Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

verusky
12. črc 2010

ladus a bude lip a lip!
devcata,ja ten zaprah asi popisovala moc negativne,na druhou stranu muzete mit uplne zdrave deticky a pokud jste psychicky a fyzicky odolne,treba si to naprosto krasne uzijete!!ja jsem trochu ovlivnena tim,ze jsem resila velke partnerske potize,tudiz jsem byla vycerpanejsi a vsechno bylo hodne narocne.no ale zvladla jsem to a uz zapominam. a tesim se z toho,jake je to ted a to mi verte,dve deticky u sebe,kdyz je spravedlive vedete,tak je to to nejlepsi,co jsme jim mohli venovat-kamarada na cely zivot.aspon ja jsem o tom presvedcena.
mirip-od tri let konik nebere mesice,veruska bude mit zanedlouho ctyri a holky jsou od sebe o rok a ctyri mesice.

andu
12. črc 2010

@lada82 : Cítím se zahanbena - já nějak nemám odvahu Ameli tu lžičku dát 😀 I když s prázdnou už manipuluje obratně... 😉

lada82
12. črc 2010

@verusky
to jsi napsala moc krasne! ja to asi prozivam vse stejne jako Ty - i ty trable, i to pozitivni

s tou lzickou - vyuzivam toho tepleho pocasi a necham ji papat nahatou - pak jen vezmu Betku i zidlicku a spolecne je sprchuju 😀 😀 jasne, ze se u toho pekne uspini, ale to jeste i Davidek...

andu
13. črc 2010

@lada82 : Nooo, mě teď napadlo, že bych to se lžičkou mohla vyzkoušet venku, tak to pejsci pak vyčistí 😉

krista
13. črc 2010

Koukám, že se řeší lžičky, zrovna nedávno jsem o tom mluvila s více maminkama, shodly jsme se na tom, že děti se třeba chtěli krmit sami dřív, ovšem plně ovládat (koordinovaně, bez rozlívání a cintání s trefením se do pusy) jim to dobře šlo až tak kolem roku a půl 🙂 tak máte i čas holky 😉

Ten paragraf si můj manžel ani jednou nebral, taky nám šlo o peníze, takže vyplácal dovolenou...

Ještě vidím že se bavíte o tom co je horší nebo nejhorší u těch dětí, no první půlrok byl asi zatím nejlepší období, malej sice plakal, ale kvůli prdíkům a v půl roce dostal neštovice a od tý doby nějak brečet nepřestal, je strašně protivnej a mrzutej, o tom jak se podělalo spaní nemluvě (ale to měla kdysi i Kristý po tom půl roce)... myslím si, že kdyby pořádně chodil asi by to bylo lepší, ale zatím jen obchází a stoupá si a tak na Kristý nestačí a to ho možná vytáčí 😝 taky si ani sám nevyhraje, ke všemu mě potřebuje, je to mamánek 😉

krista
13. črc 2010

Koukám, že se řeší lžičky, zrovna nedávno jsem o tom mluvila s více maminkama, shodly jsme se na tom, že děti se třeba chtěli krmit sami dřív, ovšem plně ovládat (koordinovaně, bez rozlívání a cintání s trefením se do pusy) jim to dobře šlo až tak kolem roku a půl 🙂 tak máte i čas holky 😉

Ten paragraf si můj manžel ani jednou nebral, taky nám šlo o peníze, takže vyplácal dovolenou...

Ještě vidím že se bavíte o tom co je horší nebo nejhorší u těch dětí, no první půlrok byl asi zatím nejlepší období, malej sice plakal, ale kvůli prdíkům a v půl roce dostal neštovice a od tý doby nějak brečet nepřestal, je strašně protivnej a mrzutej, o tom jak se podělalo spaní nemluvě (ale to měla kdysi i Kristý po tom půl roce)... myslím si, že kdyby pořádně chodil asi by to bylo lepší, ale zatím jen obchází a stoupá si a tak na Kristý nestačí a to ho možná vytáčí 😝 taky si ani sám nevyhraje, ke všemu mě potřebuje, je to mamánek 😉

andu
13. črc 2010

Tak to je fajn, že má většina mamin poznatek, že stačí tak v roce a půl 😉 Stejně se obávám toho kroku zpět, až se narodí prcek... Že třeba Ameli stejně bude chtít být krmena. Tak jsem přemýšlela, jestli má třeba smysl příští měsíc zkoušet A. posazovat na nočník. Někde jsme vyčetla, že v 15 měs (nevím, jestli jste to tu nepsaly vy 😉) už si dítě začíná svou potřebu uvědomovat... Ale zas uvažuju nad tím, jestli, když uvidí A. plínky u bráchy, je stejně nebude taky chtít 😅

jituskak
13. črc 2010

ahojky holky, dloooouho jsem tu nebyla. jsem ráda, že tu je někdo pozitivní, ale mě normálně dochází síly. Šimonek ještě pořádně nechodí a váží 13 kg. manžel pořád pracuje na bytě, kterej jsme museli koupit, kvůli rozrůstající se rodině,a le opravy jdou pomalej, než jsme čekali. takže já jsem skoro pořád sama doma, i když bydlím, jak s mamkou, tak babičkou. všichni hrozně mluví o tom, jak mi budou pomáhat,a le když dojde na činy, nějak to neklape ☹ hlavně teda moje mamka mě trochu mrzí. dřív si ho brala,a le ted ho má třeba půl hodky a už je z něho hrozně utahaná... ☹ třeba se to zlepší, jak budeme bydlet sami. dokonce mě začalo bavit i žehlení, protože to dělám zavřená v koupelně a manža hlídá malýho. začínám se děsit sama sebe. někdy tu už jenom sedím a brečím...

germik
13. črc 2010

jituskak - nebud smutná, ono sa to bude časom zlepšovat 🙂 Som na tom podobne ako ty, tiež mam teraz "brečící"období, rozplačem sa kvoli maličkosti, najma ked ma malá vytočí - a to sa jej teraz darí často 🙄
Tiež sme sa pred 2 mesiacmi stahovali do nového kvoli dalšiemu bábatku a stále si tu neviem zvyknut, sme mimo mesta, samí cudzí ludia... no des. Ale ty máš teraz velku výhodu v tom že ti aspon v tehu pomáha rodina, my k tomu všetkému žijeme sami v cudzej krajine daleko od rodiny. Takže som faaakt celý den sama s malou a manža chodí najskor o 18hod z práce ☹ K tomu začína mat úplne výbuchy hnevu a vzdorovania, no fakt to niekedy nezvládam 😒
Takže hlavu hore, teraz máme depku z tých hormonov v tehotenstve a ked porodíme hádam sa to zmení 😀
Dúfam 😕

krista
14. črc 2010

@andu s nočníkem (u nás rovnou záchodem) jsem to měla přesně o 10měs. později, v 25timěs., malou jsem sice posazovala sem tam od 10timěs., krásně se občas vyčůrala, vykakala, následovalo obrovské divadlo aby viděla jak je šikovná, ale kolem 15timěs. měla otřesnou reakci na Priorix, zhoršilo se spaní, rostly jí zuby a prostě začla nočník i záchod bojkotovat a v tom vesele pokračovala až do zmiňovaných 25timěs. (nenechala se posadit, měla šílený hysteráky jako by ji to zadek žralo) kdy jsem ji sebrala pleny natvrdo, nechala jsem ji počůrávat a pak ji odnesla na záchod kde jsem ji musela na míse držet řvoucí a vysvětlovat že se čůrá/kaká tam, když se povedo nalepila jsem ji obrázek na stěnu (máme to tam teď pestrý 😀) - bylo pondělí když jsem ji je vzala a v pátek byla bez nehod a Luky už byl teda na světě. Buďto bych to zkusila dýl před narozením miminka nebo až bude miminko větší, je to pro ně hodně změn na ten začátek. Co se týče krmení, jsem ráda že je samostatná, ale moc to nehrotím, má dny kdy se v tom šťourá a mě to akorát rozčiluje, tak se jí zeptám jestli chce nakrmit a když jo, tak je krmim oba dva, jde to celkem dobře, malá sedí na židli a malý v židličce, někdy jim dávám i z jedný přesnídávky jednou lžičkou. Jinak teda malá začla sama jíst dva týdny po narození malýho, vzala si tu lžičku úplně sama a krásně se před námi předvedla, že jsme s manželem koukali 🙂

@jituskak to máš celkem zápřah s malým, Kristý má taky 13kg a pronese se 😖 snad ti začne malý brzo chodit, aby si si trošku odpočinula před porodem taky 😉 s rodinou ti rozumím, u nás je to velmi podobné nebo aspoň bylo, celé těhotenství jsem na ni byla sama jen s manželem, který chodíval a chodí domů vždycky kolem 18h ne-li dýl, ať jsem byla zdravá nebo nemocná v horečkách, musela jsem to zvládnout. Nejvíc mě rozčilovaly ty její vztekací a celodenní řvoucí stavy 😅 který má ale doteď 😝 snad se rodina bude trochu činit třeba po narození miminka, nevím proč někdo se může z vnoučat radostí zbláznit když je má u sebe a jiný naopak... 😖

Holky kdo tu máte starší děti než je Kristý kdy u nich přešlo to otřesný vztekání? Já už toho mám opravdu dost, co se narodila jen řve, akorát jedno období střídá druhý. Do toho Luky vzteklej, protože je nevyspalej (v noci se furt hodně budí) a kdo ví co ještě.

ojo
14. črc 2010

@jituskak nesmutni, určo se to brzo zlepší, Tomáš taky pořád nechodi a přítel chodí domů taky dlouho, jak je léto a dělá i víkendy...taky mám občas brečící stavy, ale snažím se to nepřipouštět 😅

@andu @krista já už Tomáše na nočník posazuju už nějakou dobu, teď si začal uvědomovat, že čůrá a plácá si po pleně, když už je teda po nebo při tom 😀 a tak ho vždy posadím na nočník...dneska třeba už sám, plácnul po pleně a snažil se vlézt na nočník, ale samo už byl vyčůraný 😀 😀 😀 jinak se snažím ho posazovat vždy před odpo spaním a po něm, to se většinou teda do nočníku vyčůrá 🙂 někdy mi sám řekne, že "ne" když ho chci posadit, tak ho nechám...

no a s krmením, občas se chce krmit sám, že mi chytne lžičku, ale i tak ji držím a krmím ho...jinak co lze vzít do ruky, tak se samo krmí sám nebo si kousky (třeba maliny) bere z misky 🙂

no uvidíme, jak to bude po porodu 😀

krista
14. črc 2010

@ojo tak to je malý šikulka, já neříkám že nejsou schopný být mladší děti bez plen to určitě neni pravda, je jich spousta 🙂 jen je ta cesta podle mě delší, nám stačil necelý týden, neměla bych sílu se s tím párat několik měsíců bez výsledku 😅 takže jsem si řekla že u prcka to udělám stejně, aspoň si ušetřím hysteráky na nočníku 😅

krista
14. črc 2010

A ještě když máte po tom malý miminko a třeba ho kojíte a to st. chce na záchod, je to takový složitější 😅 ale vždycky se to nějak udělá 🙂 😉

ojo
14. črc 2010

@krista no já to nehrotím, ne vždy se taky zadaří...třeba kakoš dělá zásadně do plíny, i když třeba 10min předtím seděl na nočníku 😀 ale do dvou let má čas...jsem si taky říkala, že pak třeba příští léto, kdyby se to nějak nezlepšlovalo, tak taky udělám ten razantní krok jako ty 😅

no jinak u nás by to mohlo klapnout, páč Tomáš se snaží posazovat na nočník sám, tak když budu kojit, tak třeba už do té doby bude umět si na něj sednout, že mu jen stáhnu kaťata a plínu 🙂

krista
14. črc 2010

Jo já vám to přeju aby ten nočník klapnul 😀 u mě to byly akorát zbytečný nervy, když Kristý na něm tak vřískala 😅 tak si to chci po druhé ušetřit 😅

kaleilah
14. črc 2010

@krista Tak vztekání je i u nás, dneska už byla jedna přesdržkovka 😝 😝 😝 Dany si pořád tahá deky, třeba na chodbu, zabalí sedo ní, lehne k psovi a blbne. dneska si lehnul v pět ráno na chodbu a spustil jenom takový to eeeeeeéééééééééeéeéeeééééé, kňučení, vztekání, dneska je na pěst celkově, nemůžu se na něj ani podívat aby se nezačal vztekat.

Jo a s krmením, mě jí sám dany od 15ti měsíců. Nechce se nechat krmit, a jogut už pěkně vyškrábe. sice byl všude bordel, ale zase se naučil rychle a baví ho to 😀

krista
14. črc 2010

@kaleilah ty máš mladší děti (myslím ty vl.) tak si ještě asi počkáš na ten pravej vrchol 😅 ale nechci strašit 😀 třeba to u vás půjde jen k lepšímu 🙂 já jsem četla že tím třetím rokem to prostě vrcholí, ale do toho teda určitě skončím v blázinci, to máme ještě daleko když si vezmu že každej den bude vypadat takhle 😝 😅

kaleilah
14. črc 2010

nene, u nás je vrchol teď, protože jestli by měl být ještě větší, tak jsem na vrcholu i já (teda obrazně, doopravdy bych byla jen u lustru s tkaničkou od bot...nebo něčím podobným) 😝 😝 😝 Do toho dany je taťánek, takže mě totálně ignoruje, neposlechne a jen řeknu na něco NE tak spustí Tááátůůů, tááátůůů pšíííď, tátŮŮů v páácí, mAmííí zobííí danýýýýý 😠 😠 😠 😠

kaleilah
14. črc 2010

@krista Jo chci se tě zetat, jak to řešíte s kočárkem. Dany mě absolutně neposlechne, takže musí být v kočárku (buggypodu), jak kdy. On za ruku jít nechce, vzteká se, a v kočárku taky nevydrží. jako nejjednodušší by byly snad ty kšíry na děti,ale už takhle jsem za exota se třema dětma, hafanem ( a to budu ještě za většího, od září budu mít další hlídací mímo) a ještě abych chodila s dítetem na vodítku 😝 😝

marti457
14. črc 2010

Holky ty tři roky jsou opravdu nejhorší 😅 Ale mě byli kluci do dvou let úplně zlatý a Kubu to od těch dvou let drží ještě teď - v září mu budou 4roky, ale to bych přirovnala to zlobení spíš k pubertě - neposlouchá, držkuje na mě... 😝 Pořád se to ještě ale dá a snad už to bude lepší. A Lukáškovi je za týden 2 roky a už pomalinku začíná zlobit - ale jen malinko, spíš se jen uráží, našpulí papulu a tak 😀 Tak si to ještě zopáknu s Lukáškem a pak začne ta opravdová PUBERTA 😀 😀 😀

krista
14. črc 2010

@kaleilah tak o tom vrcholu jsem si to říkala taky, nevěřila jsem že může být někdy hůř 😅 teď už se nespoléhám na nic, jen trošku doufám, že po třetím roce by mohlo být líp, ale nechci být zklamaná 😅 jako je zlatá, ale vzteky jsou šílený, jak neni něco po jejím a okamžitě do sekundy od vyslovení, tak je zle prostě 😝

My chodíme ven s golfáčema 🙂 začli jsme trénovat ještě než se malý narodil chození bez kočárku, ale jak se narodil tak se chtěla vozit, tak jsem ji celou zimu vozila nebo teda ťapala, ale povozila se v obchodě atd. aby mi nikam nezdrhala a samozřejmě když utíkala a vztekala se, tak jsem ji připásala a hurá domů se řvoucím kočárkem 😀 teď už ťape asi tak měsíc nebo dva, jak začlo být tepleji tak jsem Phila nechala doma a chodíme jen s golfkama a ona chodí poslušně za ruku (to se sama divím 😅) i v obchodech to celkem ujde, všechno sice bere do rukou ale obvykle si to dá vysvětlit že to brát nemůže, když jde s námi tatínek tak to je horší, chce se pořád tahat na krku a neposlechne nikde 😅 a hlavně furt lítá kam nemá, holt je znát že tatínek povoluje uzdu 😅 Dřív když mi Kristý nechtěla za ruku chodit a lítala kam neměla, tak jsem ji prostě čapla a řvoucí táhla, jiný řešení jsem neviděla 😅

krista
14. črc 2010

@marti457 chceš mi říct že od třech do let to s tojí ještě víc za to? 😅 doufám, že jsem špatně pochopila, to už nedám 😀 beru si dovolenou 😀 nebo se střídám na RD s manželem 😀

kaleilah
14. črc 2010

marti třeba zuzka nezlobila nikdy, teď teda lehce, ale dá se to. Spíš když jí řeknu aby něco třeba odnesla do koše, uklidila kostky nebo tak, tak na mě čučí jak pako 😅 😅 ale je tomožná i z toho horka, dřív poslouchala jak pejsek na slovo, úplně nepřirozeně, na ní se stačilo podívat a poslechla, asi to má nějak v genech ( je vietnamka) a teď njak zlobí. ale já mám taky uklidit kuchyň a dělám práci místo 10ti minut dvě hodiny, ve vedru se mi nechce, tak chápu dítě, že ho to taky nebere 😝 😝 😝

kaleilah
14. črc 2010

@krista ach jooo 😝 😝 😝 to jsi mě nepotěšila,řvoucí kočár tahám pořád 😎 Nejhorší je, že táta i ho bere na krk- jako u vás, takže dany když už jde, tak ujde 200metrů a chce nahoru, začne se na mě věšet, já nejsem na jeho 16kg stavěná a pomalu se kácim k zemi 😝 😝 😀

marti457
14. črc 2010

No u nás to je tak, že Lukášek ještě poslouchá a třeba ty hračky začne uklízet a na Kubu musím zařvat 🤐 aby začal uklízet. Jak říkám, do dvou let byl Kuba zlatej a pak to začal zkoušet a okukuje to zlobení od jiných a to mě rozčiluje 😠 A teď začíná to zlobení okukovat Lukášek od Kuby a mě asi šlehne 😝

krista
14. črc 2010

@kaleilah tak to je Zuzka fakt šikovná holčička 😵 jen se potvrzuje že všechno je o povaze a výchova je hezká věc, ale ta povaha furt převládá 😅 tak 16kg už bych taky nedala 😅 Kristý to na mě zkoušela taky s tím taháním, ale vždycky jsem ji řekla že já jí tahat nebudu, že si buďto sedne do kočárku, že od toho ho máme a nebo bude ťapkat a sice se šlo s řevem, ale časem si zvykla 😅 😉

@marti457 taky sleduju že třeba Kristý okouká kdejakou lumpárnu od jiných dětí, tak to se mám taky na co těšit, možná proto mi i dost zlobí Luky a to by mohl být ještě hodný miminko 😀

dagina
14. črc 2010

Ahojky maminy, tady se zase dočítám věci 😅...., no potěš koště, ufff. Koukám, že to pravé rošambo ještě přijde.

Tak Lucinka nejí sama ani náhodou, a ani nechce, párkrát to zkusí, docela jí to jde, ale pak řekne "mama" a krmím já🙂, a to už jí rok a půl byl. Je fakt, že mě zatím nic nenuní, tak to nehrotím...

@kaleilah ještě jedno hlídací mímo?????? Tak to teda jednička a nervy máš železné, takhle máš své děti po sobě..., fakt šikula jsi...., jen čučím.
Jaké je prosím to Buggypod???? Těžší váha kočárku je pak znát, viď? Ještě jsem uvažovala o skatu, ale to maminy moc nechválí, tak nevím. Nejlepší by bylo, kdyby už capala úplně sama, ale to by jsme nikam nedošly 😀

@krista Prosím tě, ještě bych měla dotaz ohledně ekzému..., nemáš náhodu informaci, že může vadit jen kravské mléko, ale ostatní kysané výrobky né??? Mám to u nás tak vysledované, přesto že kojím už jen 1-2x a napiju se mléka, ekzem hned vylítne, jogurty ji až tak nevadí..., teď to má Lucinka vůbec nic moc a to je léto.

kaleilah
14. črc 2010

@dagina byggypod je super!!! Já mám několik kočárů, ale upřímě nejradši mám starý bebetto po švagrovce, stabilní, sice kola přední jsou napevno a nezatáčí , musim ptáčet celej kočár, ale zase ty meganafukovací kola jsou úžasný a když tam hodim k němu buggypod tak to skoro není znát, to jako vážně! Fakt mi nepřijde, že by to byla nějaká zátěž. Je fakt že je to horší, když se jede přes obrubníky, jak se zvedne kočár tak to sedátko se vyklopí do boku, alu už to mám zmáknutý, den dva cviku... když mám sourozeňák, tak je o hoooodně těžší, a víc se nadřu, než když mám danyho v buggy. Navíc jak mám to bebeto, tak když někam spěchám, hodin do korby danyho i adym zuzku dám do buggy ( 😅 cigáni hdr, ověšená dětma a na kočáru ještě přivázanej hafan 😅 ) a i když mám takhle tři děti, je to pořád snadněji ovladatelný a lehčí než když se tlačim se sourozeňákem. Blbý je, že na novej sourozeňák nemám 😝 a mám depku ze zimy, kdy ty úzký kola neprojedou sněhem. Nejlepší by bylo na to nějak namontovat velký kola z bebetta ale třeba to půjde. Hlavně budu muset od září tahat sourozeňák a na něm buggy, páč tý holčičce bude 5 měsíců v září, kdy začnu hlídat 😝

marti457
14. črc 2010

Kaleilah kde jsi vzala odvahu si vzít ke svým dětem ještě jedno? Máš doma asi fakt veselo 😀
Taky mi volala známá, že u nich na vesnici by jedna paní potřebovala hlídat 1,5letou holčičku - sice bych byla ráda, že bych měla doma holčičku k těm mým klukům, ale já před necelýma 2 měsící nastoupila na pár hodin denně do práce.
Hlavně jsem si představila zase ty plíny - jsem ráda, že Lukášek je už úplně bez plen, i v noci. On je šikulka, Kubik začal přesně ve dvou letech být bez plen.
Lukášek je na takový věci šikovnější, už taky jakou dobu chce jíst sám a Kuba ostuda by se nejraději pořád krmil 😝 😀
Ale zase Kubik mi od 1 roku hezky mluví a Lukášek teprve začíná 🙂 Opravdu každé dítě je jiné 😉

marti457
14. črc 2010

Cože??? Ty budeš hlídat ještě jednu holčičku??? 😲

kaleilah
14. črc 2010

@marti457 marti ona ani zuzka není moje, ale hlídám jí denně od jejích 3 měsíců, vlastně jsem jí vychovala já, takže je jak moje. Rodiče mi jí dávají každý den, i o víkendech a svátcích, mám jí 11h denně, domů se chodí jen vyspat. Když se narodil dany (začala jsem hlídat když jsem byla ve 3.měsíci) tak jsem zjistila že dvě děti jdou zvládnout úplně v poho a rozhodla jsem se, že chci hned další svoje 😀 Takže si myslim že další už nebude takovej rozdíl 😅 😝 😀

a doufám že se nepletu, jinak mi opravdu hrábne 😝 😝 😝 😀

Jo a mimochodem, jsem vycvičená na hodně dětí takže nervy mám v kýbli, ale prostě jsem zvyklá- jsem zdravotní sestra, pracovala jsem na kojeneckým odd. 😀 😀