Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

smardik
25. srp 2011

@skaredka ono u toho kočáru asi záleží jaké máš požadavky a hlavně možnosti-jestli s ním třeba budeš jezdit výtahem, skládat do auta a podle toho to řeš dál. slušný výběr kočárků pro sourozence je tady http://www.dvojcatka.cz/

smardik
25. srp 2011

a máme za sebou už 4dny jesliček a Tomášek je zvládá úžasně, jsem na něj pyšná jaký je šikovný kluk. Jen je z nich a asi i z toho tepla fakt utahaný v 19 už jde spinkat a usne 🙂, jen manžel to blbě snáší a já si na to taky nemůžu zvyknout

eveluska
25. srp 2011

@smardik tak to je sikula 🙂 a v 7 po vecernicku mi to prijde cas na spani akorat 😉 , malej tak taky chodi a doufam, ze mu to vydrzi az do skoly 😀

smardik
25. srp 2011

@eveluska u nás se právě normálně chodí spát až ve 20, oba chodí ve 20 to je jejich doba, ale tento týden co chodí do jeslí je fakt KO a už od těch 18 je vidět že potřebuje spát-tře si oči, fnuká, chce do postýlky a v 19 lehne a spí hned

jasekd
25. srp 2011

@smardik
@eveluska Jak to zvladate, dat deti tak brzo spat? M. tu strasi jeste ted, cumi z nocniku na 7.rotu, my teorv vecerime, fakt s nima nestihame 😖 Zase kdyz manzel chodi z prace az vecer, tak aby si ho deti jeste uzili, do 7 i dyl jsme venku, dneska treba u prehrady... Prijde mi, ze z toho leta pak clovek nic nema. Ale vecery jsou narocne, V. usla pred chvili vycerpanim z neustaleho rvani 😖 Vcera jecela jeste v 23 hodin... No a rano stejne vstavaji v 6. V zime planuju vecerku posunout. M. ted hodinu jedl UM! Jde mu to jak psovi pastva, neji skoro nic.
@smardik Tak to je super, ze zvladate bez vetsich problemu...

eveluska
25. srp 2011

@smardik ono to ma neco do sebe, nas je skrivanek a uz v 5, 6 je kozenej a vstava brzo, i kdyz jsme zkouseli dat spat treba v 9 😝 ale zase vecer i pred tou sedmou proste usne a my mame krasne vecer pro sebe, urcite si na to taky zvyknete, to je hned 🙂

eveluska
25. srp 2011

@jasekd no my napr. zjistili, ze cim driv jde spat, tim lip usina a spi i dyl, ze proste napr. po ty 8my, ta 9ta a tak, ze to na nej bylo strasne pozde, byl pak tak pretazenej, ze ani usnout nemoh.... treba je to vas pripad taky.... no ale treba taky ne (kdyz ale vstava brzo, tak bych tipla ze jo), s tim uzitim si deti je to pak ale tezsi, muz nastesti konci v 5, 10min. od domova, takze si ho skoro vzdycky uzije docela dost 🙂 a kdyz jdeme nekam vecer, tak bereme usinacka, kasi a dudlik a usne v kocarku (nekdy ale taky ne 🙂 )

smardik
25. srp 2011

@jasekd já ti nevím jak, je to jejich doba a oni už fakt ve 20 chtějí do postele-hlavně Tom teda, má nějaký vnitřní budík a ví že je osmá a chce jít spinkat. Já bych ho nechala klidně i dýl, hlavně ted jak jsou ty tepla že bychom byli venku třeba do osmi a šel spát až kolem deváté ale ne, ve 20 chce jít spinkat tak se jde. ale bohužel je to jak píšeš i u nás-manžel v práci a chodí večer, před 14 dny je 3 dny neviděl-ráno odcházel 5:30 spali, chodil před 21 a už spali

@eveluska tak já nepočítám že by to tak zůstali dlouho ale je fakt že jak ted jezdíme do jeslí tak vstávají kolem 6:30 což je na ně brzo, jinak vstávají mezi 7:30 až 8, po obědě spí tak ty 2 hodiny, někdy i 3

eveluska
25. srp 2011

@smardik tak to je zas zlaty, nas vstava v 6 nejpozdejc 😝 no je v tomhle bohuzel po manzelovi a ne po mne 😀 ale snad si to casem trochu posune, muz prej vstaval v 5 snad do 5ti nebo do 6ti let 😝

smardik
25. srp 2011

Honzík by asi i vydržel ale nikdo s ním nediskutuje, jde brácha tak jde i on 😀 😀 😀 ale jak třeba spí málo po obědě-třeba ted v pondělí oba spali jen cestou domů cca 30 minut tak to šli už v 18, nedalo se to s nimi vydržet

smardik
25. srp 2011

@eveluska oni mají takové období, měli jsme období kdy vstávali až po 10 ale taky období kdy vstávali v 5 ráno, rekord máme teda 3:30 ale jak spí normálně tak fakt vstávají kolem té osmé hodiny

jasekd
25. srp 2011

@eveluska My teda nemame s kocarem sanci, v tom tandemu spat nemuze. On je M. prece jen starsi, tak je to slozitejsi. Drive usnul celkem kdykoli. My chodime vecer jen s V., kdyz se podari hlidani pro M., ta je jeste v pohode. Taky at jde M. spat v 8 nebo v 10, vstava stejne, na deti nefunguje, dyl chodit spat, dyl vstavat,to mam odpozorovany taky, jenze my to organizacne nestihame 😀 Dokud byl jen M. tak jsem nekdy stihli i zacatek filmu v 8, ted ani nahodou. Ale zase jsme hezky dlouho venku. Jenze on fakt ji i hodinu z te flasky, hruza, pritom to nechce odevzdat, chce to snist, pak antibiotika, zuby, nocnik, je to na dlouho....

smardik
25. srp 2011

my taky nemáme večer šanci někam jít s klukama po té 20, ono by v kočáru usli oba to problém není, ale jak bychom je chtěli přenést tak se vzbudí a u Honzíka to je problém-i kdyby spal jen 30 minut bude se tvářit že je vyspatý a spát prostě nebude a strašil by třeba do půlnoci

eveluska
25. srp 2011

@jasekd no toho se desim uz ted, jak se to casem protahne o ten nocnik, pohadku a spol. ... no uvidime, jak to nakonec uvalcime, je jasny, ze se dvema detma je to uz o necem jinym a ze starsi, kor v tandemu, uz asi neusne, to je to hlidani pak idealni reseni.... no jsem na nas zvedava 😅

jasekd
25. srp 2011

@smardik To je jasny, jde bracha, jdou oba, chce to rezim, abyste meli trochu klidu. S manzelem nic moc, kdyz je ani nevidi, to muj teda chodi driv, jdeme se vykoupat, projit, vychazime treba v 18, v 18,30. Rano ti ted spej hezky, tak at to vydrzi. M. ma rekord do 8,30, ale to uz jsme ho chodili stipat, zda zije 😀 Norma je 6.-7. hodina.

smardik
25. srp 2011

@jasekd tak nějak, jde jeden jdou oba. Ono to jinak nejde ani, i kdybychom Honzíka chtěl nechat tak nemůžu on by chodil na Toma klepat a je dost hlasitý takže by ho akorát rušil. jo s manželem je to na houby ale co nadělám, nechat je dýl nemá smysl to jsou pak akorát přetaženi a manžel dřív přijít taky nemůže takže bohužel. ale naštěstí to tak není každý den, normálně je doma mezi 17:30-18

jasekd
25. srp 2011

@eveluska Ja si myslim, ze se svym rozumnym pristupem (aspon se mi tak jevis 😉 ) to das v pohode, hlavne kdyz to druhe bude aspon trochu hodne a budes kojit. Nevim, zda jsi plne kojila Bobiska (mmch, jak se jmenuje, Pepa, nebo je to jen prezdivka a je to jmeno tajne?), ja Martina ne a ted V. jo, i kdyz mam ted problem pokrejt jeji pozadavky, furt ma malo, ale je to desna uleva a uspora penez i casu a nemusis tolik planovat jako s UM a tahat tolik veci. Hrozne to ulehci zivot, ja se bala, jak s tim budem bojovat jako u M. a boj se, az na par problemu, co resi kazda, celkem nekonal 🙂

lucka33
25. srp 2011

Ahojte 🙂
Ani u nás neplatí, čím neskôr večer spať, tým dlhšie sa ráno spí. Tiež chodíme spávať najneskôr 20.00, dnes už o 19.20, lebo madam nám za celý deň spala len 30 min., potom spustila plač - neviem, čo sa jej také stalo - a už viac nezaspala... A ráno sa budí okolo 7.30 - 8.00.

Inak, čo sa týka súrod.kočíka, ktorý je lepší? Tandem alebo sedenie vedľa seba? Ja sa neviem rozhodnúť, či ho vôbec kupovať a keď tak, ktorý typ... Bývame v rod. dome, ale máme schodište, do auta budem asi často kočík skladať...

eveluska
25. srp 2011

@jasekd diky 🙂 snad jo 😉 jj, kojila jsem plne, ale uz od otehu nekojim, nebylo najednou mliko, ale stejne jsem chtela max. v roce odstavit, takze jsem spokojena 🙂 (jmeno v IP, je to trochu tajny 😀 )ted uz je ve veku, ze mu davam um normalne z vody z kohoutku a v jakykoli teplote, takze arzenal moc nemame, jen lahvicku s se sunarem a kdekoliv doleju vodou, takze tohle je dobry 🙂 doufam, ze u dalsiho nam to taky vyjde, uz jenom ty penize a taky u novouska preci jenom clvk asi prevaruje vodu apod., takze to je anabaze 😝

jasekd
25. srp 2011

@lucka33 Ja bych rekla, ze tandem je lepsi pro rodice, snazsi manevrovani, vjedes do obchodu, do dveri v panelaku, do vytahu atd, ja jsem z panelaku a pro me je tandem nutnost. pro deti je asi pohodlnejsi vedle sebe. Ja mam tandem Jane powertwin, ovladatelny dobre, skladny jednim pohybem, minusy, predni sedacka nelze do lehu, vzadu je min mista, V. uz bude muset z vlozne tasky, pac se otaci a bojim se, ze vypadne, a musim vymyslet podlozku pod nohy, pac bez tasky by ji visely dolu. Ale celkove jsem s nim spokojena, prave kvuli vytahu a manipulaci...
@eveluska Ja taky prisla o mliko, kdyz jsem otehotnela (3,5 mesice), ale na houby uz to bylo predtim...

lucka33
25. srp 2011

@jasekd no asi kvôli tomu manévrovaniu bude lepší tandem... Mne tie kočíky vedľa seba pripadajú také robustné, široké a pritom majú okolo 75-78cm na šírku... Ja uvažujem medzi Graco Stadium Duo (tandem) a Baby Jogger City Mini (vedľa seba)... Ale rozhodla som sa, že kočík kúpim až keď sa malý narodí, už budem vedieť konkrétne podmienky, kde budeme chodiť, ako často atď. A mne malá v kočíku nespáva, takže pre mňa nie je negatívum, že sa predná sedačka na tandeme nedá sklopiť do ľahu...

jasekd
26. srp 2011

@lucka33 Jasne, casu dost , kocaru je plnej net. Pro me byl tandem nutnost kvuli panelak. dverim a vytahu, i tak to mame s chlupem, nastesti nam modernizovali vytah a udelali ho asi o 20 cm delsi. K nasim se s kocarkem nedostanu, maji starej vytah a uplne malej...

lucka33
26. srp 2011

@jasekd no s tými výťahmi to zas niekto "veľmi dobre" navrhol 😝 Veď kedysi boli tie veľké liberty, to museli tiež mať maminy veľký problém sa tam narvať... Akoby nemohli byť širšie a dlhšie... Mne sa ešte veľmi páči Britax B-Dual, ale je brutal drahý, toľko nechcem do kočíka investovať, nakoľko neviem, ako dlho ho budem potrebovať...

smardik
26. srp 2011

já se nedostanu do našeho vytáhnu žadným kočárem-nejen pro dva ale ani pro jednoho, kamarádka to zkoušela Xlanderem a nic, je fakt malý. Já nechávám kočár ve sklepě, jinak to bohužel nejde. ale volila jsem phila protože jezdíme autobusem a bohužel tu jezdí blbé busy. ale přišlo mi to nepohodlné takže jsem ještě koupila kočár vedle sebe-na zimu tam měli každý své místo, svůj fusak a bylo to pro ně daleko pohodlnější, na zimu ho mám ještě schovaný protože nevím jestli Tom bude stejný jako v zimě-to je vidí že je sníh a hysterák a on chodit nebude nebo vezme sníh na milost

lucka33
27. srp 2011

Ahojte,

náhodou nemáte skúsenosti s kočíkom Hauck Duett? Alebo aspoň nepoznáte niekoho, kto by ho mal? 😅

l.e.o.n.t.y.n.k.a
29. srp 2011

Ahoj holky, hlásím návrat. Malá se narodila v úterý 16. tého a v sobotu jsme si ji přivezli domů. Týden klidu už je pryč, byl do ma MM a já měla tak trochu prázdniny. Starala jsem se jen o Markétku. Musím říct, že po dobu co jsem byla v porodnici, to beze mně zvládli perfektně, sice musela babička spát u nás. Páč tatínek nestačil, ale po mamince se Maty nesháněl, teda pokud neviděl fotku. TAkže MM vše odstranil, slovo máma bylo tabu a těch pět dní přežili líp nežli já. Ale i já jsem to bez Matyho musela vydržet. Shodli jsme se, že návštěva v porodnici by ho moooc rozhodila a stresovala. Od té doby co je doma Markétka, tak ji chodí kontrolovat. Když křičí malá, tak se k ní připojí. Pokud ji nemá v dohledu a slyší že pláče okamžitě ji hledá. I ten kolotoč se dá zvládnout, teda zatím. Asi nejhorší jsou rána a večerní koupání.................

lucka33
29. srp 2011

@l.e.o.n.t.y.n.k.a no tak gratulujem! Toho sa aj ja obávam, že ako to zvládnu sami doma, ale ako tak čítam, tak vidím, že tieto malé detičky to nejak ani neregistrujú 😉 Ako večer kúpete? Koho prvého a kto ide prvý spať?

jasekd
29. srp 2011

@l.e.o.n.t.y.n.k.a Gratuluju, at se brzo zabehnete i bez manzela 🙂
@lucka33 U nas starsiho koupe manzel. Mimino se denne nekoupe, spis podle potreby (a furt ji meju pokakanej zadek), spat chodi driv starsi, to kazdopadne. Ona se jeste cca v 21 hodin koji. Mladyho, kdyz jsem na ne sama, lifruju do postele cca ve 20, kdyz je manzel, tak ale spolu ruzne zevlujou, protahujou koupani a jde spat az tak ve 21 😠 Mame 1+1, malej spi s manz. v loznici a mala se mnou v druhem pokoji (obyvak s kuch koutem), takze se navzajem nerusej. Na vecer, kdyz jeste nejdem spat my, davam V. do predsine do stareho kocarku a prenasim ji, az jdu spat.

lucka33
29. srp 2011

@jasekd no ja si tiež budem musieť nájsť nejaký systém, ktorého skôr okúpať a uložiť spať, aby sa nebudili. Ale malá spáva sama v detskej izbe a bábo bude spávať s nami v spálni, tak sa možno nebudú rušiť. Ale tiež to vidím tak, že najskôr staršiu dcérku uložiť a kým zaspí, tak okúpať bábo, nakojiť a uložiť do spálne. Hádam už o tej 20.00 budem mať kľud 😅 No veď uvidím, tieto veci sa dopredu nedajú naplánovať... Ja už by som s tým všetkým najradšej začala, už ma nebaví toto čakanie, lebo nevládzem pomaly nič robiť a to brucho ma už dosť obmedzuje... No ešte najmenej 2 mesiace musíme vydržať...

luciana43
30. srp 2011

@l.e.o.n.t.y.n.k.a Gratuluji 🙂
@lucka33 @jasekd u nás to tedy fungovalo obráceně 🙂 nejdřív sem vykoupala, nakojila a uložila do postýlky mladší, chodila spát kolem 19 h a pak teprv starší, ten je naučen chodit spát kolem 20 h