Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

andu
8. črc 2010

@lada82 . No nevím, jestli nejsou ATB menší zátěž, než astmatické záchvaty! 😖 Já na astma taky trpím, teď je to na štěstí v pohodě (ano musím přiznat, je to moje vina, páč mám AE a vesele jsem si vykuřovala, takže se není čemu divit 😅 ), ale astmatický záchvat jsem si zažila a to je záhul i pro dospělého, netož pro takového prcka! Tak kdyby prášky fakt nezabíraly, nenech se odbýt a stůj si za svým 😉

andu
8. črc 2010

@verusky : Můžu se zeptat, kde ji sehnala tu knihu Nemoc jako cesta?? Fakt by mě to zajímalo, ale na netu jsem našla jen jeden odkaz a ti tam navíc měli napsáno, že kniha momentálně není na skladě...

lada82
8. črc 2010

@andu toť otázka :(
uvidíme zítra na kontrole v nemocnici...

andu
8. črc 2010

@lada82 : Tak držím palec i malec, ať to nějak rozumně vyřešíte a bobek se nemusí trápit! 😉

krista
8. črc 2010

@lada82 držím vám moc palce, je to strašnej pocit když dítěti je špatně a ty nemůžeš vůbec nic dělat jen přihlížet, člověk si přijde absolutně zbytečný, jedna nemoc střídá druhou, taky se v tom plácáme co se prcek narodil. Moc na vás budu myslet!!!

@berryl přes kondom jo? 😀 ty jo tak to jsi nějaká superplodná po tom porodu nebo se manželovi výrazně změnil spermiogram že se umí teď ty jeho mršky i prokousat 😀

Dneska mi přišel na e-mail článek z rodina.cz (Kristýnka má 28měs.) tak první věta mě rozesmála a další už zahřály 😵 neni to nádhera holky? 😵

Možná jste již začali s manželem přemýšlet o tom, že byste dítěti pořídili sourozence. Někteří rodiče považují tříletý odstup za ideální, jiní radši ještě čekají. Rozhodnutí je vždy na partnerech. Každá varianta má svá pro i proti. Když máte druhé dítě velmi brzy za prvním, pravděpodobně budete po jeho narození zavalena starostmi. Starší dítě, které již zvládá základní hygienické návyky a v mnoha ohledech se chová plně samostatně vám usnadní práci s miminkem. Při kratším věkovém rozdílu si však děti mnohdy lépe rozumí, protože jejich světy mají k sobě celkově blíž.

andu
8. črc 2010

Hehe, @krista , no první dvě věty působí v tomhle tematu dost vtipně! 😀 Já hlavně doufám, že bude platit ta poslední věta 😉 Hlavně kvůli tomu jsme do toho šli s přítelem takhle rychle 😉

Já musím zaklepat, ťuk, ťuk, ťuk, že malá ještě nemarodila. Tak doufám, že se to po příchodu mimča ani nezmění... Hodně to připisuju i tomu, že jsem ji už od mimča otužovala pobytem v hodně chladném pokoji - spaly jsme cca při 16,5°C a malá je teď větší otužilec než já 😀 Což je poněkud problém, páč ji oblíknu podle sebe a pak se divím, že se potí 😀 Takže podobnou taktiku zvolím i s druhým prckem a pár měsíců si "pomrznu" s ním! 😀

Ehm... Před hodinou jsemmalou uložila k odpolednímu spánku! Do teď mi tu chůvička remcá! 😝 Božínku a já se těšila na 2 hoďky klidu 😀 Nooo, asi bych si měla zvykat, což?! 😀

krista
8. črc 2010

@andu my spíme taky odmala ve vychlazeném pokoji, venku byla námraza, ale my byly spokojený, totéž když se narodil prcek 🙂 ona Kristý taky nikdy pořádně nemarodila, do roka prakticky vůbec, po roce dostala neštovice a v 1r. a 9měs. nějakou tu virozu špatnou a ten ekzém a pak to jelo, teď taky moc nemarodí (virozy chřipky), ale spíš ty dlouhodobý věci, hlavně ten ekzém 🙄

mě včera malej vyváděl dvě hodiny než zabral 😝 mě málem trefilo už 😅

ojo
8. črc 2010

Ahoj holky 🙂

teda koukám, kolik vás má problém s ekzemem 😕 ☹ sousedky malá ho měla také od narození, na hlavičce úplně živý, furt si to chtěla škrábat, tak musela mít buď rukavičky nebo ji sousedka dávala i ponožky...no je alergická na tu kravskou bílkovinu, na kočky a občas se vyháže po sluníčku...ale teď mají druhou holku a ta nemá nic 🙂

my jsme taky horalové, v zimě tu máme pořádnou kosu, Tomáš je taky hodně otužilý, nikdy nebyl nemocný, jen po novým roce každý nový zub odrýmoval..někdy s kašlem 😅 jo a jednou něco přitahnul z bazénu 😝
no a teď pro změnu má horečky...zase k zubům, začli minulé pondělí, do pátka zmizeli a včera znovu...tak zítra zase radši sjedu k dr. aby mu zkontrolovala krev, jestli to je opravdu k zubům 😕 má venku jen 4 zuby a dásna nateklé a nahoře mu vykukujou nějaké ty třenové (za špičákama) tak snad vylezou 🙂 takže při těhle tropech musíme být stejně doma 😒

Tomík je tedy na spánek ukázkový, večer po zprávách ho uložíme a vzbouzí se nejdřív v 7h a přes den hned po o zabere a chrní tak 2hodiny 🙂

@krista ten článeček mě taky pobavil 😀

krista
8. črc 2010

@ojo tak to je super, že Tomášek moc nemarodí i ten spánek, to vám přeju. Já nevím jak to toho našeho špunta naučit aby chrápal 🤐 a zase se mi "nechce" čekat třeba do dvou let na to abych se vyspala aspoň 2h v kuse 😅 😀 ale co mi zbyde že 😝 😅

krista
8. črc 2010

@lennyna zajímalo by mě jak ti teďka spí děti,vím že jsme se o tom kdysi bavily 🙂 a já byla coby čerstvá dvojnásobná mamina šokovaná že ti v Lukyho věku malej ještě nespí a jak to dáváš 😀

verusky
8. črc 2010

ahoj holky,
drzte se!!bude opravdu lepe!nemoci jsou to nejhorsi.casem se vsechno spravi a deti budou nemocne min a min.a cim jsou deti starsi,tim jsou rozumejsi a pak nemoci lepe zvladaji.takze hlavu vzhuru,dockate se!pred rokem a pul mi bylo stejne hrozne jako Vam.nevyspana,vycerpana,ani minuta pro sebe.ted si hlidam postavu(chapete ten rozdil?!ze mam jako starosti s postavou!!),protoze predtim nebyl cas se najist,ted si deti hraji a ja muzu delat cokoliv,pracovat i lenosit.samozrejme ze nekdy je hur,ale MUZU zarvat na ty dve cacorky,vyhrozovat danim na prdel a proste ony to uz chapou(to se samozrejme nema,ale kdyz je krize...).uplyne par mesicu a dockate se taky,verte mi.ted kaslete na poradky,kaslete na blbe kecy od chlapa a kdy muzete,tak odpocivejte.
kniha nemoc jako cesta vysla uz driv,zkuste se mrknout v knihovne (no jo,jenze do knihovny mam cas chodit asi jen ja,protoze holky uz si vyhraji mezi regalama).tam taky budou jine psychologicke knihy.ja hodne ctu o vychove a pokud muzu doporucit,muj nejvetsi poklad (lonskeho roku) je kniha "a deti jsou z nebe" - johna graye.to mi s vychovou holek hodne pomohlo.ne hodne-to byl loni dar z nebes.
ohledne zarleni-ja nevim,jak Vy,ale ja se po porodu druhe vyhradne zabyvala tou starsi,aby nemela pocit odstrceni.a vevnitr jsem to moc oplakavala,protoze bych se tak moc venovala miminku,ale musela jsem te druhe (tim myslim treba pri kojeni,ze jsem na ni porad mluvila,zabavovala ji a miminko melo ze mne jen to prso).a jinak si toho moc nepamatuju,radsi asi vsechno mazu (a pak mam blaznive napady za par let si zase poridit dve miminka k sobe
😀 )

krista
9. črc 2010

@verusky když tu knížku tak propaguješ tak to se na to musím podívat 😅 protože občas fakt nevím co bych mohla dělat špatně, určitě se po ní mrknu, díky za typ 🙂 a za uklidnění, jednou snad ta "pohoda" opravdu přijde, už aby to bylo 😀 ty už máš holky fakt velký proti nám 🙂 😵 a po porodu je pravda, že malej jako novorozenec ty první dny celkem spinkal, takže jako by tu nebyl a na Kristý bylo stejně dost času, až později se to zhoršilo, ty prdíky atd. 😝 ale nějak jsme to vždycky udělali 😉 teď jsem třeba zjistila že malá už v jeho věku uměla "paci paci pacičky" tak jsem z toho byla špatná, že je to moje vina že ho to neučím, je to pár týdnů co jsem se do toho opřela a už asi týden to sám dělá a i začal sám dělat jak je velikej atd., takže jsem se uklidnila 😅 🙂

krista
9. črc 2010

@verusky a ještě koukám na toho autora, John Gray to mi něco říká jestli už jsem od něj taky něco nečetla.

krista
9. črc 2010

@verusky je to ona?
http://knihy.abz.cz/imgs/products/img_176344_ma...

Teď jsem si uvědomila že jsem ještě ani nedočetla ty sourozence bez rivality 😀 tak se do toho musím opřít a pak si hned koupím tuhle 😵

lada82
9. črc 2010

@verusky
Moc diky za Tvuj optimismus!!!!
Ja tedy do knihovny chodim minimalne 1x mesicne, bez toho nemuzu byt - nastesti je tady bezva detsky koutek... Nicmene, ze bych tech knih moc precetla, to ne, ale sem tam se zadari 🙂
Jinak presne, jak pises, i my se snazili delat maximum pro toho starsiho... a on nam to vracel i tak vzdorem, zlobenim, mel zdravotni problemy :( Takze tamtudy cesta nevedla, protoze ja mela vycitky, a stejne to jakoby nicemu nepomohlo... Ted jsou oba uz vicemene na jedne lodi, takze vidim, ze bude lip 🙂
Tu knihu opravdu musim sehnat - diky!
Postava - raaaada bych cvicila a snazila se pro sebe neco delat, vypadam desne... Casem ...

Kontrola v nemocnici dobra, malej uz se dusit nebude. Tak si snad i uzijeme vikend ...

I Vam vsem krasny vikend !!!!

misicka85
9. črc 2010

Nazdárek,můžu se přidat????
Máme dětičky od sebe skoro přesně na chlup o 17m a zatím si to teda nemůžu vynachválit! Asi proto že obě dítka mám fakt hodné,sice Adélka má teď občas to svoje vztekací období,ale zatím to zvládám v klidu 😝 Petříček je zlaté mimčo, stačí jak je napapkaný,přebalený a krásně spokojeně spinká.V noci se mi budí jen 1x, občas 2x za noc,takže taky si nestěžuju, popravdě čekala jsem že to bude větší záhul 🙂

lada82
9. črc 2010

@misicka85 ahojky!
no vzdyt rikam, kdyz jsou deti hodne a zdrave, je to super 😀 😀

verusky
9. črc 2010

misicko,uzivej si 🙂 ,stale to tak skvele mozna nebude. zena je po porodu nabehla se o vse postarat,jede na dveste procent a vse zvlada.po asi pul roce zacne byt trochu unavena a kolem roka uz je to hodne narocne.to se musi proste zatnout zuby a vydrzet.
kristi,jo,to je ta kniha.verim,ze kdo ji precte,pomuze mu,je skvela.jak uz ses docetla,john gray psal i titul "muzi jsou z marsu,zeny z venuse",to si vsichni chvali,ale ja ji ani nedocetla,zato ta druha kniha me nadchla.
tak my tri dny litame po doktorech a vysledek-rozbrazdena nosni mandle a mela by jit ven.takze za mesic a pul jdeme k druhemu lekari a do te doby se pokusime psychicky dobre pusobit,aby to nase ditko bylo spokojenejsi a snad se ta mandle zlepsi (my jsme loni resili zanety stredousi a taky byla nosni mandle velka,kdyby pri operaci usi meli muj souhlas,dali by ji pry ven.no a za par mesicu na kontrole to bylo v norme).
tak holky,drzte se!

andu
9. črc 2010

@verusky : jéje, Verus a já myslela, že nejhorší je první půl rok 😅

mirip
9. črc 2010

@verusky ahoj pozerrám že deti máš jedno 3ročné a druhé 2roky a 7mesiacov to ako? nechápem

andu
10. črc 2010

@mirip : Mám pocit, že Koník od 3 let nehledí na měsíce, ne? 😉

giselka
11. črc 2010

Ahoj, hodně dlouho jsem tady nebyla, nějak ten net nestíhám 🙂
Chtěla jsem se zeptat, až budu v porodnici, kdo dá mm paragraf? Moje obvoďačka?

smardik
11. črc 2010

@giselka za tu dobou kterou budeš v porodnici ti to vystaví v porodnici a pak tvoje obvodačka-my měli 5dní z porodnice a pak 9dní od mé obvodačky

giselka
11. črc 2010

smardik, děkuju 😉

smardik
11. črc 2010

holky co nového,dlouho jsem tu nebyla a konečně máme termín operace, Honzík se dost zhoršil tak jen doufáme že do operace stav vydrží a že to nebude akutní operace

dagina
11. črc 2010

Ahojky holky,
jdu jen na skok 🙂
@misicka85 , super že jsi vnesla trochu optimismu 🙂 , bylo hezké kdyby to tak vydrželo i nadále, ale jak píše Verusky, něco na tom asi bude..., když si vzpomenu na první rok naši malé to byl očistec, a pak čím dál lepší..., no a pak se budou zase rvát o hračky atd 😀 ..., takže uvidíme jak to teda bude.
@smardik proč by manžovi měla dávat paragraf moje obvoďačka 😕 ??? Tohle mě ještě nenapadlo řešit, dobře že se na to Gisel zeptala. Vlastně celkově jsem zvědavá jak to bude, manža snad ani nebude u porodu, bo nemá kdo hlídat, když budu rodit přes den, tak možná se to nějak vykoumá, ale přes noc nevím nevím 😖

smardik
11. črc 2010

@dagina tak mi to poradili holky na MMB, dal mi ho v pohodě, prostě ho dal že nejsem schopná se starat ale kdyby ho nedal on byla jsem domluvená s pediatrem že by to napsal on takže žádný problém. U porodu manža byl-v 1 v noci jsem měla bolesti po 5minutách tak jsem volala rodičům at přijedou že je to tady a přijeli oba dva, mamka zůstala s Tomáškem a tatka nás zavezl do porodnice a jak se Tomášek ráno vzbudil vzali ho k nim, po porodu jel manžel za Tomáškem,vše jim povyprávěl a Tom tam zůstal a manža šel trošku oslavovat a v neděli si ho vyzvedl a válčili spolu doma

lada82
12. črc 2010

ahoj holky,
my meli paragraf z porodnice, a pak dovcu (kvuli penezum)...
ale pak kdyz jsem marodila, tak mel manzel "opatrovacku" od moji obvodacky - protoze jako to neslo se starat o dve deti a pritom muset lezet s nohama nahore 😀 😀 😀

giselka
12. črc 2010

Ahoj 😉
dagina paragraf by měl napsat obvoďák, protože se to píše na tvoje jméno. Já jsem si nebyla jistá, kdo ho napíše na tu dobu, co budu v porodnici.
lada, s tou dovčou to není špatnej nápad, ale u mm mají v srpnu celozávodku, tak by mu ji asi stejně nedali.
Jinak švagrová mě uklidňovala, má děti rok a půl od sebe a prý byly nejhorší první tři měsíce, pak už pohoda, tak jsem zvědavá. O víkendu jsem chovala malýho od známe a to bylo teda kino, co naše malá předvedla 🙂

lada82
12. črc 2010

@giselka
to fakt zalezi na povahach tech deti, to neovlivnis 🙂 s nekterymi je to "slozitejsi", s jinymi pohoda...
musis doufat 😀

mala mi zacala jist sama lzickou a parkrat se nam zadaril nocnik, Davidek ji ho predal, ma schudky k WC a obslouzi si to komplet sam i se splachnutim a mytim rukou (krom utirani po kakani zatim, to sice zkousel, ale lepsi je to nezkouset 😉 ), parada!!! to je novinka za poslednich par tydnu, a hned je to o dost snazsi zase...