Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

ojo
14. led 2010

Kristý, ten Jane twin two je taky hezký, ale zas ta cena 😝 a to nemá ani nafukovací kola...to ten babywelt má aspoň ty zadní... 🙂 ale zas ta váha je krásná...9kg jsem někde vyčetla 😵 no budu pokukovat od jara a třeba se naskytne z druhý ruky i ten Jane za dobrou cenu 🙂 🙂

ollski
14. led 2010

kristi, ty mas babulku este malinku 🙂 uzivaj si kocikovanie 🙂)) ked ti zacne vyskakovat von 😝 , mne ju zacali trenovat bez kocika moji rodicia, ja s malym som ju nestacila nahanat. ked sa mi naaahodou podarilo ist von len s nou, tak sme sli peso, to mala zhruba tak ako tvoja...a potom to uz slo velmi rychlo, ked mala 2 a stvrt, tak sme kocik odparkovali, uz chcela chodit len nozickami, tak sme kupili auticko na spagatiku a to pekne tahala, aby sa mi kade-take nemotkala 😉
mne by aj maly chodil najradsej sam, lenze on prveho 3/4 roka kocik odignoroval, tak som si povedala, ze pokym tam sedi, tak sa bude vozit 🙂, pre mna je to pohodlnejsie...ked som sama, a sme bez kocika, je to...

krista
14. led 2010

Ojo ano někde se uvádí 9kg a někde 11kg 😅 😅 😅 takže si vyber, no jestli máte někde prodejnu tak fakt nejlepší je to vidět, zkusit, fotky nestačí! 🙂

Ano Ollski je pravda že pro ty rodiče je ten kočárek vždycky pohodlnější, je fakt že já bych ani nenakoupila kdyby v tom kočárku neseděla protože by se chovala v obchodě jako vichřice 😝

jituskak
14. led 2010

ahojky holky, tak my byli koukat na kočárky, potčebuju větší sporták a narazila jsme na jane powertwin. je teda nádhernej, to jako jo, ale to pžední sedátko je malinkatý. malje má 11 kg a asi 78 cm a měl to tak akorát. jako žádnej konfort..

krista
14. led 2010

Jitus to nemá naše malá taky o moc komfortnější v tom Philovi, pokud je teda dělanej na duo, když je mono tak je to hodně velkej kočárek, psaný je že vydrží do šesti let 😅 ale to ji fakt vozit nebudu 😝

jituskak
14. led 2010

potřebuju seriozní názor🙂 potřebujeme pro Šimonka větší sporťák, tak jsem chtěla koupit pp gt3 a nebo jane slalom. a nevím, jestli koupit takovej, aby mi pak pasovala korba (pokud je potřeba, nekdo tu psal, že má vložné tašky) jako myslím stejnou značku mono i duo kočár. mě se líbí i ten pp duette sw, ale fakt nevím. zase je to dost peněz, tak abychom nevyhodili zbytečně peníze. doufám, že jsme to napsala srozumitelně. mám toho plnou hlavu.

krista
15. led 2010

Jitus a všechno by si kupovala nové? Proto ten PP je podle mě právě dražší záležitost, je moc hezký o tom žádná, ale to je i ten Slalom 🙂 Já bych koupila příp. nový Jane Slalom a ojetý Powertwin nebo Twin Two - do toho ti půjde vložná taška v pohodě 😉 s PP nemám zkušenosti, nezkoumala jsem to, ale tam se to podle mě moc nehodí, možná kecám.

ojo
15. led 2010

Jitu a ty by jsi chtěla ten mono, co se dá pak předělat na duo?? 🙂

jituskak
15. led 2010

nakonec jsme objednali ten pp s tím, že pak na malý dokoupím v bazaru hlubokou korbu a z bazaru koupíme tan powertwin asi, ale to je jeětě daleko, takže zatím jsme to vyřešili takhle. sporták potřebujeme větší. máme boldera a malej je v něm jako sardinka.

ojo
15. led 2010

Jitu 🙂

já taky chtěla teď původně kupovat lehčí sporťák nebo golfky, ale vyprdnem se na to a bude jezdit s tím Patronem 🙂 a pak taky pořídíme ten tandem 🙂
my dneska byli na 8měsíční kontrole a Tomáš váží 7600g a má 70cm 🙂 a už je zdravej, tak konečně můžem chodit ven 🙂

jituskak
15. led 2010

my bili včera a šimonek váří11,3 a měří 78 cm🙂

jituskak
15. led 2010

byli, omlouvám se

ollski
15. led 2010

ahojte kocky,
tak my sme dnes uspesne predali nas dvojkocik /tandem babywelt/ trosku mi je za nim aj smutno 😒 , ale bude vozit dalsie deticky, tak som rada, ze tu nebude tak smutne stat 🙂
dufam, ze budu aspon tak spoky ako my, pekne ho poskladali do oktavie...
ja som moj objednavala cez net, ale asi je fajn, si ho najskor omrknut a vyskusat, im sa pacil, aspon duuufam 😎

ojo
15. led 2010

ollski, tak super, že jste ho tak rychle prodali 🙂 🙂 určo zas dobře poslouží 🙂

Jitu, to máte teda pořádnýho chlapáka 😉 🙂

ollski
15. led 2010

cauky, verim ze ano 🙂
inzerat som mala uz dlhsie, presnejsie cca, od juna....vecnost sa mi to zdala
tak hadam aj ty najdes presne to co hladas 😉 !

ojo
15. led 2010

ollski, aha...tak ho prodáváš už půl roku 😅 ale konečně, viď? 😀

no trochu dál od nás ve větším městě by ho měli prodávat, tak jsem tam psala email, jestli ho mají na krámě, ale zatím neodpověděli 😒 tak až tam někdy pofrčíme, tak tam rovnou brnku a zeptám se 🙂 ale asi určo vemu tento babywelt, líbí se mi i desing 🙂

krista
15. led 2010

To teda máte obě dvě holky pěkný chlapáky 😀 já už si to nepamatuju kolik měla Kristý, mám to napsáno ale jsem líná, určitě vážila podobně, ale byla kratší 😅 a Lukýs ten má teď v necelých 4měs. 6710g a 62,5cm 🙂

Ollski a teď chodíte teda pěšo nebo vezeš mladšího v kočárku, jo? 🙂

ollski
15. led 2010

ahojteee,
kristi, simi uz chodi od jara pesi /od minuleho 🙂/...a kubino sa vozi...
on by uz tiez co-to zvladol, ale nestiham behat za oboma... 😎 tak ho vozim 🙂 ale ked sa da, tak nechavam behat aj jeho, nech sa trosinku unavi a trenuje 🙂) on je cca. o mesiac mladsi ako tvoja babulka 😵
dobruuuu vsetkym
inak som stastna ako blcha, ze tu uz neparkujem 4 ale len 2 kociky 🙂)) a si nie len ja, ale aj manzel a susedia 😕

jituskak
16. led 2010

ahojky holky, tak co dětičky? 😵
Ollski, ty jo, tos dlouho prodávala kočár. já budu taky prodávat a s manželem teda doufáme, že to půjde rychleji...

ollski
16. led 2010

ahoj
jitus, dvojkociky sa predavaju tazsie, predsa len je o ne mensi zaujem ako o mono 🙂 klasicky, hlboky som predala uz daaavno a inzeraty som davala spolocne...takze dzim palce nech predas rychlo!!!
dnes je konecne pekny zimny den, aj ked tu bez snehu, ale svieti slnko 😎 !!!

krista
16. led 2010

Ollski taky jsem ráda, že se nám náš vozový park uvolnil jak jsme prodali ten kočárek po Kristý 🙂 My jsme si teda parkovali v bytě v hale, ale vypadalo to šíleně, říkali jsme tomu kočárkárna, teď tu stojí ještě golfky a ten Phil Teds 🙂 Golfky jsem prodat nechtěla, měli jsme je chvíli a doufám, že se ještě užijou 😲 jsou parádní na cestování 🙂
Jinak ten mono kočárek já prodávala 4měs., neustále se mi ozývali samý nespolehlivý lidé, to by člověk nevěřil 😔
Koukala jsem teď na inzeráty na MMB na Phily a koukám za jaký ceny se tam prodávaji, fakt hrůza, když já za to měla ten novej 😕 tak uvidíme jak jednou prodáme my, zatím jsme na všem slušně prodělali, zhruba 3/4 ceny 😅 😝

Jitus co budeš prodávat ty? Jakej kočárek?

krista
16. led 2010

Jo Ollski a jaký to teda teďka je jak jsou děcka větší, je to lepší (hrajou si?) než když byl malej miminko nebo naopak? A nestraš 😀

jituskak
16. led 2010

implast bolder. není špatnej, ale sporták je malej, na našeho obra určitě.

ollski
16. led 2010

kristi, my mame nastastie obr pivnicu 🙂 tam sa nam vsetky zmestili, este mam PP ariu, mozno ju v lete pouzijeme... a nurse look 3, ten pouzivame teraz.
Phill si myslim, ze sa ti bude pak dobre predavat.
nasi prckovia sa spolu viac natahuju ako hraju, najlepsi su ked su od sebe...jeden doma, druhy u babky, ale pekne vedia spolu pozerat rozpavocky, aj sa zahraju, hadam to bude uz len pesie a lepsie 😀
ked vymyslaju nejaku blbosticku som vzdy prekvapena ako vedia spolupracovat 🙂

ollski
16. led 2010

ked to teraz tak citam...dufam, ze som ta nenastrasila 😀 ??!!!
kubinko nebol zrovna kludne babo. stale plakal, nespal, nechcel sa kocikovat, visel nonstop na mne, ani cumel nechcel, sak naco, ked ma mamu...takze asi je to lepsie, aspon u neho urcite 😉
no a simi...tak ta sa zacina presadzovat, trucovat...obcas vie vyrobit paradnu hambu nielen v obchode 😠 , ale ked je sama, ze ideme len my dve von, alebo s babkou, tak je to pokladik!! poslucha, pekne sa hra...takze to je asi individualne, podla povahy drobcov a konstalacie hviezd 😀

krista
17. led 2010

Ollski tak jsi mě postrašila spíš u toho druhého příspěvku 😀 no já už chápu že růžový to nebude, u nás to "horší" dítě je doufám Kristý, ta opravdu dodneška pokud vstane zadkem napřed je schopná celý den prořvat - teď už je to jen občas, ale nejmíň rok a nějaký ten měsíc to bylo non-stop, ráno vstala, usmála se a najednou spustila a zkončila až večer kdy se ke spaní uřvala, jíst nechtěla, kojení bojkotovala a taky na mě visela co 45min., prdíky jí trápily extrémně... furt něco a to je dodneška. Malýho taky hodně trápí prdíky ale je to lepší jak s ní, myslím, že už to nejhorší (doufám) máme za sebou 🙂

verusky
17. led 2010

kristi,to vis ze to bude porad lepsi a lepsi!!a kdyz bude krize,zase opadne a bude fajn.u nas se ted holky jaksi daly do kupy,je to velka radost.nekdy rano chci dospat,ony se zavrou v pokoji a hraji si tam pres hodinu,ani o nich nevim.ten binec je teda pak naramny 😠 ,ale jinak je to parada 😵 .ted si hraji na ovecky a vlka,clovek by neveril,ze ta mala bude tak pekne reagovat a hry se nauci driv nez ta starsi (v jejim veku).
ale zitra letime k doktorovi,jakysi skaredy kasel nas prepadl,tak asi bude par dni ouvej.no ale prejde to,hlavne vydrzet 🤐

ollski
17. led 2010

verus, teraz si ma potesila!!! a mooc 🙂 dufam, ze to neplati len u dvoch dievcatiek, ale aj u nas to bude taka parada!! uz sa neviem dockat 😀 , my mame taky momentalny problem, ze kubinko jej vacsinou pokazi to, co bud sama alebo spolu vytrorili...ale sak on razdva narastie a pochopi...snaaad

jituskak
17. led 2010

ahojky holky, ja je? dnes mi je divně. mám pocit, že kařdou chvilku dostanu krámy... je to fakt hrozný. navíc pořád nosím malýho, tak mám starch, že jsme si něco udělala.

krista
18. led 2010

Verusky to moc ráda slyším a moc vám to přeju 😵 jak říkáš to že ta mladší se učí rychleji, tak s tím teda trošičku počítám 😅 je to vidět už teď jak ho všelijak Kristý motivuje 😀 i ostatní mladší děti, že se třeba od ní rychleji učí, je to fajn a doufám, že budu mít doma taky takový šikulky jako vy 😵
O nemocech mi nemluv, Kristý už kašle asi 14 dní ☹ já začla po Vánocích a mám to doteď, do toho má otřesnou vyrážku a nevíme co to je, Dr. s tím skoro nic nedělá 😔 tak ať jste brzo zdravý!!! 😉

Jé Ollski malá má dneska přesně 3 roky, to je paráda, mooooc gratulujeme a ať je už jenom lépe 😵 😵 😵

Jitus myslím, že je to normální jak se roztahuje děloha, i když u druhého už by to nemuselo být takové, ale každá to vnímáme jinak, kdyby to bylo nějak nesnesitelné radši bych skákla k Dr., teď už by mohla být vidět alespoň dutinka maličká.