Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

lada82
20. črc 2010

ahoj holky,
moc jsem Vas ted nestihala... chytila jsem od deti ten priserny kasel, tak sotva lezu 😒
jinak to ted u nas paradoxne celkem jde... ale bude zase hur - to je takova sinusoida 🙂)
knihu "z nebe" mam zarezervovanou v Praze v knihovne...

varecka u nas nezabira, u nas nezabira nic 😀 ani nejhorsi tresty jako zabaveni mysacka na spani, zakaz bonbonku nebo kola, vyhruzky placanim pres zadek... nic

a podelal se nam externi disk, prisla jsem skoro o vse, vcetne vetsiny fotek deti 😢
je to ted v jedne firme na obnovu dat, a pokud alespon neco zachrani, budu prestastna... ale stoji to 4500 CZK 😔

a zmenila jsem konecne pediatra, tak je mene starosti... uz nebudu muset jezdit hodinu, ale dojdu si pesky... sice neni ta zdejsi pani "tak vyhlasena", ale nejtezsi doktorske casy jsou snad za nami...

andu
20. črc 2010

@dagina : Já si "na malou" pořídila nejšťastnější batole v okolí od Karpa (mám od něj i to nejšťastnější miminko) a to je zaměřeno na děi myslím do 3 nebo 4 let... Nejvíc mi u Am. ,když se vzteká, zabírá zrcadlení a vrčení 😀

krista
21. črc 2010

@dagina to je dobrý nápad pokud máš někde knihovnu, já jsem si to radši koupila, protože jak se znám pak bych nestíhala číst nebo bych zapomněla že jí mám 🤐

@lada82 to mě mrzí s těma fotkama, i to že jste nemocný... jinak já jsem taky kdysi přišla o fotky, ne o všechny, protože i vypaluju, člověk by měl mít víc záloh, taky jsem to měla ve firmě kde se tím zabývají, řekla jsem si že je chci zpět ať to stojí co to stojí, moc mě to trápilo, stálo to 6,5tis. 😒

@andu to nejšťastnější miminko v okolí mám taky, ale bohužel mi to moc nepomohlo, kromě toho těsného zavinování 😅

dagina
21. črc 2010

@andu díky za tip, to zní také dobře

@krista však oni mě pošlou upomínku 😀, také určitě zapomenu včas vrátit.
No půjdu zjistit zda to vůbec mají a pak si kdyžtak nějakou objednám 🙂

berryl
21. črc 2010

@krista o jaké knížce si psala ? .o)

berryl
21. črc 2010

ahoj holky ty vedra mě fakt ničí, máme byt pod střechou a je to fakt mazec, nevolnosti mi ustupují jen ty migrény mě trápí, nejsem na ně zvyklá nikdy jsem tím netrpěla tak je to mazec :O(

krista
21. črc 2010

@berryl tak to tě lituju, já mívala migrény od dětsví po střední školu a zjišťuju že co jsem doma s dětmi tak je to lepší, občas mě taky nějaká prímová chytne, ale už to neni co to bývalo, nakonec to asi bylo taky nervama a teď mi to přešlo do žlučníku 😀 😅
Já jsem psala o více knížkách 😅 Přečetla jsem Sourozenci bez rivality, teď čtu Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše a děti z nebe a před chvilkou dorazila SMSka že na mě čeká v knihkupectví Děti jsou hosté kteří hledají cestu 🙂 už se nemůžu dočkat, ale ještě mi chybí 200 stran těch "dětí z nebe" jde mi to pomalu, včera mi bylo špatně večer a přes den neni čas číst 🙂

@dagina tak to je fajn když pošlou upomínku 😀 já si asi všechny ty knížky budu muset přečíst stejně několikrát, taky si budu muset udělat výpisky na ty klíčový situace a to si asi vyvěsim na nástěnku nebo co 😅 je toho hodně na to aby se to člověk naučil hned, kdo by to byl řekl že výchova je složitá 🤐

berryl
21. črc 2010

@krista víš nikdy jsem to neměla je to prý těhotenská migréna nejraději bych hlavou vrazila do zdi, však to určitě znáš
doufám, že to brzo zmizí a už se nikdy nevrátí, lituju všechny kteří to mají pravidělně!!!
já moc ráda čtu proto jsem se ptala, sice teď nemám moc času, ale aspoň budu vědět co připsat ježíškovi na seznam

my právě holky řešíme hypotéku a novomanželskou půjčku, jsem už několik let v podnájmu u kamaráda ve 2+1 a jelikož v lednu přibude další člen rodiny, tak musíme do většího a hlavně chceme do svého. Povím vám, že mě ani ve snu nenapadlo, že to nebude tak jednoduché kolik budeme mít lítání, kolik padne peněz jen na poplatcích za razítka a ověření atd. šílené. Na co se v bance nezeptáte to vám samozřejmě neřeknou, člověk aby byl pomalu právník. Snad to bude brzo vyřešené vše nám schválí a já budu více v klidu. Teď mě to po pravdě stresuje 😒

andu
21. črc 2010

@berryl : jéé s tou migrénou tě lituju... Mě hlava taky normálně nebolívá, ale teď nějak jo, ale migréna to teda není, uff! Tak snad tě to brzo opustí, páč to musí být "labůžo" 😝 😖
A kam se chcete stěhovat??

Ad knihy - právě uvažuju, jestlisi ještě něco pořizovat... Krom toho batolete mám ještě Jak mluvit, aby děti poslouchaly, jak naslouchat, aby nám děti důvěřovaly a je to podle všeho podobné dost všemu tomu ostatnímu 😉 A je to tam i s obrázky a názornými příklady... A moc dobře se to čte 😉

berryl
21. črc 2010

@andu to můžeš mít i z toho horka možná co?
bydlíme v Porubě a stěhujeme se jen kousek jestli víš jak je v porubě kaufland tak za něj a po pravé straně už máme jen rodiné baráčky, manžel tam celý život bydlel a tak 2 minuty bydlí rodiče manžela. Sice oni moc nehlídají, ale kdyby někdy něco budou aspoň po ruce a my jin samozřejmě taky.

Děkuji za rady půjdu se na ty knížky podívat a určitě vyberu 🙂

andu
21. črc 2010

@berryl : Jojo, já si myslím, že je to tím vedrem! 😉 A u Kauflandu v Porubě, vím 😉 Takže budete v bytečku větším, jo? No a rodiče pblíž se šiknou! 😉 V kritické chvíli by určo pomohli 😉

berryl
21. črc 2010

@andu je to 3+1 82m :o)je v původním stavu takže budeme dělat rekonstrukci, ale nic moc drahého nejsou penízky na drahé věci, ale já se těším že bude náš nový a čistý :o)

krista
21. črc 2010

@andu nad tím Jak mluvit ... jsem uvažovala jako nad dalším a posledním, protože ty dvě autorky (Sourozenci bez rivality) se mi právě moc hezky četly, jakou formou je to psané? Probíhá to taky v těch skupinových sezeních?

@berryl držím vám palce ať je brzo to papírování za vámi a vy se můžete v klidu stěhovat 🙂 my jsme rekonstruovali 3+1 72m2 v roce 2006 a ještě doděláváme 😅 říkáme tomu nízkorozpočtový byt a všechno jsme si dělali sami (podlahy, zděné jádro, kuchyň, malby...) 🙂

andu
21. črc 2010

@berryl : jooo, tak 82m, to už je fajn 🙂 A máš rech, že je lepší být ve svém 😉
@krista : Jak to myslíš? 😉 Jo, je to vlastně z těch jejich sezení, občas tam citují, co který rodič řekl... Jsou tam i různá cvičení a to i pro oba rodiče (k čemuž jsme se ještě nedostali a ani nevím, jestli dostaneme 😝), obrázky s rozhovory alá komiksy a podobně 😉

berryl
21. črc 2010

@krista už se toho děsím, budeme dělat hodně věcí taky sami, budeme dělat elektriku v celém bytě, koupelku, kuchyň, podlahy, omítky, no prostě všechno vybavení naštěstí máme chtělo by to prsten od Arabely 😀

majatob
21. črc 2010

ahoj holky, pribirate novacky? 😀 vidim tu par znamych tvari a rekla bych, ze do tehle kategorie uz taky spadam 😀

majatob
21. črc 2010

zapomnela jsem napsat pro ty kdo me neznaji, ze mezi druhym a tretim bude rok 🙂 jeste nevim termin porodu, tak se k tomu nemuzu priznat v profilu 😀

andu
21. črc 2010

@majatob : Hehe, Maji, ty jsi pako 😀 Myslím, že zapadáš už prvními dvěma dětmi... o třetím ani nemluvě 😀 😀

dagina
22. črc 2010

@krista a kterou knihu by jsi stavěla na první místo, nějak v tom začínám mít guláš 😀

@majatob děti budu mít podobně jak ty, už se nemůžu dočkat 🙂.

Zrovna tuhle jsme si s manžou říkali, jak jsme hotoví už teď, dá se říct že jedeme na kyslíkový dluh, manža mimo své práce se stará ještě (já mu jen trochu přicmrduju) o obchod, který jsme převzali po mém zaměstnavateli, takže toho je někdy nad hlavu, oba večer padneme za vlast..., na sebe už nám nezbývá síla 😅...holky neříkejte že bude hůř 😀. Ale jinak manža je v tomhle dost pozitivní..., že to zvládneme dobře...,fakt jsem na to zvědavá, aspon bez malé pomoci v rodině si to moc nedovedu představit..., nějaká ta chůva bude asi nutností...

dagina
22. črc 2010

@berryl také nás to čeká, kupujeme větší byt, kde nutná také rekonstrukce, teda doufám, že byt konečně klapne. Bohužel téměř všechno si musíme nechat zadat, svépomocí by to nebylo v našem případě nebylo možné ...no a do porodu se musíme odstěhovat 🙂, takže to musí odsejpat 😀

majatob
22. črc 2010

@andu vidis a ja myslela, ze dva roky uz jsou hodne 😀
@dagina neboj 🙂 nejhorsi je sestinedeli, protoze nemas na starsi tolik casu nez ziskas zase tu jistotu pri vsem a pak uz je to v pohode 🙂 a kdyz ti sem tam nekdo pomuze, tak to mas uplne bajecny... 😉
s tim stehovanim to budete mit naknap teda 😅 tak snad pujde vsechno podle planu 😀
@berryl my si opravujem starej barak a nemame na remeslniky, takze taky vsechno pekne sami, zrovna tam manzel je, vcera postavil leseni na strechu, dneska preveze pisek a michacku at muzem zacit delat podlahy..a to je teprve zacatek, tam se to musi vzit fakt zgruntu 🙂

kaleilah
22. črc 2010

dobré ráno
ahoj maji 🙂

kaleilah
22. črc 2010

@krista s tím bytem jsme na tom stejně,koupila jsem 3+1 (76m2) před třema rokama a pořád se maká.Manža taky dělal všechno sám, byt byl v šíleným stavu, bourala se koupelna, dělalay se okna, komplet nová elektriky, trhaly podlahy..a pořád není hotovo, teda teď už jsou takový dodělávky jako třeba přišroubovat na baterii krytka (jsou rok ve skříni a namontování trvá 10minut) 😝 😝 😝 teď v létě nás čeká malování znova a dveře do pokojíku, před měsícem jsme dělaly obložky a v pokoji ještě nejsou. 😝 😝

@beryl migrény jsou humus, já je mívám tak od desíti let, od krční páteře, ležela jsem tím i několikrát v nemocnici. Při fruhým těhu jsem je měla i třikrát do týdne, zvracela a nebyla schopná skoro chodit, a do toho se starat o danyho a zuzku, to byl hnus. Ale od porodu jsem měla zatím jen tři, ale z toho jedna tak šílená, že zuzka musela nakrmit daniela, já jsem nezvládala se ani zvednout 😝

majatob
22. črc 2010

@kaleilah ahoj 🙂 gratuĺuju k prvnimu zoubku 😵 nejak to leti, rpijde mi jak vcera kdyz jste vyjizdeli do porodky 😀

kaleilah
22. črc 2010

@majatob no jo, taky jsem už včera fňukala že chci miminečko zase , nějaký malinkat, co se nevteká a jenom by spinkalo 😀 A zub poporost za noc slušně, ráno už do mě frajerka malá hryzala 😠 😀 A jak roste malá?

majatob
22. črc 2010

@kaleilah tak sup na to a za par mesicu ams miminecko v postylce 😀 Bibi se ted pekne vytahla 🙂 je trochu pucka, ale je na um, tak asi proto, Tobik byl hubenourek 🙂 no a uz se vesele pretaci na vsechny strany, rve pod sebe kolena a slinta jak bernardyn 😀 jo a zacala pidalkovat, ale zatim je uspesnej asi tak kazdej desatej pokus 😀

kaleilah
22. črc 2010

@majatob ty jo to je šikula, a rychlík! Ady udělala megaskok před 3 týdnama, kdy se začala plazit,(jako ne jen do kola ale po celým bytě), sedět, a pár dnů na torovnou lezla po 4, včera poprvé přelezla celej byt, když jí Dany honil 😅 už si i sama sedne, když leze. Je to s ní teď lepší, jak je samostatnější, ale zase je uvrzaná z těch zoubků

majatob
22. črc 2010

@kaleilah ty jo, sikula, takhle rychle zacit po ctyrech, Tobik se snad dva mesice jen plazil nez ho napadlo jit na 4 😀

kaleilah
22. črc 2010

@majatob dany právě taky asi měsíc byl na 4 a startoval motorku, než udělal první krůžek po 4 😀 Ale on zase v půl roce dělal střechu, tu začíná dělat ady až teď (jako že je na zemi, stoupne si na hlavu a natáhne nohy 😅 )

majatob
22. črc 2010

@kaleilah treba zitra udela rovnou stojku 😀 😀 😀 hele jak chodis ven? se sourozenakem a ady v satku? nebo starsi slapou po svych a jen s kocarkem pro ady? 😅 premyslim jak to vyresim... 🙂