Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

marketovna
18. srp 2010

@berryl - to není zrona lehký rozhodování....Já mám kluky teda dva roky od sebe, takže Míšovi jsme koupili velkou postel a Honzíkovi nechali Míšovu postýlku.....Ted půřemýšíme, že Honzíkovi taky koupíme postýlku, ale pro mimi máme kolébku....Ale kdybychom Honzíkovi koupili postel, tak on by ráno vylézal a to my nepotřebujem..spíme totiž do půl desátý 😀 😀 😀 někdy jen do devíti 🙂 Kluci mají pokoj spolu, protože Méíša se nevybudí ani gdyby vedle něj bouchnul granát 🙂)))
Takže spíš to vezmi ze stránky výhod a nevýhod 🙂)))

Nějak vás budu dočítat, jsem ještě v prosincovkách, navíc tohle není uzamčené téma, tak z toho nemám brej pocit, nebot mě tu dřív sledovala jedna osoba, tak se mi nechce moc rozepisovat ☹

marketovna
18. srp 2010

@krista - no až se narodí prcek, tak budou další atentáty 😀 😀 Jinak rozhodně nebudu riskovat dalšího kluka 😀 😀 A když, tak volám Gottákovi, to je mašina na holky 😀 😀 😀 Navíc chodím ještě do školy, příští rok končím, chci ještě studovat dál, tak to budu muset nějak vymyslet 🙂

krista
18. srp 2010

@marketovna to je škoda ☹ klidně navrhuju nějaké uzavřené téma založit, taky by mi to vyhovovalo, protože tohle je jediné veřejné téma kde píšu, jinak jsem taky v uzavřených, taky jsem sledovaná a propíraná 😝 😝 😝 koho to baví že 😉
Jinak super že máte kluky spolu a spaní do půl desáté či do devíti, co to je? 😀 my vstáváte v 5h-6h bléé 😝

krista
18. srp 2010

@marketovna ty jo ty jsi blázen, ale obdivuju vás s těma školama, to je tady víc takových maminek, tuším že majatob taky něco dělá 🙂 jste fakt šikovný 🙂 😵

marketovna
18. srp 2010

@krista - tak někdo školy stihl, někdo néé, to s epak nedá nic děla, když to člověk fakt chce..,dá se to, ale je to fuška 🙂
To jsi teda dobrá! Fakt obdiv, nebot mě by nikdo v tuhle hodinu z postele nedostal......i na krev v 7 ráno jsem vztávala na 2x 😀 😀

krista
18. srp 2010

@marketovna co máš dělat viď, vstát musím 😀 😝 to už nepočítám ty dny kdy mě malej vytáhl ve 4h a že jich taky bylo 😝
No já mám jen SŠ 😅 na víc jsem se jaksi nezmohla 🤐 aspoň něco 🙂

petardice
18. srp 2010

@marketovna spaní do půl desátý? to beru jako provokaci 😀 nás takhle nechala lucka spát prvních pár měsíců a já se nechala ukolíbat představou, že to tak bude napořád. hmmm, takže pak to posunula na šestou a teď jak kdy - sem tam šestá, sem tam sedmá, ale většinou máme budíček o půl sedmý. žádná sláva. já jsem vždycky byla noční pták, byla jsem schopná dělat do půlnoci a dýl, ale vstávání byl vždycky děsnej teror. teď chodíme spát pomalu se slepicema 🙂))

marketovna
18. srp 2010

@petardice - no on se Honzík vbudí třeba na sedmou....ale manža tam jde, dá dudu, ukonejší a spíme dál... 🙂 neumím si tohle vůbec představit, mě by normáně jeblo 😕

@krista - však já si dělám nástavbu teprve 😉 pak chci zkusit VŠ

petardice
18. srp 2010

@marketovna tak u nás se krmí o půl sedmý večer, na sedmou už je v posteli a často už i spí, takže když se po tý šestý probudí, už chce snídani, dýl už by nám asi o hladu nevydržela 😀 teda ale máš můj obdiv, vejšku se třema dětma, to už je slušnej nářez 😉 já jsem na vážkách, jestli jít teď do rekvalifikačního kurzu, protože by měl končit kolem vánoc a všechny víkendy bych měla od září zabitý (nehledě na to, že bych musela vysolit dvacku 🤐 ), takže variantu několikaletých studií si nedovedu ani představit 😀

petardice
18. srp 2010

mimochodem, holky, máte některá nosítka? buď ergo nebo manducu? sháním zkušenosti a rady, přece jen jsou místa, kam se s kočárem nedostaneme, takže chceme jedno nebo druhý koupit 😉

berryl
18. srp 2010

@kaleilah 😀

berryl
18. srp 2010

Ríša se taky umí dělit, jen nevím jestli v tom pravém slova smyslu

kaleilah
18. srp 2010

@petardice já mám jen šátek, ale šetřim na manducu. 😢 teď lkítáme pořád po lese a chodíme na houby a já prostě neumim uvázat šátek na záda, nakopnec jsme Ady uvázaly tak, že já si jí hodila na záda, manže nás obmotal šátkem 😅 😀 no, zhruba to i batoh byl, ale pak ta látka co měla mít ady přes záda se vytáhla nahoru a ady mi "držela" jen na těch pruhách mezi nohama 😅 😝 😝 a vepředu už jí neunesu 😝

kaleilah
18. srp 2010

@berryl 😀 😀 ten je boží 😀
Daniel si zase každý ráno nosí deky, polštář a spacího míšu Laile do pelechu, Lailinu vyhodí akže spí na zemi a Dandoš dospává v jejím pelechu 😅

berryl
18. srp 2010

@kaleilah nejdříve na něj Bára žárlila a teď si spolu fakt vyhrají, Ríšulka jí hází balónky, no užijeme si srandu

kaleilah
18. srp 2010

@berryl jojo, zvířata jsou doma super. Ady taky hází balonky, ale víc si vyhraje s kocourem, máme teď kocourka, Mainskýho mývaláka a nějak se zamiloval do ady, pořád jí skáče na nožičky 🙂

berryl
18. srp 2010

@kaleilah :o) já jsem ráda, že bude na zvířátka zvyklý hlavně aby na ni nebyl alergický máme to sýpání, ale vypadá to na tu potravinovou alergii zatím

kaktusik007
18. srp 2010

ahojte, prave vas zacnem asi poctivejsie citat.... vyzera to tak, ze medzi mojimi babatkami nebude ani ten jeden rok 😀

berryl
18. srp 2010

@kaktusik007 to je krásné !!!

bloumik
18. srp 2010

Ahoj holky,

nějak zanedbávám koňa nebo co...v mé domovské diskuzi už na mě holky asi zanevřely. 😅

Včera jsme byli koupit tašku do powertwinu, je z hartanu, vyndala jsem z ní všechny nepotřebnosti jako karton za hlavičkou, který držel tvar, pak takový ty nosníky, do kterých se zacvakávají poruhy (protože si ani při nejlepší vůli neumím představit, jak z t zadní sedačky vytahuju tašku i s dítětem uvnitř...) a taška se krásně poddala a je i dost prostorná, tak mám radost.
Tak už chybí jen fusaky a kombinéza pro mimino.
A postýlka. Koukám, že jste to tu řešily.

@krista kdy teda malá začala spát ve velké posteli? A syn už taky spí ve velké posteli?? Že píšeš, že jste už prodali i druhou postýlku...
No Veru bude těch necelých 15 měsíců, to mi přijde nějak brzo na to, aby byla ve velké. Zatím ani nechodí, taky mám strach, že by z ní vstávala a odcházela. Já jsem naopak měla představu, že v postýlce vydrží klidně třeba do dvou let, možná i dýl vydrží. A pak koupíme takovou tu dětskou postel, 160cm. Máme děti (teda budeme mít, teď je tam sama 😀 ) provizorně v pokoji, co bude pracovna, až budou starší, půjdou o patro výš, tam jsou dva dětské pokoje. Ale to nebude dřív jak za 4 roky, až budou umět sami bezpečně chodit po schodech. A tenhleten pokoj/pracovna má asi 10m2, takže se tam toho moc nevejde...
No tak já nevím, jak to řešit, ale asi nakonec skončíme u dvou "klecí". 😀

@kaktusik007 ty vado. 😅 Teda klobouk dolů, já když jsem zjistila, že jsem těhotná, tak jsem z toho byla celá vedle, a to budeme mít oproti vám "velký" rozdíl skoro 15 měsíců. 😀

Studium při mateřské teda taky obdivuju, mně prostě jen úspěšně měkne mozek. 🙄 Ale nějak mi chybí motivace či co. Já jsem asi v životě maximálně spokojená a nic víc nepotřebuju...no třeba ta potřeba se dovzdělat jednou přijde. Ale zatím ne...zatím mám pocit, že by mě to akorát prudilo. 😅

Jdu si udělat nějakou jednoduchou polívku, asi kmínovou, nebo česnekovou, nebo krupicovou...já nevíííííííím. 😝

krista
18. srp 2010

@bloumik malá spí od cca 15ti-16timěs. ve velké posteli (někde mám přesně ten datum i napsaný), malý spí v postýlce od narození (nikdy nespal s námi), čili nebyly potřeba dvě postýlky - druhou jsme prodali, první nechali - ta byla lepší, je rodinná putovní 😉 nepsala jsem "i druhou" ale "druhou jsme prodali" tam bude asi ten rozdíl 🙂

bloumik
18. srp 2010

My máme doma 3 čuvačky...a Veruna je naprosto miluje, když je vidí, začne radostně hýkat a pištět. 😅 😵 Horší je to obráceně...ony ji milujou, ale když ji vidí, jak se k nim briskně blíží s jekotem a smíchem a plácáním, tak se raději klidí z cesty. 😅

bloumik
18. srp 2010

@krista 😀 dyť píšu, že mi měkne mozek 😝

krista
18. srp 2010

@bloumik to je v pohodě, těžko se to vysvětluje takhle psaním 🙂 hlavně doufám, že všichni pochopili, že jsme Lukáškovi neprodali postýlku, aby tu nezazvonila sociálka kde ten chudák spí, kdyžtak vložím foto 😅 😀 😀 😀

bloumik
18. srp 2010

@krista 😀 😀 😀

kaktusik007
18. srp 2010

@berryl
@bloumik tak dakujem ze mam psychicku podporu 😀 asi si zacnem uzivat, ze mam len jedno narocne babatko, ktore mi cez den spi spolu tak 60 minut, a aj to na tri ci styri krat.... 😀 ale hlavne aby sme zdravi boli.... to je najdolezitejsie 🙂

berryl
18. srp 2010

děkuji za rady s postýlkou mám nad čím uvažovat 🙂

bloumik
18. srp 2010

@kaktusik007 🙂 neboj, než se druhý prcek narodí, malý bude hezky spinkat. 🙂

Jo a zapoměla jsem napsat...můj dr mi začal krapet vyhrožovat císařem. 😖 Zhoršují se mi křečáky a to jakože hodně, mám je už i v tříslech, rodidlech, prostě všude, a jelikož budu těhotná ještě přes dva měsíce, bůhví, kam to dojde. No a pak by hrozilo, že se při spontánním porodu můžou tím tlakem potrhat. Chjo.
Ale tak výhody by to mělo, mohla bych hned po porodu normálně sedět a ne až za 3 měsíce. 😀 😝

kaktusik007
18. srp 2010

@bloumik ja sa planovaneho cisaraku celkom bojim, lebo je pod lokalnou anestezou... a fakt pocuvat skalpel prosim, odsajte to tu, a podobne hlasky nejako nemusim 😒 na druhej strane, maly bol akutnou sekciou, cize narkoza celkova, a to nie je pre babatko dobre, dlho dlho mi spaval, pomaly sa rozbiehala laktacia a velmi rychlo aj skoncila... 😠
ale zase som sa zobudila vyspinkana do ruzova 😀

krista
18. srp 2010

@bloumik mě by se císař líbil jen z toho důvodu že bych neměla bolesti při porodu, ty už bych fakt nemusela 😝 ale starat se potom o dítě se zašitým břichem (i o to starší) to si moc neumím představit jelikož jsem na ně hodně sama ☹ ale ty nebudeš mít na výběr, tak ti moc držím palce ať to dopadne co nejlíp!!!

@berryl no pak dej vědět jak to vyřešíte 😀

@kaktusik007 promiň nějak jsem tě přehlídla, ty jsi znova těhotná po císaři?