Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

kluziste
7. zář 2014

@tarra27 no to je nááádhera 😵 takhle nějak bych si to představovala 🙂

tarra27
7. zář 2014

@kluziste já otehotnela plus minus po pul roce plánovane, někdo mel kecy, ale je to jedno...mallé jsme vše od začátku vysvetlovali, byla báječná...a v porodnici za mnou chodila s tatkou, normálne jsme ji ukazai miminko, radovala se, pak si sedla me na klin...a pak odešla v klidu s tatínkem domu a udelala mi pápá...to se mi chtelo bulet, že ji nechybím...ale dobré...a doma jsme chodili a pss malá spinká a ona byla i potichu, nekdy se chtela podívat....ale fakt dobré...holky jsou báječny....

ted zvažujeme třetí...máme obavy, abycvhom to zvládlli, jsme v zahraničí, rdit bych ale chela v čr...tak uvidíme....

ale určitě se toho neboj, budou mit k sobe blízko a hlavne vysvetlvat....ono to možná vypadá, že nerozumí, ale rozumí moc moc dobře...a občas uspat, pomazlit jen s maminkou....dokonce i kojení jsem vysvetlila, že pouze miminku....že ona už hamá masinko atd...

jen když jsou enmocný, je to šrumec...ale max tři dny...pak už se to dá...

kluziste
7. zář 2014

@tarra27 to opravdu zní naprosto ideálně 🙂 já se snad začínám dokonce těšit 😀 ale asi by bylo lepší, kdyby byla taky holčička...

karlajasmine
7. zář 2014

Mit deti brzo za sebou mi pripada super.. moji rodice to tak udelali a jsem jim nesmirne vdecna 🙂 Jednak proto, ze jsem si jako mala mela s kym hrat, a jednak proto, ze jako dospivajici a potom dospela je super mit sourozence, kteri jsou v podobnem veku.. vsechny sve sourozence povazuju za sve nejlepsi kamarady 🙂 A taky to bylo fajn pro moji mamku, protoze nas mohla nechat jako male v pokojicku, se sestrou jsme si byly schopne treba 3 hodiny vystacit sami, hraly jsme si s panenkama a mama mohla mezitim uklidit a trochu si vydechnout..a kdyz jsme byly o neco starsi, tak nas mohla bravat na dovolenou spolecne atd, protoze jsme chtely delat podobne veci. Kdyz ma nekdo napr. 12ti lete a 3 lete dite, tak kazde dite chce delat uplne neco jineho a muze to pak byt dost narocny...kdezto kdyz mas deti napr. 5 a 7, tak je budou bavit vice-mene podobne veci. Takze vam vsem gratuluju a myslim, ze delate moc dobre 🙂

karlajasmine
7. zář 2014

A my zatim teda deti nemame ale snazime se (2.mesic) tak snad se brzo zadari.. taky bysme chteli mit deti cca 2 roky od sebe.. pokud se to nejak podari..

marketovna
7. zář 2014

Co vám budu povídat. Je to hukot, ale krásnej 😀

marketovna
7. zář 2014

vlastně dva mám přesně o dva roky a pak o 20 měsíců. Ten rozestup dvou let je ale hodně náročnej......

tarra27
7. zář 2014

@karlajasmine naprostý souhlas....a me přijde i lepší o rok než o dva neb jednoroční nebo jednoroční a kousek i ještě spí po obede, chodí brzy spát, snáz se zabaví...
@marketovna

lucie777
7. zář 2014

@kluziste @tarra27 @karlajasmine @marketovna

Holky, já si to zatím nedovedu vůbec představit, ono teda nejenom to kojení, ale vůbec celkovou existenci, někam se vypravit, odvézt Káju ráno do školky, ale přesně si říkám, rok, dva to nějak zvládnu, musím, přece je nezabiju 😀 a pak už budou parťáci a půjde to. Jen Štěpík je teď ještě hrozný miminko, Kája v roce byla už úplně jiná, on teprve leze a celkově mi přijde hodně miminkovský, takže nevím, nevím, jestli pochopí, že zrovna kojím, snad to mimino nebude chtít zlikvidovat.. 😅

kluziste
7. zář 2014

@lucie777 😀 no spousta činností bude asi dost krkolomná... teď když malá usne, tuším, že bude spát cca hoďku, dám si třeba sprchu, najím se, uklidím...ale potom se asi těžko nějak ve spánkovém cyklu sejdou, takže neudělám vůbec nic, budu ráda když si vyčistím zuby a sním housku v běhu 🙂

lucie777
7. zář 2014

@kluziste Tak to já věřím v to, že si jeden spánek dají společně, jen to musí být, když bude Kája ještě ve školce, jinak si ani tu housku v běhu nedám.. 😀 Dneska si Karolínka posteskla, že sem s ní málo, že sem mnohem víc se Štěpánkem, asi se budu muset potom naklonovat.. 😀 Já začínám být šíleně unavená, manžel bude dnes o hladu, až přijde za hodinu z práce, protože prostě nejsem schopná uvařit, aspoň ten bordel musím shrnout na jednu hromadu, aby to hned neviděl.. 😅

kluziste
8. zář 2014

@lucie777 no tak na vaření asi po nějakou dobu úplně zapomenu, zajedu se v nakupování v tesco online a k uklízení asi vycvičím psy, nebo nevím... 😀 😅 rozhodně veselo bude

lucie777
8. zář 2014

@kluziste 😀 Já se pořád uklidňuju tím, že chci stejně brzy zpět do práce, takže snad vydělám i na paní na úklid a případně na chůvu.. 😀 Už jsi byla u doktora?

kluziste
8. zář 2014

@lucie777 hm, to mně asi nevyjde..my se s mužem střídat nemůžeme, takže já si ty dva dárečky minimálně tři roky asi užiju 🙂 ale co, lidi přežili horší věci 😀
teď jsem k doktorovi volala a sestřička mě objednala na středu, koukala jsem, že bych vlastně měla být v sedmém týdnu, takže by už možná mohlo i to srdíčko být vidět 🙂

marketovna
23. zář 2014

@lucie777 - takhle.....oblíkačka v zimě je kotel, co si budem povídat 😀 Ale to musíme dát...Já jsem na sebe taky zvědavá :D

mareolka
17. led 2015

Holky ja cekam treti v polovine zari. Starsi dcera ma 9 let a mladsi syn ma deset mesicu.. Dalsi dite jsme rozhodne neplanovali takhle brzy.. Mam z toho obavy, jak vse skloubit dohromady, hlavne po financni strance. Ted jsi nejsem jista zda mohu na syna pobirat po narozeni mimca RP a soucasne PPM...a na jake davky mam vubec narok

jija
17. led 2015

@mareolka nemuzes, predtim nez zacnes pobirat materskou musis rodicovskou ukoncit, jinak budes muset penize vratit.

martina1408
27. bře 2015

Ahoj, jsem matka tří dětí, které jsou ve věku cca 2,1 a 2 měsíce. Chtěli jsem s manželem velkou rodinu, on sám má čtyři sourozence. Děti se nedají plánovat, jsou požehnáním. Když jsem zjistila, že jsem potřetí těhotná, byla jsem v šoku. Nevěděla jsem, jesti se smát nebo brečet. Dlouho jsem se s tím prala, ale nakonec jsem to malinké v bříšku s láskou a radostí přijala. Díky Bohu i třetí těhotenství probíhalo bez komplikací a malej Pavlík se narodil za cca 3 hodiny. Manžel si vzal tři týdny dovolenou, aby mi pomohl. Po třech týdnech šel zase do práce a já na ně zůstala sama. Ani si už nepamatuji, jak jsem to zvládla, hrozně to uteklo. Důležité je si udělat pravidelný režim, vařit den předem nebo jednoduchá jídla a hlavně nedělat si s ničím starosti, nějak se vše zvládne!!!Teď to máme náročnější, ale myslím že až budou budou děti větší, že to přinese ovoce, když jsou věkově blízko. Trpělivost, trpělivost a trpělivost !!!!! Buďte za děti vděčn 🙂 í, v dnešní době je hodně párů, kteřým se nadaří počít miminko a nebo kteří jdou na potrat. Přeji všem maminkám pevné nervy a sílu do výchovy, zvládnete to, vždyť jsme k tomu povolaní, abychom byly báječnými matkami. 😵

verusky
12. kvě 2015

oteviram po case tuto diskusi, je tu nekdo, kdo ma mrne a ceka dalsi? mala ma osm mesicu a mame dve carky na tt. deti od sebe budou 16 mesicu a uz to mam presne takto jednou za sebou... tak az se nam to narodi nebo i ted, s narocnosti kojeni a tehotenstvi, abychom si vylily srdicko 🙂

ivetapo
12. kvě 2015

Ráda se přidám 🙂 syn nedávno oslavil rok a čekáme druhé, dnes jdu k mudr, na potvrzení. Pokud vse vyjde a já mám správně propočty, měli by děti byt od sebe o 19 měsíců.

ivetapo
12. kvě 2015
verusky
12. kvě 2015

@ivetapo ja jdu dnes na sondu, krev mi brali minuly tyden 🙂 tak si vecer napiseme (bude-li volny pocitac, mam doma pet deti- pritel ma v peci jeste dva vetsi kluky).

ivetapo
12. kvě 2015

@verusky Teda, máte velikou rodinu. Taky by jsme chtěli alespoň 4 deti, uvidíme ale, jak budu zvládat dvě 😀 tak ať Vám dnes sonda dobře dopadne 😉

verusky
13. kvě 2015

@ivetapo no ja chtela ctyri od patnacti... ale ty dve za sebou (onech 16mesicu)a ne zrovna idealni vztah s jejich otcem (byla jsem pretizena, ted to zaciname mit s dalsim partnerem podobne, proste me boli ruce od tahani, jsem unavena a chlap porad v praci a divi se, ze chci vystridat..) me prinutily udelat pauzu. no je to narocne... clovek to muze soudit, az to ma za sebou (a to se nastesti neda uz nic delat, nez to zvladnout 🙂).
jako starnu, mam desne vrasek, podobam se svemu prisnemu otci cim dal vic... (ted jsem myslela chovanim a tak jsem tu prisnost nemela rada).
vcera gestacni vacek, asi tehotenstvi bude o tyden kratsi, ja po porodu nenabehla s normalnimi cykly, takze ovulka byvala o hodne pozdeji. za tri tydny teh. prukazka a teprve uvidim srdicko 🙂

ivetapo
13. kvě 2015

@verusky s manželem jsme se shodli hned, když jsme se bavili o dětech, že určitě 3 a více s menším časovým rozestupem. Určitě to bude náročné, ale má to jistě i své výhody.
Já včera viděla i srdíčko, takže vše v pořádku a vychází to na 7 tt.

verusky
13. kvě 2015

@ivetapo gratuluji 🙂 a at je Ti jen dobre 🙂 me to obcas zmaha (kojim skoro plne), ale tak jeste to jde...

ivetapo
13. kvě 2015

@verusky děkuji 🙂 zatím to jde, večer toho mam už plný kecky, ale dá se. Já kojim už jen v noci, plně to Tě obdivuji. Přeji Ti, ať se brzy ukáže srdíčko. Kdy jdeš zase na ultrazvuk? Doufám, že nevadí tykání 🙂

kozlikmazlik
13. kvě 2015

Ahojky, mám děti od sebe 14 měsíců 😀 Už jsou to velcí kluci,ale bylo to veselé. 🙂

ivetapo
13. kvě 2015

@kozlikmazlik Ahoj, tomu věřím 🙂 ale asi jen začátek, než jste se sehráli ne?

majvik
13. kvě 2015

ahoj, taky se přidám - mám třináct a půl měsíce starou dceru a druhé čekáme každým dnem, tak jsem zvědavá jak to bude probíhat a za jak dlouho skončím v blázinci🙂 ale prostě to musí nějak jít🙂