Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

luthien.k
6. led 2010

Holky, my bychom chtěli mít dalšího prcka nejdéle do dvou let od toho prvního, ale trochu se toho bojím. Co je na tom podle vás nejtěžší aneb na co se hlavně psychicky připravit? Nemám čas číst celou diskuzi, kde bych určitě našla celou řadu podnětů k přemýšlení, ale když mi vypíchnete to podle vás nejdůležitější, tak budu ráda 😉 Díky!

krista
7. led 2010

Lennyno já ještě nedávám Kristý nikam, neni na to podle mě připravená 😖

Luthien podle mě je nejtěžší když máš děti uřvaný, nic mě tak neničí jako tohle, nejdřív Kristý, ta ječí odmala buďto kvůli prdíkům, nebo kvůli zubům nebo asi aby řeč nestála, malý brečel taky kvůli prdíkům a teď je vidět že už netlačí, asi ho musí trápit opět něco jiného a to je ve dne i v noci, v noci je to horší... tohle mě neskutečně vyčerpává, hlavně po psychické stránce, ta fyzická si myslím že ani náročná neni, aspoň pro mě ne.

lennyna
7. led 2010

Ahoj holky, tak Andulína ve školičce super, je nadšená a já taky 🙂 dneska jsme měli od narození malého první parádní noc, malej 21.30-7.30h durch, kojení a spinkal až do 9.30h, malá se vzbudila akorát že chce čůrat pak zalehla a spala dokonce jsme ji musel v půl8 budit aby jela s manželem do školky 😉 jsem se pak navšechno vyprdla a válela se ještě s malým 🙂 teď zase kupodivu spinkají oba, takže čekám jestli přijde nějaká pohorma nebo to bude prostě super den 😉
Luthien - naprosto souhlasím s Kristou - já musím zaťukat, že ani jedno dítko není ubrečené, takže o to je to lehčí a tím pádem zase cítím občas spíš to fyzické vyčerpání, ale jak je vidět, prostě člověk zvládne to co musí. Jinak musím potvrdit, že se to den ode dne lepší a usazuje a hrozně se těším na léto, nebo alespoň jaro, protože to neustálé oblékání a slékání obou prcků je teda nářez 😒
Ale abych nevypadala že žiju na obláčku, včera přišel manžel z práce, že dostal k poslednímu lednu výpověď ☹ hypotéka atd....no snad se rychle někde uchytí a bude to bez nervů ☹

krista
7. led 2010

Ježiš Lennyno to je strašný, to je moje noční můra ☹ posl.dobou žijeme od výplaty do výplaty, našetřená ani koruna, snad bude brzy lépe, potřebujeme se vzchopit, tohle by mě položilo, moc vám držím palečky ať má tvůj manžel co nejdřív novou práci, aby se mu tam i líbilo a hlavně ať je vám dobře a děti doufám už zůstanou takové hodňoučké 😵 na léto se těším taky, hlavně že se vyřádí a nebudeme se nudit v paneláku 😉 a to oblíkání taky otřes, Kristý už to moc nevadí, ale malej to nerad, nechápe proč ho pořád svlíkám a oblíkám, dneska jsme byli na očním, tam jsme 1,5h čekali než přijdeme na řadu, no já rostla 🙄

luthien.k
7. led 2010

🙂 No, s tím oblíkáním bychom si asi užili, protože u něj má naše zlatíčko až hysterický záchvaty, strašně mu vadí jakékoli omezení v jeho pohybu, takže i u přebalování to bývá horor a když si to představím dvakrát 😕 Ovšem v mém okolí, co tak pozoruju, tak se druhé děti rodí "za odměnu", tak třeba to tak bude i u nás 😀
Sladit denní režim, hlavně spaní, asi taky není nejjednodušší, co...? Občas si jdu s malým lehnout, tak předpokládám, že u druhého by to asi nehrozilo... A co těhotenství? Musely jste prcky určitě nosit, že? Toho se taky docela bojím, navíc vážím 50 kg... 😅

jituskak
7. led 2010

ahoj, můžu se přidat? asi patřím k vám. dneska jsme našla //. plánované to teda rozhodně nebylo a já nevím, jeslti se radovat, nebo brečet...

krista
7. led 2010

Luthien naší malou jsme naučili usínat samotnou a spí už na velké posteli, takže jen uložíme a odcházíme, ona si to teď trošku podělala, hodně u toho brečí, to nevíme proč, kvůli malému to ale neni, když jsme přišli z porodky tak to bylo v pořádku, takže v tomhle to jde, jsem na ně převážnou část dne sama, takže nějaký uspávání by u nás neklaplo 😖 horší je to i když je manžel v noci pryč, to se jako na potvoru budí na střídačku nebo oba dva zároveň 😲
Nosit jsem ji opravdu musela, ale hned jak začla chodit tak jsem ji začla zvykat, že po bytě ji tahat nebudu, že si může dojít sama kam chce, příp. za ruku, takže to i šlo, tahala jsem ji jen z postele, do postele, z vany - do vany, ze židličky... když si něco udělala atd. 😉 takový ty nutný věci, žádný velký omezování si myslím nepocítila 🙂 Oblíkání taky nesnášela, hlavně jako mimino, to byl horor, u každýho přebalování řvala jako kdybych jí s tou plenou vzala i kus zadku, pamatuju si jaký pro mě bylo zvláštní zjištění že malej u toho neřve 😲 🙂

Jituska já bych řekla že asi záleží na vás zda jste na to připraveni, ale rozhodně nesmutni, až budou děti větší bude to spíš za odměnu 🙂

keiko
7. led 2010

Luthien...tak ako píšu dievčatá...u nás bambulka-mladšia tiež len plače od narodenia, a nechce vobec spávať 😖
je to psychicky strašne náročné, niekedy by som sa najradšej zbalila a išla...
Jituska neboj zvládnete...u nás to tiež nebolo lahké, ja som mala problém, bola som mooooooooooc naviazaná na staršieho tak som to nevedela preklenúť, že sa budem musieť deliť...

katkaza
8. led 2010

krista...neviem,ale nemyslím si,že prirodzený pôrod je bez bolestí 🙂
u mňa bol skôr potom problém s nosením staršej,ale teraz už ani neviem,že som rodila,lebo dve deti ťa veľmi rýchlo vrátia do reality 😀
náš malý je hrozný umrnčanec,v noci nespí viac ako 2 hodiny vkuse,takže pre mňa je asi to,že sa nevyspím najhoršie,lebo ja by som spala stále 😒 a budí sa aj staršia,lebo jej idú zuby,tak niekedy zaspávam postojačky 🙂
my spíme všetci spolu,Kaja medzi nami a mladý v postieľke,ale neskôr plánujeme deti presťahovať do spoločnej izby a naučiť ich spinkať spolu...len neviem,kedy príde to "neskôr".
No a čo ma neskutočne nebaví je obliekanie a chystanie sa na prechádzky,lebo mi kým sa vyberieme to trvá...

jituskak
8. led 2010

ahojky, no, nic jinýho, než to zvládnout nám asi stejně nezbyne, no ne? ale zvládli to jiní, tak i my. já mám teď srach z toho nošení. Šimonk není žádný pírko. váží 11 kg. a je moc malej na to, abych ho nenosila... jeětě ke všemu mi ani neleze, tak chodíme na cvičení... teda už v takovým šoku nejsem, nejhorší budou ty kecy okolí... to už se nemůžu dočkat. ale co, je to moje věc a můj život.

lennyna
8. led 2010

Jituska - chápu že je to šok, když to nebylo plánované (u nás jo), ale zkus se nebát předem, třeba budeš nakonec v pohodě a to že to bude záhul je jasný, na druhou stranu mám kolem sebe maminky, které mají dětičky od sebe třeba 3roky a záhul je to taky, zase třeba v jiném směru, jak se lidově říká "ono je vždy něco". Neboj já taky když mám den blbec a padám na hubu, tak pak si třeba večer už prckové hrají vedle sebe na dece, malá malého pusinkuje a mě srdíčko usedá a jsem za ně tak moc vděčná 🙂
Keiko jak máš staré děti? Možná to tu bylo, ale nestíhám dočíčtat.
JInak školička funguje bezvadě, je to docela velká pomoc, tak jsem ráda.
Jinak malou jsem skoro celé těhu taky nosila, a to máme doma schody a dalo se to zvádnout, nebojte 😉

ojo
8. led 2010

ahoj holky, tak asi spadnu sem k vám 🙂 dnes jsem našla druhou čárku na testu, tak taky budem mít dítka rychle po sobě 😅

a koukám, že jituskak to má podobně 😅

my jsme teda druhé taky neplánovali, ale nijak extra jsme se taky nebránili, já HA nebrala a přítel si byl línej dávat pozor 😅 snažila jsem se vypočíst plodný dny, kdy jsme nesexíkovali, ale evidentně špatně 😅

jituskak
8. led 2010

ojo, tak nějak. špatně jsme to vypočítala i já. já se nebojím. už ze mě i ten šok spadl, takže v poho. jenom je to možná spíš psychika. je mi 23 a už to 1. mimčo moc lidí nechápalo 😀

ojo
8. led 2010

jitaskak, mě nedavno bylo 25 😀

a můj přítel byl rád, tomu je 34, takže si říká, že je na to akorát starej a aspoň to prý budu mít rychle za sebou 🙂 🙂 🙂 my jsme se teda ráno tomu smály 😀 on Tomáš je svatý dítě, vůůůůůůbec neni uplakaný typ, už od začátku má jistý režim, spí celou noc, dokáže si sám vyhrát, takže já se někdy doma ohromně nudím 😅 zatím leze jen dozadu...no spíš se šoupe 😅

ojo
8. led 2010

taky mi teda zrovna neni nejlíp, mám nějakou virozu, takže mě 3 dny bolí v krku, teď mám i rýmu a celkově jsem slabá, naštěstí teploty ani kašel nemám, tak snad to dítko přežije 😅

lennyna
8. led 2010

jejej jitu, tak to je naopak paráda, ve 30 už budete za vodou a maximálně si všechno užívat a děti už budou samostatné, takže budete moc podnikat i něco třeba sami, to bude v poho uvidíš!
Ojo gratulace, tak když byl manžel línej, tak se bude muset o to víc snažit teď 😀
Kočky chápu vaše pocity, ale nebojte hodně je kolem práce, řečí i nervů, ale dá se! Máme vedle sousedku, co má postiženou holčičku a vždycky si říkám, když je vidím, že nesmím mít vůbec žádné řeči a děkovat za zdravé děti 😉

ojo
8. led 2010

lenny, v tom máš pravdu 😉 moji rodiče nás taky měli brzo, mám staršího bráchu a já se narodila, když bylo mamině 20 a taťkovi 24 let 😅 ale je to znát, že už ve 30ti mohli lítat na zábavy a užívat si, pravda, že mamka říkala, že si v mládí moc neužila, ale vynahrazuje si to teď 🙂 ...v dnešní době zrovna v těhle letech pořizujou první děti a mě to přijde teda už pozdě 😅

já se na druhý dítko těším 🙂

ojo
8. led 2010

holky, zatím pááá, jdu zalehnout, Tomáš nečekaně usnul, když si hrál, tak toho využiju 😀 😀 😀

ollski
8. led 2010

Ahoj ojo, gratulujeme! som sem nahodou nakukla...a pozeram, ze budes mat rozdiel cca. ako moji dvaja drobci 😎 ...tak zelame hodne zdravicka. nasi su uz veliky huncuti, obcas sa aj spolu hraju 😀 ale vacsinou sa nahanaju alebo natahuju o hracky, snad casom sa to zlepsi 🙂 papa a "dobru"

keiko
8. led 2010

Ahojte gratulujem novým mamičkám čo k nám patria 😝
Lenyna rozdiel mam medzi detičkami 15 a pol mesiaca...nebolo to plánované, šťastná náhoda 😀

krista
9. led 2010

Katkaza přesně tak jsem to myslela, určitě to muselo být po tom porodu náročné to zvedání... já měla teda šití po prvním tak to taky nebyla slast, po druhým jen nějakej kosmetickej steh tak to už byla vesměs pohoda. Já spíš myslela že po císaři se doporučuje dýl další těhotenství tak jestli nebyly od toho problémy, jen mě to tak zajímalo ze zvědavosti 😅 😀
S tím spaním - malý se budí jak kdy, po porodu se budil co 3h v noci, jako hodinky, fakt! No teď je to taky tak po dvou hodinách, po hodině, někdy po těch 3, ale to už láme rekordy 😖 😝

Jinak mě je holky 23, za 2měs. 24, obojí bylo plánovaný, s manželem jsem 8 let, vdaná skoro 5 let, nebylo na co čekat, o věku to myslím neni. Vím že lidi koukaji různě, ale u nás to nějak brali (hlavně ti co nás znají) automaticky, jednou to přijít muselo a my jsme chtěli brzo 🙂

Ojo my se známe, pamatuješ? 😉 Z doby kdy vy jste se snažili o první - my jsme se snažili o druhé 🙂

lennyna
9. led 2010

Dobré dopo holčiny 🙂
Tak u nás docela dobrá noc.
Krista vydrž to mi přesně dělal Honzík taky, pamatuješ jak jsem byla vyřízená, budil se co 2hodiny na jídlo, srovná se to samo uvidíš, jak když mávneš proutkem 🙂
Teda vy mladice jedny 😀
Já jsem opačný případ, mě bylo v říjnu 36, obojí těhotenství bylo plánované (vzhledek k věku se mi dá lehce věřit 😀 ), u mě to nebyla ani tak volba mít děti až takhle pozdě, ale prostě jsem čekala na toho pravého a jsem ráda, že jsem počkala, ty předchozí i když dlouhodobé vztahy nebyly to pravé a nejsem si jistá, že bych byla tak moc šťastná jako jsem teď s manželem 😉
Hezký den, my vyrazíme všichni na saně a boby 🙂

katkaza
9. led 2010

krista my sme sa pokúšali o prvé dosť dlho,preto som si myslela,že ani pri druhom to nepojde tak lahko a opak bol pravdou 🙂 ale poznám mnoho párov,čo druhé odkladali a potom sa im už nepodarilo.ja si hovorím,že teraz mám zabijak,ale za pár rokov to bude super.
ja mám 26 rokov a moji rovesníci na deti ešte nepomyslia,ale myslím,že čím skôr tým lepšie,lebo človek potom hrozne spohodlnie.teraz ma strašne štve,keď k nám prídu na návštevu a sedeli by aj do polnoci...proste absolútne nemyslia na to,že máme deti...,ale ja si hovorím,že keď oni budú mať bábätká a naši budú už odrastení,tak im to vrátim 😀

hupcza
9. led 2010

čauky

mám jeden praktický dotaz

budeme mít mezi dětma rozdl 17 měsíců
no a já řeším,jak se budeme pohybovat -procházky,nákupy ...

s ondrou jsem byla zvyklá šátkovat +manducu ve vyšším věku
dva na sebe ovšem asi nepověsím🙂

kočárek máme mutsy,takže k němu přídavné sedátko Buggypod nepasuje (a stejně na něj jsou takové rozporuplné reference)

máte nějakou zkušenost,tip,radu jak jste tohle řešily
díky

lennyna
9. led 2010

Hupcza já jsem v 18m, malý kočár zrušila ale je fakt, že je hodně chodící a nepodnikali jsme žádné dlouhé trasy nebo MHD. Jinak kdybys měla zájem, můžu Ti do IP nebo na mail poslat sourozenecký kočár který budu levně prodávat, nebo i další kdyby někdo chtěl. My ho využili párkrát, je sice super ale jak jsem psala, na delší podnikání jsme byli vždy dva, takže malá ťapala nebo šla do krosny.

krista
9. led 2010

Lennyno hlavně že jsi spokojená, jak říkám o tom věku to neni, je to o tom kdo jak se na co cítí a pokud cítíš že nemáš správného partnera, tak by to byla hloupost, teď aspoň víte že jste udělali správně 😵
A jak ti chrupe teď malej, už by taky měl věk aby nechal maminku převážnou část noci pospat ne? 😅

Katkaza ano takových případů znám víc kdy první nešlo a druhý bylo na první šup 😀 🙂 u nás to bylo naopak, já se teda spíš bála, že se nám třeba to druhý ani nepovede, rozházela se mi štítná žláza tak jsme si řekli že buďto otěhotním do tří let věku Kristý a nebo na to prdíme a já půjdu do práce a zůstaneme u jedináčka, hlavně že aspoň to jedno dítě budeme mít - jsme si říkali, teď jsme pochopitelně rádi 🙂

Hupcza já jsem kupovala sourozenecký kočárek Phil & Teds (věk rozdíl 18měs.), jde předělat na mono nebo pro dvě děti, vejde se do malého panelákového výtahu, má spoustu plusů pro mě... ovšem kupovala jsem ho až po porodu, dopředu bohužel nepoznáš jak to potom budete zvládat, teda u nás se to hodně změnilo, měla jsem ten Buggypod, skejtík a naší dceři nevyhovovalo naprosto nic, nedalo se nic dělat, abych ji netahala celou procházku na rukách, musela jsem ho koupit, teď už se zase rozťapala 😉

ojo
9. led 2010

ahoj holky 🙂

Kristi, jj samo si na tebe pamatuju 🙂

ollski, díky 🙂 a jak si to po porodu zvládala?? taky jsi kupovala ten sourozenecký kočárek??

jinak já si to po porodu nedokážu představit...nejdřív jsem myslela, že by stačilo ten skejtík, ale Tomáš bude sotva chodit a druhý bude muset samo ležet 😅 ...tak vůbec nevím, jeslti se s nima někam dostanu...s nákupy si myslím, že to bude ok, jedno šoupnu do vozíku, druhý položím v autosedačce za něj, ale třeba nevím, jak to budu dělat, když budu muset chodit po městě 😕 😕 při Tomášovi jsem používala klokanku, tak jedině takto...ale zas když se to narodí, tak bude podzim, tak aby tam neprochladlo...no mám z toho trochu vítr 😕 😕

Kristi, můžeš mi poslat nějaké info o tom kočárku do IP?? 😉

krista
9. led 2010

Ojo kdy vlastně čekáte, to bude nar. jako Luky ne? 🙂 Já našla // 5.1. a silný byly až někdy 9.1. 🙂
Co by tě vlastně o kočárku zajímalo? 🙂 Nějak nevím čeho přesně se chytit, je toho hodně 🙂

keiko
9. led 2010

Ojo...ja mám tiež ten kočík čo píše kristi a do dnešnej dob bol využitý pre dve deti max 2 krát 😀 takže by som počkala s kúpou, ja si neviem vynachváliť stupienok...

ojo
9. led 2010

Kristi já našla testovala včera 🙂 je to ten v albíku...nějak si to ještě nechci dávat do pasu, než to potvrdí dr 😅 budu jen tak 4tt 🙂 dám dohromady nějaký otázky a písnu do IP 🙂

keiko, a jak máš od sebe staré děti?? já se bojím, že Tomáš nevydrží chodit...to je jasný, ale že by vydržel dlouho stát?? na podzim mu bude tak 1 rok a půl...tak nevím 😖 ...ono stejně na podzim a zimu moc procházek nebude, nebo jen krátce, tak bych stupínek využila více než pořizovat kočár 🙂