Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

podkolenka
20. pro 2009

Krista...já myslim, že to je v pohodě. Někdy je lepší jindy horší den. Někdy ani děti nemají tu nejlepší náladu a jsou sami sobě protivný (si myslim). Ale oni moc dobře vědí, že je máme rádi a že v nás mají oporu. Holt ale poslouchat se musí, se nedá nic dělat. Jinak mi taky chodíme skoro všude pěšky, někdy ale opravdu jen někdy autobusem. Mě se i stalo, že mi řidič v buse vynadal že s těma dvouma dětma zdržuju. Jsem neměla sílu mu ani odpovědět. Metro jsem s nima ještě nedala. Se bojím těch jezdících schodů. No a nebo autem, ale ted co neni Honzik ve vajíčku tak ho musím do auta dovézt v golfáčích, protože na ruce a ještě za ruku držet Gábi, to by nešlo. V těch golfkách (mám jen ty lehký, jednoduchý, malý) je to celkem pohoda, jen si maslim, že i na ten kousek mu musí být trochu zima. Ted nevim jestli jsi to už někde nepsala, ale kojíš? Já jsem Honzíka kojila 8měsíců a než narodil tak jsem si to moc neuměla představit, že to půjde. Nějak mi nebylo jasný co v tu dobu bude dělat Gabča, ale nějak jsme to zmákli a bylo to super.

krista
20. pro 2009

Podkolenko jj kojím a doufám, že ještě nějakej ten měsíc budu 🙂 ono to u nás přišlo nějak automaticky, přišla jsem z porodnice s malým a starala se o něj - takhle to podle mě vnímala Kristý a když ho kojím, tak ona mi třeba chodila držet prso 😀 nebo si lítá kolem s kočárkem nebo mi donese knížku a ukazuje a já jí říkám co tam je (bohužel naopak se jí to nechce 😀) jednou se mi dokonce stalo že malej brečel a ona šla a sáhla mi na prso a říká mňam mňam - tím mi chtěla říct, abych mu dala najíst 😀 takže docela sranda 🙂

To s tím řidičem v buse je teda naprsotá síla 😕 tady bych řekla že řidiči maji pochopení, ale lidi kolem nevím no... teď mě čekají busem ty kyčle s malým a už teď z toho mám hrůzu, Kristýnku pohlídá babička a my to musíme nějak zmáknout ale vezmu vajíčko do ruky, protože jinak nevím, asi se servu ale 😅

A jak u vás brali rodiny oznámení o tom že čekáte další když to bylo takhle krátce od sebe? 🙂 Nám hodně přátel fandilo, ale moje máma na to oznámení řekla jen: "No to si dáš" nějaký gratuluju nebo tak to nic... jako kdyby sama věděla jaký to je když já jsem jedináček 😝

podkolenka
21. pro 2009

Krista.. u nás to taky byla občas sranda. Gábi mi kontrolovala prsa jestli tam jsou a koukala i tátovi ..co kdyby náhodou. problém byl že v prvních třech měsích chtěl Honzík kojit pořád. No tak jsem přesně jako ty četla knížku, říkala básničky a někdy i pustila pohádku, prostě jsem se snažila Gabču zabavit jak to šlo.

U nás rodina dobrý, všichni řekli super, ale bude to nářez. já to tak nebrala. Jsem se na ty prupovídky vykašlala a radši si chystala věci na chlapečka 🙂.

Chystáte se chodit plavat?

krista
22. pro 2009

Podkolenko u nás se malej chce kojit taky dost často, snažím se to udržovat aspoň po 2h, aby pak akorát neměl větší bolení bříška 😖 Plavat - no moc mě mrzí, že prcek nebyl první, protože on by si tu vodu určitě užil, má rád koupání, vlastně má rád všechno, Kristý byla opak strašně u všeho řvala, včetně toho koupání, ona by ten bazén zbourala, takže s ní jsem o tom ani neuvažovala a nelituju, pak jsme párkrát šli do bazénu jen tak a opravdu řev na celej bazén 😝 a s malým sama nemůžu, manžel chodí do práce v 6h a přijde po 18h, takže to nejde 😖

A vy plavete? 🙂

hellu
27. pro 2009

Ahoj holky, taky mám děti krátce po sobě a teď řeším docela problém. Jak to děláte na procházkách? My bydlíme na vesnici a zrovna při oblevě, jako je teď, se nedá jít projít jinam než po silnici. I tak je to terén jak pro tank, takže jezdíme s libertou a skate pro malou tak nepřipadá v úvahu. Chodit se jí ale moc nechce, a když už, tak lítá z jedný strany silnice na druhou. Mám na ni sice krosnu, ale tu když vezmu, tak se na mě věší a odmítá chodit úplně. Dnes jsem to vzdala už po deseti minutách. Nemáte nějakej tip, jak ji dostat pod kontrolu a udržet ji poblíž kočárku?

krista
28. pro 2009

Hellu u nás by asi zabralo jedině vzít na ruce nebo dát k prckovi do korbičky, příp. bych pořídila takový ty kšíry do ruky na dítě 😅

lena13
29. pro 2009

omlouvam se,ze jsem lezu,ale ja mela stejny problem nebo claudia mi nechtela chodit(porad je lina),ale kdyz uz teda sla tak mi utikala (prevazne jak jsem mela plne tasky nakupu)tak jsem si koupila tzv.voditko je prisnerovana v 5ti bodovem pasem a ja to drzim ze zadu za provazek,zkus se na to zeptat jt super.

krista
30. pro 2009

Lena to jsou ty kšíry co jsem myslela 😉 a jak na tebe koukali lidi, trošku jsem se bála reakce okolí na "vodítko na dítě" 😕

hellu
30. pro 2009

Lena .... to by mě taky zajímalo, co okolí 😕 . u nás by to určitě hned brali jako týrání. Ale asi mi nezbyde než se obrnit a pořídit ho.

lena13
30. pro 2009

no tady v anglii je to normalni,ale kdyz jsem je vytahla v jeseniku tak na me koukali vsichni hrozne blbe,ze pry ji mam jak psa......priznam se,ze jsem je zdelala 😔

lena13
30. pro 2009

jo a taky tchyne ta to nemohla rozchodit,ale jak jsem byla na navsteve ve vetsim meste tak to braly..docela 😅

podkolenka
30. pro 2009

Krista... jen k tomu plavání. my chodíme, ale asi to od ledna vzdám. Nemám na to nervy....je to mazec to zkoordinovat, tak aby si to užili oba dva. uvidíme, ale asi už nebudeme chodit.

Jinak my chodíme v pohodě. Od samýho začátku, jsem Gabču na ruku nevzala. Musela prostě ťapkat. Ted už to ani nezkouší. Byla jsem nekompromisní (myslím, že někde vpředu jsem psala, že si myslím, že to muselo být pro Gábi těžký) ale vyplatilo se. Ted chodíme po silnici za ruku, jinak bez. Už to tak máme naučený a nepřijde nám to divný. To vodítko bych nedala, mě to přijde (stejně jako tchýni) naprosto šílený. A vím, že v Anglii je to celkem dost oblíbený, ale já si myslím, že s dětma se dá domluvit 🙂. navíc já nemám ráda takový to omezování v pohybu.....

krista
2. led 2010

Ahojky 🙂

Podkolenko my jsme to měli s Kristý podobný, taky jsem ji vysvětlila že tahat ji nebudu a tak ji netahám, ale museli jsme pořídit ten sourozenecký kočárek, protože když s ní člověk chce někam dojít a ona si postaví palici tak jsem ji musela táhnout smykem a byla slyšet přes celý sídliště, je neskutečně uvztekaná a za ty nervy mi to nestálo, navíc by mi lítala po obchodech a dělala bordel, takhle ji připásám 😅 ale jinak taky netahám, od toho máme ten kočárek. To manžel je na tom jinak, hned si ji zhýčkal, tak ten ji tahat "musí" 😝
A jak jste to dělávali s tím plavčem, někdo ti hlídal nebo s oběma jsi chodila, to je asi nereálný viď?

Jinak tý reakce okolí bych se tady bála hodně a já bych ty pohledy nevydržela, nedávno jsem jela busem s autosedačkou a už jsem chtěla těm lidem něco říct jak čuměli 😅 jsem hrozná, ale nesnáším když jsem středem pozornosti 🙄

korcula
2. led 2010

Ahojky holky, měla bych jeden dotázek... jak jste to řešili s dítkama v autě? starší je ve velký sedačce, malý ve vajíčku, ale kam jsme ji umistovali a kde jste seděli vy?
já nejprve myslela, že mimčo bude ve vajíčku jezdit na místě spolujezdce, a já vzadu, tedy budu mít pod dozorema došáhnu na obě děti, ale ted nevím, zda je to nejlepší náúad... přeci jen "sedadlo smrti" ☹
Jaký máte prosím zkušenosti?

keiko
2. led 2010

korcula...my sme všetci traja vzadu 😀 starší v sedačke, bambulka vo vajíčku a ja medzi nimi, nič pohodlné, ale dá sa 😝

korcula
2. led 2010

keiko: díky, ale to se mi nemůže podařit tam vejít 😅

krista
2. led 2010

Korcula náš malý sedí vepředu na spolujezdci ve vajíčku, Kristý sedí za ním, manžel obvykle řídí a já jsem za řidičem. Kristýnky autosedačku jsme umisťovali tak, aby na ni řidič viděl a mimi musí být vpředu, protože náš prcek nesnáší moc autosedačku, takže já potřebuju mít volné ruce, takhle zvládám Kristý vzadu, i malýho vepředu, akorát si kolikrát říkám - když mu cpu dudlík, že jednou proletim sklem 😖 a to jsem takovej typ co se poutal vždycky, ale někdy to nejde a musím se odpoutat, on to manžel vepředu zvládá, ale já bych nerada aby zajel někam do stoky při podávání dudlíku a někdy je malej k neutištení 😝
Koukám, že vy budete mít roční rozdíl, to je krásný! 🙂

Keiko teda ty tam musíš být zmáčknutá, škoda že tu nemáš fotku, určitě jsi hubená jako proutek 😀

podkolenka
2. led 2010

Krista... no já neměla ani ten kočár. Jsem se nějak vždycky dostala tam kam bylo třeba, ale je fakt, že žádný velký a hlavně dlouhý procházky jsme nedělali. A hlavně máme vcelku všechno po ruce. A Gábinka se taky vztekala a hodně, ale pak to nějak přešlo. Naštěstí.

Na plavání jsem chodila sama. Když plavala gabča tak mi Honzíka hlídal pán na recepci, ale on většinou spal ve vajíčku tak to bylo v pohodě. Tak nějak byl ještě malej na to aby si uvěomil, že mě nevidídí. Což ted už by určitě tak lehký nebylo. Proto se mi už taky moc nechce, protože pokud by nechtěl být hlídán, tak to nevim co bych dělala. No když plaval honzík, tak na nás gabča koukala na břehu. JENŽE někdy proplakala celou hodinu (takže blbý), někdy byla v pohodě, jindy tam lítala (takže taky blbý, prootže jsem jenom čekala kdy se natáhne nebo skočí do vody). No podle mýho aby to bylo k něčemu je dobrý mít na to druhý co neplave hlídání, jinak je to o nervy. A nakonec to převlíkání v šatnách je s dvouma taky hrůza, navíc ted v zimě.

My taky vozili malýho na předním sedadle , což bylo ještě v pohodě. Já mám spíš problém ted, protože ted jsou oba vzadu a když řídim, tak se dá podat pití nebo tak do sedačky za spolujezdcem, ale nedá se podat do sedačky za mnou. A navíc tam není vidět. Takže musíme pořídit to zrdcátko a zřejmě takový ten pultík na láhve, abych to tam naservírovala a byl by alespon chvíli klid. Sice spíše v autě spí, ale už se mi takjy stalo, že jsem na pár kilometrech zastavovala asi sedmkrát.

korcula
2. led 2010

Díííííky, takže jste jezdili jak jsem to plánovala, 😉 tak to asi měnit ani nebudu...

Kristo: no krásný, zatím jsem z toho taková vyděšená

😅

keiko
2. led 2010

haha dievčatá...vobec nie som ako prútek 😀 ale že som zmačknutá tak to je fakt pravda 😀 ale čo by som neurobila pre mojich drobcov...

podkolenka
2. led 2010

dneska jsem zrovna jela taky mezi dvěma sedačkama...velká paráda. Ale na krátkou vzdálenost se to dá přežít...

Korcula...bude to super uvidíš....začátek trochu nářez, ale potom super 🙂

krista
3. led 2010

Podkolenko nás ty vzteky ještě nepřešly, takže pro zachování svého duševního zdraví jsme ten kočárek radši pořídili a když chvátám - což já často 😅 tak ji tam dám a veze se, než se narodil malý tak chodila dost, ale pak to všechno otočila, teď už se zase rozchodila a uvidím jak to půjde dál, máme golfky co jdou do lehu tak možná jeden den vytáhnu jen golfky pro malého a budu pozorovat reakci 😅

Tak to plavání bych takhle s dvěma dětma nedala ani omylem, to říkám na rovinu... výhodu maji třeba holky jejichž manžele pracují na směny, že jsou někdy dopoledne doma tak můžou chodit plavat s děckama taky, ale to neni náš případ.

Jinak taky počítám že kolem toho roka přejde prcek do větší autosedačky do zádu a to bude prča, jestli budou opravdu stejný povahy, tak se tam uřvou 😅

Keiko to chce foto 😀

Já jsem jednou jela, že jsme seděli vzadu tři, malá v autosedačce, vprostřed já a na kraji babička, jeli jsme takhle 18km a já po výstupu necítila záda 😅 tak to bylo doufám naposledy, já hubená nejsem 😀

Korcula určitě to bude super, zvykneš si.... já pořád říkám, že díky tomu že jiný věk. rozdíl neznám (větší) tak mi to ani nepřijde, že by to mohlo být jednodušší 🙂 😉 člověk to bere tak jak to přichází a i když jsem někdy hodně vyšťavená - třeba teď, už týden mě bolí v krku, kašlu, soplím... nelituju 😉

mirip
3. led 2010

Ahojte chcem sa spýtať ako to zvládate dve deti za sebou? lebo nám sa malá podarila po 4rokoch a ja som si prešla kadečím, nateraz som vporiadku a´gynekolog nám povedal že žiadna pauza byť nemusí, že treba využiť že som vporiadku lebo porblémy sa neskor možu vrátiť a žiadne druhýkrát byť nemusí..........tak nám dal zelenú a že sa netreba báť že aj on má medzi deťmi rok a že popri jednom sa zvezie aj druhé a že akurát tak prvý rok bude zqaberák a potom už pohoda

krista
3. led 2010

Mirip myslím, že ti to doktor řekl správně, já jsem sice prvně otěhotněla po 3měs., ale snížila se mi funkce štítné žlázy tak jsem si říkala, že druhé chceme do třech let a co když to pak nepůjde... takže jsme do toho taky šli hned, prakticky hned po šestinedělí kdy mi to doktor taky schválil a povedlo se za 8měs. "snažení"... a kojíš? Já jsem kojila a tak i proto to šlo údajně složitěji, přestože ovulace už probíhala. Nikde není psáno že se vám to nepovede hned 😀 takových případů znám tady z MK taky hodně 😵 určitě byste to zvládli, i když je to někdy o nervy 😉 ale pořád si říkám, že jednou přijde ta pohoda kdy si děti vyhrajou, budou k sobě věkově blízko, i skoro stejné učivo budou mít, bude to určitě za nějaký ten rok fajn! 🙂

mirip
3. led 2010

nie ja som mlieko nemala v porodnici a vtedy mi aj krava doktorka detské povedala že aká som to mater ked som si dieťa vedela v maternici vychoavť /malá mala3800g/ a teraz jej neviem dať jesť............tak som sas rozrevala lebo po 4rokoch a čím sme si porešli je malá vymodlený anjelik a preto ma toto dorazilo po m po príchode domov mi začalo ísť mlieko le málo bolo malej a nech som ju prikladala a ked spqala skúšala odsávať a jedla homeopatiká na zvýšenie mlieka a aj čaje pila nič stále ho bolo málo a ako malá z týždna na táýždeň jedla vila cak som akurát zvyšovala dávku umelého mlieka a materského bolo stále málo a šestonedelie som mala 8týždnov a hned ako prešlo a už som mala len kedy tedy hnedý výtok tak vzápatí prišiel menzes tak som to z materským vzdala lebo aj tak ked som odsávala mi materské už vyšlo na 1jedenie denne a potom mi pri éodsávaní už aj krv šla z bradaviek tak smo to vzdala a sme len na umelom už.....možno niekto povie že som zlá matka ked som prestala aj tú kvaku materského mlieka dávať ale už to bolo u mna skor utrpenie ko kojenie a odsávanie

krista
3. led 2010

Mirip to je doktorka opravdu kráva, já to takhle nemyslela - spíš že se říká, že kojení je "antikoncepce" tak aby si s tím počítala, jinak si myslím, že je to zanedbatelné v tom čím jste si prošli a hlavní je spokojené miminko, které by určitě nebylo spokojené kdyby mělo být hlady a když se mlíčko neudělalo a ty jsi udělala maximum, tak není co řešit 😉 UM už je dneska velmi kvalitní 🙂

mirip
3. led 2010

dík krista si zlatá 🙂

katkaza
6. led 2010

Ahojte
Dúfam,že sa môžem pridať...Mirip nám sa tiež najskôr nedarilo otehotnieť,takže hneď po pôrode dcérky sme si povedali,že sa druhému nebudeme brániť,no a keď mala malá 4 mesiace,už som bola " v tom".Nebudem ti hovoriť,že mať dve detičky takto po sebe je ľahké,ale dá sa zvládnuť.Ja som navyše po dvoch cisárskych a sme tu 🙂 Niekedy sú dni na porazenie,ale vačšinou je to veľmi fajn...ja dúfam,že taký malý vekový rozdiel ocením neskôr,keď sa budú drobci spolu hrať a ja budem čítať knihy 😀

krista
6. led 2010

Páni katkaza to muselo být ještě o to těžší že máš za sebou císaře, co těhotenství tak krátce po něm jak to probíhalo a následná péče o dva malý prcky? To já bych to asi nezvládla, jsem hrozná fňukna na tu bolest 😀 ale když musíš tak musíš že 😖 😉

A je krásné jak máš v pase: 1r a 3měs. a 1měs. a 3 týdny 😀

lennyna
6. led 2010

Ahoj holky, všechny zdravím v novém roce a přeju krásný a pohodový 😉 hlavně s dětičkama 😀
Tak já jsem dnes dala Aničku poprvé na dopo do školičky a byla docela nadšená, tak uvidíme jak to bude, chtěla bych ji dávat tak na 2dopo v týdnu. Už mi přijde že jí to doma nestačí a on ten režim s těma prckama nejde tak jak bych potřebovala aby se vyřádila 😉 už někdo taky dáváte staršího prcka do školky? hezký den 😉