Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

ojo
12. led 2010

holky, bylo by super, kdybyste ty vaše kočárky vyfotili s prckama a dali do albíčka, abychom měli lepší představu 😉 🙂 🙂

kristý a nebylo tam tomu většímu zima?? přece jenom je níž, nevím, jestli ho tady užijeme, páč bydlíme na horách a máme tu hodně sněhu a bála bych se, že by mu tam byla zima nebo že by brousil o sníh 😅

ojo
12. led 2010

a taky trojkolka by se k nám do terénu nehodila ☹

krista
12. led 2010

Ollski já jsem taky kočíkově chorobná, bych měla nejradši každej týden novej kočárek 😵 pořád mě to strašně zajímá 🙂 ale to aby člověk měl na to taky miliony 😀

Já bych šla do ojetého toho sourozeneckého, ale jelikož je to prakticky novinka tak jich moc není a když už tak to byly ty lepší typy a ceny stejné nebo vyšší 😲 jak za ten nový, tak jsem neváhala a doufám, že ho třeba ještě dobře prodám 🙂

Jinak miminku tam zima určitě neni, naopak musím dávat pozor aby se mi nespařil, nemá mu tam ani kudy foukat a my se moc nenabalujeme nikdo, takže tak 🙂

Ojo jestli tam bude většímu zima, no teď zatím ne, protože sedí nahoře na double kitu a kdybych nebyla líná tak jí koupím i fusak a bude jí ještě tepleji, ale ona tam moc neposedí, navíc teď v těch mrazech ven ani tak moc nechodíme, ten nánožník a deka dovnitř stačí... co se týče toho rozvržení až bude sedět dítko dole v double kitu, to se nás týká tak za půl roku nebo dýl a to si myslím, že už bude malá dostatečně rozumná na to aby tam neseděla a chodila nebo bude zrovna léto 😉 a skoro tříletý dítě už bych teda vozit nechtěla 😒 takže se to předělá na mono nebo se to prodá a nechaji se jenom golfky, to je ale zatím ve hvězdách 😉 Jinak na youtube je video kde jezdí s tou naší trojkolkou nějakým polem 😀

Takhle vypadá ten můj:

https://www.youtube.com/watch?v=CiPcyamU_mc

Takhle s dětmi:

https://www.youtube.com/watch?v=McNW27LR2DU

A jinak Katuu těch typů je víc, jestli náhodou nemluvíš o Vibe 😉 Je totiž Phil & Teds Classic, Dash, Sport a Vibe a to jsem vyjmenovala od nejlevnějšího po ten nejdražší, když budeš chtít tak ten odkaz ti pošlu... ale Vibe jsem teda taky levněji neviděla, leda jetý za 13tis. a to jsem dát nechtěla za jetý kočárek ať je sebekrásnější.

Více ještě zde:
http://www.philandteds.com/upload/

jituskak
12. led 2010

ahojky, tak já byla dneska u dr. a ještě není na UTZ nic vidět, ale sliznice je prej na to akorát. testy mi vyěly 4 pozitivní, takže si myslím, že je to tutovka. u Šimonka jsme chodila měsíc na UTZ, než se ukázal. Já teda kočárky zatím jen okukuju a vybírám. ted budu kupovat větší sporták, ten bude stejně potřeba i na druhý dítko později, tak ten koupím novej,a le sourozenecký koupím z bazaru. beztak si myslím, že to bude akorát tak přes tu zimu.

katuu
12. led 2010

Ahoj holky,

Kristy děkuji za odkazy, no vypadá to zajímavě s těma dětma ale, mě se to líbí ale dokážu si představit, co by tomu říkaly babičky, chudáček kdesi dole a podobně.
Jo máš pravdu, dívala jsem se na ten Vibe - tak to si už ten Classic na netu najdu, děkuji.

Jituskak, když jsem byla těhu s Francim tak taky nebylo dlouho nic vidět, jdu na první kontrolu ve čtvrtek tak jsem zvědavá jestli nás prcek překvapí.

Dneska to bylo super, vypravovali jsme se na sáňky, Franci nabalenej a najednou smrad tak znovu přebalovat, já jsem byla už taky oblečení a pes čekal u dveří a štěkal - a přístí zimu nás bude ještě o jednoho víc - tak aspon bude sranda :o)

jituskak
12. led 2010

jej, to teda bude srandy 😀
a co holky, chtěly byste spíš holčičku, nebo druhýho chlapečka?

katuu
12. led 2010

No bude to u nás veselé

Jituskak - nám je to jedno, hlavně ať je všechno v pořádku, po zkušenostech s Františkem který když se narodil tak měl u očička bouličku, že mu nebylo očičko skoro vidět a řekli nám že tam možná očičko nemá a že musíme počkat až budou na očním do pondělí, narodil se ve středu tak jsme si řekli, hlavně ať je prcek zdraví a my si obhájíme oboje, když to bude holčička tak budeme mít alespon páreček a když to bude kluk tak bude mít František parťáka na hraní ikdyž to by měl i v holčičce.

jituskak
12. led 2010

je mi to taky jedno. taky Šíma nebyl úplně ok, takže to taky neřeším.

ojo
12. led 2010

ahojky, tak mě jedna kamarádky poradila babywelt oregon tandem 😉 prý super, ve předu je sporťáka vzadu se dá dát vložná taška, která má pevné strany, takže se nekroutí 🙂

Kristi, dobrý videa...ale to se dvěma dětmi, to mi šel mráz po zádech 😅 já bych se bála, že mu ten větší spadne na nohy 😅 a taky, když to menší už bude chtít všechno vidět, tak by si vytáčelo hlavičku, jako to dítko na videu a to se mi moc nelíbí 😅

tak vy už chodíte na UTZ?? to já jsem se objednala na 25.1., páč vím, že dřív by nic neviděli 😀 i sama sestra to doporučila 🙂

my bychom rádi holčičku, ale samo je nám to taky jedno, hlavně že bude zdravé 🙂

jituskak
12. led 2010

tak já na tu gyndu šla hlavně na kontrolu, léčila jsem se na zánět...

krista
12. led 2010

Katuu taky jsem čekala tyhle reakce, ale bylo to naopak, všichni se chlubili, babička jezdila po vesnici pyšně s kočárkem a všem ukazovala jaká je to novinka, když se ptali kde má druhý vnouče 🙂 ale to víš že na mě koukaji i lidi na ulici divně, ale co 😅 pro mě je důležitý moje pohodlí a pohodlí dětí 🙂

Ojo tak když to větší je zatím malý a leží v korbičce tak taky prd vidí, Lukýska to teda nějak nenapadlo takhle čumět 😕 😅 ale kdykoliv to můžu předělat na mono a Kristý bude ťapat, takže si myslím, že jsem prachy nevyhodila, do toho začátku mi to moc pomohlo, žádný stresy s naším starším vzteklounem, když zlobila prdla jsem ji na kočárek a vztekej se třeba až domů 😀 😝

Jitus určitě bude prcek brzo vidět, sama říkáš že máš zkušenosti s prvním tak to bude v pohodě 🙂

ojo
12. led 2010

Kristý, tak to byl kočár pro vás 😉 jasně, že novorozenec jen leží a nekouká, ale Tomáš už od 4. měsíce chtěl všude vidět, takže kdyby druhý bylo stejný, určo by po mě koukalo 😅 a jak říkám, k nám trojkolka se nehodí 😒

já se asi rozhodnu pro nějaký ten tandem a nejspíš ten babywelt, ten má aspoň vzadu nafukovací kola 🙂 a taky neni moc drahý, nový se dá sehnat i za 7500,- takže použitý bude za dobrý penízky 🙂 🙂

Jitu, tak snad už máš zánět vyléčený 😉

keiko
12. led 2010

Ojo ..presne si to vystihla...preto nemam rada ten kočík bambulka mladšia nema rozhlad musela kukať len do sedatka hore a vytačala mi hlavičku do zadu...ukecala som mužíka a musel kupovať druhý kočík...a kúpila som stupienok...
možno vibe využijeme teraz na jar, ked budu obaja sedkať ak nie..poviem si že som mala dalšiu rarohu v byte 🙂

katkaza
12. led 2010

ahoj
ollski som priamo zo žiliny...a ty?
my máme DASH,ale myslím,že všetky sú v podstate o tom istom 🙂 ja by som tiež najradšej kupovala kočíky stále,pri staršej sme mali CAM MBX6,po polroku sme ho predali za polovicu a nahovorila som mm,že nutne potrebujeme súrodenecký,takže teraz už musím byť spokojná 😀 ale fakt je super,že sa dá prerobiť na mono,lebo zima prejde a potom to už bude aj s prechádzkami o inom.
A čo sa reakcií týka,raz sa ma jedna staršia pani upozornila,že mi môže malý vypadnúť,nech si dávam pozor...no takáto starostlivosť cudzích ľudí na ulici ma vie vytočiť 😠

ollski
12. led 2010

uf tak konecne drichmu, mozem daco napisat ...
katuu, ano ano babywelt tandem oregon...kolekcia to je 2008 kupovany v maji...
je to toto len v inej farbe: http://www.babetkovo.sk/index.php?page=shop.pro..., ale aj s nynoznikom a prsiplastom...prenosnu tasku som mala s uz konecne predaneho hlbokeho kocika, aspon to 🙂
idem skusit dake fotky najst, no mam len foto kde sedi kubinko v predu a simi ide popri...ale pekne sa tam vozili, aj obaja, najskor som davala kubka dozadu- sa da polohovat az do lezata a potom ked vymyslal isiel dopredu. tam to ide len do 2/3, daju sa aj nozicky polohovat, no a simi pekne sedkala v zadu, to sedadielko je vyssie ako predne, takze vydela v poho aj na boky aj cez kubika...no samotny kocik ma 18 kil...plus 2 deti dajme tomu okolo 20-25 kg...ked sa ide do prudsieho kopca alebo dolu, tak je to nakacka...este daky nakup... 😀, takze do nejakeho zvlast kopcekoviteho terenu, neviem neviem... do vytahu obyc sa nevojde ..dalsia nevyhoda... 😒
je to nieco na sposon jane...len ten je krajsi, lahsi, s brzdou, asi kusok kratsi...a znackovejsi 😉 ale na toto na rok uplne vystacilo!!
kristi, ja aj teraz stale pokukavam po kocikoch 😀 mm si mysli, ze mi uz vyhrava, ale zase je pravda ze ani s jednym s tych 4 som nebola absolutne spoky, kazdy ma daco, co sa da vytknut a samoska aj svoje plusy...no je pravda, ze nemat dvojkocik by som sa von sama nedostala...proste som ich nalozila, pri hore stastia kubo spal, a simi sa pekne viezla, ak nie tak jeden z nich mrncal, co uz ale boli nalozeni 😎 ked bol doma mm, tak sme vacsinou chodili, kazdy so "svojim" kocikom

ollski
12. led 2010

katkaza, aj my v centre 😎 rovno na obr krizovatke pri nemocnici, aspon, ze uz mame plastove okna 😀
mne sa nahodou PaT pacia, su prakticke a moderne, samozrejme ze tam nemozu mat obe deti miesta ako v obr monokociku...ale to nevysvetlis, hlavne ze si spoky, ty sak teta ti ich kocikovat nebude 🙂 ja som sa tiez stretla so vseliakymi reakciami...typu preboha mate dvojicky, alebo preco to jedno nosim na rukach, preco nesedia tie deti vedla seba...a taka mlada a dve deti 🙄 ale obcas sa nasli aj mile tetusky 🙂))

ollski
12. led 2010

preboha, sa vsetkym ospravedlnujem za chyby, mne MD ide ma mozog 😠 citam to az teraz, takze dodatocne sorry, chyby, ktore sa nedaju nevsimnut si prosiiiiiim odmyslite !! diiiiky

ojo
13. led 2010

ahojky 🙂

ollski, dobrý popis a fotky super 😉 výtah tu nemáme, takže tento problém odpadá...akorát teda máme 3 schody do vchodu, tak mi tam bude muset Míra udělat nájezd 😀 na ten rok tento určo postačí... 😉

prosím ještě, co je to za kočárek PaT?? 😅 to je na způsob jako má Kristy ten Phil & Teds ??

ollski
13. led 2010

cauko,
PaT je presne on Phil & Teds, tiez by som nemusela skratky pisat 😉

schody sa daju zvladnut, my mame tiez myslim tiez 3 alebo 4 do vchodu 🙂 , nie som bohvieaky silak, ale v pohode sa da kocik aj s nalozenymi prckami na zadnych kolieskach vytiahnut hore....tj, ty stojis na schodiku a tahas kocik hore, tak ze pak su predne kolieska vo vzduchu...v poho aj niekolkokrat denne, no najskor mi to musel ukazat manzel, bo som sa bala 😉 no a dole to ide v poho, bo kocik je tak dlhy, ze to zvladne myslim na jeden sup, alebo opat na zadnych kolach, tie su aj odpruzene , co je fajn koli babatku. jedine co som nezvladala, je chodit s dvojkocikom po chodiaci schodoch, bala som sa strasne, manzel zvladal...ja ee

ojo
13. led 2010

ollski, no vídíš, to mi vůbec nedošlo, že je to ta zkratka 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😅

jj, vím jak myslíš to chození do schodů, teď takto chodím s normálním, když jdu ven s kočárem, jdu tak i dolů i nahoru a v pohodě 🙂 🙂 tak to je fain, že to jde i tímto 🙂

no my ho možná využijeme i pak na další léto, páč často jezdíme na výlety, ale musíme samo autem, když bydlíme ve vsi, tak se bude hodit jeden kočár a ne tahat 2 kočáry, že by měl každý svůj 😅 to bych se bála, že ho přítel někde zapomene u stánku s pivem 😉 😀 😀 😀 😀 😀

no myslím, že už jsem pevně rozhodnutá, že vemu tento a už nebudu koukat po jíných 🙂 ...zbytečně bych si pak lámala hlavu 😝 🙂 akorát ho tedy budu kupovat až někdy v létě...stejně ještě ani nevím, jestli jsem skutečně těhu nebo ne 😅 😀

ollski
13. led 2010

ojo 😀 😀 😀 si to zlato napisala
neboj, vsetko bude ok, este je skoro 🙂, mimi si dava nacas. drzim palce, nech to mas uz cierne ma bielom!!
no este som chcela napisat ohladne skladania do auta...tak my sme s nim cestovali len 2x, pretoze je hodne veliky i zlozeny...nasim sa vosiel do auta oni maju peugeot 307 SW, ale do nasej fabie by sme ho nedostali ani nahodou, tak sme ho mali pripevneny na streche...ked sme sli na "dovcu", tak som 8 tyzd maleho nosila v nosici, aj tak sa nechcel vozit, a kocik sme mali len jeden v nom sa vozila simi, lebo 1,5 rocne dieta nahanat 😠 , to radsej nosit to mensie 😉

krista
13. led 2010

Ojo jj tandemy nerozmlouvám, já bych se nevešla do výtahu, ale mít barák tak jsem hrozně chtěla Jane Powertwin 🙂 ten se mi moc líbí, i ten Babywelt Oregon se mi moc líbil, ale zkoušela jsem se s tím projet a moc mi to nešlo 😅 jsem pěkný nemehlo, dneska jsme konečně prodali kočárek po Kristý tak mám radost, že bude mít nové majitele! 🙂

ollski
13. led 2010

kristi, gratulujem k predaju!!!
ja som snivala o jane powertwin 😉 , ale zvitazila lacnejsia varianta
vytahy su dost obmedzujuci faktor pri vybere ☹ , ale podstatne je, ze tebe a detickom kocik vyhovuje, mne sa zda z hladiska prakticnosti jeden z naj, jediny svojho druhu...no zatial som ho vzdy len videla len tak z dialky 🙂
snad si raz vyskusam ako sa tlaci, svagrinka ma Vibe, tak mozno mi da kusok povozit deti 😎

ojo
13. led 2010

holky, ten Jane by byl fain, že je lehčí...ale zase ta trojkolka 😖 😖 my tu máme kamenité cesty, tak je to na prd 😒 vím že švagrová se zkoušela procházet se svojí trojkolkou u našich a málem malýho vyklopila...od tý doby používá u našich čtyžkoláka od svý sestry 😅 tak to bych se víc bála se dvěma dětmi 😅 😅

taky si chci někde vyhlídnout obchod, kde ten Oregon budou mít, abych ho očuchala na živo 🙂 🙂

ollski, ona fabie má pěkně mrňavý kufr...a to i kombik 😅 my teď budem kupovat Berlingo, tak snad se nám tam vejde...ono já mám teď ten Patron Bohemia F4 a to je teda opravdu velký kočár, když se složí...co čtu ty parametry, tak to takový rozdíl neni 😅

krista
13. led 2010

Ollski za zkoušku to určitě stojí, nepoznáš že tam máš dvě děti, je to strašně lehoučký, skoro létá bych řekla 😀 Když si člověk vezme že v tom veze 12kg Kristý + 7kg Luky + 11kg kočárek + 5kg nákupu (já většinou 😀 i když teď trošku přeháním 😀) tak to je síla!!! 🙂 a fakt to neni znát 🙂
Výtahy jsou na pytel, sousedka se tam nevejde pořádně ani s monokočárkem, má X-landera a dveře musí vyvracet aby se tam narvala, vždycky tady zápasí 😖 a já se vejdu s dvěma dětma v pohodě 🙂 Jeden čas jsem zvažovala, nechávat ho ve sklepě, ale někdo mi ho ukradne až uvidí že ho tam mívám a děti a nákup pak rvát, no nebylo by to to pravý 😖

Ojo a co Jano Twin Two, to neni trojkolka 😉 🙂 Je to stejný jako Powertwin, akorát 4 kolečka 🙂 Jinak Powertwin se vejde do jakéhokoliv kufru, viděla jsem video s malým Fordem Fiesta kam se krásně složil 🙂 a ten náš nevím no, my ho ani moc neskládáme, máme kombíka tak pohoda 😉 a s Berlingem si dneska odvezli ten náš kočík co koupili ti lidé a dali tam celou obrovskou krabici 😲 🙂

krista
13. led 2010

Ojo a ještě se zeptám co měla švagrová za tu trojkolku, je taky důležitý mít nafukovací kolečka na tenhle terén podle mě a Phil má ty kolečka úzký, to bych taky řekla že je dost cítit, oproti Moonovi co jsem měla předtím prostě tenhle jede líp, taky záleží na odpružení 🙂

katuu
13. led 2010

Ahoj holky,
Kristy tak ten Phil & Teds Classic jsem našla na netu za dobrou cenu, musim ještě prostudovat jaký
je rozdíl mezi těmi variantami kromě ceny 😉

ollski
13. led 2010

kristi, oni boli tym kocikom uplne ocareni (Vibe) mna trosku zmrazila cena, ale sak su este aj ine typy
ja uz mozem akurat tak jej drobcov povozit, bo moji su uz veliki, nas dvojkocik stoji nepohnuto od zaciatku maja!!! hm, skoda...ja uz chodim len s nurse look 3, nic moc, ale na tu chvilu mam uz asi postaci...ale stale nemam pokoj a pokukavam po vseliakych novych 😎

krista
14. led 2010

Katuu kdysi mi v tom tématu Phil&Teds co je tady na koníkovi někdo ty rozdíly perfektně popsal, je jich dost, ale pro mě nepodstatné vzhledem k ceně 🙂 😉

Ollski a malá ti sama přestala chtít být v kočíku? Já se bojím že ta naše se bude chtít potahat nebo povozit do smrti 😀 ale to já zase nechci, taky by se mi líbilo kdyby do třech let dala s tím "pokoj" aby se vezl třeba jen malý. Teď jsem ji objednala k narozkám motorku tak snad se naučí i na tom 🙂
Ten Vibe se mě osobně strašně moc líbí a chtěli jsme ho ještě když jsem byla těhotná, ale pak jsme si řekli, že to prostě nedáme ty prachy dohromady a tenhle Classic splní stejnou funkci.

krista
14. led 2010

To jsou ty rozdíly jak mi psala ta maminka:
Dodatečně jsem ještě zjistila, že ty lepší typy maji ruční brzdy (já ne) a lepší polstrování double kitu nahoře 😉
Věci které jsem neměla a bez kterých se obejdu 😀

sophie1981 • 1d, snž • 28. leden 2009 v 19:54
KRISTA, dnes som mala stasie na playzone na classic.....som si hned na teba spomenula a na chuderu zensku som sa vrhla, ze ci mozem pozriet kociarik, ze chcem len vediet rozdieli medzi classic a ostatnymi dalsimi....takze, na vonok yzera uplne rovnako ako e3, alebo sp...ani sirsi, ani uzsi, sedisko predne ako na sp....len tam chyba ta posledna poloha, ktoru si zadavas odzipsovanim bokov.....cize na bokoch nieje zips, double kit sa neda polohovat.....ale na prednej je poloha lezno v pohode......strieska je plna, ale to si ani neuvedomis, kosik je tak isto hlboky ako na sotatnych, madlo tam nieje, ale ked zohnas, tak zapasuje aj z e3, sp.....polohy sa daju dat ako aj na sp, e3 a vibe......novorodenec dole, dieta hore, a potom 2 deti.....len si musis dokupit tie nadstavce, v tvare L.....alebo sa uistit ci su aj tie v cene...rucka sa da nastavit na dve vysky, ako sme uz pisali, tym ze vysunies cele madlo a pretocis naopak a zsunies...pre nizkych a vysokych......takze asi tolko....som bola dost prekvapena, ze rozdieli niesu az take velke ale cena ano..... samozrejem len v cervenej farbe...