Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

louvre
31. srp 2013

Ja mam medzi prvymi dvoma detmi roziel jeden a pol roka. Mozno to bolo trochu narocnejsie ked boli malicky ale napriek tomu ze som na nich bola s manzelom sama , ziadne babicky a dedkovia ani ina rodina , zvladali sme to s prehladom. Teraz su naj kamosi a je to super. Spolu sa zahraju a rozumeju si uuuplne uuuzasne. Je to skvele. Niekedy ani neviem ze ich mam 😀 . Ja mozem maly vekovy rozdiel medzi detmi len a len odporucit. Dalsie dietatko sa nam narodilo az o 6 rokov a to uz je oooobrovsky vekovy rozdiel. Predpokladam ze sa to zrovna az v dospelosti. Az potom si budu mat co povedat.

hamca
31. srp 2013

@blackcat8885 my budeme mat rozdiel 19 mesiacov, jasne, ze sa obavam, ako to zvladneme, kedze rodina byva velmi daleko, takze mi nebude mat kto pomoct, ale vzdy si poviem, ze zvladli to ine, tak v com som ja horsia? 😉
A kamosky mi to len potvrdzuju, viacere uz maju babatka kratko po sebe a zvladaju.
my sme pri planovani deticiek mysleli najma na to, aby vyrastali spoli,mali spolocne zaujmy, vedeli sa spolu zahrat a mali celkovo blizsi surodenecky vztah. Nad ostatnym sme nejako nepolemizovali a neriesili co nebudeme zvladat.

blackcat8885
31. srp 2013

@hamca Aj my chceme hlavne preto,aby si deti dobre rozumeli,zahrali sa a mali k sebe bližšie ked nebude veľký rozdiel.Medzi sestrou a bratom je 14 mesiacov a viem,že všetko robili spolu ako deti a mňa odstrkovali kedže sú o 8 a 7r starší 😉

emilia25
31. srp 2013

my mame medzi detmi rozdiel prvy a druhy rok a 9 mesiacov,druhym a tretim je rozdiel dva roky a 3 mesiace a ak sa nam podari aj 4 babo by bol rozdiel 1 aj 9 mesiacov.

hamca
31. srp 2013

@blackcat8885 medzi mnou a bratom je dokonca rozdiel iba 14 mesiacov a na sebe to vidim, ze sme sa ako deti paradne vyhrali,proste detstvo bolo super. A manzel ma v tom len podporoval, lebo on ma so sestrami rozdiel 5 a 8 rokov a ten vztah je uplne niekde inde. V podstate s nim zacali jednat rovnocenne az ked si zalozil rodinu, dovtedy bol len " sopliak" a skor ho dirigovali ako mama. 😉

gabikaf
31. srp 2013

@vintinka Viem si živo predstaviť ako sa asi cítiš, niečo podobné mám aj ja za sebou, tiež sme ďalšie bábo neplánovali aspoň nie tak skoro (rozdiel medzi detmi je 15 mesiacov), tiež keď som zistila že som tehotná bola som zúfala, deprimovaná a podobne, hlavne som si nevedela predstaviť ako to zvládnem, keďže ja povedzme to tak že nie som ten úplne mamičkovský typ. Celé tehotenstvo som trpla ako to dopadne, hlavne som sa bála že možno nebudem mať k tomu dieťatku vzťah alebo niečo podobné kedže nás takto povedzme nemilo prekvapilo. Paradoxom je že ked mi ju prvýkrát doniesli niečo sa zlomilo a vyslovene ju mám najradšej a ona je vyslovene mojkacie bábo 🙂 A to podotýkam že keď sa nám druhá dcérka narodila začali sme búrať a stavať podkrovie a slávnostne môžem vyhlásiť že sme to zvládli aj keď to bolo veľmi ťažké a občas aj na prášky ale máme to za sebou. Preto držím palce, určite to dobre dopadne hlavne si pomysli na to že niekto iný to mal možno horšie a zvládol to tak to určite zvládneš aj ty a ešte s prehľadom a s úsmevom 🙂

miku1
31. srp 2013

@hamca V jednom s tebou súhlasím 🙂 Ja mám mladšieho brata o 8 rokov...doteraz je to pre mňa proste "decko", ktoré mi vyselo na krku, keď som chcela ísť von, s ktorým som sa musela hrať, ....a pod. Dodnes sa brat na mňa v dobrom hnevá, že som bola naňho oveľa prísnejšia než mama. Dokonca aj mama, keď niečo vyviedol, tak len s úsmevom na tvári čakala na moju reakciu, lebo vedela, že ja mu naložím aj za ňu 🙂 Proste som ho tak nejak vždy brala skôr ako syna, než brata. No a medzi ním a mojím starším bratom je rozdiel 12 rokov, takže to už asi ani nemusím ďalej rozpisovať 🙂 Plne chápem tvojho manžela, že ťa podporoval v tom, aby vekový rozdiel vašich detí bol čo najmenší. Asi aj preto som aj ja chcela mať deti s malým vekovým rozdielom, a hlavne som šťastná, že sú to 2 dievčatká, ktoré dúfam budú nielen sestry ale aj super kámošky. 🙂

krevetka2
31. srp 2013

My máme rozdiel medzi deťmi 21 mesiacov, sú dievča (3 a pol roka) a chlapec (2r.), ale tak sme to aj chceli, vôbec nevadí, že nie sú rovnakého pohlavia, majú sa veľmi radi. Tiež sme plánovali menší vekový rozdiel práve preto, aby mali k sebe bližšie. Medzi mnou a sestrou je 25 mesiacov, medzi mužom a jeho sestrou je rozdiel 21 mesiacov a celé detstvo mali k sebe veľmi blízko a výborne si rozumeli. Preto je menší vekový rozdiel aj medzi našimi deťmi pre nás prirodzený. Zdá sa mi dokonca, že už trojročný rozdiel je v detstve dosť veľký na to, aby sa vedeli spolu vyhrať. Ale samozrejme záleží aj od povahy detí. Čo sa týka zvládania povinností, tiež sme to pred druhým pôrodom neriešili, nikoho tu nemáme, rodina je ďaleko a zvládli sme to. Prvé dva týždne pomohla mama a svokra a potom sme si už našli svoj systém. Dcérka je už rok v škôlke a ja si užívam rodičovskú s jedným dieťaťom 🙂 . Tiež poznám maminky s rozdielom medzi deťmi 13 - 14 mesiacov, je to riadna zaberačka, keď nemá kto pomôcť, ale dá sa to zvládnuť.

berusnice
1. zář 2013

@blackcat8885 Já mám děti 20 měsíců od sebe, nejmenší je teď 5 měsíců, no je to pěkný mazec. Ta starší má dosti složitou nervní povahu, takže zatím spíš řeším neustále ji. Ještě se trochu bojím, jaké to bude, až se nejmenší začne pohybovat a každá půjde tím pádem jinam. Starší musím stále dosti hlídat, aby něco neprovedla. Těším se až trošičku odrostou, až to nebude taková honička. Taky už mě táhne na 40, tak si kolikrát říkám, že kdybych byla mladší, lépe bych to zvládala. Ale jak tady mamky píší, těším se, že si holky budou partnery do hry. Už teď ta starší k malé chodí, má ji jako panenku 🙂 je to moc hezké, ale jeden musí dávat opravdu velký pozor, aby jí něco neprovedla. Žádné žárlení se po narození nekonalo. Trochu mě trápí malé množství mléka, nemám klid na kojení, tak dokrmuji, ale žádná tragédie. Já už tu nejmenší -moje už 3 dítko nechtěla, nicméně je to fajn, že ta dvouletá má sourozence, vzhledem k její nervní povaze to bude jen dobře, nejmenší je pohodářka, tak bude zřejmě něco jako zklidňujícím elementem 🙂
Mám na holky dvojkočár a jsem za něj ráda, jak tady jedna mamka psala, že jej nemá, je to fakt pomoc ho mít. Potřebuji něco pořešit nebo na písek či výlety, nasadí se obě do kočáru a jede se. 🙂

vintinka
1. zář 2013

@emita dakujem..verim ze budes mat pravdu..mam hrozne depky,uzkost ,strach..decka su zohrate strasne sa maju radi..vsetko mozné ma napada ..bojim sa ze to tretie neprijmu..a je to aj smiesne ..uz sa sama na sebe smejem ale riesim aj take hluposti ci zvladnem sa postarat o babo..vies ten kolotoc s kojenim,prebalovanie a nocné vstavanie..citim sa uz teraz hrozne unavena a bez sily..a to len zacinam..

chomik
1. zář 2013

@olusenka Ahoj, ako si to nakoniec vyriesila s tymi navstevami v porodnici? Ja riesim rovnaku dilemu, drobca navyse kojim, zaspava len na prsniku, si neviem predstavit, ze by som ho nevidela 4-5 dni...

olusenka
2. zář 2013

@chomik bylo to velké dilema, ale nakonec na návštěvu šel druhý den po porodu. Ovšem pomohlo to, že kromě manžela šla i babi a děda, navíc paní co se mnou byla na pokoji tam měla sestru s malým chlapečkem věkem 4 měsíce od mého, takže měl syn vyžití, při cestě domů začal mezi dveřmi natahovat, a já jak to viděla, tak mi bylo taky do breku, oni pochopili, tak ho hned táhli pryč, prý chvilku zaplakal na schodech, ale venku už byl dobrý, a ještě mi dělal pá pá do okna. Doma to bylo v pohodě, dokonce ho i jednou dávali spát babi a děda (manžel zapíjel), jak mě totiž neviděl, věděl, že nejsem doma, tak dobrý. Co se týče kojení, šla jsem na vyvolávaný porod a asi 4 dny před nástupem jsem mu už prso nedala, ono to bylo jen mlezivo, nic moc neteklo, tak to nevadilo, "ptal" se po mléku jen jednou, jinak dobrý. PO návratu domů, když vidí, že se kojí mimčo, mléko vůbec zatím nevyžaduje. Druhá návštěva se odehrála 2dny před propuštěním jen s manželem a babi, a to zvládl bravurně, i odchod bez breku, v pohodě. Návrat domů: čekal na nás doma s babi a manžel pro mě přijel sám. Dali jsme mu jako od miminka hračku, kterou si vzal přímo od něj z autosedačky.

koberie86
3. zář 2013

@jituska86 Dobrý den, já také čekám druhé miminko vím to tak týden a malému Milánkovi je 13,5měsíce. Mi jsme plánovali, ale mám obavy, jak to zvládnu. Rodiče oboje nám to vytkly, že bude Milánek na druhé koleji a že jsme blázni. Tak jsem se chtěla zeptat, jak se máte a jak jde těhotenství.Děkuji🙂

barca19
3. zář 2013

Ahojík maminky a Kristy....Já mám doma 4 měsíční Aničku a dnes jsem si udělala test a je pozitivní...Jsem s toho taky nějak zmatená,ale vím když člověk chce zvládne vše...No a moje maminka říká cérko ženská vydrží víc než kůň...Tak hlavinky vzhůru usměv na tváři a vše nám jistě půjde lépe...přeji Vám mnoho štěstí a trpělivosti ....opatrujte se... 🙂 my to zvládnem 😉

katren
3. zář 2013

@koberie86 neboooj, bude dobre.....ja som mala druheho, ked mala prva 9 mesiacov a tretia ked mal druhy 6 mesiacov 😀
je nam super a nemenila by som 😉

@barca19 gratulujem 😎

fidka79
4. zář 2013

@miku1 mnuz ja ma sestry jedna je o 2 a polrioka starsia dalsia mladsia o 4r a dalsia o 12r a medzi najmladsou a najstarsou je skoro 15r nemenila by som🙂)))dnes ma najmladsia segra 22r a uzasne ziena sice sme si ju ako segry vychovali na svoj obraz ale nemenila by som a dokonca si rozumiem viac s mladsou o 4r ako starsou o 2r takze nie je to vzdy o veku a avekovomb rozdiele 😉

koberie86
4. zář 2013

Děkuji, dneska jsem byla na utz a je 6mm velký🙂 Srdíčko tepe asi tak 5-6tt.Malej už doma lítá, ale venku ještě moc ne.Mám z toho strach asi jako každá musím věřit, že těhotenství bude bez potíží ne jako předtím, měla jsem vysoký tlak a ležela jsem na rizikovce, ale jen týden na štěstí a porod vyvolávaně.Jen jsem čekala podporu od rodiny, i když jsem věděla jejich názor o tak brzy druhém miminku. Jim spíš vadí,že ještě moc nehlídali, tak si myslím, že jim by nevadilo,kdyby se něco dělo rádi by se mamky postarali.Ale mohli mít radost.Manžel si hodně přál druhé a já také, i když mám obavy.

olusenka
13. zář 2013

Máte někdo na děti brzy po sobě Easywalker Duo Plus? Pokud ano, ozvěte se mi. Díky.

xmarg04
14. zář 2013

@olusenka Mam...😉

dana3262
14. zář 2013

@olusenka taky mam, ale asi ne plus.

andrealalikova
15. zář 2013

ahojte ja mam rozdiel medzi babamy 1 rok a 2 mesiace a medzi druhou a tretimy vlastne dvojickamy 2 roky a 1 mesiac a je to na zblazdnenie lebo vsetky su nadpriemerne zive a som na ne sama sem tam mamina pomoze a manzel pracuje v zahranici aby nas vsetkych uzivil 😉

kacena4
16. zář 2013

@andrealalikova gratulujem a zaroven mas moj velky obdiv. viem si to zivo predstavit ako to u vas doma vyzera 😀 ja som vzdy hovorila ze som musela uvazovat stolicky o stolove nohy co syn bol taky vymyselnik ze sa mi vystveral aj na skrinu ci kuchynsku linku kym som mladsie kojila 😀 takze klobuk dole

andrealalikova
16. zář 2013

dakujem pekne,ale ako som kukla na Vas profil tak mate aj vi co robit!ale zas je tam teraz ta vyhoda starsich deti ja si vzdy vravim,keby som mala aspon jednu starsiu ktora by mi aspon trosku pomohla prajem vsetko dobre a hlavne vela vela sil a trpezlivosti 🙂 🙂 🙂

emilia25
16. zář 2013

u nas je rozdiel medzi detmi skoro dva roky prakticky rodim kazdy druhy rok 2008,2010,2012 mozno aj do 4 rice to tak bude2014.

aadulik2110
16. zář 2013

@andrealalikova wow, môj veľký obdiv..... a už aj chápem nick 🙂 ja budem mať rozdiel 23 mesiacov, ale už teraz vidím, že to bude fajn, aj keď malý je veľmi "temperamentný"

marcinek
16. zář 2013

@koberie86 ja mam deti podobne 2 roky od sebe a musim rict, ze teda prvni rok byl narocnej (dcerka trochu zarlila a davala to ruzne najevo) ale ted si to nemuzu vynachvalit, jak si spolu hrajou, maji podobny jidla, zajmy, takze super. A na druhou kolej se rict neda, to dite bude chtit vasi pozornost tak i tak, takze tatinek a babicky by mely byt napomocny. Manzel mel par tydnu volno na vanoce, tak jsme si rozdelili peci nez jsme se zajeli- on dceru, ja syna (v te dobe jsme prebalovali jeste oba dva)

olusenka
16. zář 2013

Chci se zeptat nejen
@marcinek , jak Vaše děti dávaly (dávají) najevo, že žárlí? Může se to projevovat tím, že si málo hraje ale děsně rabuje a dělá mnohem víc, co nemá? Asi ano, že? A neplatí na něj bohužel vůbec nic.

ivkaj
16. zář 2013

@olusenka mě přišlo, že Kryštofa nechávala Emča celkem chladným. Bylo mu 18měsíců, když se narodila a tak nějak jsem se snažila udržet jeho řád a kroužky. Nějaká vnímavost byla až když se začla Emča pohybovat. Teď kolem toho roku je to celkem zábava, občas jí šťouchne nebo něco sebere, ona ho na oplátku zase kousne. Ale nic tragického. Jen Kryštof se začal víc mazlit, což mi ale vůbec nevadí.

berusnice
16. zář 2013

@olusenka mám na svoje holky Easywolker duo, potřebuješ něco probrat? 🙂

berusnice
16. zář 2013

@olusenka já neměla to štěstí, aby mě v porodnici mohla starší - v té době 1,7 roční Zuzka navštívit. Den před mým nástupem na vyvolání porodu dostala šílenou horečku, k tomu kašlala a soplila jak o život. Takže do porodnice za mnou nemohla, dokonce mě dětská dr upozornila, že bych si měla holky aspoň na pár dnů po příchodu z porodnice nějakým způsobem separovat, pokud by to šlo. Nakonec jsme to s babi a dědou vymysleli tak, že já šla s maličkou Gábi k našim a naši zase byli u nás se Zuzankou. Jsem to obrečela jak k...., jak se mi stýskalo.