Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

shine2015
1. led 2016

@sofie2015 nejvic narocny je zacatek nez se sehrajete....nez se sama presvedcis ze zvladas....ale fakt se to da....a navic to rychle utece a najednou si budou hrat....

mauss
1. led 2016

Vstupuji do diskuze 🙂
Holky máte můj obdiv!mám tři syny po sedmi letech všechny..takže pohoda na miminko byl vždy "cas" teď mám čerstvého 5ti mesicnaka a jsem v 8tt,takže rok po sobě 😲 nejdřív sme o dalším nechtěli slyset, ted uvažujeme že "vše má svůj důvod" a miminku dame šanci...
Desime se ale koukam že to prostě jde,musí jít!

shine2015
1. led 2016

@mauss nebudete litovat....je to krasne nekdy narocne ale ty krizovky velice rychle odezni a prevlafa vse krasne.....ja bych do toho sla znovu.

mauss
1. led 2016

@shine2015 bydlime na samotě,koupily sme velkou usedlost kulí dětem aby měl každý svůj pokoj,nemuseli se bát jít ven(ve městě už byl naky incident s "neprispusobyvymi" a nepotřebujeme aby se kluci chytli nakeho "gangu" víš jak to myslím 😉 😀
Takže místa dost,kde se nají pět nají se i šestý a hlavně! Budou vyrůstat spolu!těch sedm let je velký rozdíl...
Moc děkuji za psychickou podporu ;-*

shine2015
1. led 2016

@mauss vubec neni zac...ozvi se kdykoliv...je to krasne...nase se brani spolu i pred ockovanim u doktora....nekdy se zlobi ale maji k sobe blizko....a kocarek je super....ten easywalker duo....snadno se ovlada...uveze nakup....nam tolikrat poslouzil....kdyz spechas deti tam das a jde se...a jsou vedle sebe. Nemaji pocit ze jeden musi stat nebp byt vzadu....dvermi projedes a i na miste se otocis...jede hrozne lehce...mrkni na neho na netu nebo nekde vyzkousej

janakropackova
8. led 2016

Ahoj děvčata. Tak se taky přidávám. Mám děti 11. 7, v prosinci rok a dnes potvrzené 6+4tt Malinko se s tím sžívám. 4 jsem vážně neplánovala, ale co už 😀 Manžel je nadšený. Ke všemu já hodně pracuji (novorozenecký a rodinný fotograf a mám diář už teď vcelku plný). Vůbec si nedovedu představit jak to dáme. babičky jedna daleko a druhá jako by nebyla. No... Držme si všichni palečky... A jdeme řešit sourozenecký kočárek 😀

verusky
16. led 2016

@janakropackova k anezce sestricka, ne? no prece bys ji nenechala napospas brachum. pokud kocar vyuzijes, kup ho a uzivej tehu 🙂 ja porodila pred tremi dny, takze mi to zacne (mam 16 mesicu pred osmi lety a a ted taky 16 mesicu od sebe. zahul, ale brzy zhubnu 🙂).

shine2015
16. led 2016

@janakropackova kupte si easywalker je bajecny...

janakropackova
17. led 2016

@verusky Tak zhubnout moc nepotřebuju 😀 Vel 36 mi je dobře 😀 Ale bojím se toho. Pracuju a nikdy jsem nepřestala. Po narození Aný jsem začala 18dní po té. No tak snad.... Jo a manžel nic jiného než holku nepřipouští.

verusky
17. led 2016

@janakropackova kdyz se domluvite s manzelem jako minule, neni s praci problem 🙂 takze se radujte a teste 🙂

vaneskaerik
26. led 2016

Počkala bych. Já se unahlila, dcera od roka jedla sama, pak se brzy naučila sama chodit do schodů, venku procházky za ručičku, no zlatá šikovná holčička. Myslela jsem, že je nej čas na druhé mimi. Dcera ve dvou letech mávnutím proutku ze dne na den vlitla do období vzdoru. Najednou dělá přesný opak,co se po ní chce. Odmítá jíst sama a hází jídlem, odmítá chodit, vytéká se x krát za den.. však uvidíš co tě čeká🙂 Po stránke psychické, je to náročné, ale když se musí, dá se to zvládnout 🙂 Teď má dcera 3.5 a syn 1.5 roku a jsou už pátrací, hodně se napodobuje. Je to náročné, ale carokrasne období 🙂 Ještě dodám, do školky se dřív jak v 5letech nedostane a babičky ani nikoho na hlídání nemám, manžel se také angažuje minimálně, jsme s nimi 15 hodin denně bez 365 dní v roce,tak kdybych měla jiné podmínky, možná napíšu něco jiného.🙂

lexton
2. únor 2016

Ahoj, hlásím se asi do klubu.. mám 5,5 měsíce starou slečnu a teď jsem zjistila, že opět čekáme.. ještě nevím, jak to dopadne, ale když vydrží, tak odstup budou mít 13 měsíců... mám z toho děsnej strach.. už teď jsem měla problém s organizací kolem první..a teď se děsím dvou najednou..

shine2015
2. únor 2016

@lexton neboj...neni to tak zle jak se ted zda.... 😉

lexton
2. únor 2016

@shine2015 já nevím, já byla tak v háji už s jednou... a teĎ se sžívat ještě s další tak brzo.. byla to absolutní náhoda..ani nehoda.. jen test nečekaně ukázal 2 čáry, a to jsem si jen myslela, že mmám tak den dva zpoždění..a že si jako jen tak vypatlám ten poslední test... takže s tím zatím bojuju

shine2015
2. únor 2016

@lexton heled tri tydny nez se zabehnes a fakt se to da zvladnout....navic az bude mensimu rok tak si vyhraje s tim starsim....ja bych nemenila....a to uz mame deti 3 😉

lexton
2. únor 2016

@shine2015 uvidíme, zatím je to moc brzo..ještě kontrolní sono za 3 týdny, teprv pak nějaká kontrola a pak se můžu začít smiřovat s tím, co mi osud nadělil🙂 ale teda.. jestli to budou dvojky, jak předvídá ségra, tak mi šlehne

shine2015
2. únor 2016

@lexton a proc si sestra mysli ze to budou dvojky???? To by bylo teda.....ale na potrat bych nesla....

lexton
2. únor 2016

@shine2015 já taky ne, na to nemám ani pomyšlení..co se mi postavilo do cesty, tto tam má být.. no, manžel má v prarodičích dvoje dvojčata..babi+děda se vzali a oba byli z dvojčat.. ale jako spíš říká..tušení

shine2015
2. únor 2016

@lexton neboj....to bude dobre...

lexton
3. únor 2016

@shine2015 kez by.. uz zacinaj vic nevolnosti..:/

sofie2015
3. únor 2016

Nevolnosti s miminem sou zahul,ale da se to.nejhorsi sou prikrmy male.ale co nejvava zabranedavat je unava....a ke vsemu nas ceka stehovani ke tchyni ma 3+1 s vytahem my sme bez vytahu tak nevim jak bych 2 deti nosila do druheho patra ze sklepa kde mam kocarek.a behem leta se tchyne presune

sofie2015
3. únor 2016

Z bytu na zahradu, kde s tchanem buduji malinkej domecek...do naseho bytu se vratime az ja pujdu do prace 🙂

sofie2015
3. únor 2016

Takze mi behem tehotenstvi a pak i v 6 nedeli pomuze 🙂

lexton
3. únor 2016

@sofie2015 no ja ty my neverim v tomhle. Ale budem se snad v rijnu z bytu stehovat do baracku. V malym byte bysme se zabili. No..unava taky zacina.. a kafe uz nedavam. Je mi z nej divne.

shine2015
4. únor 2016

@lexton lezet,pokud to pujde...rano alespon piskot do sebe s cajem dostat nez vstanes z postele....a vydrzet. Zlepsi se to.

nikollita
27. únor 2016

Ahoj holky, mám rychlý dotaz. Budu mít mezi 2. a 3. dítětem rozdíl 1,5 roku. Sourozenecký kočár ano nebo ne? Děkuji 🙂

kika_21
27. únor 2016

@nikollita Za mne ano.

shine2015
27. únor 2016

@nikollita ano. Easy walker duo. Staci sportak a taska. Kdyz budes spechat vzdy je tam das...a jdes. Navic nebudou zarlit na sebe ze jeden jede a druhy ne....

nikollita
27. únor 2016

@kika_21
@shine2015
Holky, moc díky za odpovědi. Před třemi měsíci jsem investovala ne malé peníze do nového britax go, tak jsem teď na vážkách 😀

shine2015
27. únor 2016

@nikollita kvalitni kocarek vzdy prodas ;) a poridila bych jen sportak ;)