Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

jituskak
3. únor 2010

teda, s nočníkem mě to ještě nenapadlo, ale taky bych to mohla zkusit, za to nic nedám, že...
Ojo, jak je? mě už je pěkně špatně. ale zjistila jsem, že je to tím, že málo piju a mám málo pohybu. dneska mě zas chytl amok a já začala gruntovat a hned mi bylo líp 😀

ollski
3. únor 2010

Ahojte, len tak rychlo a strucne snad 😀
musim sa ist totiz realizovat a zehlit 😝

Kristy, u nas je spanie v noci, podla mna pohoda...zobudia sa tak 1-2x, niekedy ani raz, ale aspon raz je vzdy niekto hore (cikat, pit, mliecko...)
ale u nas je teror zaspavanie!!!
Simonka zaspava na nasej posteli, Kubko ako kedy, najlepsie mu to ide vo svojej (lenze, kedze vie vyliest, tak....ach jaj), ku tomu im spievam....
normalne zaspavali tak medzi 8-9 (okupkani, napapani) no teraz! fakt bieda, ked zaspia do 22, mam chut otvarat sampano, no a to sa stane tak raz za tyzden 😠 strasne blbnu, bud obaja alebo len jeden...to iste na obed...
verim, ze sa opat dostaneme do stareho rezimu, lebo toto minimalne dvojhodinove uspavanie na nici a nic nestiham...neviem ci skusit fungoat bez obedneho spanku...!!?? no toho sa trosku bojim.
takze konecne mam freeee 😀 😀 😀 aidem makat 😝
vsetkym dobru noc
jitu a ojo, vy budete mat skoro nachlp rovnako stare deticky 🙂)) obe.

ojo
4. únor 2010

ahoj 🙂

Jitu, no nic moc 😝 taky mi bývá špatně, ale nic hroznýho, já piju hodně, ale u mně to bude, že budu muset častěji jíst a po malých dávkách 🙂 pohybu mám dost, takže ten mi nechybí 😅 no ale štve mi to, bolí mi žaludek a je mi dívně 🙄

ollski, jj s Jitu to budem mít na chlup stejný 😀 to jsem zvědavá, co schováváme v bříškach 😀

krista
4. únor 2010

Ollski bože tak si mi sebrala všechny iluze o tom že to bude lepší až budou větší 😀 já už teda teď říkám že se to pořád horší, takže na nic nesázím, vždycky něco přijde, posl. dny jsou oba dva protivný a já nevím proč 😕 😝 jinak mám pocit, že se mě někdo ptal jak jsou starý nebo se pletu? 😅 kdyžtak mě omluvte a ignorujte, Kristý bude 23měs. a malýmu je 4,5měs., věk. rozdíl 18měs. 🙂

No holky jsem zvědavá copak to čekáte, jestli vám vyjde i stejný pohlaví! 🙂 Už jste to řekli celým rodinám nebo ještě ne? Zajímají mě reakce, u nás nic moc od rodiny teda 😝 😝 😝

lennyna
5. únor 2010

Ahoj holčiny,
tak se hlásím, že jsme opět marodní 😒 malá i já antibiotika, malej rýmu jak blázen ☹ už aby bylo teplo a sluníčko 🙂

verusky
5. únor 2010

kristy,to jsem se ptala ja,dik.ja kvuli tomu nocniku.sbirej sily a pak to zkus bez plen.to uz je vek tak akorat,ony deti po druhem roce byvaji trochu vycurane.my to stihly ve dvaceti mesicich u obou,to je tak idealni zlom,ze to to dite skoro nepostrehne.cim je starsi,tim ma vic svoji hlavu.ale bud v klidu,za rok curat do plen rozhodne nebude,takze pokud vzdoruje,tak ji nenut.a sbirej sily.
ja se dnes odpoledne zase prospala,tak byl binec,ale ta starsi uz pekne uklizela,tak jsme to mely za chvili hotove.ale na prochazku jsme nestihly 😒 ,dr.kazala ctvrthodinky a my dnes nic.maminka je jakasi lina.ale ja si to uzivam,protoze mam za sebou mesice driny a stradani a neodpocinku 😅
my antibiotika dobraly a sirupy uz taky,ale ted nevim,jak odnaucit holky,aby si v noci nepresly do loznice a nechtely tam byt se mnou.asi se parkrat vyspim v pokojiku na zemi 😉

ojo
5. únor 2010

ahojky 🙂

teda holky, když jsem sem zavítala, tak jste ujišťovali, že děti takhle po sobě se dá zvládnout a teď píšete skoro opaky?? 😕 😕 😕 no už z toho začínám mít zase hrůzu 😝 😅

Kristý, já bych ráda holčičku 🙂 ale i kluk nevadí 🙂 no a reakce rodin byla neočekávaná...nakonec měli podobný řeči, že to je dobře, že si pak vyhrajou a tak 😅 no asi je utěšovací řeci 😀 😀 a ještě to neví brácha se švagrovou, to počkám až jim zase předložím těhuprůkazku, ale čekám, že si pomyslí, že jsme blázni 🙄

krista
5. únor 2010

Verusky zrovna jsem se bavila zase s jinou maminkou a taky říkala, že sebrala prostě plenu a nechala v teplákách, ale její holčička neměla takový hysteráky po tom co si do těch tepláků načůrala jako ta naše 😅 dneska tu teda lítala nahatá tak jsem běžela pro nočník - co kdyby, že ji tam odkážu, za chvilku si tam sedla (přestože řvala jak ho viděla) a vytlačila tam ze sebe pár kapek tak jsme zářili štěstím s manželem 😅 😅 😀 no snad to nějak půjde. Ve 20měs. u obou, to si hezky pamatujete aspoň 😵 na to spaní už máš nárok 😀 když je tam jen bordel tak to je dobrý, hlavně že holky nevyvedou nějakou větší lumpárnu 😀 🙂

Lennyno to mě mrzí, že jste taky marodi, ať jste brzo v pohodě ☹

Ojo já to myslela v tom směru horší s naší malou, ta je od mala prostě taková jako na tý houpačce... uječená, uvtezkaná, prostě svá a u ní to opravdu nevypadá zatím na zvrat k lepšímu, jdeme ke kineziologii (nevím zda to někomu něco říká) a doufáme, že nám trošku pomůžou, malej byl dneska půl dne zlobivej, ale já vím proč - on je ospalej, vždyť nespí v noci, ani ve dne pořádně, jen nevím proč - prdíky? 😖
No tak reakce rodiny docela dobrá 😵 u nás jen jedna věta od mé mámy: "To si dáš" hlavně že ona sama měla jedno dítě 😝 gratulací jsme se dočkali spíš na straně přátel 🙂

verusky
5. únor 2010

holky,u nas taky nabylo nadseni zadne (ze cekame druhe),tchyni s tchanem malem zaskocilo (zrovna jedli) a moje matka byla na vetvi (oni si s pritelem moc nepadli do oka).ale po porodu se vsechno zmenilo a ted mi to kazdy nemuze vynachvalit,jaka jsou holky dvojka 😵 .my ted s pritelem hodne resime,co s nasim vztahem,jsme i v manzelske poradne a vyhlidky nejsou dobre.ale zaver je jasny-mame dve zdrave a sikovne holciny a neni nic cennejsiho.az Vam ti mrnousci vyrostou do "rozumneho"veku,taky uvidite,ze i pres Vase starosti jsou nadherne sziti a uz by si to jeden bez druheho nedovedli predstavit.
u nas je problem,ze ance (ta mladsi) je taky dost sva a hodne si chce vyrvat.a me z ni boli usi (a to doslova,nekdy mi tam rezonuje,navic jsem profesionalni muzikant,tak mi to neni prijemne).ale co chtit,vzdor,no.hlavne to prezit.vim,ze u te starsi jsem byla nervni a ted vim,ze to jednou prejde.ona je desne rozumna,uplne dohani tu starsi,ale ten jeji jecak je otresny.(no ale abych se priznala,kdyz je u nas krize a ja nezvladam,tak pouzivam svuj jecak a ten je podobny anicce 😔 ).
dnes jel pritel pryc,tak mam uplne volno.je to hezke.jen jsem se prezrala krupicne kase.

deni1304
5. únor 2010

ahoj holky, zdravim pri patecnim veceru 😉
doufam, ze vasi ratolesti nezlobily 🙂
Krista: my bydlime v UK
Holky tady v UK se zacina s nocnikovanim az po druhem roce, takze na naseho maleho koukaji jako na exota 😀
ale asi v necem budou mit pravdu, svaly panevniho dna zesiluji az ve druhem roce, takze budou mit poradnou a volni kontrolu na moc.mechyrem a tl.strevem az kolem toho druheho roku 😕
samozrejme ze je to take individualni, nekdo driv nekdo pozdeji, holky jsou rychlejsi v tomto pripade nez kluci 😉
jinak tady bylo dnes krasne jarni pocasi, dokonce uz kvetou i snezenky
holky preji dobrou noc, krasny vikend a hodne deti 😉

ollski
5. únor 2010

ahojte, dnes tu mam len jedni dieta a zase zaspal prednedavnom, takze chyba nebude v tom, ze su spolu...

verus 🙂 tvoje babulky su fakt paradna dvojka!!! krasne su! by som ani neverila, ze vedia kricat 😉

deni, ze snezienky! 😕 tu su kopy snehu 🙂 ale uz sa topi aspon dnes 🙂

kristy, ja som ta nechcela nastrasit!!! oni zaspavali pekne, teda ako-kedy, ale Simi je mesiac bez cumla, tak jej to ide horsie (predtym lahla a za par minutiek spala), ale sak to prejde, no a Kubo ten cumel nemal nikdy, sak mal mna 🙂), a ako sa vie vydriapat z tej postielky, tak stale vymysla...ale inak na obed zaspava kraaasne 😉
aj cez noc to je parada oproi prvemu roku!!!
tak dobruuuuuuu nocku

lennyna
6. únor 2010

Kristy počkala bych až na teplo a pak ji nechala běhat nahou, teď se stejně ještě srovnává s bratříčkem a to se říká, že se jakoby vracejí zpátky, tak třeba aby to nebrala jako mučení, znáš je svéhlavičky 🙂
u nás to teda trvalo skoro měsíc učení, ale né nějak drastického a pak to přišlo ze dne na den, dnes ji musím hlídat, protože chodí na záchod sama a utírá se, pak vítězně chodí nahatá po bytě s polomokrou zadnicí 😀 😀 😀

verusky
6. únor 2010

lenny,ona Ti na ten zachod vyleze??ta moje mala chce chodit,ale vylezt nic.takze pokud nejsem pobliz,jde na nocnik,jinak na zachod ji musim ja posadit. ) jee,jsou obe anicky a stejne stare 😵
dnes jsem,holky,dost nervozni 😔

lennyna
6. únor 2010

Verusky vyleze, je to asi 14dní, co jsem kojila, nemohla jsem hned, tak prý že jde sama 🙂 pak mi to ukazovala zapře se rukama a vyleze po zadu 😀 nočník jsme úplně odbourali, i malé prkýnko, zvykla si na velký záchod a nám odpadli další věci 😉
Klid dneska nervózní, zítra usměvavá 🙂

verusky
6. únor 2010

lenny,mala se taky zapre,zvedne se,ale uz neumi posunout stehynka dozadu.no tak snad v tom brzy pokrocime.
uz bude vecernicek,uspime a nervozita skonci.doufam 😉
ted me napadlo,jestli nocnik neschovat,ze by ji taky nezbylo nez na zachod vylezt.zkusime...

krista
6. únor 2010

Verusky prosímtě a kdy ten vzdor končívá obvykle? ☹ Jako mám pocit, že k nám to vpadlo v plné síle, hrůza! A to si fakt odmala u ní říkám že horší to nebude, od mimina, od třech týdnů prostě pořád řev a nikdy jsme pořádně nepřišli na to z čeho všeho jak se střídají ta různá období - prdíky, zuby, nemoci, vzteky, vzdor...
Mě taky bolí často uši 😔 později hlava, když už je toho fakt moc a posléze mě bolí v krku z toho jak řvu já na ní 😖 😝 ta vaše krize s přítelem mě mrzí, ale je vidět že pro sebe děláte maximum když jste vyhledali "odbornou pomoc" on málokdo k tomuhle přistoupí, třeba z hrdosti, hlavně chlap, tak vám moc držím palce!!!

Ollski a cumel jsi sebrala jen tak nebo jsi stříhala nebo nějak jinak? 🙂 Já ho chtěla Kristý taky už sebrat (má ho tea už jen na noc, asi půl roku) jenže pak byly problémy s usínáním a spaním i s dudlíkem tak jsem se na to vyprdla 😲

Lenny a jak dlouho ty máš Aničku bez plen a dělala jsi to tak jak říkáš jo? No taky bych ráda aby bylo už teplo, to bude jednodušší, teď má člověk strach aby nenastydla, ale já už cítím že by to chtělo posun 😅 dneska jsem koupila troje nový tepláky a kalhotky 😀

Verusky jestli máš strach že si na ten záchod nevyleze, tak já chci kupovat tento stupínek, je to regulovatelné - ta výška a je tam i úložný prostor na hračky třeba... chci ho dát do koupelny, že když si budeme čistit zoubky a později to bude i k tomu záchodu 🙂
http://img.mimishop.cz/h/ms/634/0/1010/a1537571...

Deni u vás sněženky u nás mráz!! 😝 mě přijde, že to sem napadalo všechny za ty roky zpětně, v posl. letech toho už tolik nebývalo, zrovna tento rok se mi to fakt jako nehodí 😅

ollski
6. únor 2010

verus, dnes je nejaky divny den, ja som nervna od rana 😕 vsetci mi liezli krkom, no som sa snazila svoje emocie drzat na uzde kolko s dalo, asi hormony 😝
no ja som povacsinou nervozna z manzela...potom to prenasame na deti---kolotoc stale dokola a vlastne za to mozeme my dvaja, co ma pak aj dost mrzi, ale tiez som len clovek, ze???
boli sme na karnevale, tak sa prckovia trosku po pociatocnom strachu vyjasili, takze uz polhodky hajaju 😀
ne tada Simi na zachod nevyleze!!! ani ma to nenapadlo trenovat, a to je dost velika, tak zajtra 😎 ona vzdy caka kym ju dam cikat...no musime sa posunut aj my dalej 🙂 mate sikovne Anicky!!!

kristy, tiez by sa mi uz sikla radsej vonava jar ako TOTO!!! simi sa dnes bola sankovat s dedom a babkou, trosku spadla a o ten hlupy zmrznuty sneh si odrela licko aj pusinu ma celu nateklu, snad zajtra to bude vyzerat lepsie, nie ako tyrane dieta, chuda moje...

kuchy
6. únor 2010

☹ zdravím, v šoku jsem si to tady pročítala, mám 7 měsíčního chlapečka a na testu // 😲 vyrovnávám se s tím všelijak, u mudr jsem ještě nebyla , ještě počkám, 2 - 3 týdny a bud bude srdíčko nebo se uvidí 🙂 První depka mě ještě drží,ale jestli je tam mimi a zdravé, budeme ho očekávat a milovat...je naše. První jsem měla zamlklé a kyreto, pak to nešlo a po 4 měs. se povedl Matýsek a ted neplánovaně asi další mimi ,jen nevím, jestli mě rodina nezabije. hlavně ta manželova, měli s ním velké plány ☹ Nebudou slyšet , že to je prostě osud. 😢 😢 😢 bojím ,bojím...

bebebrumik
6. únor 2010

kuchy,neboj sa, ja mam deti s odstupom 10,5mes. a som tu 🙂 je to niekedy dost tazke a myslim, že este bude ale da sa to zvladnut-musi sa dat nič ine nezostava...

krista
7. únor 2010

Bebebrumik páni ty jsi musela mít fakt záhul!!! 🙂 jsi dobrá! 🙂

Ollski nám zase včera malá padla nějak blbě na nohu, hodně brečela, ale spát šla "bez keců" ráno vstala a zase že ji to bolí a pajdá, tak je s manželem na pohotovosti, jsem zvědavá s jakou přijdou 😖

Kuchy neblázni, na okolní rodinu se nedívej, tohle je vaše rodina, váš budoucí život který budete vy žít!!! Moc vám držím palečky ať jde vše bez problémů. On to opravdu ze začátku bude záhul, ale ten čas letí neskutečně rychle, já si to pořád neuvědomuju, mám pocit že doma mám miminko co jsem si donesla z porodnice a ono už mu bude 5měs. 🙂 fakt to letí, ty měsíce utečou a zůstanou ti dva super parťáci co k sobě budou mít blízko! 🙂 Držím palečky ať je vše OK a třeba i rodina mile překvapí!

katuu
7. únor 2010

Kuchy taky jsem s bála na reakce v rodině a všichni byli v pohodě, vždyť v této době je to dar počít a mít zdravé děti ! ! !
Bude to záhul ale když to zvládly naše mamky bez papírovek, skleniček a všech těch vymožeností tak proč bychom to nezvládli my ne ?

verusky
7. únor 2010

kuchy,to se musis radovat!!!na plac a na stesky budes mit pozdeji prilezitosti dost!!hlavne se mejte radi s partnerem,opora,ta je nejdulezitejsi.na rodinu se vykasli,u nas taky nikdo nebyl nadseny a ted jak vsichni zari nad holkami.muzes taky mrknout na diskusi druhe dite par tydnu po porodu nebo tak nejak.
kristy,s tim vzdorem,musis vydrzet.do tri let urcite skonci 😅 .hledej cesty,jak na ni.ja jsem dnes jakasi v pohode (to jsem se vcera "vynervoznila") a kdyz ance spusti,umim ji brzy uklidnit.no a je jasny,kdyz jsou rodice nervozni,dite to citi.
kristy,ta stolicka je moc hezka,ta by se nam hodila do pokojiku.kolik stoji?my mame k umyvadlu obycejnou z ikey,vystacila vyborne,ale na ten zachod je prilis vysoka (stolicka me normalne vubec nenapadla).vcera vecer anicka vylezla sama,ale dnes ji to moc nejde,nejak ji ta prdel ne a ne se posunout.holky si ted hraji na koupaliste,skakaji z kresla na zem (ja se divim,ze to ance ustoji),mame jit na nakup.
a jeste k bebebrumikovi,ja to pisu vsude,kde k tomu prijdu,obdivuji maminky,co maji tak minimalni vekovy odstup.obdivuju a preji co nejmene "horkych" chvilek!

lennyna
7. únor 2010

Kristý jak malá dopadla?

Kuchy....jak holky píšou největší argument je, že v dnešní době zdravé miminko je skoro zázrak! Stačí se podívat kolem sebe. Neboj bude to fajn, myslím že kdyby jsme četli nějaký chat, mám děti od sebe např 3 roky, tak je to podobné, myslím že dvě malé děti jsou prostě záhul a basta, ale já teda tvrdím, že je to fakt čím dál lepší 🙂 🙂 🙂
Kristý malá je bez plen od 18m. Ale dost jí dřely babičky, já na to s tím bříškem neměla nervy, stejně si myslím, že to prostě musí přijít a dítě začít ovládat samo svěrače, pak je vyhráno, klid každé se to naučí 😀 😀

martinex
7. únor 2010

ahojte kocky..

tak ja sa snad coskoro pridam k vam, mam 6mesacneho chlapa doma a v plane dalsie babo...najblizsi cyklus ideme na to... chcem sa vas vsak spytat,ako ste riesili presuny s detmi? kupovali ste asi surodenecke kociky. viete mi nejaky odporucit?

ollski
7. únor 2010

Kuchy, ja som mala depku po oboch zisteniach, ze som tehu....plakala som a neviem, co este...ale, potom to preslo a zacala som sa tesit 😉 isto to bolo aj hormonami aj okolnostami. nie som z tych maminiek, co si naplanovali deticky vtedy a vtedy, prekvapilo a zaskocilo ma to paradne, ale som stastna, ze ich mam!!
1x som mala tyzden pred statnicani a nas dlhorocny vztah, bol v rozpade, no Simi to zachranila 😅
2x som ju mala presne tak staru Simi ako ty Matuska, takze...je to sok, ale to prejde! neboj! vsetko sa da, ked sa chce a ma to aj mnoooho vyhod, naozaj! deticky vyrastu a ty sa budes moct aj s manzelom venovat inym veciam. jedinacikovi je smutno 😉 rodina to isto predycha, su to vase deticky!! a otazky typu, ktore som dostavala od vseliakych znamych: ty si zase tehotna...?? alebo co zakladate futbalovu jedenastku...?? vytacali ma do bezvedomia, ale mozno aj zavideli...neviem.
s odstupom casu som si na 100% ista, ze velky rozdiel medzi detickami by som nechcela, aspon zatial si to myslim 😉

kristy, cumliky...nasa simi ho uz nemala len na spinkanie, ona si ich schvovala, aby som je ho nebrala, takze to bol des, mala ho skoro stale v pusine, ked rozpravala, tak suslala, strasne ma to stvalo...skusali sme vselico, davat havinovi...vyhodili do kosa, do zachoda, z balkona....pomohlo az, ked som je ukazala, ze je vnutri spinavy (bol to cumlik po Kubkovi...) potom sla z babke, tam bol tie fuj spinavy, no a posledny tatino roztrihol, takze...nebolo co 🙂 🙂 par dni mala problem zaspinkat, no teraz si uz ani nespomenie, aj ked jej to stale dlhsie trva
dnes sme trhli rekord, zaspali presne 21:33 😀 😀, no nespali cez obed, uvidime co a jak zajtra 😉

martinex, vitaj a teda nech sa zadari!! my sme surodenecky kocik mali a aj mnohe ine maminky tu...podla mna je to suuuper vec!

lennyna
8. únor 2010

Ahoj holky 🙂
Tak Anička mi dneska během chvíle co jsem přebalovala Jéňu, pomalovala zeď nad kuchyňským stolem, tak mě tím dostala že jsem se nezmohla ani na křik, jen jsem jí řekla jak mě teda rozlobila a že jsem smutná a nebavím se zato s ní, už dvě hodiny si hraje, snaží se spinknout s bráchou a seká latinu, tak koukám jak už umějí i spolupracovat 😀 😀
JInak ollski koukám, že máme stejné večerní usínání, malá teda ne, tak spí přes oběd dvě hodiny a pak jde normálně ve 20h a spinká, ale malej je duracelek a i když spí přes den jen hodinu chodí spát ve 21-22h, ty to prostě necháváš na nich? Já pořád čekám, že se to nějak upraví a bude i on chodit spát včas 😉

deni1304
9. únor 2010

ahojky holky, omlouvam, se, ze ksem neprispivala, meli jsme toho hodne poslednich par dnu, ale poctive cetla.
Doufam, ze vsechy mammci a deti OK.

Martinex: vitej, my mame P&T, Phill&Ted, nemohu si jej vynachvalit, vazi jen 10kg, bez problemu slozit i rozlozit, opravdu super, krasne se ovlada a nase svistatka jej miluji, krasne se vejde do auta. 😉
A maji je v krasnych barvach 😀

kuchy
9. únor 2010

Tak holky, všem moc děkuji za podporu, svým rodičům už jsem to řekla a tchýně za chvilku dorazí na návštěvu, to bude mela,ale bereme to zodpovědně, to malé za to nemůže. 😉

Jinak je mi krásně nevolno, brzy si myslím začnu i zvracívat, to u Matýska nebylo,tak snad je to holčička do páru, už se na ni těším. 🙂

martinex
9. únor 2010

kuchy gratulujem k babatku...v dnesnej dobe,ked je tolko parov,co nemozu otehotniet,je naozaj pozehnanim mat babatko 😉

deni no,vyzera zaujimavo.. mna oslovil tento
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=3464639

nejak sa mi nezda,ze budu sediet za sebou..no este mam cas,potom zajdem do obchodov a si aj poskusam ako sa riadia 😀