Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

luciana43
30. srp 2011

@eveluska jjj taky si myslím, že dítě spíš občas doma trpí (se nudí) s maminkou, která na něj nemá tolik času jako děti a učitelky ve školce ...

smardik
30. srp 2011

@luciana43 @eveluska a jinak souhlasím že se s námi ty děti občas nudí- doma vše pořád stejné, někdy se taky musí uklidit že a dítě se nudí. Kdežto v těch jesličkách bylo ted nejvíc šest dětí, v pondělí jen pět a 2 učitelky které mají čas se věnovat fakt jen jim, nic jinho obstarat nemusí že. a taky daleko víc hraček a učitelky třeba i nápadů co s nimi dělat

l.e.o.n.t.y.n.k.a
31. srp 2011

Já mám trochu výhodu, u nás koupe tatínek. Nejdříve malou, ale ne každý den a Maty ji sleduje jako ostříž. Pak ji obléknu a nakojím. Maty je většinou mezitím vykoupán, oblečen a tatinek udělá i kašičku. Dopadne to tak, když kojím jsou u mě oba. Pak jdeme všichni spinkat do dětského pokoje. Povídáme pohádky a já po usnutí Matyho odcházím do ložnice s malou. Matyášek je mazel, takže potřebuje alespoň ruku aby usnul. No a tatínkova nestačí.

luciana43
31. srp 2011

@l.e.o.n.t.y.n.k.a Je to supr že tatínek pomáhá 🙂 U nás to taky tak naštěstí funguje, manžel teda když je v práci, je tam od rána do noci, ale jakmile je doma, tak se dětem věnuje jak jen to jde, aby si maminka odpočinula 😉

l.e.o.n.t.y.n.k.a
2. zář 2011

@luciana43 Jelikož MM tyto stránky nečte, tak ho musím fakt pochválit 🙂 , asi už má trochu rozum a nějaké zkušenosti z předchozího manželství. Co vím, tak tenkrát se snažil o něco méně. To teda měli děti pět let od sebe, ale i tak vodil staršího syna do školky, aby nemusely holky vstávat.

lucka33
7. zář 2011

Ahojte 🙂 Tak čo nového maminky?? Ja už ledva chodím, znova sa mi ohlasujú bolesti všade v okolí maternice, bolia ma kosti, úpony, či už v krížoch alebo v driekovej oblasti a ide to nižšie okolo zadku a stehien... 😒 A to ešte dva mesiace musím vydržať, nejak už nevládzem byť tehotná 😀

majatob
8. zář 2011

@lucka33 vydrz, prtka, vydrz 😀 taky jsem ted tehotenstvi uz moc nezvladala, ale nakonec to uteklo jak voda a uz si ani nejak nemuzu vzpomenout co ze me to tak zmahalo 🙂

majatob
8. zář 2011

zdravim vsechny nove maminky "skorodvojcat", dlouho jsem tu nebyla a koukam, co vas tu je 😕 😀

majatob
8. zář 2011

@luciana43
@smardik
@eveluska
zajimava debata...ja nemam pocit, ze by T. o neco prichazel kdyz je se mnou doma a premyslim, jestli skolku nenechat az na ten posledni rok, tak nejak mam pocit, ze doma se nauci vic nez tam 😅

lucka33
8. zář 2011

@majatob díky 😉 dnes mi je navyše dosť zle od žalúdka, neviem, či mi malý tlačí na žalúdok alebo čo, ale neni mi dobre, navyše sa mi aj zle dýcha 😖 No dnes je to úplne nafigu 😝

lucka33
8. zář 2011

@majatob a hlavne sa v škôlke naučí aj to, čo netreba, čo? 😀

majatob
8. zář 2011

@lucka33 no tak nejak 😀 😀 😀

majatob
8. zář 2011

@lucka33 tak snad te Sabinka necha odpocivat 🙂 uz chodi? 🙂

lucka33
8. zář 2011

@majatob sama ešte nie, nejak nevie nabrať odvahu pustiť sa sama... 😉 Ale tak po štyroch zvláda prejsť celý dom 😉 A na počudovanie sa dnes zahrá sama, takže môžem odpočívať. len som chcela s ňou ísť von, ale nevládzem a nič sa mi nechce, tak snáď je to ospravedlniteľné pre dnešok, ak vynecháme pobyt na vzduchu...

majatob
8. zář 2011

@lucka33 moji taky zacali chodit pozdej, vsak nema kam spechat 🙂 to je hodna, ze necha maminku odpocivat 😵 a co treba aspon na balkon? To u nas frcelo, kdyz uz jsem fakt nemohla 😀

lucka33
8. zář 2011

@majatob jasné, má čas, načo sa bude ponáhľať. No nakoniec sme boli trošku na prechádzku, dobre mi to padlo, ale poprchá, tak sme išli o chvíľku domov.

majatob
8. zář 2011

@lucka33 taky jsme vyrazili, ale Bibca se vetsinu cesty vztekala, tak to bylo docela o nicem 😝

lucka33
8. zář 2011

@majatob a ty si kupovala súrod.kočík alebo ako si to riešila? Ja mám taký starší hlboký, na dvor bude stačiť a chcem kúpiť športový a k tomu buggypod - to prídavné sedátko. Ja si myslím, že mi to bude stačiť, Sabi nie je zrovna typ, že vydrží dlho v kočíku...

majatob
8. zář 2011

@lucka33 jj, mam sourozeneckej Jane powertwin a vyuzivam ho hodne 🙂 zrovna dnes jsem v nem deti fotila, tak pak pridam fotku jak ju stahnu 😀

majatob
8. zář 2011

do naseho kocaru se vleze neomezeny pocet deti 😀

jasekd
8. zář 2011

@majatob Teda ja mam taky powertwin, ale tolik deti tam nenarvu 😀 Na cem ten Tobis sedi? Stepulovi na brisku asi ne 😅

majatob
8. zář 2011

@jasekd hehe, to by se S. asi neculil jak mesicek na hnoju 😀 Stepan je posunutej nahoru a nohy ma obkrocmo kolem Tobika, kterej sedi na krajicku sedacky 🙂 ale da se sedet taky na te podperce na nohy nebo na te tycce na kraju, ale to uz chce aby tam bylo dite na kazde strane, jinak se neda ovladat 😀 😀 😀

lucka33
8. zář 2011

@majatob 😀 tak to si vymyslela 😀 😀 Ja to poriešim tým buggypodom a bude 😝

luciana43
9. zář 2011

@majatob Tak ne všechny děti, stejně jak mi dospělí, nechtějí být v kolektivu a doma s maminkou je jim líp 😉 Třeba u nás, Domča vždycky jen viděl děti, hned k nim a chtěl si s nima hrát, Natálce zas stačí zatím jen bráška nebo já a ostatní děti ji moc neberou ...

anysek85
9. zář 2011

Ahoj maminy, tak to dilema, jestli mít nebo nemít děcka brzy po sobě, asi příroda vyřešila za nás... 😕 😕 😕
Malej má dva a půl měsíce a mně přestalo chutnat kafe a dneska // 😕.
Menstruaci jsem ještě neměla a krom jedné "neuvážené akce" (vášeň,no 😀) jsme se vždycky chránili... 😕. Hele nemůžou ty dvě čárky být výsledkem nějakejch jinejch hormonů? Jakože kojím, tak proto? 😕 😅
Asi ne, že? 😅 😀
Tak to prostě vezmem z jedný vody a pak už si nechám dát tělísko, no, ale těch prvních měsíců se děsím teda... 😝

alena36
9. zář 2011

@anysek85 vítej do klubu, 2,5 měsíce to je tedy síla, já to zjistila, když malému bylo 8 měsíců, takže rozdíl bude 15 měsíců, ale i s rozdílem rok se dá zvládnout, musí se

jasekd
9. zář 2011

@anysek85 jejda, jsi jeste lepsi nez ja, my meli jednu vasen, kdyz bylo malymu 3,5 mesice. Taky jsem kojila, ale ne plne. U me teda test nelhal. Ja bych zopakovala treba pozitri a uvidis. Jo a ted mam to telisko, a dneska jsem testla, protoze se mi udelalo nedavno tak soufl, uplne tehotensky 😅 A protoze jednak plne kojim a jednak to telisko, menzes nemam a nemam to podle ceho poznat. Test mam nastesti negativni 😉 Jo, a prvni dite nam neslo, to je ta priroda 😅 Drzim palce, at to dopadne podle vaseho prani. Prvni mesice pro me nejhorsi nebyly, az ted, malej se silene vzteka, zlobi s jidlem a v noci se spanim a Vendy jak uz neni novorozenec, tak je sice hodna, ale moc pres den nespi a chce si hrat. Ale je zlata, mam stesti. Pokud to dopadne, ze mimi cekas, tak se tu asi budem vidat, ze? dej vedet, jak jsi dopadla 🙂

luciana43
9. zář 2011

@anysek85 myslím, že to asi ničím jiným nebude 🙂 , ale jak píše jasekd, zkus to třeba za dva dny znova a uvidíš. Takté držím palce ať vám to dopadne, jak si přejete... budou to takový skorodvojčata 😉

lucmart
9. zář 2011

@anysek85 júú, toto téma jsem našla náhodně, ale hned první článeček jsem takový nečekala. Jdeš do toho, ne? Fandím ti, já jsem v 6tt a dcera měla minulý měsíc rok, jsem slabej odvar ☹

anysek85
9. zář 2011

@jasekd
@luciana43
@lucmart
Jo, holky dám vědět. My o tom uvažovali, že tomu necháme volnej průběh, ale že až tak rychle, aniž bychom se pro to vlastně vůbec rozhodli...to jsme teda nečekali 🙂.
Zase je fakt, že s malým jsem měla těhotenství totálně pohodový, krásný, porod rychlej, v pohodě, tak uvidíme...
Jedinej problém je teď v tom, že malej nezabere přes den. V sedm večer sice lehne a spí do osmi do ráda (mezitím 2 kojení), ale přes den fakt neudělám nic, musím se mu věnovat.

No uvidíme, dvě děti jsme chtěli určitě, ale teda kdyby to bylo už třetí, tak to nedám, to říkám narovinu 😝 Na to se mám moc ráda 😎