Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

bloumik
3. zář 2010

@andu přesně tak, my jsme naštěstí zjistili, že ji trápíme hlady už asi v měsíci a půl 😅 prostě jsem měla málo mlíka, nicméně ve snaze zachránit kojení pak malá spala od 7 do 4 a já jsem v mezidobí 4x odsávala kozy, tj. jsem i vstávala v noci. 2 dny řed Vánoci loni jsem to vzdala, protože malá začala místo na prso hýkat na flašku, a prostě spí až do rána. A když jsem zjistila, že jsem těhotná, tak jsem přestala i to pseudokojení ráno a byl kli, teď sí od sedmi do ůl 7. 😵
V porodnici mě nutili kojit co 3 hodiny 🙄 a když jednou zjistili, že jsem malou nechala spát 5 hodin vkuse, byli oškliví. 😠 Přitom Veru měla 4 kila a narodila se den po termínu.

Taky doufám, že se mi je podaří nastavit tak, že budou spát oba společně a já budu mít aspoň chvilinku času dočerpat síly. 🙂

andu
3. zář 2010

@bloumik : No tak koukám, že jsme to s tím kojením/nekojením měly dost podobné 😉 Akorát v porodnici mě na štěstí za delší intervaly nebuzerovali, když viděli, že A. přibírá. Ale doma se nám to nějak pos*** a jak píšeš, odsávala jsem i v noci co 2 - 3 hodiny. Z toho jsem byla psychicky totálně na dně, až jsem to v Am. asi 2 měsících vzdala a dala jí ochutnat umělé mlíčko..: Jé to bylo najednou spokojené mimčo 😉 Tak si říkám, že jestli budou s kojením problémy i tentokrát, doufám, že z toho nebudu mít takové trauma jako poprvé 😅

bloumik
4. zář 2010

@andu jestli tď budu zase mít problémy s kojením, tak odsávačku nevyndám ani za nic. Jako se dvěma dětma si nebudu moct dovolit skoro 5 měsíců v noci vstávat co 2 hodiny a odsávat prsa. Ani smykem. Prostě dostane Bebu. Důležitější bude, že bude spokojený a že já budu mít dost sil se jim oběma věnovat přes den. X lidí vyrostlo na Sunaru a jsou zdraví jako řípy.
Ale kdo nezažil problém s kojením, tak nepochopí, že prostě kojení nebude má priorita. 😅

Ale pravda je, že teď mám takové kozy, jaké jsem u dcery neměla ani v době kojení. 😀 😀 😝 Tak že by to tentokrát třeba aspoň chvíli šlo? 😅 No bylo by to fajn...

andu
4. zář 2010

@bloumik : Tak tak, přesně jak píšeš! Prioritou bude, abych stíhala a dětičky byly obě spokojené... Né abych byla v depce a protivná, že kojení je o ničem 😝 Já teda nejdříve mlíka měla tolik, že se mi v něm Ameli topila, pak u toho začala usínat a nakonec z toho stresu jsem o mlíko přišla... Už teď jsem zas jak dojná 😝, tak mám pocit, že i u Jáji to bude podobné. Jediná možnost je, že bude jakožto chlap silnější a bude ten šílený proud stíhat! 😉 😀

majatob
4. zář 2010

haha, hormony se bouri, prave jsem si paradne poplakala u animovane Noemovy archy 😀 😀

andu
4. zář 2010

@majatob : Hehehe, Maji, to jo 😀 Ale nebudu si hrát na hrdinku, taky mě rozbrečí každá ptákovina 😀 A o vážných věcech ani nemluvě 😔
Jé, já dneska v noci, když jsem šla mrknout na A., zase dostala strach z porodu 😀 V poslední době se mi vybavuje ta bolest (částečně samože 😀) a vždycky se toho zděsím 😀 Nedávno se mě známá ptala, jestli si tentokrát nedám epidural, tak jsem jí obratem odpověděla, že asi nééé, že když jsem to zvládla jednou, zvládnu to bez i po druhé 😀 Ovšem jak se mi ta bolest vybavila, normálně jsem začala uvažovat, že by to možná nebyl špatný nápad 😅

majatob
4. zář 2010

@andu a to jsem vcera vecer vybirala filmy, ze si udelame romantickej vecer, ja jsem pak vytuhla a M. je odsledoval a prej jedno vetsi dojak nez druhy, tak to by me uz asi polozilo 😀

majatob
4. zář 2010

@andu neboj, druhej porod je vic v pohode 🙂

dagina
4. zář 2010

Ahojky maminy,
nějak poslední dobou nestíhám, nemůžu se utrhnout a zrovna takové zajímavé věci probíráte 🙂.

@krista dík za info k buggyně 🙂, s tou manipulací to bohužel vidím tak jak píšeš, nic moc. Škoda, že si to nemám kde vyzkoušet..., spíš bych se přikláněla k Powertwinu..., malá se chce ještě docela dost vozit, za 3 měsíce moc změn nevidím... .
Ještě bych měla Krista prosbičku, už dvakrát jsem si na lístek napsala knihy o výchově dětí, jak jsme je tady probíraly, a manža mě to pokaždé vyhodil - často dělá pořádek 🙂, no a teď už bych těžko nalistovala stránky, kde jsme se bavily...., tak jesti by jsi mě napsala prosím názvy. Bylo jich asi 4-5. Moc díky.Zatím sice přelouskávám RaBR, ale je těžké ji praktikovat na malých dětech.

K tomu kojení..., ono už s persolánem v porodnicích to je někde na prd, aspoň co jsem četla na jiných diskusích. Já si teda nemůžu stěžovat, když nebyly při ruce , tak jsem je otravovala - naštěstí byly baby vstříné i v noci, pak jsem si zjišťovala i sama info na netu (díky bohu za MK 😀 ). Kojení je hodně o informovanosti matky, jinak by mě tchyně oblbla natotata, ještě jsem ani nepřijela z porodky, a už nám cpala Sunar 😀. Malá se odstavila během srpna ve 20ti měs., bo už se mlíčko měnilo v kolostrum, a to jí asi moc nešmakovalo. Chtěla sjem kojit ještě déle, ale bohužel, z počátku mě to mrzelo, vlastně ještě mrzí, ale můžu být asi ráda, že vše šlo s kojením i odstavením tak hladce.

Už se tady blíží spoustu porodů 🙂, to je super!!.

Ještě jedna věc - mco vás prosím o názor či pokud máte podobnou zkušenost - včera jsem byla na KO, CS mám 1, při prvním jsem měla CS 3 cca týden před porodem a to jsem byla od 32 tt otevřená - ležela jsem ve špitále. Prostě už nějaká změna momentálně na čípku je, sice to mudr. nějak nekomentoval, ale úplně dobré to asi také není...., měla jste to některá podobně a přesto vydržela cca do termínu???? Díky moc, potřebuji uklidnit 😅

krista
4. zář 2010

@dagina ahojky, už si ani nevzpomínám co všechno jsem ti nakukala 😀 vezmu to zkraje, od první co jsem si koupila:

Sourozenci bez rivality:
http://knihy.cpress.cz/DataFiles/Book/00004090/...

Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše a děti jsou z nebe (doporučovala Verusky):
http://knihy.abz.cz/imgs/products/img_176344_ma...

Děti jsou hosté, kteři hledají cestu:
http://knihy.abz.cz/imgs/products/img_251039_ma...

Ta poslední mě teda vůbec neoslovila, první dvě se mi líbily, chvilku mi trvalo se ponořit do té druhé, protože mi přišlo že všechno dost často opakují a než jsem se dostala jaksi k jádru, ale nakonec fakt dobrý 😉 Sourozenci se mi moc líbily a právě že bych chtěla od těch autorek ještě nějaký knížky o kterých tam mluví:

Jak mluvit, aby nás děti poslouchaly -- Jak naslouchat, aby nám děti důvěřovaly:
http://knihy.abz.cz/imgs/products/img_231836_ma...

jednou dojde nejspíš i na tuhle 😀
Jak mluvit, aby nás teenageři poslouchali, jak poslouchat, aby nám teenageři důvěřovali: http://knihy.abz.cz/imgs/products/img_209828_ma...

Respektovat a být respektován - na to čekám, že mi to pošle kámoška až to dočte její sestřenka, já jí zase na oplátku posílala tu Děti jsou hosté, ať to nemusí kupovat a mě se zase nechce kupovat to Rabr.

Pak ještě může být dobrý tohle:
Tvoje dítě jako šance pro tebe:
http://knihy.abz.cz/imgs/products/img_166579_ma...

Mám ale strach, abych to s tím čtivem už moc nepřehnala a neudělala si v tom spíš bordel, teď jak půjdu do té nemocnice tak se určitě nějakýma knížkama vybavím, všechno si znova osvěžím, ale už to asi nebudu přehánět, protože na naši Kristý toho platí pramálo 😅 já se hlavně snažím nějak budovat ten jejich sourozenecký vztah spravedlivě a ostatní vzdory to budeme muset přetrpět no 😅

Jinak u druhýho těhu jsem byla zavřená jako konzerva skoro pořád tak s tímhle nepomůžu 😅 co se týče kojení, byly to boje, můžu teda říct že v porodnici mi max. pomohli, šla jsem kvůli tomu do menší rodinější porodnice (mají ten titul Baby Friendly) takže tam si nemůžu stěžovat, ale potom jsem se doma s tím prala prvně strašně. Po druhé už šlo vše OK, Kristý jsem kojila 12měs. (byla jsem už 12tt) a Lukyho 10,5měs. Musím říct, že jsem teď taky pohodovější jako nekojím, mám i kontrolu nad tím kolik toho Luky vypil atd., všechno má své pro a proti 🙂

dagina
4. zář 2010

@krista to je rychlost, moc díky 🙂. To se učtu k smrti 😅. Jak jsi jednou psala, že v rodině jsi žádný vzor neměla, u mě to je také tak, chci být trochu v obraze, proto tolik čtiva 🙂.
Naše Luci UM stále ani zaboha, průběžně zkouším asi od roka, ale nechce ani vidět.

Ještě si dovolím jednu poznámku - manža když se mě jednou ochomejtl kolem PC, a viděl tvou fotku v profilu - to jsi měla ještě tu černobílou, komentoval to tak, že jsi podobná jedné moderátorce, jmenovala se také Kristina (nevím jestli jsi Kristina 🙂 ). Byla hrozně ukecaná, ale teď jsem ji dlouho nikde neviděla, ale fakt jak kdyby ti z oka vypadla 😅. To jen aby řeč nestála 😅.

krista
4. zář 2010

@dagina Já to nejsem neboj 😀 jmenuju se Tereza a jsem běžný občan těšící se každý měsíc na svůj příděl rodičovského příspěvku 😀 nejsem žádná celebrita 😀
To by mě zajímalo kdo to je 😀 no ve skutečnosti třeba každá vypadáme úplně jinak, člověk prostě vypadá na každý fotce jinak, já jsem třeba někde podobná tátovi, jinde mámě, někdy jako bych ani nebyla jejich 🙂 taky nosím různě vlasy, někdy se nelíčím, někdy hodně... 🙂

Taky jsem slyšela, že hodně dětí UM nechce, u nás ji děti naštěstí vzali na milost, tak jsem mohla v klidu přestat kojit, ale také dlouho odmítali, zkoušela jsem to asi od půl roku jejich věku, nicméně Kristý jsem to stejně musela zrušit kvůli tomu ekzému a teď pije rýžové mléko s Carem... ale jak jsme byli teď na Gastru tak říkala Dr., že jí mám koupit aspoň H.A. UM tak to zkusíme, já si myslím že to taky chtít nebude, už na to neni vůbec zvyklá, je to jiná chuť. Co to vaše Colostrum, zabírá? 😵

berryl
4. zář 2010

ahoj holky venku prší, manžel s malým usnuli tak mám veget
já brečím u zpráv a některých reklam, tak se raději už nedívám

já jsem s kojením taky bojovala pořád to strašně bolelo, malý se neuměl přisát, přes kloboučky nechtěl, tak jsem nakonec odsávala a dávala z flašky, což byla pěkná pakárna 🙂 hroutila jsem se, malý nepřibíral, měl po mém mlíčku stále hlad a trápili ho prdíky, nakonec jsme postupně přešli na UM a děkuji za něj. Malý byl spokojený, napapaný, prdíky přestaly a spával celou noc 🙂
takže uvidíme jak to půjde teď, to jsem chtěla kojit jak jen to půjde, je to hold nevyšlo, tak uvidíme u druhého prcka jak to bude

dagina
4. zář 2010

@krista Tak to manžu zklamu 😀. Právě že jsem jí už dlouho nikde neviděla, ale my moc nepouštíme telku, tak nevím 🙂. Zatím nejsem 100% přesvědčená o Colostrum a jeho zázračném účinku skrz ekzém, sice má teď klidnější období, ale to mívala i bez něj. Ukáže to čas, každopádně pokud pomůže i na imunitu, tak to bude super, budeme skrz (nejen) mimčo potřebovat aby nebyla nemocná.

Holky, já jsem prořvala toho malého Matěje jak ochrnul po operaci mandlí, z toho byl hotový i manža, a to není těhu....

Nojo, prdíky jsou prevíti..., také jsme si užili svoje.

verusky
4. zář 2010

ahoj holky,
prvni dcera taky nechtela mlicko,ona rvala,jak jsem ji dala k prsu,i v porodce sestry nepomohly(prisala se jednou za sest dni).davaly ji sunar a ja porad plakala,jak jsem z toho byla spatna,navic jsem mela obri prsa a ona mrnava,2,75kg (ale taky jsem cetla,ze holky s velkyma prsama vetsinou mivaji problem s kojenim,je to vlastne absurdni,od nich se to nejvic ceka).Doma jsem pak odstrikavala a odstrikavala,samozrejme mleka hodne a mestnalo se mi pod pazema,bolest hrozna,neslo to ven.nastesti moje mamka pomohla,mela to taky.ctrnact dni pila me mleko z flasky a pak jsem ji zkusila davat z prsu,uz mela tri kila a psala jsem si zapisky,jak dlouho kojim a kolik toho dopije z flasky (predstrikane z lednicky).a za tyden jsem plne kojila!!!a byla desne stastna.
u druhe dcery (pri porodu o kilo tezsi) nebyl zadny problem,jedine,ze pri novorozenecke zloutence spala,tak se malo stimuluje mleko (prvni mela zloutenku hodne silnou a chodila pod svetlo).
chtela bych rict,ze je vsechno o sebevedomi matky,kdyz budu verit,ze mam na to diteti dat materske mleko a budu jist zdrave (zadne velke hubnuti!),tak se tak stane.ja se u prvni nemohla smirit s tim,ze nekojim,tak jsem si to nakonec vybojovala.jo a s odstrikanim v noci- do ctyr mesicu po porodu jsem musela odstrikavat (do umyvadla),aby se mi mleko nemestnalo,prve to bylo casteji,ke konci treba jen dvakrat,az uz se to dalo (mladsi se budila dvakrat za noc,kdybych nestrikala,rano jsem mela uplne zatvrdla a bolava prsa,dost strasne,takze jsem si musela davat budicka.a taky jsem to zvladla,zvladneme vsechno,kdyz chceme).
ale samozrejme miminko neni jen o kojeni,kdyz to nejde a mate jine priority,tak na to kaslete a dejte umele mleko,ja s tema svyma velkyma prsama proste nemohla.
dnes jsem zakyni pozvana na nocni prohlidku zamku a nemuzu mit hlidani,pry mam teda prijit i s detma (jinak budou nocni prohlidky az za rok),tak jsem teda zvedava,co nase devcatka zvladnou v devet vecer...ale jdem i s pritelem,tak jsme dva,sama bych to nedala.
tak se mejte krasne a hlavne budte zdravi.

majatob
4. zář 2010

@bloumik @andu ja mam s kojenim stejnou zkusenost...3 mesice odsavani co 2-3 hodiny ve dne v noci a jaka pak byla uleva, kdyz jsem to vzdala a konecne se vyspala 😅

@verusky dobre, ze tobe se povedlo, ale bohuzel obcas ani kdyz se moc chce, tak to nejde...me kdyz se konecne po dvou a pul mesicich chytla na prso a vypadalo to, ze budeme kojit, prestalo se mi postupne delat mliko...cim vic jsem "kojila" tim min ho bylo az jsem jednoho krasneho dne odsala 10ml po pul hodine snahy a revu a vzdala to nadobro, protoze jsem uz nemela silu zase vysedavat po nocich v koupelne a snazit se rozbehnout laktaci ☹ a ver mi, ze me to hodne stvalo a mrzelo a pripadala jsem si jak nejhorsi matka na svete 😉

majatob
4. zář 2010

ehm a to jsem prvniho kojila 15 mesicu... 😅

jasekd
4. zář 2010

Holky, no mame to hodne podobne s tim kojenim, ja teda doufam, ze u druheho to pujde lip. Mesic jsem jen kojila, ale malej nepribiral skoro nic, tak jsme dokrmovali po kazdym kojeni, zkousela jsem odsavat i odstrikavat, ale bylo toho cim dal min, nebo spis furt stejne a malymu to samo stacilo cim dal min, ajak jsem otehotnela, mliko se skoro ztratilo. U nas dalsi problem gastroesofag. reflux... Maloco me dokazalo porazit jako to, kdyz malej to malo co jsem nakojila, event. odsate dokrmila strikackou po skoro hodinovem snazeni, kompletne vyzvracel a v poradne mi rekli, ze zas nic nepribral 😒 Mozna kdyby tak neblinkal, snasela bych to lepe, takhle to bylo peklo. Zacali jsme davat Nutrilon AR, po tom blinkal daleko min a konecne se najedl. Pritom prisaval se hezky, vypadalo to, ze pije, a pritom skoro nic nevytahl, takze se bojim, ze chyba byla ve mne a ze to bude zase. No vydrzela jsem jeden mesic plne a dalsi asi tri s dokrmem, tak si myslim, ze docela dobre, ovsem pri dvou detech asi nebudu mit tolik sil... Zaklad teda je, aby druhe nemelo reflux, i kvuli tomu tak blbe pribejval. Nemyslim si, ze je to jen o sebevedomi a vuli matky 😅 Ja mam teda i fibrosni zmeny v prsou a to si myslim, ze taky udelalo svoje, proste se tolik mlika netvorilo... S tim odsavanim, pokud po pul hodine mordovani odstrikas 10 ml v dobe, kdy dite ma pit 150 ml jednu davku, je nacase opravdu to vzdat, i kdyz me to dlouho mrzelo... Teda on si tech 10 az 20 ml vytahl i sam (meli jsme vahu), ale treba po pul hodine kojeni, a pak se chudacek samozrejme vztekal, ze ta namaha nebyla nalezite odmenena, bylo to trapeni me i jeho.

andu
4. zář 2010

No, Maji, Jasekd, po pravdě, mě už po těch probdělých a probrečených nocích, kdy jsem si připadala jak dojná 😝, vůbec nemrzelo, že musíme přejít na UM. Jak jsi Máji psala, ta úleva pak a to vyspání a neplačící spokojené mimčo, to bylo pro mě jako balzám na duši 😉 I známí mi říkali, že jsem ze začátku vypadala hrozně zničeně, když jsem pak přeišla a v pohodě A. mixla UM 😉

janicka88
4. zář 2010

Ahoj holky mohu se zeptat na neco co se netyka teto diskuze???

dagina
4. zář 2010

@jasekd naše Lůca byla také hodně blicí, fakt hrůza děs, reflux sice neměla, ale měla alergii na kravské mléko, takže jsem kojila, ona blila a blila a furt do kola. Přibírala spíše na dolní hranici, mudr už také mluvil o příkrmech - prostě jsem si řekla - slabé mléko??? Blbost, neexistuje. Málo mléka??? Když se pravidelně kojí a my jsme teda opravdu pravidelně kojily (až moc), takže málo mléka také blbost. Že by špatně sála??? Sála dobře. Shodou náhod trpěla i na šílené prdíky, až jí šla pěna ze zadečku, řev dvě hodiny. Zoufalá volám mudře (naštěstí to vzala nová, mladá mudra), ptala se mě zda piju mléko a mléčné výrobky, pila jsem mléko po litrech, doporučila vysadit a bum! Prdíky téměř pryč a přírat začala přímo luxusně. To jí byla 6-8 týdnů.

No a při růstovém vzprutu tj. cca ve 3 týdnech, pak ve 3 měsích se opravdu může zdát, že čím více se kojí, tím je méně mléka, ale i to se za pár dní upraví, zpravidla nejdéle do týdne. Je to normální, přirozené.
No je vidět když vás tady čtu, že víc chyb je na straně pediatrů a laktačních poradkyň, jsou tady pro nás a oni hned vše vyřeší rázně.

jasekd
4. zář 2010

@andu Presne, pak uz si pripadas s tou odsavackou doslova jako krava 😝 Kdyz uz jsme meli dokrm, tak jsem si to kojeni uzivala, bylo to hezke byt takhle spolu, bez stresu, zda mu to bude stacit, proste si dal predkrm 😀

@janicka88 zkus to 😉

jasekd
4. zář 2010

@dagina malo mlika nemusi byt blbost... Ja mam treba i rozdil mezi pravym a levym prsem, to leve je horsi, co se tyka te fibrosni mastopatie, a i mleka melo min a malej ho ze zacatku tolik nechtel. Jinak u nas byl reflux potvrzen i ultrazvukem. Ta alergie je taky mrcha, mela ji holcicka od kamosky a po vysazeni mlika se to velmi zlepsilo, i to zvraceni. Mne teda rovnou Dr rekla, ze s mlikem trochu opatrne ze zacatku, at to neprehanim, coz pro me nebylo nic moc, ja pila mliko na litry, ale u nas to byl jasnej GER. Kazdej to ma proste jinak 😉

janicka88
4. zář 2010

@jasekd bydlim s pritelem co ma dve deti a rozhodujeme se zda si poridit 1+1,ale bojime se ze by nam deticky socialka sebrala myslite ze to nevadi 2 dospely a 2 deti v 1+1???

jasekd
4. zář 2010

@dagina jinak dokrm mi nikdo nenutil, opravdu mesic jsme se snazili, ale Martinek se na porodni vahu dostaval skoro 4 tydny, coz neni uplne OK. Narodil se jako kus chlapa 3,75 a spadl pod 3,5... Tak jsme dostali dokrm, aby zesilil a kojeni se bud rozbehne nebo ne. A prikladala jsem pri kazdem krmeni. Rozbehlo se to na urcite mnozstvi a vic proste nebylo, takze ze zacatku to jakz takz stacilo a pak uz cim dal min, ale rad si dal oboje, my nemeli ani problem stridat prso a flasku, byl sikovnej.

dagina
4. zář 2010

@jasekd jj, když jsou nějaké zdravotní problémy (jak např. píšeš o té fibrosní ...... - teda nevím co to je), tak se kojit nedá, ani kdyby se matky rozkrájely.

@janicka88 my bydlíme též v 1+1 (už ted to je dobrý masakr), do pár měsíců se máme stěhovat do většího. A přímo nad námi bydlí rodinka v 1+1 čtyry lidi, holky ve věku 10 a 12 let, táta ochlasta, matka nervák, pořád dělají bugr, no nedovedu si to tam nějak představit, ale to je o něčem jiném...., nicméně sociálce to nevadí, že jich bydlí v malém bytě tolik.
Větší byt by nešel pořídit??? Aspoň 2+1...., 1+1 vřele nedoporučuji při 4 lidech.

jasekd
4. zář 2010

@janicka88 a ty deti ma ve vlastni peci? No ptas se celkem te prave 😀 My jsme v 1+1 40 metru, mame mimi a cekame druhe, decka budou po sobe rok. Druhe jsme chteli brzo, ale az tak ne. No jeste nejakou dobu to budem muset tady vydrzet, zatim jsme tu spokojeny. Byt je nas a casem se chystame na baracek, proto vetsi byt neporizujem. Pocitam, ze asi na vetsi nemate, ze chcete 1+1? No idealni to neni, ale podle me to neni duvod brat lidem deti... My treba nejsme zadny socky, oba pracujeme (ja teda ted na RD), ja jsem doktor a manzel IT, zadni socialove, akorat chceme poridit bydleni podle nasich predstav a proto cekame. Problem by mohl byt v matce tech deti, pokud nejsou vyresene vztahy, nebo pokud se nejak soudite, kdo bude deti vychovavat, tak s 1+1 asi dojem neudelate. Podle me to duvod neni, ale s timhle nemam zkusenost a pokud je to aspon trochu mozne, zkuste aspon 2+1, aby jako deti mely svuj pokoj...

janicka88
4. zář 2010

@dagina tak šel,ale my na tom financne nejsme nejlepe...

janicka88
4. zář 2010

@jasekd pritel ma deticky v peci a je uz i rozvedeny

jasekd
4. zář 2010

@dagina neni to nic vazneho, ma to kde kdo,ale ja nejak vic, to prso je takove tuzsi, muzou v nem byt rezistence (ja se bala, ze mam nador, tak jsem sla na kontrolu a ultrazvuk a rekli mi tohle, nicemu to neva, ale ta zlaza je jakoby vazivove zmenena, nikdo mi tenkrat o kojeni nic nerikal, ale to mi bylo asi 20, tak jsem to neresila. A myslim, ze to byla jedna z pricin, ale jiste to clovek nemuze vedet nikdy...