,kdybychom bez kočárku nezvládali -nevím,jestli budumít po návratu z porodky čas kukat na net a vybírat 😅

jitu:já měla v 5tt taky takovou spavou krizi ...říkala jsem si,že jestli to bude trvat celý trimestr,budu si muset najmout hlídání 😀 naštěstí to bylo za týden pryč 🙂

jituskak
11. led 2010

ahojky, tak já dojela z cvičení s menší depkou. Hup, to máš malýho šikulku, to právě Šimonek jeětě ani nesedá, jen se občas překulí na bříško. dneska mě moc nepotěšila rehebilitační. ještě se tak blbě vyptávala, jeslti náhodou není mentálně pozadu... to naštěstí není. v 7 měsících dělal malá a paci paci, ted se naučil podávat ručičku jako na pozdrav. breptá o dost dřív než děti v jeho okolí, akorát vyplazuje jazyk, tak se mě každej ptá, jestli je normální...

katkaza
11. led 2010

ollski...si to pekne napísala 😉
my máme súrodenecký kočík PaT,kupovali sme,keď som bola ešte tehu a potom som aj ľutovala,lebo malá hneď ako sa naučila chodiť,nechcela vôbec v kočíku sedieť,ale príchodom malého sa všetko zmenilo a už sa vozí rada....to čo má bábätko musí mať aj ona 🙂 Ja som s týmto kočíkom celkom spokojná,aj keď som chcela JANE,ale máme malý výťah a bývame na 5 poschodí,takže nebolo očom.Niektorí ľudia sa nechápavo pozerajú,keď Kaja pekne sedká a z kočíka sa ozýva plač 😀 Ja si myslím,že aj keď je malý dole,nie je mu zima...

ojo
11. led 2010

ahojky 🙂

tak mě by se líbil tento kočárek 🙂 http://superbaby.mimishop.cz/detail.php?zbozi=7...

Kristý, dala by si k dispozici nějaké webovky, kde jsi ten kočárek koupila?? tam by určo měli dost info 😉

krista
11. led 2010

Ahojky,
koukám, že jste se tu rozkecaly 🙂

Ojo kočárek nevypadá zle, ale ta cena je teda pro mě dost šílená, už takhle jsem nadávala že jsem kupovala dražší kočárek jak pro Kristý 😅 a když si vezmu že obzvlášť ten váš by byl vážně na chvilku, ten náš se dá aspoň předělat na mono... to jako nic proti, je fakt krásný, ale já bych si to nemohla na tu chviličku dovolit 🙂

Já osobně jsem za ten Phil neskutečně ráda a to jsme ho původně nechtěli ani se mi vlastně moc nelíbí 😅 ale je tak neskutečně praktický, ovládnu ho jednou rukou i s oběma dětma v něm, i kamarádka co má Casualplaye říkala že ten můj se se dvěma dětma ovládá líp 😅 😀 Webovku ti hodím do IP, doufám, že to ještě najdu 😉
Zima si taky nemyslím, že by malému byla, jen u malý je to trošku nedořešený, že je tam namačkaná když je to udělaný na sourozenecký a neni k tomu nánožník, ale ten jsem si vzala z golfek, každopádně už se těším na jaro a na léto, to navlíkání dětí nebaví ani je ani nás 😝

hupcza
11. led 2010
ojo
11. led 2010

hup, na tento jsem také koukala, ale přijde mí nějak moc dlouuuhý, vypadali bychom jak vlak 😀 😀 😀

Kristý, díky...ono tamten je fakt drahý, ale možná bych ho měla z druhé ruky 😉 ale tento co píšeš, tam je fain, že jde pak předelat na mono 😵 😵 ono bůh ví, co z Tomáše vyroste, třeba bude chtít jen chodit a chodit a nemusela bych tu druhou sedačku tolik využít, na to je dobrý ten tvůj 😉 no mám ještě dost času na rozmýšlení 😀

lennyna
11. led 2010

Ahoj holky, souhlasím s názorem, že jestli chcete kupovat nový, tak vydržet co nejdýl jak na tom sterší dítko bude. U nás (rozdíl 18měsíců) fakt už malá chodila bez problémů, takže jsem byla ráda, že jsem kočárek kupovala hodně levně, tudíž teď ho polevním a prodám dál a nelituju, že byl využit jen párkrát (ale i na to párkrát třeba byl a bez něj nevím jak bych to řešila).
Všem těhulkám přeju co nejpohodovější těhotenství, nám ostatním pevné nervy a radůstku z dětiček
🙂

katuu
11. led 2010

Ahoj holky
jestli se mohu taky přidat, František měl na Vánoce rok a tento týden jsme
zjistili, že v září bude bráška a nebo sestřička. Plánovali jsme to tak akorát František nám trval
9 měsíců a teď se zadařilo hned, doufám, že bude všechno OK.
Kočárek ale už taky řeším nebo se spíš tak dívám.

Mám práve vybraný ten PHIL&TEDS Vibe - Kristy ale ten taky není zrovna nejlevnější - jsem se dívala
na webu a 16 tis
Kristy a to menší dítě je jakoby dole v tom košíku nebo jak to popsat ? Jsem ten kočárek ještě neviděla
u nikde u nás v obchodě a jej jednou jsem ho zahlédla ve městě.
a potom mám vybraný ten ABC Design Zoom
myslím si že František už bude v to září chodit, už ted se docela rozchodil ale jsem zvyklá dělat docela
velké procházky, ještě k tomu všemu to bude na podzim a potom na zimu tak je oba dva naložím
do kočáru a můžeme vyrazit, hlavně kvůli našemu třetímu čtyřnohému klukovi ridgebckovi Andymu.
Určitě vím, že ale nechci dvě místa vedle sebe, si myslím, že by Franci pořád toho mladšího otravoval.

Chci si udělat obrázek abych věděla po jakém se mám koukat asi bych se snažila jej koupit už starší.

Hupcza - vidím, že máš taky termín v září jako my, akorát Ondrášek je ještě mladší

hupcza
11. led 2010

nojá kupovat asi nebudu
říkám si,že prubnu model -malušek v kočárku/ondra v manduce a nebo ondra ve sporťáku/malušek v šátku
no a když to nepůjde,rychle koupíme něco,vyhlídnutého
(no anebo kdyby se nymanulo něcoz druhé rukyextra výhodně,tak bych to risklaú

ad phil&ted -mi tam to umístění miminka příjde....no případaá mi tam jak králík v kleci
třeba to v reále vypadá jinak a foto klame...ale nějakmi to nesedí

kat: no myslím,že bude ještě veselo 🙂

katuu
11. led 2010

Chceme si teď koupit taky manducu protože jsme koupili klokanku Red Castle a nejsem s ní moc spokojená, ale
holky co znám a mají manducu tak na ni nedají dopustit a na krátké procházky by se mi hodila
když jdu ale třeba na dvě hodiny ven tak by se mi prcek asi pronesl

horší to bude s plínkama, když byl menší tak se nám podařilo i sem tam do nočníku udělat bobík,
ale ted jej na něj posadím a řve a řve a řve

Holky a chodíte někdo plavat i s tím mladším ? To akorát nevím jak budeme koordikovat, nechci
toho mladšího nějak ošidit když Francimorek chodil plavat, cvičit.

hupcza
11. led 2010

kat: na manducu taky nedám dopustit ...ségra měla ergo a podvou letech koupila manduku taky
chodím sní i po horách,na nákupy, po městě ....všude
nosím i celý den a nemám problém...sice jeondra zatím malý,ale synovec má 3 a nosí ho taky

jj ...no s plínama bude prča- my látkujeme, tak doufám,že to nějak přes léto vychytáme

s maldším plavání bude ok ...u nás hlídají na plavču děti od roku výš ...horší pokračování s ondrou

krista
11. led 2010

Katuuu no tak nevím jaký máš, to je pochopitelný, ale mě stál 9,6tis. včetně doublekitu, takže žádná drahota 😎 jinak bych to nepsala 😉 Místa vedle sebe jsem mít nemohla, nevešla bych se tady do žádnýho obchodu 😖
A ano mimi je dole, neni to až tak dole jak to třeba působí, dá se to srovnat s klasickým kočárkem, ani argumenty že tam jdou na dítě výpary z aut nejsou podle mě opodstatněné, je tam taková plenta, mimi je OK a kryté 🙂

Hupcza ten jsem potkala i viděla v obchodě, špatně nevypadá 😉

Já nechodím plavat ani s jedním, vlastně ani nevím kam bych to narvala, Kristý ta byla uvřískaná, to by bylo za trest, mě doháněla k šílenství doma natož na veřejnosti a s malým to nejde, máme každý týden lítání po doktorech.

ollski
11. led 2010

AHOJTE, hura uz konecne spia...
ku tomu dvojkociku, ten ABC som videla na zivo a celkom sa mi pacilo, ze je tam mnoho variant sedenia deticiek, on tak dlho posobi hlavne, na obrazku -prazdny, ked su tam deticky, tak mi to prislo ako ten nas babywelt. ten bol tiez dost dlhy, do maleho vytahu by sa nevosiel, ale to som ja neriesila, kedze byvame na tretom bez vytahu 😀 potrebovala som hlavne dost velke kolieska aj na zimu a aby im tam nebolo tesno...aj ked Simi uz pekne chodila, tiez mala obcas naladu sa vozit alebo bola unavena, co je v 15 mesiacoch pochopitelne, alebo mi proste nestihala, ked som sa ponahlala, chvilu boli protesty, ale potom pekne sedkala a sa vozila...najskor v predu, a ked mal maly necelych 5 mes, musela som ho presunut dopredu, tam bol ochotny aspon chvilu sa viest 😒 , ona sedkala v zadu, zmena sa jej pacila, tak som bola aj ja rada, ze si mozem v klude kocikovat 😎
PaT sa mi paci, ze je spratny, nemyslim ze je babenku zima, ked je pod doublekitom, ale som sa bala, ze by mu bola kosa, az keby sedkal vzadu dole v doublekite...neviem...?? neskusala som nemozem ovovarat 🙂
katkaza, ty si priamo zo ziliny??
jaj som sa asi nakazila "kocikovou" chorobou...a my uz nepotrebujeme ziadny ☹ skoda 😀
ja som nas kupovala novy, vysiel cca. 12.000 pouzivali sme ho rok, na striedacku s dalsimi troma...a nemozem ho stale predat ani za poloviicu, a to je fakt v super stave...asi je vyhodnejsie kupit ojazdeny ako novy, pak sa ho clovek nevie zbavit 😉 moja vlastna skusenost, vozovy park tvoria 3 kociky...z toho pouzivame 1ks...ostatne zavadzaju 😝

katuu
12. led 2010

Kristy - a máš odkaz na net od kud jsi jej kupovala, byl nový a nebo jsi jej už kupovala po někom ? Mohla by jsi mi jej prosím kdyžtak poslat do IP ? Protože jsem fakt ten kočárek pod 16 tis neviděla. Za ty peníze bych jej určitě brala, je super a líbí se mi že s něj jde potom udělat jenom ten mono kočár - kolečka má taky velké takže si myslím, že i do terénu by mě být OK.

Hupcza - do té manducy určitě půjdeme - ty jo 3 leté dítě a v pohodě jo ? Chtěli jsme na léto pro Franciho koupit nějaké nosítko už takové to vymakané s tou stříškou a konstrukcí ale asi koupím tu manducu a to jej ještě v létě v tom unosíme a potom to budeme mít pro druhého prcka.
To máte super s tím plaváním, u nás nic takového není - budeme muset využívat babiček.

Ollski a co to máš za kočárek co nemůžeš prodat ten babywelt ?